Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


MajorDomus # 2010.02.28. 22:55

Osmi !
Közös képviselőről csak akkor- beszélünk ha a házban lakik s m aga is tulajdonos. A t.házkezelő üzletszerüen végzi a tevékenységet mint vállalkoző, s május 11-től regisztrált kezelő. A dijban ez nem jelenik meg sajnos.

osmi # 2010.02.28. 19:10

Soma 2!
A közös képviselő nem feltétlenül tház kezelő is egyben.
Ez esetben valószínűleg külön válik a dolog. A közös képviselő feladata a kgy.-i döntések előkészítése és végrehajtása, valamint a közös ks. beszedése és gondoskodnia kell a tház kezelés ellátásáról.Esetetekben, feltételezem, hogy erre a feladatra megbízottat vesz igénybe. A gondnoki teendők ezen kívül esnek / nagyjából régi házfelügyelői feladatkör/.

MajorDomus # 2010.02.28. 17:10

Kisbuksi

Megint nem ment el a válasz akadozik a netem ?

Na az a lényeg hogy 2 kűlönböző dologról van szó.
A vizdijat a vizmü számlázza neked,abba a közgyülés nem avatkozik bele. Kivéve azt az esetet h a háznak számlázzák s a k.k szedi be.

A fütés más. Ott a költségmegosztó nem mérőmüszer mint a vizóra.
A központi hőmennyiségmérő müszeren megmért fogyasztást a költségosztók adatai alapján gyakorlatilag a % számitás szerint osztjátok szét. Ha tavaly 2500 Gjoule-t fogyasztott a ház most pedig 3000 Gjoule-t akkor most 20 %-al többet kell fizetned mert hidegebb a tél. Ha keveset vagy otthon,zárd le a termosztát szelepeket s máris spórolsz.

MajorDomus # 2010.02.28. 17:02

Soma

A dijban semmi. ( sajnos )

Soma 2 # 2010.02.28. 16:49

Sziasztok!

Lehet,hogy buta kérdést teszek fel,de nem tudom mi a különbség a közös képviselet díja,és a társasházkezelés díja között.
Hozzátenném,hogy van külön gondnoki díj is elszámolva.

Köszi
Soma

Kisbuksi # 2010.02.28. 15:21

Köszönöm a válaszod Major Domus.

Bizonyára nem akarják becsapni a lakók egy részét, de kétségtelen, hogy többet fizetek, mint eddig, kétszeresét, mint tavaly télen, pedig a gáz ára ugyan nött, de nem a kétszeresére. Lehet, hogy nem írtam az első kérdésemben, de a lakások felvannak szerelve hőmennyiség mérőkkel, eddig pontosan kiszámolták ki mennyit fogyaszt. Nekem sem előnyös ez a változás, mivel keveset vagyok otthon, így keveset fűtök.

Tehát a közgyülés arról is határozhatna, hogy eztán a víz fogyasztását is felosztják, annak ellenére, hogy minden lakás rendelkezik vízórával is?

Az létezik, hogy 1 köbméter melegvíz 5000 Ft?

MajorDomus # 2010.02.27. 20:44

Ellenőrizd le a beszámoló adatait !
Ha ott hiba van, az eredménylevezetés az életben nem fog összejönni.

ragyasdezso # 2010.02.27. 10:50

Mazsola66

Ha az eredménylevezetés és mérleg hibás akkor nem is fog kijönni!

MajorDomus # 2010.02.26. 22:09

Kisbuksi

Kevered a fogalmakat. A felosztás- nem lehet több mint a fogyasztásod,mivel a költségosztó nem mérőmüszer hanem arányszámot -mutat meg,vagyis azt hogy a nagyszobai radiátorod a ház 20 radíátorának összfogyasztásából ? %-al részesedik.

A közgyűlés többségi döntéssel bármiről (fűtésügyben)dönthet akár 90/10 % felosztásról is.

Itt a lényeg az ami az országban a leggyakoribb felosztási mód,hogy a központi hőmennyiségmérőn megmért 1000 Gjoule fogyasztás 70 %-át a költségosztók szerint, a 30 %-át a lm3 szerint osztják fel,- ezzel kompenzálva a kedvezőtlenebb adottságu ( szélső, északi fekvésü) lakások többletköltségét. Ne aggódj,senki nem csap be !

MajorDomus # 2010.02.26. 21:59

Mazsola !
A könyvvizsgáló nem köteles aláirni a tavalyi beszámolót.
Ahogy Nandy leirta nekik előirt standard szerint kell vizsgálniuk.
Ezt meg is tette. A beszámoló és a költségvetés összeállitása a k.k dolga,ha alapvető hibák vannak benne az az ő felelőssége.
Ha nem olyan szinvonalas mint a te munkád,akkor a kollega képzettségével vannak gondok.
Azt végzi el amivel megbizták. Abban igazad van,hogy a tavalyi beszámolót és az idei költségvetést véleményeznie kellett volna,hiszen ennek hiányában a közgyűlés dbyhiket sem foigadhatja el. Akkor miről -dönt az elszámoló/tervező közgyülés és-miért- fizetik ki a könyvvizsgáló diját ?

Kisbuksi # 2010.02.26. 19:19

Kedves Mindenki!

két kérdésem lenne: ha van hőmennyiség mérő a társasházban, akkor a közgyülés határozhat-e úgy,hogy a fűtésszámla 70% átalány, ( légköbméter arányban szétosztva a lakásokra) és csak 30% a hőmennyiség mérő által mért tényleges fogyasztás. én kisfogyasztó vagyok, nem szeretem a 25-30 fokot, ezért szereltem fel termosztátot a fűtőtestekre, de ennek ellenére többet kell fizetnem ezután, mert a szétosztott mennyiség több, mint amennyit eddig fogyasztottam.
A közgyülés megszavazta ezt, mert a lakások 70% két ember birtokolja és ők így döntöttek.

Tulajdonképpen bármit megszavazhatnak, hiszen bőven 50 % fölött van a szavazatuk, ezek szerint bármit megtehetnek a lakókkal?

ragyasdezso # 2010.02.26. 15:14

Mazsola66

Ha könyvvizsgáló akkor a 700-as és a 3400-as standard szerint dolgozik és adja ki a jelentését. A standard csak a mérleg és az eredménylevezetés vizsgálatát tartalmazza illetve véleményt a jövő évre vonatkozó pénzügyi információk vizsgálatáról. A végeredmény sokban függ az átadott anyag minőségétől. Persze, hogy nem egyformán dolgoznak, hiszen a standard mellett azért szubjektívum is létezik.

ragyasdezso # 2010.02.26. 10:47

Mazsola66

Úgy van ahogy nandy írta! Ő az eredménylevezetést és az egyszerűsített mérleget nézi.(Ha rosszul adták meg az nem az Ő sara. Benne van a szerződésben, hogy a megrendelő mit köteles a rendelkezésére bocsájtani. A mérleget és az eredménylevezetést ha a k.k.-nak nincs könyvelői képesítése könyvelővel kell elkészíttetni ára 25-30 ezer körül van!) 2 oldalas könyvvizsgálói jelentést ír az egyik a mérlegről/beszámolóról szól, a másik pedig a tervezetről és azt csatolják majd a jegyzőkönyvhöz. Szóval nem kell rögtön jelzőt írni, mert lehet, hogy mégis jó az!

nandy # 2010.02.26. 09:21

Az utolsó mondatom a könyvvizsgálóra vonatkozik.

nandy # 2010.02.26. 09:20

Kissé félreérted a jelentést.

Az eszköz/forrás nem egyenlő a bevétel/kiadással.

Eszközök: tárgyi eszköz, készlet, követelés, pénzeszközök

forrás: saját tőke, tárgyévi és előző időszaki eredmény, kötelezettségek

A tárgyévi bevételek mínusz kiadások egyenlege a tárgyév pénzügyi eredménye, mely a saját tőke része lesz (forrás). Ez értelemszerűen nem a valós értéket mutatja, mert bevételként és kiadásként csak olyan tételt lehet könyvelni, mely pénzügyileg rendezett.
A beszámolóba viszont fel kell venni a pénzügyileg nem rendezett tételeket is követelésként ill. kötelezettségként. Így lesz teljes a kép.

Pl. nálunk is lett "kemény" 25 e ft eredmény, közben meg többmilliós tartozással hagyta hátra a kk. a házat... Ez azért van, mert nem tudott minden kötelezettséget kifizetni, mivel másra költötte el a pénzt.

A Beszámolót pedig nem aláírja, hanem auditálja szerintem, azaz könyvvizsgálói jelentést ír hozzá, melyet aláír.

E.Éva # 2010.02.17. 13:36

Kedves MajorDomus és Rozsdasrezso!

Kiböngiztem a jogszabályt és megtaláltam azt, amiért a jegyző nem foglalkozik az ügyemmel, és ma megtettem a lépéseket, annak érdekében, hogy visszakapjam a nyugalmam.

Köszönöm a segítséget, beszámolok róla mindenképpen, ha már látom a végét.

Üdv.: Éva

mamika49 # 2010.02.03. 22:26

Mazsola66!
Kösz az együttérzést!

Ragyasdezso!
Sajnos a kk. nem küldött hivatalos választ a reklamációmra, a kivitelező pedig az alábbiakban leírtakat küldte. Nálunk is van jóteljesítési garancia, de azt nem tudom, mik a felhasználás feltételei. Erről a kk. nem adott információt.
A támogatási szerződésben szerepel, hogy "nem szerződés szerinti teljesítés esetén a támogatás összege visszavonható". Ezt nem szeretném, de azt sem tudom elfogadni, hogy kifizessek egy csomó pénzt és közben fázzak a saját lakásomban.
Úgy gondolom, megfogadom a tanácsodat és bírósághoz fordulok.
Köszönöm, hogy meghallgattatok.

MajorDomus # 2010.02.03. 19:56

Azért irj a Jegyzőnek egy tértivevényes ajánlott levelet. Hogy ő házon belül kinek osztja ki a feladatot az legyen az ő gondja.

ragyasdezso # 2010.02.03. 17:50

E.Éva

Lehet, hogy náluk a szabálysértési csoportra van bízva az ügy. Nem kell feladni: meg kell őket keresni.

E.Éva # 2010.02.03. 17:44

Kedves ragyasdezso!

Köszönöm a válaszát.

Ma elmentem a Jegyzői feladatokat ellátó ügyintézőhöz és kértem birtokvédelmet.
A válasz: birtokháborításért menjek a szabálysértési csoporthoz, vagy bíróságon indítsak eljárást.
Én elolvastam a jogszabályt, és úgy értelmeztem, hogy ezt a szabályt azért utalták Jegyzői jogkörbe, hogy elkerüljék a bírósági eljárást. De én nem értek ehhez, s a kedves ügyintéző már 30 éve ezt a munkakört tölti be. Nyilván jobban tudja.
Én nagyon járatlan vagyok, s korántsem érzem, hogy a jog érvényesíthető Magyarországon.
:((((((((((

mamika49 # 2010.02.03. 11:01

Hát megint itt vagyok, sajnos.
Megfogadtam a tanácsotokat és elküldtem a kivitelezőnek a hőkamerás felvételeket, ezt a választ kaptam:
„Ingyensen felszereltünk Önnek plussz záródási pontokat az erkélyajtajára. Ön kihívta illetve összehívta a … Önkormányzat illetve a ház műszaki ellenőrét, a víz - gáz fűtés szerelőt, ahol megállapították illetve megállapítottuk, hogy az Ön lakásában illegálisan falbontás történt, engedély nélkül és így a megnövekedett a belső légtér.”
„A hőkamerás felvétleken nem tudom, hogy mit is nézzek, mit is hasonlítsak össze mivel hiszen ez akkor érne valamit, ha a nyílászáró csere előtt is készült volna egy hőkamerás felvétel és így lenne mit összehasonlítani így maximum csak egy pár fotónak tudom ezeket elfogadni amiket végig nézegetek érdekességből! Ezt egyébként tavaly az Ön által összehívott bejáráson is említették már a műszaki ellenőrök.
…kérem keresse fel azt a hatóságot aki a nyílászárókat minősítette és vizsgáltassa be azokat. Ha valamilyen paraméter nem egyezik az érvényben lévő minősítéseikkel akkor annak tükrében eljárunk. Ezen kívűl újra felhívom a figyelmét, hogy ha bármilyen formában Rólunk hamis adatokat közöl, akár hatósággal, akár magán emberekkel úgy már nem fogom halogatni és minden lehetséges fórumon ügyvédunk feljelentést illetve pert fog indítani Ön ellen! Tehát tartózkodjon a hamis vádaskodásoktól!”

Megjegyzés:

  1. A szöveget pontosan idéztem, nem javítottam ki semmit.
  2. 1 éve az ÉMI-hez fordultam, mint a Panelprogramot felügyelő szervhez, ők írták elő a helyszíni szemlét, ahol a mindkét kivitelező – nyílászáró és fűtés – „szemrevételezett”, vitatkozott, de nem bizonyított.
  3. Falbontás nem történt, így vettem a lakást, az került bizonyításra, hogy a felújítás előtt nem tekintették meg a lakást, úgy döntöttek a fűtőtestekről és a nyílászárókról.
  4. Én úgy gondolom, hogy az új nyílászáróknak a minősítéseknek, illetve a pályázati előírásoknak kell megfelelniük, és nem a régiekhez kell őket viszonyítani.

Örülnék a véleményeteknek. Előre is köszönöm.

MajorDomus # 2010.02.02. 19:49

Dia !
A fejűnk arra való hogy legyen mire tenni a sapkát, s az visszafogja a szágbuldó gondolatainkat.

Miért nem hirdeted meg a lakásodat kiadónak 0 ft-ért csak rezsi fejében, tódulni- fognak a bérlők, s megspórolsz 25.000 ft/hó manit.

ragyasdezso # 2010.02.02. 16:24

csemete59

Ha az önkormányzati többséggel megszavazták egy dolgod van:fizetni.

Balinho

A tartozók nevét és a tartozás nagyságát közölheti bármelyik lakóval.

Dia73 # 2010.02.02. 15:47

Bocsi, szórakozik a net, nem akartam 3-szor elküldeni...

Dia73 # 2010.02.02. 15:46

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! Ezek szerint így jártam... :(