Közigazgatási bírság


ajtó # 2010.05.26. 09:47

Milyen illetékbélyeggel? Ha van jogerős határozat, már átvetted, akkor csak halasztást lehet kapni, összegtől függően. Csak akkor szűnik meg az eljárás, ha a hatóság kicsúszik a 60 napos határidőből, vagyis az elkövetéstől a hat. átvételéig. Halasztást lehet kérni eljárási illetékért (2200 vagy 5000 - attól függően, hogy mikor adod be), de ugyanúgy be kell fizetni a bírságot.

nagymarti # 2010.05.26. 10:02

De a 60 nap azt mondtad, hogy csak az áprilistól történt bírság kiszabása után "létezik", nem? Az eset még januárban történt, bár ott meglenne ez a 60 nap, amit említettél.. Mi igazából kivizsgálást kérvényeztünk, mert ugye már egyszer megbírságolták a páromat (még akkor, ott helyben), és mégegyszer kaptunk csekket. Szóval mi azért nem akarunk "most fizetni", illetve kitolni amíg lehet, mert már egyszer fizettünk érte. Szóval érted! Csak nem reagáltak eddig még a levelünkre!

rb72 # 2010.05.27. 18:26

Sziasztok!
Engem ez a 60 nap érdekel nagyon. Április 5.-én hajtottam gyorsan 40/65. Május 23.-án kaptam az értesítőt a közigazgatási eljárás megindításáról. (Dátumozása szerint 2010.04.26., bár én az első kézbesítési kisérletnél vettem át az értesítést).
A posta közel 30 nap alatt hozza el a levelet szombathelyről Kiskunlacházára???? Vagy visszadátumozták az értesítőt???
A közig eljárás meginditásáról szoló értesítésben már szerepel egy iratazonosító, ennek és a rendszámnak a beírásával már a fotómat is láttam. Ezen az oldalon már szerepel, hogy a határozat május 17.én megszületett, 30.000.-bírság, de ez még nem érkezett meg, pedig a 60 nap elméletileg egy héten belül lejár.
Most akkor mit is csináljak? Vagy mit nem csináljak?
Köszi a segítségeteket előre is

ajtó # 2010.05.27. 19:20

nagymarti: ha jól értem, és jogerőn belül 5000-ért fellebbeztél, a beadványod jelenleg a brfk-n van, majd kapod a választ. Tippem szerint a szab. sértést visszakapod, közig bírság marad. (már ha üzembentartó és a használó egyezik, mert ha nem, akkor akit ott elkaptak, szabálysértést követett el, a közigért viszont az üzembentartó felel ugyebár...)

rb72:az értesítés nem számít, mikor veszed át, a határozat az érdekes. Június 4-ig kellene megkapni. A postás meg kétszer csenget.

rb72 # 2010.05.28. 04:35

Sziasztok.
Először is köszönöm a gyors választ.
Ez azt jelenti, hogy ha június 4.-ig nem kézbesítik a határozatot, akkor megúsztam? Ez a dátum elött ne vegyem át? A mostani dátum alapján (még az első kézbesítési kisérlet sem történt meg, még a postán sincs).
Következő kérdés:
Utána átvehetem? Átvegyem? Kell írni kifogást akár az értesítésre, akár pedig az esetlegesen átvett határozatra?
Köszi segítségeteket

sk2010 # 2010.05.28. 07:20

Sziasztok, gyorshatással kapcsolatos kérdésem van. Tegnap levelet kaptam, hogy bemértek egy 40-es táblánál 68-cal. Kaptam egy másik levelet is, hogy megszüntettek egy eljárást ellenem ugyanebben az ügyben (azt sem tudtam, hogy eljárás van). Felmentem a kozigbirságos oldalra, hoyg menézzem a képeket. 2 db van fenn: az egyiken van egy útszakasz a 40-es táblával, a másikon egy órával később az én autóm egy zöld bozótban. Fogalmam sincs, hol készült a kép, se tábla a közelben, sem a környék nem felismerhető. Ez bizonyító erejű, vagy érdemes vitatkozni?
(elnézést azoktók, akik a gyorshajtás topicban is olvasták, később bukkantam erre a bírságos oldalra ...)

orcus # 2010.05.28. 08:07

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni gyorshajtás ügyben!
Szabályszegéssel 30.000.-Ft-ra bírságoltak gyorshajtásért.A határozat április 26-án kelt, melyben leírták, hogy az eljárás márc.26-án indult és az ügyintézési határidő május 13-án jár le.A határozat postabélyegzőjén május 19-e szerepel, tehát a Ket. és a 1988.évi I.tv. alapján a 60 napos határidőt túllépték.Mindemellett az eljárás megindításáról nem küldtek értesítést nekem 5 munkanapon belül, amit szintén a Ket.ír elő.Mellékes, hogy végig az autó üzembentartójaként emlegetnek, pedig a forgalmiban tulajdonosként szerepelek...
Kérdés, hogy van-e értelme megfellebbezni fenti indokokra hivatkozva?Szerintem jogsértő volt az eljárás.Közigazgatásban dolgozom,véletlenül mi is a Ket.alapján járunk el...Sajnos a rendőrség eljárási rendszerét nem ismerem, szerintetek?

ajtó # 2010.05.28. 19:18

Tehát még egyszer a 60 napról: elkövetéstől a határozat átvételéig. Nem határozat kelte, postára adása, hanem átvétele. Ha a hatóságnál jelzed, hogy sajnálatosan mi történt, meg fogják szüntetni. Ha nem jelzed, nem fogják. Ez vonatkozik minden ápr. 1-jén (vagy utána)folyamatban lévő ügyre, pontosabban ezek közül azokra, melyekben nem történt még meg a hat. átvétele.
sk2010:
A sikertelen felvételekről: kizárólag mázlistáknak küldenek egy levelet a közig eljárás megszüntetéséről, vagyis vedd intő jelnek, hogy legközelebb lassabban!!! Illetve lelkiismereted szerint szabadon választható a befizetés.
Orcus:
Ha nem te vagy az üzemben tartó, érdemes fellebbezni, (ára van ugyebár, de visszajár, ha igazad lesz)akkor veled szemben megszüntetik, és kiszabják az üzemben tartóra.

rb72 # 2010.05.29. 04:36

Ajtó
Köszönöm szépen válaszod. Tehát akkor június 5.-én értesítem az eljáró hatóságot a határidő lejártáról. Telefonon? Levélben? Kell illetékbélyeg?
Az esetemmel kapcsolatban:

  • gyorshajtás: 2010.április 5. 40/65.
  • értesítés közig eljárás megindításáról: dátumozás szerint április 26. Én az első kézbesítési napon átvettem, május 23.-án. Postai nyomozásom eredményeként kiderült, hogy ezt az értesítőt szombathelyen csak május 19,.én adták postára. Mi tartott ennyi ideig? Vagy lehet hogy az értesítőt visszadátumozták (mintha lenne valami 22 napos eljárás megindítási határidő).

Az értesítőben az szerepel, hogy a Kiskunlacháza, Dózsa Gy u 217 helyszínen. Ez egy iroda, annak szobáival, folyosoival stb. A helyes megfogalmazás szerintem Kiskunlacháza, Dózsa György út 217.szám előtti útszakaszon. Amugy meg nem is itt történt. Itt a trafi autó állt! Ez a cím szerepel a megnézett honlapon is elkövetés helyszíneként.
Én ettől a heyszíntől 417 méterre (fényképfelvétel alapján) arrébb, tehát kb a Dózsa György út 150 szám előtt mentem gyorsan. Ez kötözködés? Vagy esetleg ez is fellebbezésre okot adó tényező?

ajtó # 2010.05.29. 20:17

rb72

nem kell egyből 5-én hívni őket, nyugodtan várd meg a határozatot. Ugyebár az átvétel napjától számítva a 10. munka(!)napon emelkedik jogerőre, addig lehet a határozat ellen fellebbezni. Érdemes előtte mindenképpen telefonálni, és megkérdezni, pontosan mi a teendő. Sok kellemetlenségtől és postára járkálástól kíméled meg magad egyetlen telefonnal.

A helyszín meg a rendőrautóra vonatkozik, ennek semmi jelentősége. Erre hivatkozva nem lehet sikerrel fellebbezni.

repe # 2010.06.01. 17:19

Ajtó !

92 km/h -val bemértek motorral külterületen, de elvileg lakottnak számít. Visszanéztem a képeket, az első 2 képen 50 alatt megyek, a 3. képen 3 mp elteltével egy beazonosítatalan, elmosódott motor látható 92-vel. Nem egyértelmű, hogy az én járművem van a 3. képen. Szerinted érdemes fellebbezni, vagy videó felvétel készült?

ajtó # 2010.06.02. 07:09

repe,
Szerintem hívd fel őket, és megmondják a képek alapján, hogy érdemes-e fellebbezni. Talán igen, ha a rendszám nem kivehető.
és nincs elvileg lakott terület... az 50 az 50.

Pimpőke # 2010.06.03. 18:41

Sziasztok!

Március 31-én indult eljárás szabálytalan parkolás miatt. Határozat mégnem érkezett meg. Szerintetek?

romerás # 2010.06.08. 16:11

Sziasztok!

Közigazgatási bírság kiszabás: 50.000Ft.
Húsvét, családi kirándulás,zuhogó eső, állatkert.
Gyerekeink már nagyok és most jutottunk oda hogy elvihessük őket az állatkertbe. Rossz helyre parkoltunk. Nem volt már hely sehol. Kb. 1 órát kóvájogtunk mire találtunk egy helyet ahol már többen is parkoltak.

Elkövetés ideje: 04.05.
Értesítés küldése: 04.15.
Határozat hozatal: 05.08.
Határozat átvétel: 06.07.

Szerintetek ez több mint 60 nap? Fizetnem kell? Nem állok úgy anyagilag hogy megtegyem, sőőőőt.

Mit tegyek? Tanácsot kérek
Köszi romerás

monalisa1 # 2010.06.08. 20:34

Az elkövetés és a határozat átvétele közt 61 nap differencia mutatkozik, azonban ők a határozatot ugye május 8-án meghozták...

Fellebbez és kérd hogy mutassák be ill. küldjék el a tértis levél postai feladószelvény fénymásolatát., ahhoz hogy Bp.-en egy levél címzetthet megérkezzen legfeljebb 2-3 napra van szükség.

Vélelmezhető hogy a határozatot visszadátumozták, valamint késve adták postára!...

Legjobb lenne ha személyesen intéznéd., ha "jó" lábbal kelt fel az ügyintéző -valamint az előadott történet-, talán "elkésett" címszóval törlik a büntetést.

"Mona"
laikus hozzászóló

ajtó # 2010.06.09. 12:18

Nem a határozat kelte, hanem átvétele számít.
az 50000-et tilosban parkolásért kaptad? nem behajtani tilosra? Bár nincs jelentősége.

romerás # 2010.06.09. 12:56

Szabálysértés típus: Behajtás, kötelező haladási irány.
Rajtunk kívül kb. még 50 autó parkolt ott.
Beszéltem velük telefonon, és kézzel írott levelet kell írnom a határidőn túli határozat átvételről.
Remélem valami sikerül.

romerás # 2010.06.09. 13:16

Mármint a Közigazgatási Hatósággal beszéltem.
Bocsi

Tróger # 2010.06.11. 12:17

Tisztelt Fórumozok!

Kérdésem 2009.12.08-án volt egy gyorshajtásom céges autóval beleszaladtam a traffipaxba visszamentem megkérdeztem a rendőrt mennyivel sikerült manővereznem, normális volt elárulta 90 km/h helyett 127 km/h.
Ezt követően 2010.01.03.-án szolt a főnököm megjött az értesítés ki kellene töltenem a nyilatkozatot, hogy én voltam az elkövető melynek természetesen eleget is tettem 2010.01.07.-én.

Mai napon 2010.06.11-ét írunk azóta semmiféle határozat pénzbírság nem jött se a cégemnek se nekem!

Szerintetek megúsztam. Az erre félre tett pénzből elvihetem nyaralni a családom?

Tróger # 2010.06.11. 12:39

Annyi kiegészítés eszembe se se jut felhívni a Közigazgatási hatóságot még a végén eszükbe jutok :)

Boxos # 2010.06.14. 16:45

Tisztelt Fórumozók!Az lenne a kérdésem, hogy a kézbesítési vélelem megdöntésére irányuló kérelem az fellebbezésnek tekinthető-e, és illeték köteles, vagy nem . 2004 éviCXL. törv 37§ (1) bekezdésre hivatkozik és 3200 ft. követel rajtam. Ott nem láttam olyant, kogy az fellebbezés. Jogos ez? köszi a választ

nanemaaa # 2010.06.15. 08:42

Nem fellebbezés, hanem önálló kérelem. Viszont a kézbesítési vélelem megdöntésére irányuló kérelem elbírálása tárgyában született döntés ellen lesz fellebbezési lehetőség. ;)

Boxos # 2010.06.15. 09:19

T KBS!
A fellebbezést már régen (2009 december 4.) adtam be, illetékkel és határidőn tulinak tekintették. A kézresítési vélelem megdöntésére beadott kérelmem fellebbezésnek minősíti, 2010 junius 6 dátummal és 3200 Ft. illetéket követel, különben megszünteti ez eljárást. Ki kell fizessem, vagy sem? Továbbá súlyosan tullépték az ügyintézési határidőt. Erre 22 nap lett volna.Ezzel szemben 5 hónap telt el, ez nem jogvesztő? köszönöm

Boxos # 2010.06.15. 09:20

bocs nem KBS? Nanemaaa

nanemaaa # 2010.06.15. 10:04

Fizesd ki, mert különben megszüntetik az eljárást. Max egyben vitasd a megállapított illetéket, netán egyből kérd, hogy a dupláját szíveskedjenek megtéríteni a késés okán. Ha a dupláját visszafizetik, akkor tehetnének annyi szívességet, hogy 20.000 illetéket állapítanának meg. Mégsem mindegy, hogy 2200-at, vagy 20.000-et kapsz ajándékba. ;) Persze ehhez tényleg tisztában kellene lenni az ügyintézési határidő tényleges állapotával.