Intrum Justitia


kameko # 2016.10.05. 09:23

Intrum Justitia felszólított hogy fizessek neki 150 eFt, mert a Telenortól vett valami számla tartozás, több mint 10 éve nincs előfizetésem, mit lehet tenni?

Burn Out # 2016.10.05. 09:34

megvárod a közjegyzői fizetési meghagyást, és elévülésre hivatkozással ellentmondasz

19m69 # 2016.10.05. 14:03

kaptam az intrumtól fizetési felszólitást miszerint 2011 ben keletkezett tartozásom a Telenornál, 2012 ben beszéltem utoljára a szolgáltatóval, a férjem halála után mert elmaradt csekkem volt és a haláleset miatt nem tudtam fizetni!! én már el is felejtettem ezt. mi a teendőm?? van e elévülési idő?
köszönettel :m

Burn Out # 2016.10.05. 14:11

egy év az elévülési idő. kapsz fizetési meghagyást, elévülésre hivatkozással mondj ellent.

Gumitami # 2016.10.05. 16:24

Üdvözlet mindenkinek!
Ma kapott a párom levelet az Intézmény justitiatól miszerint Fizetési felszólítás (nem aláírosan jött csak be volt dobva) Telenor tartozás 2008 as.mindennel eggyüt 431012 ft öt akarnak!!! A párom 2010 óta legalább nem kapott semmilyen levelet vagy fizetési meghagyást. Ötlet? Dobjam a kukába?

Burn Out # 2016.10.05. 16:29

tényleg nehéz visszaolvasni a kérdések-válaszok között

Lilien12 # 2016.10.05. 17:26

Sziasztok!

2008-ban a Telenornál dolgoztam. Kaptam egy céges telót, de az nem volt ingyenes, csak pár ezer Ft-ig. Amikor eljöttem, 2009 februárjában, leadtam a kártyát. A számláról elfeledkeztem. Most eladták egy követelés kezelő cégnek a tartozásomat. Utánaolvastam, hogy a mobilos tartozások elévülési ideje 5 év. Egészen mostanáig semmilyen felszólítást nem kaptam. Ha valóban 5 év az elévülési idő, akkor ezt a tartozást 2014-ben lejártnak és behajthatatlannak kellene tekinteniük. Megköszönném, ha valaki, aki otthon van ilyen ügyekben, adna némi infót. A levél amúgy nem ajánlottan jött, csak sima borítékban. Az összeg pedig minden késedelmi díjjal és egyebekkel 54 ezer Ft.

végrehajtó1 # 2016.10.05. 18:03

1 év az elévülés.

Tuti elévült ha úgy van ahogy írtad.
Ne kommunikálj velük se szóban se írásban.
Ha kapsz egyszer fizetési meghagyást mond ellent hogy elévült.
Valószinü hogy bíróság lesz a vége de akkor gyere ide vissza és segítünk...

végrehajtó1 # 2016.10.05. 18:04

Gumitami

Ki ne dobd de ne foglalkozz vele.Többit lásd alább....

FuZo # 2016.10.08. 12:08

Csak most akadtam a topicra. Mókás/siralmas olvasni.
Felszólítanak, melléje köldenek egy részletfizetés kérelmi nyomtatványt.
Ott a kérelem rész azzal kezdődik: "Nyilatkozom, hogy a tartozást elismerem".
Ha eddig nem lett volna világos, hát itt le kellene esni a tantusznak - tartozás elismerés kell nekik.

Tőlem nem kapták meg, felhívtam a figyelmüket az apróságra, hogy 2008-as tétel igen elavult. :)

Hab a tortán, hogy a Telenor azóta legalább 3x adott új telefont, ilyet pedig tartozás esetén nem tesz. :)

anyting # 2016.10.24. 13:35

Üdv. mindenkinek!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok,hátha tud valaki segíteni.
Az lenne a kérdésem,hogy veszteségként leírt hiteltartozás átadható e behajtó cégnek,valamint ilyet egyáltalán jogosan követelnek e( akár behajtó cég,akár bank),főleg abban az esetben,ha a tartozásnak már 8 éve le kellett volna járnia (azaz már 5 éve bőven elévült lenne).

Köszönet a válaszokért!

wers # 2016.10.24. 13:46

A tartozás akkor "jár le", amikor teljes mértékben visszafizetted kamatokkal, költségekkel.

anyting # 2016.10.24. 15:53

Bocsánat,talán rosszul fogalmaztam. A tartozás lejártát arra az időpontra értettem,amikorra ki kellett volna fizetni azt. Ennek fényében eltelt azóta 8 év,azaz az 5 év elévülési időt túllépte. De a kérdés egyébként sem az volt,hogy mikor jár le,hanem hogy követelhető e az általam leírtak esetében.

wers # 2016.10.24. 15:57

olvasgass lejjebb is, találsz választ

Burn Out # 2016.10.24. 17:28

ki kellett volna fizetni”....

igen, átadható. igen, követelhető.

anyting # 2016.10.24. 18:27

Köszönöm a válaszokat,bár minősítést nem kértem,mivel a körülményeket sem közöltem.... azaz hogy miért és egyáltalán ki nem fizette ki...

wers # 2016.10.24. 19:13

minősités? hmm... érdemes más topikokba is beleolvasnod a témában, talán olyan kérdésre is kapsz választ, ami eddig fel sem merült benned

Burn Out # 2016.10.24. 19:16

érdemes lenne átgondolnod, hogy a "le kellett volna járnia" és a követelés "elévülése" kifejezéseket helyesen használod-e.

Lilien12 # 2016.11.03. 07:59

Ügyvéd ismerős tanácsára válaszoltam nekik még a levél kézhezvételét követően, amelyben felhívtam a figyelmüket 1. az elévülésre, 2. arra, hogy bizonyítsák be, hogy az elmúlt években kerestek engem 3. ha fizetési meghagyást indítványoznak, ellentmondok.

Ma kaptam az alábbi emailt tőlük:

"Hivatkozva Társaságunkhoz 2016. október 07-én érkezett megkeresésére, az alábbiakról tájékoztatjuk.

Engedje meg, hogy felhívjuk a figyelmét arra, hogy a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 6:23. § (2) bekezdése szerint az elévülés a kötelezettnek a szolgáltatás teljesítésére vonatkozó kötelezettségét nem érinti, ami azt jelenti, hogy a jogosult joga megmarad a követelés vonatkozásában.

Az ügyben Társaságunk felé a mai napig nem történt befizetés, így a mai napon fennálló tartozása kamatokkal és díjjakkal együtt: 54.015 Ft.

A fentiek tükrében felszólítjuk, hogy tartozását levelünk kézhezvételétől számított 8 napon belül megfizetni szíveskedjen.

UniCredit Bank Hungary Zrt. 10918001-00000005-33510025

Az ügyben további információt a 06-1/459-94-96-ös telefonszámon, vagy a valasz@intrum.hu elektronikus elérhetőségen kérhet.
Kérjük, minden esetben hivatkozzon az aktuális ügyhöz tartozó ügyiratszámra!

Tájékoztatjuk, hogy elutasított panasza, illetve panasza elutasított része tekintetében az alábbi szervekhez fordulhat:

  • Budapest Főváros Kormányhivatala Műszaki, Engedélyezési és Fogyasztóvédelmi Főosztály, Fogyasztóvédelmi Osztály (levelezési cím: 1052 Budapest, Városház u. 7., postacím: 1364 Budapest, Pf.: 144., telefon: +36-1 450-2598, e-mail: fogyved_kmf_budapest@nfh.hu ),
  • Megyei (fővárosi) kereskedelmi és iparkamarák mellett működő Békéltető Testület, tájékoztatjuk, hogy az INTRUM JUSTITIA Zrt. székhelye szerinti Békéltető Testület a Budapesti Békéltető Testület (cím: 1016 Budapest, Krisztina krt. 99.; Telefonszáma: (1) 488-2131; Fax száma: (1) 488-2186; E-mail cím: bekelteto.testulet@bkik.hu;).
  • Amennyiben a fogyasztói jogérvényesítéssel kapcsolatban kérdése van, úgy a Hatósági Tanácsadó Irodákhoz fordulhat (az irodák elérhetősége megtalálható: www.nfh.hu/…acsadas.html).

Tájékoztatjuk, hogy társaságunk Adatvédelmi és Adatbiztonsági Szabályzata, illetve Adatkezelési Tájékoztatója elérhető: http://www.intrum.com/…zabalyzatok/"

Most várom az ügyvédem válaszát, megírtam neki eme szerelmes levelet.

Olvasom a topikot, ez a cég basszus abból él, hogy elévült, lejárt tartozásokat hajt be a szerencsétleneken?!

Lilien12 # 2016.11.03. 08:10

Dr. Attika

'A Telenor, amikor engedményezte a követelését, akkor azt is elismerte, hogy Ön többé nem adós, tehát ugyan olyan "Hófehérke", mint más, aki nekik nem tartozik.'

Köszönöm, akkor ezt is megírom nekik a válaszlevelemben :D

Szívjanak gázt, belőlem nem esznek.

végrehajtó1 # 2016.11.03. 09:48

Lilien12

Írogatási mániád van? Addig írogálsz nekik míg te jársz rosszul.
Ha így folytatod akkor az életben nem hagynak békén...

Burn Out # 2016.11.03. 10:20

nem csak elévült tartozásokat hajtanak be

gerbera317 # 2016.11.03. 12:25

Szerintem nem kéne azzal bőszíteni a jogosultakat, hogy nagyképűen felszólítod őket, hogy "bizonyítsák be". Ha eljön az ideje, úgyis bebizonyítják, vagy ha tudják jól, hogy nem fogják tudni bebizonyítani, akkor el sem jön annak az ideje. Kár erre időt és energiát pocsékolni. Viszont ha eljön az ideje, akkor _kell_ rá időt és energiát fordítani. Sajnos, az itt adott olyan válaszok, hogy "ne is foglalkozz vele", elaltatják az adósokat, és ezek a válaszok tulajdonképen többet ártanak, mint segítenek.

Farkas Timi 70 # 2016.11.06. 19:28

Szeretnék segítséget kérni!
Büntetés-végrehajtásnál dolgozom,főtörzsőrmester vagyok.Azt szeretném megtudni,hogy a munkáltatóm megszakíthatja-e a betegszabadságomat szabadnappal,hogy ne keljen órát számolnia 2 szolgálatomra. A Hszt,vonatkozik rám. Folyamatos-váltásos műszakban dolgozom 12-24,12,48-ba vagyok
beosztva. Az Országos Parancsnokság által kiadott szolgálatszervezési utasításban az szerepel,hogy ha valaki beteg vagy szabin van a kötelező szolgálatára be kell írni a 12 órát és a havi teljesített órába bele kell számolni.A kötelező szolgálat túlórát generál majdnem minden hónapban,ezért kiszoktak szabad napolni 1 vagy 2 napra,de ha nem vagyunk betegek akkor megyünk a szabadnapon is dolgozni( túlóra lesz),de ha valaki beteg lesz akkor a szabadnapra nem ír órát,nem irja be,hogy beteg vagyok. Konkrét eset: szept.16-okt 13-ig beteg voltam,kötelező szolgálataim:1,2,5,6,9,10,13,14,17,18,21,22,25,26,29,30 stb. 17,18-ra semmit nem írtak,így 24 óra túlórával kevesebbet fizettek ki. Jogszerű ez?Ha ez nem jogos mire hivatkozzak.Segítségüket előre is köszönöm.

Vadsuhanc # 2016.11.07. 06:31

Betegség esetén nem csak a munkaidőre szól az orvosi felmentés, hanem 24 órára. Nem tudom jelenleg, hogyan van szabályozva, de a váltásos rendszerben dolgozóknak ugyanannyi órát kell ledolgozni egy hónapban mint a hivatali munkarendben. Egy hónapban 20 munkanap van akkor 160 órát. A váltásos munkarendben dolgozónak is. A szolgálatszervezés megkívánja akkor az e felett lévő ledolgozott óra minősül túlórának.

Betegség esetén napi nyolc órát kellett elszámolni régen. A " parancsnokság " utasítását kellene látni ehhez, de az sem írhatja felül a Munkatörvénykönyvét.