Intrum Justitia


Vadsuhanc # 2016.11.07. 06:32

Most nézem... Mi köze ennek az Intrumhoz ? :-)

Dr.Attika # 2016.11.07. 07:08

Kedves Farkas Timi!
Ön a betegsége idején betegszabadság illeti meg a teljes naptári napban kifejezve és napidíj illeti meg.A munkáltatója intézkedése jogellenes. Önnek annyi napra járó napidíjat kell kifizetni, ahány napot betegszabadságon töltött.

wers # 2016.11.07. 08:46

Attika, ezen értelmezés alapján, tételezzünk fel egy 31 napos hónapot 22 munkanappal. A munkavállaló 3 napot dolgozik beosztása szerint, majd beteg lesz. Igy nézne ki a bérszámfejtő lap? :

Munkanapok száma: 22
Ledogozott napok száma: 3
Betegszabadság: 28 (szerintem csak 19)

Betegszabadságot annyi napra (vagy órára) számolnak, amennyit beosztás szerint dolgozni kellet volna, esetleges túlórára nem.

wers # 2016.11.07. 09:32

Egyébként többféle számolás lehetséges, de az biztos, nem kaphat többet, mint ha a beosztás szerint dolgozott volna.
Egy fejtörőre emlékeztet a táppénz dijának számolása:

Zsuzsi barátnőivel együtt szeret kiadósan ebédelni. Egy napon Zsuzsi négy szendvicset, Andi pedig ötöt. Szilvi elfelejtett ebédet csomagolni, de csatlakozott a lányokhoz, majd egyenlően elosztották a szendvicseket. Evés után Szilvi így szólt: – Ezer hálám! Most mennem kell, de beadok egy kis pénzt a közösbe! 300 Ft-ot hagyott az asztalon. Zsuzsi azt mondta: Én négy szendvicset hoztam, te ötöt, tehát én a 300 Ft négykilencedét kapom, ami 133 Ft. Andi erre így felelt: – Szerintem ez így nem igazságos.
Kinek van igaza?

Dr.Attika # 2016.11.07. 10:05

Nem az én értelmezésem, hanem a Hszt. rendelkezése, hogy a betegszabadság minden napjára (hétvége, ünnep) megilleti a napidíj. Harminc napon túl egy évig annak 90%-a. A kérdező által felvetett bv-s számítás és kifizetés jogellenes.

wers # 2016.11.07. 11:56

Biztos bennem van a hiba. Az rendben, amit irsz a rendelkezésről, csak az a gond, hogy feltételezed, hogy a munkáltató rosszul számol, csak azért, mert a jelelenléti iven B és X szerepel. Az igy helyes. (egyébként elég hülyebiztos a rendszer, nehéz elrontani)
Farkas Timi viszont valami olyant szeretne, hogy B(eteg szabi) + 12 óra egy azon napra. Olyan pedig nincs.
Abban igazad van, hogy a kifizetés szerint minden nap számit, csak nem mennyivel osztjuk, majd szorozzuk. Olyan nincs, hogy 22-vel osztuk, majd 31-el szorozzuk.

Dr.Attika # 2016.11.07. 12:47

Kérdező választ kapott tőlem. Ne gyúrd magad tovább.

Vadsuhanc # 2016.11.07. 12:52

Farkas Timi 70

Azért először is tisztázni kellene, hogy Te a szolgálatvezénylést ( tervezet ) nézed, vagy van hivatalos jelenléti ív ( ami ott is kötelező ) amit Te töltesz és a parancsnokod jóváhagy ? A szolgálatvezénylés az egy tervezet nem minősül jelenléti ívnek. A parancsnokod mit igazolt le havi szolgálatteljesítésnek ?

Osztom wers álláspontját. Ugye nem gondolod, hogy a betegszabadság alatt túlórád keletkezik ? Az orvosi felmentési papírodat szeptember 16. napján adtad le ( péntek ) vagy később ?

Ennek ellenére Dr. Attikának igaza van abban, hogy a nálatok érvényben lévő utasítás jogellenes, de ettől még neked nem jár a túlóra betegszabadság alatt.

Dr.Attika # 2016.11.07. 13:16

Nem azt írta, hogy jár neki a túlóra, hanem, hogy túlórát számfejtettek. Nem lehetett volna csak napidíjat annyi napra, ahány napig betegszabin volt.

Vadsuhanc # 2016.11.07. 13:27

Dr. Attika !

Távol áll tőlem, hogy pont veled vitatkozzam, de a kérdező azt írta .." így 24 óra túlórával kevesebbet fizettek ki... + ebből az következik, hogy hiányolja a túlóra kifizetését. A többivel teljesen egyetértek.

Farkas Timi 70 # 2016.11.08. 21:58
Tisztelt Fórumozók! köszönöm a válaszokat,de úgy látom egy kicsit zavaros amit leírtam és problémaként felvetettem. Akkor szeretnék pontosítani. Szeptemberben a következőképpen dolgoztam: 1 szabadság 12 óra, 2 szabadság 12 óra , 3 pihenő, 4 szabadnap, 5 szabadság 12 óra, 6 szabadság 12 óra , 7 pihenő, 8 nappal 12,5 óra, 9 nappal 12,5 óra, 10 éjszaka 14,5 óra, 11 pihenő,12,szabadnap, 13 nappal 12,5, 14 éjszaka 12,5, 15 pihenő,16 szabadnap,(16-án már beteg voltam) 17 18 19 pihenő,20 szabadnap 21 beteg 12 óra 22 beteg 12 óra 23 pihenő,24 szabadnap 25 beteg 12 óra 26 beteg 12 óra 27 pihenő,28 szabadnap 29 beteg 12 óra 30 beteg 12 óra. Kötelező óra 168 (8-án Szent Adorján nap, ünnep) A régi rendszer alapján: 8x12 beteg 4x12 szabi 4x12,5 dolgozott szolgálat 1x14,5 dolgozott szolgálat 144 óra távolléti díj, 64,5 óra ledolgozott -----------
  • 208,5 -168=40,5 óra ezt kellet volna kifizetni túlóraként.
Most: 6x12 beteg 4x12 szabi 4x12,5 dolgozott szolgálat 1x14,5 dolgozott szolgálat 120 óra távolléti díj 64,5 óra ledolgozott -----------
  • 184,5-168=16,5 óra ezt fizették ki ténylegesen
17.-e,18.-a kötelező szolgálatom lett volna,de a szolgálat szervező nem szervezett erre a két napra szolgálatba ezért nem írt ide beteget( 12 órát/ szolgálat), pedig 16-tol beteg voltam. Azt szeretném megtudni,hogy a két óra elszámolás közül melyik a helyes. Köszönöm!
Farkas Timi 70 # 2016.11.08. 22:02

Bocsánat,de merő véletlen,hogy az Intrum Justitia-hoz írtam.

Dr.Attika # 2016.11.08. 22:15

A betegszabadság minden napját napidíjjal kellett volna elszámolni és ezekre a napokra semmi egyebet nem lehetett volna beírni.

Farkas Timi 70 # 2016.11.08. 22:18

Az új HSZT alapján távolléti díjat kell fizetni a betegen töltött napokra és a szabadságra.

Dr.Attika # 2016.11.08. 22:23

Cserében kérdezek valamit. Előírás-e a büntetés-végrehajtásnál a női felügyelők a póló alatt viseljenek melltartót. Két alkalommal tapasztaltam ügyvédi beszélő alkalmával, hogy a kapus hölgyek a póló alatt nem viseltek melltartót. Istenadta szép keblük formája teljes egészében látható volt. Rám nem tettek nagy hatást- otthonról jöttem- de láttam a kapus fülke előtt takarító férfi elítéltek igencsak sóvárogva nézték őket.
Felfogható ez embertelen bánásmódnak?

Farkas Timi 70 # 2016.11.08. 22:39

Tisztelt Dr. Attika!
Igen napidíjnak nevezik,de a bérpapírunkon csak összeg van feltüntetve Betegszabadság után járó díj és szabadságra járó díj a megnevezés.Az egy napra eső összeget úgy számolják ki,hogy a bruttó 241100 ft. / a nyolcórások kötelező munkanapjával és ki jön egy összeg,de ez változó,attól függ,hogy hány munka nap van az adott hónapban.
De még mindig azt szeretném megtudni,hogy a kötelező szolgálati napomra be kellet volna írnia hogy beteg voltam,vagy hagyhatta üresen mintha az nem lett volna szolgálatom. Az OP intézkedésben az szerepel,hogy betegség esetén,szabadság esetén a kötelező szolgálatra 12 órát kell elszámolni,de ha nem szerveztek be szolgálatra a két napra akkor ott kell számolnia a 12 órákat?

Farkas Timi 70 # 2016.11.08. 22:52

A kérdésére válaszolva,igen kellet volna a kolléganőknek melltartót viselniük,mert nem lehet kihívóan öltözködni ,de az öltözködési szabályzatban, csak a harisnya és a zokni viselete és színe van meghatározva az alsóneműk közül.A melltartó és bugyi viselete nincs .De lehet,hogy a parancsnokukat nem zavarja.
Egyébként az emberjogi ombudsmant kellene megkérdezni.

Dr.Attika # 2016.11.08. 23:06

Kedves Timi!
Igen a betegszabadság idejére azt kellett volna beírni és a napidíjat számfejteni. Az OP utasítás nem jogszerű, az nem írhatja felül a törvényt. ha így számfejtik a betegszabadságot a BV-nél, akkor ez sokba fog fájni a BVOP-nek, ha valaki ezt megpiszkálja.

Az általam felvetettekre. Talán a bugyi viselését is elő kellene írni. Manapság, hogy a hölgyek többsége borotválja a legintimebb testrészét a bugyi hiánya is előidézhet olyan látványt ami a férfi elítéltekben fokozott nemi vágyat kelt.

Dr.Attika # 2016.11.08. 23:12

Egyébként az Ön felvetése kapcsán elolvastam a BV Szolgálati Szabályzatot. Kellemes meglepetés ért. 20 szakaszban (paragrafus) tömören röviden össze van foglalva minden. Őszinte gratulációm a megalkotónak.

Immaculata # 2016.11.09. 08:35

:) Attika, akkor ez ügy kapcsán több kellemes meglepetés ért.

wers # 2016.11.09. 09:25

szinte látom, hogy milyen alapossággal tudná ellenőrizni napi szintem a bugyi és borotválás előírásait...
Mellékhatásként azért számolnia kell a "mikor voltál utoljára t@kön rúgva (de rendesen)" pillantással - hacsak nem tett is követi

Dr.Attika # 2016.11.09. 09:49

"Az új HSZT alapján távolléti díjat kell fizetni a betegen töltött napokra és a szabadságra."

Kedves Timi!
A ma hatályos Hszt. rendelkezése valóban távolléti díjat tartalmazza.

Dr.Attika # 2016.11.09. 10:14

wers! Te ezt humornak fogod fel. Vélhetőleg nem "ülnek" védenceid bv. intézetben. Nem tudhatod amit velem megosztanak védenceim az ilyen un. szexuális kihívó viselkedés kapcsán némely bv. felügyelő nőtől eredően.

wers # 2016.11.09. 10:35

"Az új HSZT alapján távolléti díjat kell fizetni a betegen töltött napokra és a szabadságra."

Kedves Timi!
A ma hatályos Hszt. rendelkezése valóban távolléti díjat tartalmazza.

Ez azt jelenti, hogy folyamatos három hét szabadság esetén az eredetileg szabadnapra is szabadságot kell kivenni? Valami itt nagyon össze van kavarodva.

Farkas Timi 70 # 2016.11.09. 10:36

Kedves Dr. Attika!
Régóta dolgozom a Bv országban,sajnos akadt olyan kolléganő aki nem megfelelően viselkedett,de attól meg is vált a szervezet.A fogvatartottak sokszor túloznak,csak hogy ők "jól" érezzék magukat.
Az általam felvetettekhez:
akkor konkrétan melyik számolás a megfelelő,a 40,5 túlórás vagy a 16.5 túlórás?
Számomra ez nagyon fontos.