Ingatlan Adás - vétel


ObudaFan # 2017.09.04. 20:33

Ha egyik fél sem felelős, akkor a régi Ptk. szerint is visszajárt. Más kérdés, hogy a bankhitel meghiúsulása egyáltalán nem biztos, hogy nem róható fel a vevőnek.

MajorDomus # 2017.09.04. 20:20

Az uj ptk szerint visszajár,ha egyik fél sem felelős a meghiusulásért, pld. A bank nem ad hitelt.

ObudaFan # 2017.09.03. 10:12

colle

Minden csak megállapodás kérdése, jogilag úgy rendezitek, ahogy akarjátok.

colle # 2017.09.03. 10:07

Tisztelt szakértők!

A házunkra lenne vevő. A vásárláshoz hitelt kell felvenniük. Azzal a feltétellel szeretnék az adásvételit megírni, ha mégsem kapnák meg a hitelt, akkor a foglaló visszajárhasson nekik. Erről mi a véleményetek?

Én nem vagyok jogász, de mint jogi fogalom a "foglalónak" pont az a lényege, hogy ha bármelyik fél eláll, akkor bukja a foglalót, vagy a másik fél (eladó) dupláját adja vissza neki. Nem?

Vagy arra gondoltam, hogy belemegyünk ebbe, azzal a feltétellel, hogy mi is elállhatunk a szerződéstől, ha közben pl. jön egy kp-s vevő. Ebben az esetben mi is csak a foglalót adjuk vissza, és nem a dupláját.

Ebben kérném a tanácsotokat. Köszönöm szépen!

nonolet # 2017.08.28. 23:13

na te bugyuta fórum motor...

nonolet # 2017.08.28. 23:12

Ez máshová ment volna...

nonolet # 2017.08.28. 23:11

Vagy inkább csak baleset biztosítás az alpen?

Ha igen nem árt mellé egy utasbiztosítás is.

Valamint a magyar TB jogán az
Európai Egészségbiztosítási Kártya.

Hisz bármi érhet (betegség, kár) külföldön, nem csak baleset...

nonolet # 2017.08.28. 12:56

valentinzon

Csak kibírj azt a párnapot :-)
Amíg bejegyzik és a pénzéhez jut ...

-

Ted fel kérdéseket!

  • mióta isárulaj már
  • tudhatja-ehoyg mikor kel el?!!!
  • mégis rögtön indulna külföldre...

(pedig nem is tudja mikor)

Ugyan már!
Hazudik-etet és lépre akar csalni.

nonolet # 2017.08.28. 12:52

" külföldre költözik, amint kezében a pénz megy is - nincs ideje még 1 hónapot várni a bejegyzésre (amúgy is sürgős neki a pénz), bankszámlája nincs, de a nemzetközi utalás több milliónál amúgy is elég drága lenne"

Ajjaj!

Tipikus átverős-csalós mese....

A másik kellék a "jó ár" ilyenkor.
Meg az ennyiért sorban álló vevők :-)

Hagy csorogjon a kinézett balek nyála
és így ő maga is akarja a bizniszt, meggondolatlanul.
Attól félve, hogy elszalasztja!
Ha a számára biztonságos utat választja.

Ahogy elnézem...
Te pont itt tartasz! már.
Pillanatokra az átbaszástól.
Mert nagyon akarod a bizniszt!
és
már te magad menteget az eladót,
hogy
miért is akarsz neki segíteni...

  • *-

Tudod bankszámla percek alatt nyitható on-line!
Be sem kell a bankba menni miatta.

Mihez képest drága?

pl. a GRÁNIT bank esetén...
Nemzetközi forint vagy deviza átutalás díja
0,50% (min. 3 000 Ft; max. 16 000 Ft)

drbjozsef # 2017.08.28. 12:43

valentinzon,

a soron kívüliség nem jelenti az aznapot. Budapesten szinte biztosan nem, máshol nyilván a helyi földhivataltól függ.

Egyébként a vásárálás kockázatát neked kell felvállalni. Ha boktató van, szívni fogsz, ha annyival olcsóbb a lakás, hogy ezt megérje felvállalni, akkor vágj bele.

lajcsó # 2017.08.28. 12:20

B400-as adatlap. (Ügyvéd tölti ki.)
Aznapi bejegyzés szerintem kérdéses.

valentinzon # 2017.08.28. 11:34

Nem jött be neki itt az élet, eladja a lakását, és külföldre költözik, amint kezében a pénz megy is - nincs ideje még 1 hónapot várni a bejegyzésre (amúgy is sürgős neki a pénz), bankszámlája nincs, de a nemzetközi utalás több milliónál amúgy is elég drága lenne...

Ha aznap tiszta a tulajdoni lap, és aznap be is jegyzi a földhivatal, elvileg nem lehet probléma - a másnapot semmiféleképp nem várom meg.

Amúgy az aznapi földhivatali bejegyzéshez mi szükséges? - Adásvételi szerződés, ez a soron kívüli papír amit a földhivatalba töltök ki, egyéb (nyilatkozat a tulajdonostól, ügyvédtől)?

nonolet # 2017.08.28. 09:35

Avagy, ha nagyon sürgős >> az komolyan lenyúlás GYANÚS!

nonolet # 2017.08.28. 09:34

Aha,
akkor pláne nem adnék neki
addig pénzt a "kezébe" amíg,
nem került a nevemre.

A pénz utána megy, akár hol van is.

(a távol lévők közti pénzmozgatás módját
már az ókorban felfedezték még
a kontinensek között is....)

limma # 2017.08.28. 09:10

A külföldre költözés nem lehet akadály, bármilyen bankszámlára lehet utalni.
A fedezetelvonás már nagyobb baj.

valentinzon # 2017.08.28. 08:54

Köszönöm a segítséget! :)
"A földhivatal a kérelmeket a beérkezésük sorrendjében bírálja el. Tehát, a tulajdonjog bejegyzési kérelmet követő terhelést már nem fogja teljesíteni." - Igen, én is ebben bízok, ezért mindenképpen még aznap bejegyeztetem.
Sajnos letétre, vagy foglalóra nincs idő, mert a tulajdonos ahogy eladja a lakását, külföldre költözik.

nonolet # 2017.08.27. 21:33

Ilyen zűrös környezetben akár per is lehet egy vagyon kimentő eladásból... ezt írték a fórum egyes jogászai nemrég.

Erre adtam hát a 0,0001% esélyt.

lajcsó # 2017.08.27. 20:42

"Félek attól az 1 hónapos átfutási időtől, mert gyakorlatilag bárki ráterhelhet jelzálogot, vagy tartozást az ingatlanra (viszont ha aznap bejegyeztetem, akkor elvileg minden rendben)."
Ez biztosan nem így van. A földhivatal a kérelmeket a beérkezésük sorrendjében bírálja el. Tehát, a tulajdonjog bejegyzési kérelmet követő terhelést már nem fogja teljesíteni (elutasítja).
Lehet kérni a tulajdonjog bejegyzési kérelem soron kívüli a elbírálását is (10 ezer forint a díja).

nonolet # 2017.08.27. 19:50

A széljegy a szerződés benyújtásakor rákerül.
Az mér elég jól véd ...

De valóban az még biztosabb, hogy
akkor kapja meg a letétbe rakott pénzt,
az ügyvédtől, amikor a nevedre írták.

(azonban még ez sem 100%-os biztonság, csak 99,9999%)

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.27. 17:16

Ha korán reggel írtok alá, akkor az ügyvéd - vagy ti magatok - még aznap be tudjátok nyújtani a kérelmet a földhivatalba.

De ha ennyire bizalmatlanok vagytok, akkor fizessetek letétbe, amit akkor ad ki az ügyvéd, ha a tulajdonjogodat bejegyzik.

valentinzon # 2017.08.27. 17:01

Kedves Fórumozók!

Lakást vennék, a tulajdonossal meg is állapodtunk a vételárban, már csak az ügyvédhez kellene menni, megírni a szerződést...
Viszont a tulajdonos vállalkozó, több cége tönkrement, tartozásai vannak, adóhivatali vizsgálatok (amit természetesen nem említett, vagy hazudott).

A lakás a tulajdoni lap szerint tehermentes - a kérdésem az lenne, hogy van arra mód, hogy az adásvétel napján, amikor lekérjük az aznapi tiszta tulajdoni lapot (megírjuk a szerződést, és kifizetem a vételárat), még aznap be is jegyezzék az új tulajdonjogot a földhivatalban? - Félek attól az 1 hónapos átfutási időtől, mert gyakorlatilag bárki ráterhelhet jelzálogot, vagy tartozást az ingatlanra (viszont ha aznap bejegyeztetem, akkor elvileg minden rendben).
Lehetséges ez, és ha igen, milyen költségei vannak, és ki az illetékes az ügyben (az ügyvéd elintézi, vagy nekem kell a földhivatalban)?

bibipp # 2017.08.16. 10:45

Köszönöm szépen a választ.

lajcsó # 2017.08.16. 06:07

Szerkeszthet, de ezt a körülményt fel kell tüntetni a szerződésben. De ha ez mégis elmaradna, attól nem lesz érvénytelen a szerződés.

bibipp # 2017.08.15. 17:07

Sziasztok!

Ügyvéd olyan ingatlan adásvételi szerződést szerkeszthet és ellenjegyezhet, ahol a vevő a közeli hozzátartozója? Vagy ehhez már kell pl. kamarai hozzájárulás?
Köszönöm a válaszaitokat.

lajcsó # 2017.08.07. 10:30

"Mennyire üthetem meg a bokámat a jövőben egy ilyen adásvételt követően?"
Ha jóindulató a bíró, akkor egy combos pénzbírság. De inkább a felfüggesztett szabadságvesztés esélyesebb.