Ingatlan Adás - vétel


Kovács_Béla_Sándor # 2022.11.10. 12:35

Az, hogy nincs a kecóban villany, nem per, nem teher és nem is igény.

Majordomus # 2022.11.10. 20:45

Csak sötétség...
(de az nagyon van)

Az előttem szólóknak igazuk van.

Végül is nem villanyszolgáltatást vettél hanem ingatlant.

Ha szerencséd van, akkor a víz és a gáz nincs kizárva.

Szomorú örökös # 2022.11.11. 04:53

Jutka70

Anno mi is úgy vettük meg egy korábbi ingatlanunkat nagyon sok évvel ezelőtt anyukámmal közösen, hogy hatóságilag lekapcsolt villanyóra volt rajta plombával lezárva. A hátsó melléképületben két lepukkant figura villanyrezsóval fűtött és túl nagy lett a számla, amit a tulaj aztán nem fizetett ki, ezért kapcsolták le. Ígéretet kaptunk, hogy majd rendezik, de nem így történt. Cserébe a szolgáltató, mint új tulajdonosnak, elengedte a lekapcsolás-visszakapcsolás díját és kizárólag az elmaradt áramdíj megfizetése után lett is áramunk. Félek, hogy ma már nem ilyen engedékenyek.

gylab # 2022.11.11. 06:54

8 éve vettem házamat, tele tartozásokkal. Az Émász és a UPC kivételével sikerült új szerződést kötnöm a szolgáltatóval, a tulajdoni lappal igazoltam tulajdonosi mivoltomat. Ezzel a kettővel nem, ezek csak akkor voltak hajlandók, ha kifizetem az "ingatlan tartozását". Sajna a tartozás az egyik fele, a másik, hogy az újrakötéshez az új szabványoknak kell megfelelni, ennek nyilván költsége van, hát ezt be kellett nyelnem. Az elmaradt áramdíjat az előző tulaj kifizette utólag, a vételárból. Netet meg vettem mástól.

Majordomus # 2022.11.11. 22:23

Az upici meg veszített egy ügyfelet.

gizi39 # 2022.11.20. 00:49

Egyszerű meghatalmazásra kiadja a Földhivatal a fiam ingatlanának
a tulajdoni lapjához mellékelt szerződést is?Tudom, hogy bárki simán lekérheti a tulajdoni lapot,
itt a szerződésen a hangsúly, ami alapján bejegyezték.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.11.20. 10:29

"Simára" nem biztos, de egy teljes bizonyító erejű magánoikratba foglaltra igen.

gizi39 # 2022.11.20. 11:04

Köszönöm szépen.
A 2000-es években örökölte négy testvér a nagyszülőktől. A többiek szerződésben lemondtak a legkisebbnek a javára.
Ezt közjegyzőnél hitelesíttették. Ennek a másolata tűnt el, és most szükség lenne rá. Vagy a kerületi közjegyzőnél meg kell lennie, aki az örökösödési eljárást lefolytatta?

Kovács_Béla_Sándor # 2022.11.20. 11:13

Vagy. (Nem is biztos, hogy szerződés az, valószínűbb, hogy osztályos egyezség.) Mihez kellene egyébként? Be szeretnéd kereteztetni?

gizi39 # 2022.11.20. 16:24

Nem tartottam fontosnak részletezni. Az egyik testvér megtartotta a haszonélvezeti jogát, és
utólag vitat dolgokat. Ezt szeretnék tisztázni egymás között.
Ezért kellene, mert egyik testvérnek sincs már meg a szerződése.
Köszönöm szépen a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.11.20. 18:38

A szerződés teljesedésbe ment, Ami meg mégsem, az elévült. Szóval mindenki nyugodjon bele, hogy az van, ami van.

Egyébként mindig ilyen titkolódzó vagy? "Vitat dolgokat"... Az orvosnak is azt mondod, hogy "fáj valahol, valami"?

LipT # 2022.11.20. 19:33

Sziasztok!

Korábbi eladásomnak elállás lett a vége, holnap megyünk megírni a papírt közös megegyezéssel, vevő hozzájárul a függőben tartás törléséhez a földhivatalnál. Ha megvan a papír, azonnal tudunk szerződni egy új vevővel? Mármint elvi akadályát nem látom. A törlést sürgősségivel küldjük, így mire az új szerződést bejegyzik, már tiszta lesz a széljegy. Van esetleg számára benne rizikó? Szeretném ha nem ijesztené el a helyzet. Köszönöm előre is.

drbjozsef # 2022.11.20. 19:44

LipT,

Ha az a kérdes, akár öt perccel később is köthetsz szerződést.
Hogy az mikor, és milyen feltételek mellett kerül bejegyzésre a földhivatalba, az más kérdés, az okiratszerkesztő ügyvéd tudni fogja. Önmagában az, hogy még van bejegyzés a tulajdoni lapon, nem akadálya a szerződés aláírásának.
Kockázat? Ha jól van megszerkesztve, akkor nemigen kockáztat semmit, legfeljebb egy pár napot.

Majordomus # 2022.11.20. 21:46

A második vevő ezen nem fog kukacoskodni.
Ha bemutatod a törlési kérelmet.

ajolovas # 2022.12.08. 20:40

Sziasztok!
Kaptam egy jó ajánlatot egy önkormányzati lakásra. Van "cserealapom", de azt szeretném megtartani, az átadó is jobban örülne a készpénznek...legális keretek között lebonyolítható valahogy a dolog?

Majordomus # 2022.12.08. 20:54

Nem.
nemo plus juris elv.

A tulajdonos hozzájárulása nélkül esélytelen.

Egy megoldás van.
"Elcseréled " az átadóval a lakást miután az önkormányzat beleegyezett és bérleti szerződést kötött veled. Ezt követően az átadó elköltözik és te kifizeted neki a kalkudott összeget.

Annamaria # 2022.12.08. 22:05

Sziasztok!
Teremgarázsban kocsibeállót szeretnék venni, de mit jelent az alapító okirat szerint hozzátartozó mellékhelyiség?
Szabadon, önálló ingatlanként megvehetem? Esetleg kiadhatom, eladhatom minden korlátozás nélkül?
Köszönöm.

ajolovas # 2022.12.09. 06:06

Majordomus
Köszönöm, én is erre gondoltam csak azt nem tudom, hogy ez mennyire legális. Nem minősül fiktív szerződésnek? Vagy csak simán kiskapu? :)

drbjozsef # 2022.12.09. 07:34

ajolovas,

Ez működik mindenhol, ha nem egy kő alatt élsz, hallhattál eleget ilyenről politikusaink között is, mindkét oldalról, akik előszeretettel költöznek a várba (csak aztán negyedáron még meg is veszik a bérleményüket).
Viszont ehhez valamekkora tőke kell, hogy legalább papíron ne lógjon ki a lóláb, bár a legtöbben még a látszattal sem törődtek.
Mert a csere után papíron ugye "vissza kell vásárolnod" az ingatlanodat, amit elcseréltél. Egy kis pénzmozgás azért nem árt.

Majordomus # 2022.12.09. 20:11

Meg is akarod venni a lakást -akkor más a menetrend- vagy csak bérelnéd?

ajolovas # 2022.12.10. 12:05

Nem, csak a bérleti jogról van szó.

Majordomus # 2022.12.10. 20:49

És abban neked mi a jó ha van már bérleményed?

ajolovas # 2022.12.10. 21:57

Jó nagy lakás, jó helyen is van, közel az iskola, ovi. Szóval minden szempontból tökéletes. Ahol most vagyunk az egy sima albérlet, nem önkormányzati. A cserealapom saját tulajdon, de az nekünk kicsi.

Majordomus # 2022.12.11. 22:45

Add el,és vedd meg ezt az önkormányzatit. Egyszrübb mint cserélni csak itt is van egy trükk

ajolovas # 2022.12.12. 13:49

Az a trükk, hogy politikusnak kell lenni hozzá? :) Sajnos ha jól tudom mostanában csak pályázat útján lehet licitálni, vagy ha már régebb óta ott lakik az ember.