Ingatlan Adás - vétel


nonolet # 2017.08.07. 09:19

Stephan

Az ötlet ROSZZ!

A vevő kezébe olyan összegről adni papírt ami nem valós NAAAGY kockázattal járhat egy későbbi fordulat esetén.

Épeszű ember nem tesz ilyet!
Főleg nem magasabb áról...

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.07. 07:42

Nem kell ehhez ennyi szöveg. Hamis magánokiratot készíteni nem célszerű, felhasználni pedig egyenesen bűncselekmény. Aki ilyesmire biztat, az pedig felbujtóként részes.

Stephan # 2017.08.07. 07:33

Üdvözletem!

Egy számomra érdekes helyzettel kapcsolatban szeretném a szakértők segítségét kérni. Adott egy ingatlan, mely eladásra kerülne. Az ingatlan már több, mint 5 éve a jelenlegi tulajdonos nevén van. Az eladással ingatlanközvetítő lett megbízva, aki talált is rá egy vevőjelöltet. Sőt, mi több, a vételárral kapcsolatban is sikerült megegyezni vele. Azonban itt jön a bonyodalom.

A vevőjelölt szeretné, ha a szerződésbe a valós vételárnál 10-15 %-al magasabb összeg lenne beleírva, mivel csak így tudná a szükséges mennyiségű pénzt megkapni hitelből. Ha jól értettem a szavait, jelenleg következő lenne a helyzet. A Fundamenta (mint hitelező) felbecsülte az ingatlan értékét, aminek a 80 %-át folyósítaná hitelként, a 20 % lenne az önerő a vevő részéről. De mivel nem rendelkezik a vevő az önerő teljes összegével, így alacsonyabb árat (amiben meg is egyeztünk) szeretne kifizetni, de a szerződésben viszont a felbecsült értéknek kéne szerepelni, mivel csak így tudná megkapni a szükséges mennyiségű plusz pénzt hitelként.

Én kicsit félek a dologtól, nem akarok belemenni. Viszont az ingatlanos szerint ez teljesen természetes "szokás" manapság és állítása szerint az ügyvédje is így gondolja.

Mennyire üthetem meg a bokámat a jövőben egy ilyen adásvételt követően?
Amennyiben létrejönne a szerződés a magasabb árral, hogyan tudná bizonyítani a vevőjelölt a Fundamenta felé, hogy kifizetésre került a szükséges önerő?
A Fundamenta adásvételi elvárásaival kapcsolatban találtam az alábbi pontot; "Amennyiben a Társaságunktól igényelt kölcsönügyletből származó pénzösszeg nem a vételár utolsó részlete, akkor Társaságunk kizárólagosan ügyvédi letétbe fizeti meg a kölcsön összegét. Ilyen eset csak más hitelintézeti finanszírozó esetén fogadható el." Jól értem ez alapján, hogy még a hiteligénylés előtt le kéne igazolnom a vevőjelölt részére, hogy teljes mértékben átvettem a vételár 20%-át annak ellenére, hogy ennek megközelítőleg csak a felét fogja átadni, mint foglaló?

Remélem sikerült érthetően írnom és köszönöm szépen a segítséget előre is!

nonolet # 2017.08.03. 15:22

Aláírások és két tanú aláírási... (név, cim, igszám).

Ettől már formailag teljes bizonyító erejű magánokirat lesz.

A tartalma pedig nyilvánvaló.

alac # 2017.08.03. 14:07

Érdeklödni szeretnék, hogy egy elhuzodott banki hitel ügyintézés miatt kell készitenünk egy magánokiratot a vételi és az eladási szándék fenntartásáról,hogy kell kinéznie egy ilyen magánokiratnak

MajorDomus # 2017.07.30. 18:52

Még mindig nem tudjuk ki van e fizetve a hitel!

nonolet # 2017.07.30. 18:43

Pláne, ha mint most is
komoly esélye van a fel nem tett kérdésnek ...

wers # 2017.07.30. 18:30

:) igen, utána jutott eszembe, hogy olyan sokszor kell kitalálni, mi a kérdés, hogy már reflex megválaszolni a fel nem tettet is.

MajorDomus # 2017.07.30. 18:22

Legalább körbejártuk.

wers # 2017.07.29. 16:23

De ez nem volt kérdés. Nekem úgy tűnt, buszgyuri érti, hogy mit kérdezett. Valószínüleg nem akarnának jelzálog fenntartásáról nyilatkozni a szerződésben, ha nincs jelzálog.

nonolet # 2017.07.29. 13:00

Nomeg nem sok lehet már hátra belőle, ha él is még ...

Ésszerű lenne kifizetni és levonni a jelzálogot.
Tiszta lappal indulni új tulajként.

nonolet # 2017.07.29. 12:53

Igen,
de azt kb. mindenki kifizette nem sokkal később,
amikor
a felét elengedjük, ha egyben fizeted akciók voltak...

lajcsó # 2017.07.29. 06:31

Ha ki van fizetve a tartozás, akkor kérni kell az önkormányzattól egy törlési engedélyt és az alapján a töröltetni a jelzálogjogot.

MajorDomus # 2017.07.28. 21:50

Ellépzelhető,akkor 30 év volt a részlet!

nonolet # 2017.07.28. 19:36

A kérdés arra irányul, hogy miért van még rajta?
Így 27 év után...

Mivel az ilyen lakásvételek túlnyomó többségét már
rég lezárták a vevők és töröltették a jelzálogot...

Vagyis az kérdés, hogy

  • tart még a törlesztés és akkor oké,

vagy
már vége a törlesztésnek és már csak lustaságból van rajta

wers # 2017.07.28. 18:40

Az én értelmezésem szerint a "jelzálog fenntartása mellett" arra utal, hogy a jelzálog még rajta van.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.28. 17:54

:) Na, az meg a másik.

nonolet # 2017.07.28. 17:52

...és még rajta van az a jelzálog?

Már rég kifizettétek az önkorit.. vagy még nem?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.28. 16:56

Kérdésben a válasz.

buszgyuri # 2017.07.28. 11:53

Üdvözletem! Három testvér megvásárolt 1990-ben egy önkorményzati lakást. Az adásvétellel egyidőben az önkormányzat rátett egy 880e Ft-os jelzálogjogot az ingatlanra, de elidegenítési és terhelési tilalmat nem jegyeztetett be.
Két testvér most kivásárolná a harmadikat (1/3-ad tulajdoni hányadot).
Kérdésem, hogy kell-e az önkormányzat hozzájárulása a szerződéshez, vagy elegendő-e, ha a vevők nyilatkoznak, miszerint a jelzálogjog fennállása mellett kívánják az Ingatlan tulajdoni hányad tulajdonjogát megszerezni.
Előre is köszönöm a válaszokat!

MajorDomus # 2016.12.22. 00:37

Az elővételi jog csak akkor él ha ezt az Alapitó Okiratban kötötték ki, de szerintem ezzel nincs gond.

Immaculata # 2016.12.21. 14:50

Kérdésem: van-e lehetőség ennek következményeként mégis az eredeti vevővel szerződni, illetve kérhetek-e valamilyen kamatot a két időpont közötti időszakra vonatkozólag?

Nincs lehetőség mással szerződni, mint az Önkormányzattal.

Kérni kérhetsz, de a bíróság sem ítélné meg, ha méltánytalanul rövid határidőket állapítottatok meg.

drbjozsef # 2016.12.21. 08:43

Értem.

MajorDomus # 2016.12.20. 22:42

Nem is a lakásodban tulajdonostárs, hanem a társasházban. Nem ugyanaz.

drbjozsef # 2016.12.19. 21:39

Nem tudom, szerintem egy albetétesített társasházban a többi lakás tulajdonosa nem tulajdonostárs az én lakásomban, ahogy én sem máséban, legalabbis jogi értelemben nem. Köznapi szóhasználatban talán igen, de a tulajdonostárs jogi fogalma inkább a közös tulajdonhoz tartozik. Szerintem.