Közigazgatási bírság


ajtó # 2010.06.15. 19:54

Privát kérdésre a 60 napos határidőről: elkövetés napja és a hat. kézhezvétele közötti időről van szó a következők miatt: A Közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. tv. 21§ (4) bekezdésben meghatározott 60 napos határidő jogvesztő a 410/2007 Korm. rendelet 9. § (4) bekezdése alapján. Erre lehet hivatkozni a beadványban.

Boxos! nem igazán értem a folyamatot, miért fellebbeztél tavaly. Azért akarsz új jogerőt, hogy ne legyél időn túli? a végzésben nem az szerepel, amivel elutasítottak, hogy 3000-ért fellebbezhetsz?

ajtó # 2010.06.15. 20:00

Tróger,

lehet, hogy már beállt a kézbesítési vélelem, és akkor várd a végrehajtást az önkormányzatodtól... biztosan megkapsz minden levelet?
Ha meg ezután kapsz határozatot, akkor megúsztad. Olyan nincs, hogy elfelejtsenek.

Tróger # 2010.06.16. 05:28

Eddig ilyen "problémám" nem volt aki levelet küldött azt megkaptam illetve átvettem. Kaptam már közig bírságot határozattal meg csekkel akkor megtaláltak.

Csupán a határidőkkel nem vagyok tisztába közig eljárás esetén. Ha minden igaz 2010. áprilisától kettő hónap, de ez 2009. 12 hónap, tudomásom szerint akkor még fél év volt csak azt nem tudom hogy az elkövetés idejétől számít a fél év és a határozaton lévő dátumnak kell ezen féléven belül lennie vagy fél év letelik akkor megszüntetés elévülés miatt.

Boxos # 2010.06.16. 05:52

Fórumozók! A történet az elejétől. 2009 április elején tiltott helyen várakoztam, feljelentettek 30 rugó. Fellebbeztem, 102 napig semmi válasz. mint kiderült, a II. fok új eljárásra kötelezte,( én semmit nem kaptam erről) határozat (új) 2009 aug. 24 dátum, postai feladás 2009.09.04. Nem vettem át, nem voltam itthon. 2009 10 02 kézbesítési vélelem .Abban volt az aug 24 határozat is. Fellebbezés 2010 12.04 . érdemben nem vizsgálja, mert határidőn túlinak tartják. 2010 jan. 22 kézbesítési vélelem megdöntésére kérvényt adok be. Arra a válasz most jött 06.02, hogy fizessek 3200 Ft. külömben megszüntetik az eljárást. Január 22 és junius 02 a között több mint 130 nap!

feco0916 # 2010.06.16. 11:18

Sziasztok
Van egy problémám ami megoldásához a segitségeteket szeretném kérni. Ez a következö 2010 03 24.napján bemértek lakott területen 50 helyett 72 vel. Ma kaptam meg az értesitést hogy 2010 05 10.én meginditották a közigazgatási eljárást és mindezt ma 2010 06 a6.án kaptam meg!!!!!!!! Akárhogy számolom ez 84 nap!!!!!!! Majdnem negyed év!!
A kérdésem a következö elévült ez a birság? Felebbeznem kell? Segitsetek légyszives!!!
Elöre is köszönöm!!

Boxos # 2010.06.19. 16:01

feco 0916
Ha ezideig semmi ertesítést nem kaptál ezen ügyben, akkor sima ügy, mivel 60 napja van a hatóságnak a közlésre.

Boxos # 2010.06.19. 16:04

fellebbezned kell, vissza fogod kapni a fellebbezés illetékét, de be kell fizetni, külömben jogerős lesz a határozat, mivel megszüntetné a II. foku eljárást.

feco0916 # 2010.06.21. 07:37

Szia Boxos
Közben sikerült felhivnom öket 3 napig csörgettem a számot egyfolytába Azt mondta a hölgy hogy irjak egy levelet és hivatkozak benne a 60 napos határidöre Ezt megtettem de illetéket nem kértek!
Remélem igy is megkapták
Köszönöm a segitségedet

Kruska # 2010.06.21. 13:04

Sziasztok.

Nekem is kellene segítség.
2010.05.25-én bemértek 90 km/h helyet 131 km/h-val

Az eljárás megindításáról megkaptam a levelet.

A levélben feltüntették az iratazonosító kódot, ami segítségével meg tudom nézni a Vas megyei RFK. honlapján a szabálysértésről készült fotókat.

A fotókon nem egyértelmű az útszakasz, amin bemértek,(3 db fotó készült a kocsiról) továbbá a mérés helyszínén nincs feltüntetve a sebességkorlátozó tábla se. A negyedik foton egy 5 órával a szabálysértés elkövetése előtt fotózott útszakaszon jelölik meg a sebességkorlátozó táblát, de az - az ellenkező irányú útszakaszra vonatkozik és nem arra, amin én közeledtem.

A kérdésem ebben vagy hasonló esetben van e lehetőség kifogással élni és milyen címre kell azt megtenni.

Boxos # 2010.06.21. 15:49

feco0916
Hivatkozzál a levélben a 1988 évi I. tv. 21§ (4)bek. meghatározott 60 napos határidő, jogvesztő a 410/2007 kormányrendelet 9§. (49 bek . alapján.

feco0916 # 2010.06.22. 10:31

Szia Boxos
Megtettem elküldtem a levelet pénteken ajánlva meg sürgösségivel ugyhogy elvileg hétfön meg is kapták. Közbe kihozta a postás ujbol az értesitést de ugyanazt majd frászt kaptam mikor átvettem. Ellenöriztem az ügyszám is megegyezik meg a dátum is Kész káosz
Most várom a döntést ha megérkezik referállak benneteket
Addig is köszönök mindent

Rikacica # 2010.06.22. 11:14

Sziasztok! Tanácsra lenne szükségem.
Autóm édesanyám nevén van. 2010. 05.27-én tilosban való parkolás miatt levelet kapott a rendőrségtől, hogy közigazgatási eljárást indítanak ellene. Az autót a párom vezette. Mi ilyenkor a teendő és mennyi lehet a legmagasabb büntetés. Válaszokat előre is köszi.

ajtó # 2010.06.22. 19:49

Rikacica, 30000 a bírság, fixen. Mivel semmiféle hatása nincs a köziges bírságoknak, tök mindegy, hogy ki fizeti be. Így a legegyszerűbb, ha a csekket édesanyád egyszerűen a párod kezébe adja, és ő befizeti, vagy a párod odaadja a pénzt édesanyádnak.
Ha nincs meg a bizalom, lehet nyilatkozni, hogy ki vezetett, csak nagyon kell figyelni, hogy minden meglegyen, amit kérnek. Ez az értesítésen pontosan rajta van. Ha ez megtörtént, akkor az eljárást megszüntetik édesanyáddal szemben, és kezdik a párodra vonatkozóan. Én az első verziót ajánlom, ha lehetséges.

Rikacica # 2010.06.23. 10:02

Ajtó

Köszi szépen az információkat.

Kolo11 # 2010.06.23. 10:50

Sziasztok! Nekem olyan kérdésem lenne(nem jogi), hogy hol tudom megnézni a rendőrség honlapján a trafipax képet? (kom-eszt megyei. rfk)

homokhat # 2010.06.24. 05:24

Sziasztok!
Nekem is lenne egy kérdésem, légyszíves segítsetek.
2009.11.10-én piros lámpán hajtottam át.
Értesítést nem kaptam.
A határozatot a bírságról 2010.06.22 -én vettem át.
Érvényes-e az elévülési idő rám nézve , vagy fizetnem kell. Egyébként a bírság 100.000 HUF.
Válaszotokat köszönöm.

homokhat # 2010.06.24. 05:49

KOLO11:
https://kozigbirsag.police.hu/
jobboldalon, rendszám és határozat szám is kell

feco0916 # 2010.06.26. 18:18

Szia homokhat
Nem vagyok szakértö de mivel közigazgatási birságot kaptál rád is vonatkozik a 60 napos jogvesztö határidö
Szerintem felebezz!!!
Minnél elöbb

Kilu # 2010.06.28. 06:45

Sziasztok !
Én is egy kis segítséget kérnék ! 04.24-én mentem 52-vel a 30-as táblánál !Cégautóról van szó !

Megkkapta a cég, mint üzembentartó az értesítést 05.27-én a rendőrségtől ! A cég nem nevezte meg a vezetőt, így vártuk a büntetést ! Az viszont a mai napig nem jött meg !
A korábbi hozzászólásokat a fórumon elolvastam, de még egy-két dolog nem tiszta:

  • mivel nem érkezett meg a hatáozat időben, ezért 06.24-én ha jól értetem, akkor kicsűsztak a büntethetőségből,
  • kell- e fellebbezni, kell-e rá illetékbélyeg, avagy sem? Menniy időm van a fellebbezésre?
  • előfordulhat-e olyan, hogy kötelezik a céget ezekután, hogy adja meg ki vezette az autót, és így akkor Én rám vetik ki a bírságot?

Köszi előre is a válaszokat
Kilu

házmester # 2010.06.28. 07:53

Sziasztok!

Új tagként én is segítségért fordulok hozzátok.
Azt szeretném megtudni, hogyan értelmezzem ezt a mondatot: " a budapesti rendőr-főkapitánynak címzett, de hatóságomnál előterjesztett"
Valószínűleg az én tanulatlanságom, de nem tudom most hova is kell küldenem a fellebbezést.
Egyébként tilosban történő megállás 30000.-Ft.
Viszont az 1/1975.(II.5) KPM-BM 51/A.§-ában felsorolt kedvezmények közül a 40§ 9. pontja alapján fellebbezek.
Természetesen a mozgáskorlátozott kártya bent volt a kocsiban, csak a parkoló helyet ahol megállhattam volna szabályosan, korláttal zárták el. Még a fényképen is látszik. Rendőrökkel is beszéltem a fénykép elkészülte után és mégis megindították az eljárást.

Előre is köszi a segítséget

zsofi83 # 2010.06.28. 09:26

Sziasztok!
2009 júniusban Városligetben tilosban parkoltunk. 2009 december végén küldtek egy levelet, melyben nyilatkozni kellett, hogy ki vezette az autót. Én visszaírtam, hogy régen volt, nem emlékszem, küldjenek képeket, blabla, amire a mai napig válasz nem érkezett. Lentebb olvastam, hogy eleve a szabálysértés után 60 napig elvileg ki kellett volna értesítsenek, és ha ez nem történik meg, fellebbezhetek. Ezt így, az értesítés kézhezvételéhez képest fél év múlva még megtehetem? Illetve mi a véleményetek mi lenne a legjobb lépés?
Válaszaitokat előre is nagyon megköszönöm!

Jinza # 2010.06.28. 09:53

Sziasztok!

Kézhezkaptam ma egy közig. birságot,50 vs.69km/h ügyben.30eFt.60 napon belül van.Milyen lehetőségeim vannak arra tekintettel, hogy csökkentsem a veszteséget?.Az önkormányzati adóvégrehajtás az hogy néz ki?
Érdemes fellebezni?A fellebezésben mikre éredmes hivatkozni vagy az csak egy általános dolog?

Előre is köszönöm

ajtó # 2010.06.28. 12:54

Jinza, ezzel az ég világon semmit sem lehet csinálni, ki kell fizetni. Van lehetőség halasztást kérni, vagyis 1 összegben, csak valamivel (3 vagy 6 hónappal - összegtől függ) később kell befizetni. De ez illetékköteles, vagyis ha jogerőn belül kéred 5000-t, ha utána, de fizetési határidőn belül, 2200 forintot (+200 postadíj mindkettőnél) számolj hozzá. Ha fizetési határidőn túl nyújtod be, megkésett, vagyis elutasítják, és eljárási illeték is jön hozzá. (2200+200)
Ha végrehajtják, akkor a lakhely szerint illetékes önkormányzat szedi be (levonja számláról, letiltja jövedelemből stb)ezt a pénzt tőled, és utalja a rendőrségnek.

Házmester,
a fejlécen szereplő helyre küldd, és írd bele megszólításként, hogy budapesti rendőrfőkapitány úrnak. De ha tilosban parkoltál, nem érdekel senkit, hogy nem tudtál megállni ott, ahol szabályos lett volna. El fogják utasítani szerintem :( + 5000 illeték hozzá

Kilu, Zsófi 83,
kötelezni senkit sem fognak, hogy nyilatkozzon, ki vezetett. A hatóságnak ez nem fontos, csak az, hogy be legyen fizetve a bírság, ez az objektív felelősség lényege. Képeket nem küldenek postai úton, meg lehet nézni ügyfélfogadáson, és ki is lehet nyomtatni 100 forint illetékbélyegben/oldal áron.

zsofi83 # 2010.06.28. 14:18

Kedves ajtó:)

A képeket kérő levelem tulképpen időhúzásnak szántam, de mióta tudomást szereztem erről a 60 napos dologról inkább az izgatja a fantáziám, hogy fél év elteltével benyújthatok-e egyáltalán fellebbezést. Azon a levelen kívül amúgy, amiben nyilatkozni kellett, hogy ki vezette a kocsit, semmit nem kaptam, tehát én elvileg még azt sem tudom mennyi a büntetésem és hova kell utaljak... :S

Köszönettel,

Jinza # 2010.06.28. 15:50

Kedves Ajtó! Köszönöm.A jogerőre emelkedés a 10 napos fellebezési idő után lép életbe?A 30 napos fizetési határidő számítása ekkor kezdődik?