Haszonélvezeti jog


Szomorú örökös # 2022.05.09. 05:23

Majordomus

Csak ahhoz pénz is kell,nem valószinű hogy Izzy képes kivásárolni őket.

Én nem is azt írtam, hogy ő vásárolja ki őket, hanem azt, hogy lobogtassa meg nekik a közös tulajdon megszüntetése pert.
Ha nem veszik komolyan és a bíróság a végén az elárverezés mellett dönt, akkor is lehet sokkal jobban jár, mint a felajánlott 3 milla.
Ha meg sikerül őket beijeszteni, akkor lehet inkább tisztességes áron az ex-feleség és az anyós inkább kifizeti a kérdezőt,
mert ha per lesz belőle, akkor még annak a költség-részét is fizethetik az ingatlan árából, no meg az ingatlan se lesz az övéké.
Ahogy én kivettem a leírásból, jelenleg arra utaznak, hogy az egész az ő tulajdonuk legyen, de fizetni ne nagyon kelljen érte.

drbjozsef # 2022.05.09. 05:07

Csak ahhoz pénz is kell,nem valószinű hogy Izzy képes kivásárolni őket.

És ez kit érdekel, ha ez még csak egyáltalán nem is szándéka?

Ő nem akarja magáénak az egészet, úgyhogy vagy kifizeti a másik őt, vagy elárverezik az egészet.

Majordomus # 2022.05.08. 19:24

Na ja!
Csak ahhoz pénz is kell,nem valószinű hogy Izzy képes kivásárolni őket. Bár mi ezt innen nem tudjuk.
.
Jelzem hogy nem csak pókerben erős lépés a blöff.

Anyósék sem tudják biztosan hogy mik Izzy lehetőségei.

Szomorú örökös # 2022.05.08. 18:02

Izzy

Én is jártam ilyen cipőben azzal a különbséggel, hogy nekem az egyik lakásomban lakott a rokonom, aki folyamatosan akadályozta a házrészem eladását. A végén ő ott maradt, de ki kellett fizetnie a lakrészét, ami az övé lett, mert ingyé nem kapta meg - pedig nagyon erről álmodozott.

Én a helyedben a közös tulajdon megszüntetésével is próbálkozék, hadd kapkodják a fejüket anyóspajtással, hogy most mi lesz. Ahogy megkeresnek egy ügyvédet, az majd elmagyarázza nekik, hogy jobban járnak, ha kivásárolnak a házból, mert ha perre viszed, akkor abba bele fog törni a bicskájuk.

Izzy # 2022.05.08. 17:21

na gyerekek...
egy kis update
Voltak ma vevök akik szeretnék megnezni a hazikomat, de a fel haz is erdekelne oket igy is ugy is ( de tenyleg nem rossz befektetesnek ennyiert)
szoval megadtam nekik az exem telszamat, sikerult is elerniuk, de az csak hebegett habogott hogy nem elado, meghogy aza fia háza lesz öt nemérdekli bla bla (gondolom nem volt józan a lelkem)
aztan odavagta a vevoknek hogy majd megmutatja nekik, de lehet vagy majd az anyja (a haszonelvezö) megy es o mutatja meg.... végul azt mondta mutassam meg én, ot nem erdekli....
nah kimentem, mar ott vart egy szimpi hazaspar, oké... menjunk be...
aha
lecsereltek a zarat!!!!
ennyi
na ilyenkor mi van!?
pedig a fel haz is erdekelte volna a vevöket, mert le lehet valasztani kulon kis lakássá ... dehát nemtudtam öket bevinni szétnézni...
irassak ügyvéddel egy felszolitast hogy biztositsanak nekem bejarast, kulcsot a vevök miatt?
én nem akarok odajarkalni, meg ott lakni, csak megmutatni a vevönek...
végülis ehhez jogom van... ugyebar!?
nah, csak gondoltam leiirom a tortenteket...
szep estet mindenkinek!

Majordomus # 2022.05.04. 19:23

Kitartás.

Izzy # 2022.05.04. 15:12

osztap
én nem már 4. éve várok, igazából már majdnem mindegy ... lehet öket jobban idegesíti a dolog mint engem, és hamarabb lépnek míg a mama bele tud és bír szólni a dolgokba...
idegesiti hogy fizetnie kell és lehet huzza az idöt hogy engem idegesitsen vele minel tovabb...
köszi mindent
jófejek vagytok
üdv.
Izzy

Izzy # 2022.05.04. 15:08

Majordomus
erre mondják hogy "A legjobb anyós a porhanyós!" ? :)

Majordomus # 2022.05.03. 07:40

Az anyósok szívós fajta. Sokáig élnek mert tartósitja őket a gyűlölet.
Én tudom.
.

osztap # 2022.05.02. 19:27

Izzy,

Esetleg kérj a jegyzőtől adó- és értékbizonyítványt a Te tulajdoni hányadodról. Az ad egy elég jó támpontot, hogy mennyit érne a tulajdoni hányadod haszonélvezettel terhelten, ha mégis bíróságra mennél a közös tulajdont megszüntetni. Aztán eldöntöd, hogy perelsz-e most, vagy vársz, amíg anyós pajtás az örök vadászmezőkre távozik...

Izzy # 2022.05.02. 18:51

Igen, igazatok van
köszönöm szépen a válaszokat...
hát ennél jobbat többet nem tudok én sem már ezek után...
rég vége lehetne ennek az egesznek
adna 7-8millat es nekik még igyis maradna 10-15 vagy kitudja mennyi mert már egyre csak emelkednek itt az ingatlan árak, fölwg hogy moatmár új beruházások vették kezdetét amik szinten novelik a turistaforgalmat a kornyeken, ezzel egyidöben az ingatlan árakat is...
szoval ja...
ritka rohadekok ahogy az elottem szolo is mondta...
Nem, inkabb nem adjak el csakhogy nekem ne legyen jo... pedig esku nem artottam nekik, még én szivtam inkabb miattuk... na de hagyjuk ezt a reszet...
majd rendezodik ez, a penzem ingatlanban all, rosszul nem jarok idovel... csak ertitek, ha lehetne most szeretnek kiszallni ebbol nem 5-10-15 ev mulva, addig is ezt az ideget enni....
kozos tulajdon felosztasa perrel tenyleg nincs eselyem ha a haszonelvezö köcsög... csak ha majd nem lesz....
szep estet nektek

Majordomus # 2022.04.23. 12:57

Ki kell maxolni a kérdést.
Tárgyalni a másik kettővel. Adjanak 8 milliót a 21 millós házból akkor elfogadod az egyezséget. Még mindig jobban jársz mint a 3 millióval meg most a semmivel.

Kogeza # 2022.04.23. 10:00

"de amugy aza durva hogy nem is laknak ott, van sajat hazuk, engem meg kiraktak es azota uresen ott all a haz.... magyarul megy tonkre mert lakatlan"

Ez esetben akár be is költözhetnél, és használhatnád az ingatlant. Persze, ha kifejeznéd az ilyen igényedet, gondolom, a haszonélvező vagy egy általa megjelölt személy gyorsan beköltözne...

Ptk. 5:152. § (5) A haszonélvezeti jog fennállása alatt a tulajdonos a birtoklás, a használat és a hasznok szedésének jogát annyiban gyakorolhatja, amennyiben a haszonélvező e jogokkal nem él.

Szomorú örökös # 2022.04.23. 05:18

Izzy

aztan ki akartak vasarolni 3ert de max 4et ad aztmondta... mikor ezt nem fogadtam el bevettek az elado tablat is es azota csend van...

Azért ritka egy rohadékok, hogy téged fillérekért akartak kivásárolni, aztán nekik meg a jókora vételár megmaradt volna.
Mivel azt írod, hogy senki, még a haszonélvező SEM birtokolja az ingatlant, én csak megpróbálkoznék a közös tulajdon megszüntetése iránti perrel.

Izzy # 2022.04.22. 19:35

Köszi a valaszokat,
igen valami remlik hogy a tulajdonosnak joga van ellenorizni az ingatlant...
de amugy aza durva hogy nem is laknak ott, van sajat hazuk, engem meg kiraktak es azota uresen ott all a haz.... magyarul megy tonkre mert lakatlan
es gondolom lecsereltek a zarakat is, en azota nem voltam bent, nemtom hogy jo e meg hozza a kulcsom, mert az nalam van....
de nem is akartam soha visszamenni meg nem akartam balhet, vagyhogy a szomszedok bekopjenek hogy ott jartam stb...
szoval nemtudom, mihez kezdjek
az ugyvedem aztmondta semmit se csinaljak majd ugyis felosztja a birosag az ido nekem dolgozik... (itt valaszolok 72 eves a haszonelvezö)
eddig arultak 21 millioert
aztan ki akartak vasarolni 3ert de max 4et ad aztmondta... mikor ezt nem fogadtam el bevettek az elado tablat is es azota csend van...
en tovabbra is hirdetem a felet ... vannak erdeklodok, a kis esely is esely....
aztan majd ugyis felez a birosag ...
csak ez a durva hogy most ha megvenne valaki es mondjuk meg szeretne nezni, nemtom bevinni mert ki vagyok zarva
...
egyebkent kellemes hetveget mindenkinek!
üdv
Izzy

Szomorú örökös # 2022.04.22. 16:46

osztap

A haszonélvező nem köteles beengedni a Te potenciális vevőidet.

Viszont ha mégis valaki így is megveszi, abba már semmilyen belekoty-koty nem lesz neki.
Mindössze a tulajdonos fog változni, aki időnként közli, hogy szeretné ellenőrizni az ingatlan állapotát.

Izzy

a közös tulajdon felosztast nem indithatom mig a haszonelvezö él mert ertelmetlen

Nem hiszem, hogy értelmetlen lenne. Te meg szeretnél tisztességes áron szabadulni tőle,
akkor pedig vagy beengedi a vevőjelöltet, vagy a bíróság fogja megtalálni a megoldást,
hogy az exeddel a közös tulajdonod megszüntetésre kerüljön.

osztap # 2022.04.22. 16:30

Bocsi a tulajdonos viszont jogosult ellenőrizni az ingatlan állapotát!

Persze, joga van hozzá. Azért nem túl gyakran. Nem hiszem, hogy negyedévenként, de max. havonta egyszeri ellenőrzésnél gyakoribbat le lehetne nyomni egy bíróság torkán. Alapból a tulaj ellenőriz, a vevőjelölt meg várakozhat az utcán. Ha a vevőjelölt meg mint a tulaj megbízottja megy be, abban nem lesz köszönet...

Ha a haszonélvező meg nem engedi be a tulajt ellenőrizni, akkor az perre mehet. A pert meg fogja nyerni egy év múlva, és akkor kikényszerítheti a bemenetelt, ami könnyen lehet újabb néhány hónap. De hol lesz addigra a vevőjelölt?

Majordomus # 2022.04.22. 14:00

Bocsi a tulajdonos viszont jogosult ellenőrizni az ingatlan állapotát!

Mennyi idős az exanyós?

osztap # 2022.04.22. 12:03

Izzy,

ha megszeretne nezi a vevö a hazat, hogy mutassam meg neki ha nem engednek be..??? ....
Az utcáról. A haszonélvező nem köteles beengedni a Te potenciális vevőidet.

Izzy # 2022.04.22. 11:52

ezt most nem ertettem wers
ne haragudj lehet en fogalmaztam rosszul....
van vevö a hazreszemre
ha megszeretne nezi a vevö a hazat, hogy mutassam meg neki ha nem engednek be..??? ....
tulajdonos vagyok jogom van eladni a reszemet
csak az itt a kerdes hogy hogyan mutathatom meg a vevonek!?

wers # 2022.04.21. 09:33

téged a potenciális vevőt = téged és a potenciális vevőt
bocs, kimarad belőle (szokásom szerint)

wers # 2022.04.21. 09:32

Ha nem enged be téged a potenciális vevőt akkor feltételezhető, hogy ez így marad tulajdonosváltás után is. Haszonélvezettel terhelten annyit ér, amennyit adnak érte. Nem túl biztató a helyzeted. Lehet, érdemes lenne abból 3 millából kiindulni, feltornázni amennyit a exed kínál.

Izzy # 2022.04.21. 08:06

Sziasztok,
mar korabban irtam ide hogy van egy haz aminek a fele enyem fele az exemé
es haszonelvezö az ex anyos...
es hogy arulom a fel hazat
nyilvan nem sok esely van arra hogy valaki megveszi... de ha megis (mivel erdeklodo rengeteg van) ugyanis udulokozseg es jo helyen van stb... ha a vevo el szeretne jonni megnezni, de en ki vagyok zarva a hazbol a haszonelvezö altal, akkor megis hogyan mutathatom meg neki ? van erre valamilyen jogi ut?
pl ha ugyvedem felszolitja hogy ilyen esetekben engedjen oda ... ???
egyebkent azota egyszer megakarta vasarolni tolem az ex is elovasarlasi jogara hivatkozva ...potom 3 millioert (hozzateszem ez egy 20millios haz) termeszetesen nem egyeztem bele
en 7ert hirdetem a felet.... eleve...
a közös tulajdon felosztast nem indithatom mig a haszonelvezö él mert ertelmetlen
köszi a valaszokat
kiraly a forum
udv
Izzy

drbjozsef # 2022.03.10. 15:19

Andilona,

Indíthat pert a nagykorú fiad és te a kiskorú fiad nevében bíróságon, kérve a közös tulajdon megszüntetését.

Egyben benyújtva az igényt, hogy a normál állapotú piaci árból számoljanak, vagy az alperesre jutó részből - aki a haszonélvező, és törvényi kötelessége lett volna az ingatlan állapotát megtartani - a felpereseknek az állapotromlásra eső költséget fizesse meg.

Minden más lehetőség úgy kezdődik, hogy : közös megegyezés. Azzal meg bármit lehet.

Andilona # 2022.03.10. 15:11

Szép napot kívánok!
Egy olyan problémám van, hogy van egy kertes ház, aminek a fele a volt férjemé, a másik fele a két fiamé. A kisebbik 14 éves, tehát kiskorú.
Sajnos anno voltam olyan ostoba, hogy a volt férjem haszonélvezetet kapott az ingatlan egészére.
A probléma az, hogy mivel ő egy beteges gyűjtögető-romboló személyiség, teljesen lepusztított mindent. Már wc sincs a házban, mindenhol szétbarmolt leomló falak, felhalmozott szeméthegyek az üres flakonoktól a penészes kenyérhalmokig. Fűtve is helyenként és néha van.
Az udvar tele van roncsokkal, építési törmelékkel, szeméttel. Sőt,a hátsó részbe (kb 400nm) el sem lehet jutni, mert teljesen benőtték a fák és bokrok, az ott lévő roncsokkal együtt.
Itt él ő a pszichiátriai beteg (paranoid skizofrén) élettársával és egy pici gyermekkel.
A ház lassan meg fog rogyni. Ezt ö is felismerte és titokban, az élettárs háta mögött megkeresett, hogy adjuk el. (Ekkor láttam a szörnyű állapotokat) Elindítottam a folyamatot, erre mégis inkább elérhetetlenné vált, mert tart a Sátántól, (szó szerint, ezért nem tudom hogy valójában épelméjű-e) és a skitofrén élettársától, aki inkább magára gyújtja a házat, mint hogy a gyerekeim a pénzükhöz jussanak.
Kérdés,hogy mit tehetek hogy a két fiamnak ne tegye végleg tönkre a tulajdonát?