Intrum Justitia


Vadsuhanc # 2017.02.06. 18:37

Jászkai az valami hatóság ? Még nem hallottam róla...

melinda8203 # 2017.02.06. 18:25

Grave7! Köszönöm a hozzászólásodat. A legutóbbi közjegyzői levélben is ezek az indokok állnak, és ezért adta át a bíróságra. Kérdésem az ,hogy Jászkai továbbra is vonhatja a fizetésem?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.06. 08:02

Furcsa társaság még ez a Bátorék is. Egyrészt fellépnek a devizás adósok megváltójaként (egyesületi formában, de valójában zugírászként), másrészt meg behajtóként (kft.-ben) szuttyogtatják az adósokat.
Oh mores...

gerbera317 # 2017.02.06. 07:49

Nem "felé". Egyébként igen.

evatunde # 2017.02.06. 07:42

Kedves fórumozók!
Idestova két hónapja megkeresett írásban valami Bátor és...nevezetű behajtó cég, miszerint durván 200 ezres tartozásom van az OTP-nél. Én utoljára 2001-2002-ben voltam kapcsolatban az OTP-vel, akkor felvettem 50 ezer forint hitelt, időközben megszűnt a munkaviszonyom és a törlesztést nem rendeztem, talán két részletet. Gondolom, ezek most felvásárolták a lejárt hitelt és be akarják hajtani rajtam. Konkrét adatot nem közöltek, de csak erre tudok gondolni, mivel nincs másfelé tartozásom. Szerintem 15-16 év óta elévülhetett, ellentmondással éljek a közjegyző felé és hivatkozhatom az elévülésre? A legviccesebb, tizenév óta egyszer sem keresett meg senki ebben az ügyben. Segítséget megköszönöm.

gerbera317 # 2017.02.06. 07:34

Lehet. Nekem még mindig nem teljesen tiszta a tényállás, és találgatni már nem akarok. Oldja meg a kérdező, ahogy tudja.

Grave7 # 2017.02.05. 22:07

@gerbera317: Szerintem a kérdező által vázolt esetben nem kell a végrehajtási költségeket letétbe helyezni, mert a kézbesítési vélelem nem "nem kereste"-módon állt be, hanem szabálytalan volt a kézbesítés (elvileg ezt tudja igazolni).

Fmh.tv. 32. §-ben a Pp. 99. § (2) bek. szerinti kézbesítési vélelemre hivatkoznak (átvételt megtagadta, "nem kereste").
Fmh.tv. 1. § szerint a Pp-t kell alkalmazni azokban az esetekben, amelyekről az Fmh.tv. nem rendelkezik.
Pp. 99/B. § (1) bek. szerint végrehajtás folyamatban léte alatt a Pp. 99/A. § (3) bekezdésben foglalt esetekben lehet megdönteni a kézbesítési vélelmet.
Pp. 99/A. § (3) bek. a) pont: „a kézbesítés a hivatalos iratok kézbesítésére vonatkozó jogszabályok megsértésével történt meg, vagy más okból nem volt szabályszerű” - kérdező nem azon a címen lakott és az exbarátja nem jogszabály szerinti helyettes átvevő.

gerbera317 # 2017.02.04. 08:10

Nem,hanem nem az első mokkos lwvélnek mondtam ellen mivel arról nem tudtam hanem a másodiknak.

Én meg nem hiszem el hogy volt második "mokkos levél". Valószínűleg az történt, amit KBS is ír. Ellentmondásnak jó lett volna, de nem azért nem fogadta be a közjegyző, mert nem volt eléggé szájbarágósan kinyilvánítva, hogy "ez egy ellentmondás", hanem mert a végrehajtási költségeket nem helyezed igazoltan letétbe. A hiánypótlási eljárás meg ilyenkor mellőzhető (igaz, nem is tilos).

PestiEtus # 2017.02.04. 07:58

Kézbesítési vélelemmel kapcsolatos kérdés. Ha az FMH jogerőre emelkedése után már eltelt 6 hónap mire tudomást szerez valaki a jogerősített FMH-ról (még nem indult végrehajtási eljárás), akkor utána is meg lehet dönteni a kézbesítési vélelmet?

A Pp. 99/A. § (1) szerint "A kérelem benyújtásának a kézbesítési vélelem beállta napjától számított hat hónap elteltével - a (2) bekezdésben, illetve a 99/B. §-ban foglalt kivétellel - nincs helye. E határidő elmulasztása miatt igazolással élni nem lehet."

A hivatkozott (2) bekezdés szerint "Ha a kézbesítési vélelem beállta az eljárást megindító irat kézbesítéséhez kapcsolódik, a fél a kérelmet az eljárás folyamatban léte alatt a kézbesítési vélelem beálltáról való tudomásszerzésétől számított tizenöt napon belül terjesztheti elő."

Viszont ha van egy jogerős közjegyzői végzés, akkor az eljárás már nincs folyamatban, ugye? Tehát 6 hónap eltelte után nem lehet megdönteni a kézbesítési vélelmet egy jogerősített FMH-ra, ha jól értelmezem.

Grave7 # 2017.02.03. 23:29

@melinda8203: A 2017.02.03. 21:10-kor írt válaszában (utolsó előtti mondat) Kovács_Béla_Sándor leírta, hogy mit kellene tenned.
Ha még mindig nem tiszta, SOS fordulj ügyvédhez az iratokkal (+pontos átvételi dátumokkal) együtt, aki rögtön látja mit lehet tenni az ügyedben.

Vadsuhanc # 2017.02.03. 21:52

Tisztelt KBS !

Irányodban tanúsított tiszteletem megduplázom, az ügyben tanúsított türelmedért.

melinda8203 # 2017.02.03. 20:25

Nem,hanem nem az első mokkos lwvélnek mondtam ellen mivel arról nem tudtam hanem a másodiknak. Az első volt a fizetési meghagyás ,de ugye én arról nem tudtam a másodig pedig volt a végrehajtoi és én annak mondtam ellen. A fizetési mwghagyás jogerőre emwlkedésénwk napja 09 22 de nem én vettem át és erre küldtwm el a lakcímkártyám. És míg közben leveleztünk ,Jászkai tette a dolgát.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.03. 20:10

Ha jól értem a tényállást (és azt hiszem, most már jól értem); a fizetési meghagyást - a jogosult által ismert címeden - a volt élettársad vette át. Mivel nem értesített róla, nem mondtál neki ellen, jogerős lett, a végrehajtást is elrendelték. Az egészről akkor értesültél, mikor elsőre letiltották a fizetésed harmadát. (*) Ekkor írtál a közjegyzőnek arról, hogy a helyettes átvevő már nem volt az élettársad, ezért a kézbesítés nem volt szabályos; és most ellentmondasz. A közjegyző nem ellentmondásnak tekintette a beadványt, hanem perújítási kérelemnek, amit továbbított az illetékes bíróságra. De nem fogsz tudni perújítási okot igazolni.

(*) Ezen a ponton, a tudomásszerzéstől számított 15 napon belül nagyon határozottan közölni kellett volna, hogy megdöntöd a kézbesítési vélelmet, ellentmondasz, és kéred a közjegyzőt, hogy vonja vissza a végrehajtási lapot.
Ha az a bizonyos leveled határidőben volt, akkor még megpróbálhatsz arra hivatkozni, hogy tartalma szerint ez kézbesítési vélelem megdöntése, és legyen szíves a közjegyző akként elbírálni.
De a helyzet már sokkal rosszabb, mint akkor lett volna, valószínűleg fellebbezned kell a végzéssel szemben.

melinda8203 # 2017.02.03. 20:00

Szerintem az a gond ,hogy amíg ugye mi hetekig leveleztünk nem értesítette a végrehajtót

melinda8203 # 2017.02.03. 19:58

Akkor tényleg semmi esélyem?

melinda8203 # 2017.02.03. 19:56

Éeírom pontosan mit ír :végzés. A közjegyző megállapítja hatáskörének hiányát xy által küldött majd kiegészített, ellentmondásként előterjesztett,de tartalmát tekintve perújítási kérelemnek is tekinthető beadványát átteszi az annak elbirálására jogosult Fehérgyarmati Járásbírósághoz.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.03. 19:54

Ezt már behajtják, semmi esélyed.

melinda8203 # 2017.02.03. 19:49

És igen annak a végrehajtása mert amit küldött letíltó végzést ,amit ugye a MÁK is kapott bele van írva minden. Közben én már írtam a közjegyzőnek hogy az általa wlrendelt letíltást oldja fel

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.03. 19:46

Mondom...

melinda8203 # 2017.02.03. 19:46

Nem értettem félre mert meg van adva a legközelebbi biróság amit ő nézett meg hogy melyik az és azt meg irta,hogy az ellenmondásban nem illetékes eljárni az általam beküldött irat alapján.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.03. 19:42

Vagy félreértetted a közjegyző "levelét", és a végrehajtási lapot úgy olvastad, mintha a perré alakulásról való értesítés lenne.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.03. 19:41

Az nem annak a végrehajtása.

melinda8203 # 2017.02.03. 19:39

De,ez így történt,múlthét hétfőn kaptam mwg a levelet a mokk- tól,ezen belül egy közjegyző asszony akivel leveleztem hogy biróságra került az ügy. És ugyan azon a napon megjött jászkaitól a letiltás és a tegnapi fitumnak a 33 százaléka ment neki ,ill. egy része a többi az intrumnak.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.03. 19:13

Nem. Ez így nem történhetett. Így aztán a kérdésnek sincs sok értelme.

melinda8203 # 2017.02.03. 19:08

Üdv!
Egy 2009-es telenor tartozásról lenne szó. Tavaly novemberben egy fizetési meghagyásnak mondtam ellen amit a MOKK küldött. Azt a levelet sem én vettem át hanem az exem,mivel én már nem azon a lakcímen élek. A mokk kérte a lakcím kártyámat én elküldtwm a másolatot,amire a válasz az lett ,hogy a tértivevényen az exem aláírása van és bizonyítottan én már nem azon címen laktam átadja a legközelebbi biróságra. De amig mi leveleztünk a mostani fizetésem 33 százalékát le is vette. És ugye tárgyalás még nem volt. 2015 -ben a telenor küldött egy levelet miszerint törölték adataimat a nyilvántartásukból. Kérdésem az hogy ,tílthatják továbbra is a fizetésem mig nincs meg a tárgyalás?