Ingatlan Adás - vétel


Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.26. 09:01

Tehát a lényeg onnét semmit sem kap a gyermekem anyai ágon.
Ezt senki nem mondta. Mert nem is ezt kérdezted.

Majordomus # 2023.12.25. 20:40

Neked is szép estét.

"elvileg tanult emberek ülnek az irodákban ráadásul nem ingyen beszélgettek velem"

És a sok pénzedért nem okultál semmit? Kérd vissza a 0tanult emberektől.

plepi # 2023.12.25. 18:49

Köszönöm szépen több tanácsot nem kérek ismét kifizetek több 10000 és elmegyek gyámhivatalba közjegyzöhöz ügyvédhez. És rendezem a gyermekem sorsát ha netán elpatkolok. Jelölök meg gyámot pótgyámot hogy a gyerekem öröksége ne csorbiljon ennyi. Mindenkinek szép estét.

gerbera317 # 2023.12.25. 18:49

Persze. Például a 14.18-as posztodban két képtelenséget is állítasz, abból az egyiket kérdés formájában.
Nem minősítek, de akkor te se. A kérdés legyen kérdés, a kérdőszó pedig legyen mi, hol, miért, stb. De pl. A hogyhogy már feltételezésen alapul, és a tapasztalat az, hogy alaptalan vagy téves feltételezésen.

plepi # 2023.12.25. 18:33

Gerbera 317 Köszönöm! Nem állítok hanem kérdezek. Gondolom azért írtam ide hogy tanácsot kapjak. Ha tudnák minden paragrafust akkor nem kértem volna tanácsot. De amint látom itt inkább kötekedő emberek vannak. Tudod már voltam pár helyen hivatalos helyen,ha hiszed ha nem mindenhol más információt kaptam,pedig elvileg tanult emberek ülnek az irodákban ráadásul nem ingyen beszélgettek velem. Mint mondtam ha az első kinomtól az utolsóig leírnák ide mindent hogy átláthatóbb legyen a szituáció nem férne ki ide.Nem kell engem itt gyanusítgatni hogy hazudok stb nem végeztem jogot. Nem kell minősíteni.

gerbera317 # 2023.12.25. 17:14

Adósságot csak örökölhető vagyonnal együtt lehet örökölni. És a helytállás nem lehet terhesebb az örökség értékénél.
Ha kérdezni akarsz, akkor kérdezz; de ne állíts olyan dolgokat, amire azzal szokás reagálni, hogy már az sem igaz, amit kérdezel!

plepi # 2023.12.25. 16:12

Tisztelt gerbera317
Ha mindent le kellene írnom ami fontos nem lenne elég ez a rovat.

plepi # 2023.12.25. 16:07

Tisztelt gerbera 317!Köszönöm a megjegyzést a halálommal kapcsolatba,nagyon rendes vagy. A magyar jogrendszer szerintem nem jó. Viszont ha netán elpatkolok a gyermekem akit én nevelek enyém a szülői felügyeleti jog 100%-ban édesanyának felélled a szülői felügyeleti joga.És mivel van egy házam a gyerekemre száll de mivel ö lesz a gyámja netán haszonélvezeti jogot is kaphat.
Ha ö hal meg előbb akkor a gyerekem örökli az adósságait persze ellent lehet mondani neki.Tehát a lényeg onnét semmit sem kap a gyermekem anyai ágon. Viszont ha velem történik valami ö részesül ez nagyon nem jól van így ugyebár

gerbera317 # 2023.12.25. 15:38

@plepi
Ne piszkáld KBS jogértékét, van neki bőven. Ami meg nincs, azt hozzátanulta. Ő azért kérdezi, viccelsz-e, mert ha neked volna jogérzéked (ami egyébként nem más, mint józan paraszti ész), nem kérdeznél ilyeneket.
Ahhoz, hogy az új gyerek örökölhessen, most kell meghalnia valakinek (mondjuk neked). A korábbi hajó pedig már régen elment az asszony két korábbi gyerekével. Ezt diktálja a paraszti ész.
Amit pedig iskolában tanítanak, az az, hogy haszonélvezetet nem lehet örökölni.
A magyar jogrendszer pedig nagyon is rendben van. Ha ennek ellenére azt állítod, hogy az új gyerek adósságot örökölt, annak háromféle oka lehet: 1) tévedsz, 2) rosszabb esetben hazudsz, vagy 3) a történetednek csak az első és az utolsó fejezetét sikerült közölnöd, a közbülső fejezetek ismertetését, amikor a lényeges dolgok történtek, pedig nem tartod fontosnak.

plepi # 2023.12.25. 14:18

Tisztelt Sándor! Ha tudnám a választ akkor nem tettem volna fel a kérdést. Most hogy hülyének nézel elmegyek és lerakom a jogi diplomát jó??
Elég lett volna azt leírnod hogy semmi sem jár ennyi.
Nem kell ezt túl ragozni. Azon kívül ez a magyar jogrendszer nem valami jól van kitalálva. Ugyan is vannak itt más problémák is.
Ha a gyermekemnek semmi sem jár akkor hogy örökölhet vagy lehet részese egy olyan adósságban amihez semmi köze.
Továbbii szép napot.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.25. 14:03

(„Nem viccelek!!” Pedig rád nézve az volt a jóhiszemű verzió. A másik lehetőség, hogy rendkívül tájékozatlan vagy, és gyakorlatilag nincs jogérzéked.)

Rávezető kérdés: ha eladod az autódat, telefonodat, kabátodat, bármidet, jár annak a vételárából a reménybeli örököseidnek?

plepi # 2023.12.25. 13:04

Nem viccelek!!
Ez a fórum gondolom azért van hogy kérdezzek.
De ha lehet akkor olyan írjon aki ért hozzá.
Köszönöm szépen!!

Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.25. 12:19

Ugye, viccelsz?

plepi # 2023.12.25. 11:18

Üdvözlők mindenkit!! Tanácsot szeretnék kérni. Meg ismertem egy hölgyet akinek a férje meghalt. Kettő gyermeke volt, Meg történt a hagyatéki tárgyalás a két gyermek fele fele arányban örökölte a házat. Az özvegy megkapta a haszonélvezeti jogot.
De született közben egy harmadik gyermek is tőlem. Nem voltunk házasok sem élettársak. A kérdésem csupán annyi lenne hogy addig tisztán látom a helyzetet hogy a gyermekei fele fele arányban részesültek a házból az özvegy meg megkapta az özvegyi haszonélvezeti jogát. De most az a szituáció áll fent hogy az özvegy el akarja adni a házat,és ugye bár itt a harmadik gyermek aminek én vagyok az apja.Viszont engem az érdekelne hogy anyai ágon a tőlem született gyermeknek jár e valami az özvegyi haszonélvezeti jog-ból ha eladásra kerül a sor. Gondolok itt bizonyos százalékos anyagi részre.
Köszönöm a segítséget.

Majordomus # 2023.11.22. 20:10

De úgy tudom a Nav-nak be kell jelenteni a pénzajándékot.

drbjozsef # 2023.11.22. 05:21

Andras2225,

Igen, az "ajándék" és az "ellenérték" szavak nem igazán passzolnak össze.
Mi lenne egyébként az oka egy ilyen papírnak? Mire tudnád szerinted használni?
Hogy ne követelhesse vissza az ajándékot? Akkor előjönnél vele, hogy adócsalást követettetek el közösen?

A bizalom pont azt jelenti, hogy megegyeztek, és azt tartjátok.

Majordomus # 2023.11.21. 21:10

Akkor adás-vétel lesz..

Kovács_Béla_Sándor # 2023.11.21. 19:46

ROFL. Szóval bizonyítékot gyártanál saját magad ellen. Most mondjam, hogy "okos"?

Andras2225 # 2023.11.21. 13:33

Azért szeretném ügyvédnél intézni a pénz ajándékozását, hogy legyen látható ellenértéke az általa ajándékozott ingatlanrésznek. Ettől függetlenül a bizalom adott.

Majordomus # 2023.11.20. 21:39

Van e használatbavételi engedély?
Térképvázlaton szerepel?

drbjozsef # 2023.11.20. 17:41

FRayal,

Mi az, hogy nem került "beépítés alá"? Ilyet még így nem hallottam.
Hogy kerül oda a teakonyha? A felsorolásodban nincs benne...

Egyébként, ha ez tanyaként ki van véve, az önmagában jó : a kérdés az, hogy ami most fel van építve a telken, az pontosan így szerepel is a térképszelvényen feltüntetve? Ha igen, akkor teljesen hitelképes, elhelyezkedéstől függően akár CSOK képes is lehet, a falusi csok vonatkozik a tanyákra is.

drbjozsef # 2023.11.20. 17:37

Andras2225,

Minek?
A pénz ajándékozásához nem kell semmilyen papír. Se bejelentés, se ellenjegyzés, semmi.
Az ingatlan miatt kell ügyvéd. De neki nem is kell tudnia, hogy amúgy lesz majd egy ajándékozás is.
A kérdés a bizalom a másik fél felé. Ha az nincs, akkor papírral együtt is lehet labilis a dolog.

FRayal # 2023.11.20. 14:09

Sziasztok! Szeretném eladni a házamat. 2200m2 telek, ebből 500m2 kivett tanya a maradék pedig szántó.
Víz, 3 fázisú áram, csatorna, gáz be van kötve.

A telken található egy lakóház és egy nyárikonyha.

A lakóház egy 16m2-es szobából, egy fürdőszobából, előszobából és egy szintén 16m2-es nappaliból áll. A teakonyha nem került beépítés alá, de ki van csövezve a víz, gáz és a csatorna is (ez a nappaliban lett volna ha fontos). Az épület br 60m2 területű. Kondenzációs kazánnal és radiátorral van megoldva a fűtés, de ezen kívül a nappaliban cserépkályha a hálószobában pedig klíma található.

A nyárikonyha egy különálló épület, ebben található egy fürdőszoba és egy konyha/étkező. Itt a fűtés konvektorral történik. Br alapterület 24m2

Ezek alapján ez az intatlan hitelképes lehet, vagy át kellene minősíteni valami mássá? Ha át kell minősíteni akkor mivé és hogyan történik ez a folyamat?

Előre is Köszönöm!

Andras2225 # 2023.11.20. 13:36

Illetve, még az kérdezném, hogy "szerencsés dolog-e" ugyanannál az ügyvédnél, ugyanakkor bonyolítani az ingatlan ajándékozását, és a pénz ajándékozását?

Andras2225 # 2023.11.20. 13:25

Köszönöm a válaszuk.

Marad akkor az ajándékozás, amire legelőször gondoltam...