Ingatlanügyek


matthiasi # 2021.07.18. 01:35

Írja az érdeklődő hogy :

kettő tulajdonos gond nélkül alátudja írni Ügyvédnél a megbízási szerződést,

Azért nem mindegy hogy az az eladandó ingatlan 12 milla, 120 milla vagy netán 960 milla.
Egy értékesebb ingatlanhoz vevőt keresni sok munka és ha netán az aki végzi valami anyagi ellenszolgáltatásért végzi nos arra azért már kell szerződni.
Én az ingatlanjaimat /ami jobbára tulajdoni hányadok voltak mindig csak szóbeli megbízást adtam a tulaj társaknak, főleg annak aki vállalta a vevő keresést és az ingatlan bemutatását.

matthiasi # 2021.07.18. 01:24

tmsn.... 80 !
Túl van lihegve ez a megbízási valami. Lehet szerződének is nevezni. Habár nem az.

Milyen megoldás(ok) léteznek ilyen helyzetre?

Sokféle. Pl. a legegyszerűbb a helyesen megfogalmazott iratot kikülditek az érintettnek, aláírja letanúzza és vissza küldi.
feltételezve ,hogy előzőleg telefonon meg a számtalan hirkapcsolati eszközön megbeszéltétek.
A vevő keresés azért még nem azonos az eladással. Az már komolyabb megbízást igényel. Egy vevő keresés gyakorlatilag a vevőjelöltek felkutatásából (hirdetés ) és az ingatlanhelyszíni bemutatásából és annak paramétereinek korrek bemutatásából áll. Strapás munka, de tultolni nem kell. Feltételezve, hogy a 3 tulajtárs ugyanazon az akaraton van.
Azért az alaki- formai követelményeknek meg kell felelni annak a papírocskának.

tmsnmeth80 # 2021.07.17. 20:29

Kedves Szakértők!

Van egy ingatlan melynek három tulajdonosa van. Ebből a három tulajdonosból egy Németországban él. A Tulajdonosok szeretnének megbízni engem egy megbízási szerződéssel, hogy keressek vevőt az ingatlanjukra. A Magyarországon élő kettő tulajdonos gond nélkül alátudja írni Ügyvédnél a megbízási szerződést, viszont a harmadik tulajdonos aki Németországban él, ő nem tudja személyesen Magyarországon aláírni a szerződést.

Milyen megoldás(ok) léteznek ilyen helyzetre?

Majordomus # 2021.07.16. 16:23

Ha már felújitottad,akkor mire kell a hitel?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.07.16. 15:49

Félreérted. Egyszerűen azt mondta az értékbecslő, hogy az ingatlan hitelezhetősége (fedezeti értéke) 80%-os. Amíg a kért kölcsön nem haladja meg azt, amit hajlandók adni, addig ennek különösebb jelentősége nincs.

Botanicus # 2021.07.16. 13:09

vica88
első körben a földhivatalnál kell hiteles tulajdoni lapot kérned, a második körben a helyi önkormányzat építési osztályán van e beadva építési engedélyi kérelem és az t elbírálták-e vagy folyamatban van-e az engedélyezési eljárás.
Ha nincs akkor kezdődik a kálvária vagy felvállalod vagy visszakéred a foglalót és tovább lépsz. Ez utóbbit javaslom ha lelki békét akarsz magadnak.

drbjozsef # 2021.07.16. 13:01

peggy99,

Kötöttetek hitelszerződést, és az utolsó részletre vártok? Vagy hogy? Nincs olyan, hogy "88%-os ház" legfeljebb olyan van, hogy a beadott költségvetéshez képest 88%-os. Adtatok be? Mi az, hogy "nem ad hitelt"?

Ha 100%-os lenne a ház, akkor nem adna rá hitelt a bank, hiszen minek? Vagy nem értelek.

SolnesM # 2021.07.16. 11:41

Az ilyen banktól nem kell pénzt kérni !!

SolnesM # 2021.07.16. 11:40

Ha a bank így döntött, akkor ez így is van.
Elvégre ő adja pénzt !

peggy99 # 2021.07.16. 11:08

Jó napot kívánok!

Abban szeretném a segítségüket kérni, hogy mikor 100%-os készültségi egy ház? Mert a házunk a tulajdoni lap szerint már lakóház, mi csak felújítottunk, de kb mindent és most a bank értékbecslője 88%-ra értékelte a házunkat és emiatt nem akar a bank adni hitelt.

Előre is köszönöm a segítséget!

vicaa88 # 2021.07.15. 13:00

Tisztelt Jogi Fórum!

Abban a konkrét ügyben szeretném a segítségüket kérni, hogy Nagykőrös külterületén lefoglalóztunk 3300nm-es területet 74nm-es teljesen felújított házzal.
A térképen fel van tüntetve az épület ezt láttuk a térkép másolaton viszont az ingyenes ügyfélkapuról lekérhető tulajdonilapon csak annyi szerepel hogy
946nm kivett tanya és 2354nm szántó. Az épület nem szerepel a tulajdoni lapon.
Lehetséges hogy nem is lehetne ott az épület vagy egyáltalán mennyi így a beépíthetőség külterületen ebben a formában és hogy lehet hogy a térlépen pedig szerepel ?

Nagyon köszönöm előre is a segítséget!
Holló Lajos

wers # 2021.06.04. 03:53

Na lám, ócccsóér már nem is huzatos?

kilenc és fél millió tértivevény hány mázsa lehet?

drbjozsef # 2021.06.03. 16:22

Nem lesz egyszerű bejegyeztetni, mert elvileg van kilenc és fél millió elővételre jogosult. Nekem küld meg, olcsóér' engem is lehet, hogy érdekel.

wers # 2021.06.03. 10:28

:) köszi, megegyeztünk.

Ha előkészítetted a szerződést szólj.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.06.03. 10:26

Neked odaadom ócsóér.

wers # 2021.06.03. 08:45

szomosúúúú vagyok, keresnem kell másik kecót.

drbjozsef # 2021.06.03. 08:30

Ne már, az országház még nincs alapítványi tulajdonban? Azonnal írok a képviselőmnek, ez így nem maradhat.

Imperator Caesar Augustus # 2021.06.03. 07:15

Üdvözletem!

Köszönöm a segítő szándékú hozzászólásokat!

Visszatérve a neogótikus épülethez:
"2011. évi CXCVI. törvény
a nemzeti vagyonról
4. § (1) Az állam kizárólagos tulajdonába tartozik

  1. az Országház,"

De ezt bizonyára tudják Önök is.

Szóval szerintem senki nem ad el semmit.
Vagy talán az Urak(Hölgyek?) közül valaki elmondhatja magáról, hogy:
"Az állam én vagyok!"?

Üdvözlettel,
Imp. Caesar Augustus

Kovács_Béla_Sándor # 2021.06.03. 06:45

Korábban is lehetett volna.

Luca1234 # 2021.06.03. 05:15

Tisztelt Szakértők!
Szeretném megtudni, hogy amennyiben egy ingatlan örökléséről, megszületik a hagyatéki határozat és az örökösök a tulajdoni
lapon széljegyre kerülnek, ezesetben lehetséges-e az ingatlan adás-vételről előszerződést kötni, foglalózni?
Köszönöm a választ!

Szomorú örökös # 2021.06.03. 03:28

Bori Bori

Azért ez elég szörnyűen hangzik, 40 millióval hazasétálni.

Anno talán 1993-ban anyukámnak Postabanknál volt betészámlakönyve. Mikor örökölt és megkapta az összeget készpénzben - talán másfél milla lehetett, ez akkoriban még eléggé nagy összeg volt - betettem a kabátom belső zsebébe, ráhúztam a zippzárt, majd karon fogva besétáltunk a postára és befizettük. Nyilván senkinek se meséltünk róla. Kb. ugyanez történt - igaz már autóban utazva - 3,5 éve a házam eladásakor. Minden részletét készpénzben kaptam meg és jó ideig itthon tároltam. Aggódtam is rendesen, hogy tuti ne törjenek be hozzám érte, de tök felesleges volt, a diszkréció a legnagyobb biztonság. Az pedig inkább a filmekben van, hogy valaki leadja ilyenkor a drótot, hogy hazafelé ki tudjanak rabolni. Ma már nincs is rá szükség, riasztó és kamera is védi a házamat. :-)

Kovács_Béla_Sándor # 2021.06.02. 19:50

Azt hittem az önrészt fizetitek készpénzben. Annak pedig csak a 10%-át lehet, különben nincs CSOK.

Amúgy ne parázz, azt a pénzt a bank nem neked fogja odaadni.

Bori Bori # 2021.06.02. 18:19

KBS CSOK folyósításáról nem találtam még semmit, de a támogatott lakáshitelt az OTP kiadja készpénzben. Gyanítom, hogy bármit kiadnak készpénzben az eladónak, csak ki legyen fizetve a kp. felvétel díja. ÁSZF-jében benne van.

"3. A kölcsönfolyósítására átutalással kerül sor, kivéve, ha az adásvétel esetén az ingatlan eladója folyószámlával nem rendelkezik. A készpénz kifizetésével történő folyósítás előzetes bejelentés alapján történik."

Azért ez elég szörnyűen hangzik, 40 millióval hazasétálni.

drbjozsef # 2021.06.02. 14:24

Bori Bori,

Nincs erre különösebb indok így. Rossz tapasztalata volt valamelyik bankkal. De neked lényegében mindegy.

drbjozsef # 2021.06.02. 14:23

peggyolsen,

Hát, ha elméleti a kérdés, az más, elméletileg bárhogyan lehet. Persze, a gyakorlatban nem.

Egyébként a "külföld" elég tág fogalom, de talán még egy külföldi ország joggyakorlatát se igen fogja itt vágni senki szerintem.

Hívd fel az adott ország magyar konzulátusát, és kérdezd meg - vagy egy ilyen ingatlanokban utazó szakjogászt. Ha a konzulátuson írja alá a szerződést a kiskorú képviselője, és az ottani törvények szerinti jogosultsággal bír, akkor szerintem felülhitelesítés után az az okirat alkalmas lehet az itteni bejegyzésre.