Közigazgatási bírság


bettike87 # 2012.10.29. 10:54

Kedves bárki, aki tud nekem segíteni :)

Egy olyan problémám lenne, hogy ma kaptam kézhez egy határozatot, miszerint lakott területen 50 km/h helyett 78 km/h-val közlekedtem...semmi gond, elfogadom a vádat, mert hát megeshet, cím szerint a várost jelző tábla után....sebaj. 30.000 ft bírságot kaptam, ami miatt viszont felhívtam az ügyintézőt, hogy részletfizetést kérjek. A hölgy közöte velem, hogy azt is írásban kell leadni, egy 3000 ft-os illetékbélyeg társaságában.
Én személy szerint otthon vagyok egy 8 hónapos babával, egyedülállóként, viszont a magyar államkincstártól nem kapok sem GYES-t, sem pedig családi pótlékot, mert a kislány apukája külföldön dolgozik, hát kérjünk onnan mindent.
Na szóval, én kaptam a bírságot, de semmi jövedelmem sincs, egyedülálló vagyok egy babával. Hogyan tudnák rajtam behajtani ezt a bírságot?

Köszönöm a válszt!

Sherlock # 2012.10.28. 21:07

Harmadrészt meg a többen bennevan a kevesebb.

JociB # 2012.10.28. 21:05

Tisztelt Fórumozók!

A következő ügyben szeretném a segítségeteket kérni:

2011.dec.06.-án volt egy gyorshajtásom Budapesten a Szentendrei úton a Flórián tér környékén. Fellebbeztem, de a határozatot másod fokon is helyben hagyták.
A tárgyban szereplő útszakaszon 50km/h helyett 82km/h-val haladtam.
A büntetés 45000ft
Tulajdonképpen a fénykép alapján a szabálysértés megvalósult, azzal az apró eltéréssel, hogy az adott útszakaszon 60km/h –ás sebesség korlátozás van érvényben, a rendőrség állás pontja szerint pedig nincs ott a 60-as tábla. Pedig a tábla ott van, ezt fényképekkel is tudom igazolni, melyeket mellékelem majd itt.
A Gps. koordinátákat is ellenőriztem és 1000%, hogy ahol a kép készült, és ahol a mérő műszer állt kb.100méterre a tábla után készült.
Viszont, így 30000ft lenne a büntetés.
Mivel a hatóság nem hajlandó elismerni, hogy a mérőberendezést tévesen állították be, és emiatt a település naplóban is valótlan adatok kerültek, már csak a bíróság dönthtne érdemben erről az egészről, mivel a másodfokú körültekintő vizsgálat is azt állapította meg, hogy nincs ott a 60-as tábla ami már kitudja hány éve díszeleg a helyszínen.
Ha abból indulok ki, hogy tényleg meg valósult a szabálysértés, csak nem a rendőrség által állított mértékben van e értelme harcolni az igazamért, illetve meg éri e?
A bírósági felülvizsgálat kérése 30000ft.A fellebbezésre már 5000ft-ot kifizettem
Mire számíthatok, ha a bíróság nekem ad igazat. Úgy tudom ilyenkor a 30000ft-ot visszakapom. Visszakapom?
Hogyan fogják kivizsgálni? Ki megy valaki a helyszínre?
Csak azért kérdezem mert a rendőrség az Internet segítségével vizsgálta meg a helyszínt.
A másodfokú határozatot, és a helyszíni képeket mellékelem.
Köszönöm a segítséget

Véleményem # 2012.10.28. 21:04

Szerintem logikus (egyértelmű), hogy a menet irány szerinti jobb oldalon van ki helyezve a tábla és az vonatkozik rád.
Ha nincs szembe jövő forgalom és két sávos egy irányú út van, akkor hülyeség ez a két tábla. De itt viszont szerintem az van hogy a 60-as tábla egy baromság és a 40-es az érvényes. A kedves traffipaxos barátaid meg úgy gondolom logikusan a 40-es táblára állítják be a traffit. Ha mindent jól csinálnak akkor a mérés előtt felvették azt a szakaszt ahol a tábla ki van helyezve.

Ettől függetlenül még lehet közút kezelői mulasztás.

1.bendeguz # 2012.10.28. 19:43

De ahogy az ember leánya nem bírálhatja felül a 40 es táblát , úgy nincs joga mérlegelni a 60 as tábla érvényességét sem .

véleményem szerint , Magyarul ha itt valakit bemérnek , akkor sincs helye a közigbírságnak , mert ez a helyzet a területileg illetékes közútkezelő mulasztása . // csak halkan jegyzem meg a sebesség mérést végző közegből is hunyót lehet csinálni , mert neki is tisztában kell lennie az adott útra érvényes táblákkal és korlátozásokkal . Különben hogy tudná elvégezni jogszerűen a feladatát ?

Véleményem # 2012.10.28. 13:56

Az a 60-as tábla nem tudom mit keres ott, hogy került, oda mert funkciója nincs, max csak megtévesztő. A 40-es tábla vonatkozik arra a szakaszra.

1.bendeguz # 2012.10.27. 17:59
1.bendeguz # 2012.10.27. 17:57

a link lemaradt
[url=http://kepfeltoltes.hu/view/121027/2012_._okt_ber27_szakm_rs_gyorshajt_s40_-_60_020_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/121027/2012_._okt_ber27_szakm_rs_gyorshajt_s40_-_60_020_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img][/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url=http://www.kepfeltoltes.hu]http://www.kepfeltoltes.hu[/url]

1.bendeguz # 2012.10.27. 17:56

Általánosságban , kérdezem . Kinek mi a véleménye erről a tábláról. Bp. 18 . kerületben található.

Tegnap nagy valószínűséggel ezen az úton bemértek kb 57 60 km sebességgel .

Ma elmentem és megnéztem a helyet , mert nem hagyott nyugodni a kisördög , miért mérnek kanyarból kijövő autókat egy szakadt kis suzuki Swift ből.

Vajon itt , melyik sebesség korlátozó tábla van érvényben ? 40 - vagy 60 ?

Vagy csak egy újabb trükk a pénzbehajtásra ? Mindegy , remélem a közigbírsághoz csatolnak olyan képet is amin látszódik a tábla hátsó része is . Minden esetre nekem van róla képem , és a hoz is van hogy a fotókat felhasználjam .

1.bendeguz # 2012.10.27. 03:41

T. Ági

Köszönöm a jó tanácsot , igyekszem megfogadni a leírtakat . Úgy vélem ha az út szélétől távolabb valahol az éppen ott található ingatlan kerítése mellett verek le ideiglenesen karót , és kikérem a tulajdonosának engedélyét akkor a hatóság nem tud miért bírságolni , vagy feljelenteni.

Nem is a tetves 30 ezer az amiért igazából harcolok , hanem az elv az ami vezérel . Már gyűlölöm azt hogy meg számlálhatatlan " szerv " az aki az autós társadalomból módszeresen paszírozza ki a forintokat , miközben minden napra jut 1-2 médiákból megismert rablás és gyilkosság .

Rendőrség , Városőrség , Önkormányzati járőr , Közterület felügyelet . Bár egyik sem azzal a céllal jött létre hogy az autósoktól szedje be a fenntartásukhoz szükséges pénzt.

Véleményem # 2012.10.25. 15:40

1.bendeguz

Örökös körforgás, kérdés mikor esel ki ebből a körből...
Ha harcolsz is tovább és még a végén véletlenül neked lesz igazad, a hamis vád akkor sem állja majd meg bíróság előtt...
Max. az illetéket kapod vissza...

1.bendeguz # 2012.10.25. 15:25

Üdv , Hölgyek és Urak.

Régen jártam felétek , így megosztom veletek Állítólagos gyórshajtási büntim további fordulatait

Mint régebben hírt adtam róla Budapesti fő zsarunak írt fellebbezésem hatására a II. fokon megszüntették az eljárást és vissza dobták Vasmegyének hogy személyesen alaposan vizsgálják ki a gyorshajtás körülményeit , mert az elsőfok határozatában semmi nem volt össze adva sem elegendő egy fellebezés elutasítására.

Ma megjött vasmegyétől 1 db új közigbírság a régi elkövetéséről . ami szerintem több sebből is vérzik .

1 A főkapitányság arra utasította A Vasmegyei kapitányságot , hogy személyesen menjenek ki a helyszínre és ott méricskézzenek és ott szedjenek össze annyi bizonyítékot amennyit csak tudnak.

E HELYETT Vasmegye megbízta azt a csapatot / MONORI rendőrkapitányságot akik állítólag a Trafipaxot csinálták és feljeletett / hogy menjen ki a helyszinre és mérjék le az általam vitatott távolságokat és lakott terület eleje vége táblák stb távolságát .

SZERINTEM . ez felveti és betakarja az elfogultság fogalmát.

2.gond az hogy első fokon azt állították hogy Pilis Kossuth Lajos út 89 előtt haladtam 70 el . ez mára úgy alakult hogy a trafipaxos mérés helye volt a fent említett cím helye és nem az elkövetésnek . Így az autóm 62 méterrel beljebb került a lakott terület kezdete és vége táblától. Szerintem a 2 elsőfoku határozat nagyon ellent mond egymásnak.

Monori rendőrök szerint a Kossuth Lajos Út 89 a 4 főút 47,020 km szelvényében található . szerintem pár száz méter a differencia az állításuk és a valóság között.

Szóval : szombaton megyek jelző karókkal , világító festékekkel , felfegyverkezve lemérni a távolságokat és helyszíneket.

ha csak 5 méter diferenciát mérek tanuk jelenlétében akkor :

kezdődik a második menet , újabb 5000 ft fellebbezési pénzért , hogy utána bíróságra tudjam vinni az ügyet .

Mert ugye a hamis vád és a hamis bizonyiték akkor is bűncselekmény ha azt a rendőrség teszi . Akkor meg fizessen akkora kártérítést amekkorát csak ki lehet belőlük húzni.

Ákoska82 # 2012.10.18. 19:33

Tisztelt Fórumozók!

A következő ügyben szeretném a segítségeteket kérni:

Kölcsönadtam az autómat és gyorshajtáson kapták a 8as út 46-47kmnél 90helyett 124el 45,000ft.2009,11,24

mivel volt szerződés elküldtem nekik.2009,12,10

Visszaírtak hogy nem létező személy (nem tudták elolvasni) pontosítsam az adatokat 2010,01,25
Ami meg is történt.

Megint jött egy levél hogy a köcsönadási szerződés nem felel meg mert csak egy tanú írta alá:(((
2010,05,12.

Mivel az illető börtönben volt nem tudtam nyilatkoztatni amit meg is írtam a Vas megyeieknek.
Ők ezt fellebbezésnek vették amit elutasítottak.
Persze nem említették hogy van mód pl az ügy elhalasztására/szünetelteésére addig amíg esetleg megszerzem az adatokat.
De ami a legfelháborítóbb a dologba az kölcsönvevőt nem is nyilatkoztatták!!!!!!

2011,02,21-én a másodfokú közig hatóság helybenhagyta az ítéletet. Amit anyám 2011,07,14-én átvett.

Nem tudtam mit csinálni kértem hát egy részletfizetést:2011,07,14én utánna hiánypótlás 2011,08,31én majd megjöttek a csekkek is 2012,01,02

De most jön a java:
A gyereket kiengedték a börtönből és nyilkatkozott is hogy az adott időpontban ő vezette a kocsit.
Hivatalos formanyomtatványon amit a police.hu-ról töltöttem le!Most a tanúk is rendben voltak!!!!
2012,01,13-án küldetm el!

Visszajötte egy levél 2012,05,31-ei dátummal, de a borítékon jól olvasható 2012,07,03-as póstai béllyegző!!!!!!!!
Elutasították az újrafelvételt a Ket 112§ (2)-re hivatkozva hogy a hatrározat jogerőre emelkedésétől számítva eltelt a 6hónap!!!!!!!!!!!!!
Újabb levél amibe leírtam mindent újra.
2012,10,02-es dátummal jött egy újabb levél helybenhagyták az elöző határozatot FELLEBBEZÉSNEK HELYE NINCS!!!!!
Annyit tudok tenni hogy 7500illeték befizetése után jogszabályszegésre hivatkozva megyek a bíróságra!!!!

Én nem akarok fizetni olyanért amit bizonyíthatóan el sem követtem!Persze megkeresetem a gyereket is aki nem dolgozik így nem tudja befizetni!Szóval padhelyzet.
Abban bízok ha bíróságra megyek a bíró azért mérlegeli ezeket és számomra kedvzően dönt vagy pont azért fogok fizetni mert nincs rá jogszabály hogy ilyenkor mit lehet tenni:(((((((

Várom a véleményeket!!!

gerbera317 # 2012.10.17. 18:25

Hivatkozik jogszabályra stb...

És nehéz lett volna ide is megírni, mire hivatkozik?

zsanzee # 2012.10.17. 12:07

Üdvözlöm!

Mai nap történt, hogy párom Budapesten egy kis utcában parkolta le gépjárművét, egy kisebb füves területre.
Miután elintézte az ügyet, ami miatt környéken volt, az autóhoz visszaérve azon kerékbilincset talált.
A parkoláskor nem látott tiltó táblát, de a bilincs láttán újra megnézte, tiltó tábla sehol.
A bírságon zöldövezeti parkolásra hivatkoznak, a bilincs leszerelése 11.500 Ft.
( Hivatkozik jogszabályra stb...)

Ha tábla nem jelzi, a páromnak nem volt elég információja a zöldövezeti parkolásokkal kapcsolatban?
Más emberek tudják, hogy egy pici domboldal zöldövezetnek minősül vagy sem?

Természetesen a közterületest kihívja és kifizeti a díjat.

Válaszukat előre is köszönettel

gerbera317 # 2012.10.16. 17:41

Akkor megismétlem:

50 HELYETT 60 NEM TÁRGYA KÖZIGAZGATÁSI BÍRSÁGNAK. Íme a jogszabály:
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…
Az 1. sz. melléklet 1.a) pontját kell nézni.

Ha még így sem világos, akkor tessék elolvasni a 8/A. §-t is:
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…
Ennek a (3) b) pontja hivatkozik egy másik jogszabályra, ami viszont csak akkor alkalmazható, ha az elkövető személye a helyszínen vagy az üzemben tartó nyilatkozata alapján ismertté vált. A kettő között van egy joghézag, amiben a magadfajta szerencsefia simán eliszkolhat az eljárásból. Csak rajtad múlik, lúzerkém, hogy kihasználod-e ezt, vagy inkább fizetsz. Közmunkáról ne is álmodj, ezt ki kell fizetned kápében, ha nem vagy elég tökös legény!

Véleményem # 2012.10.16. 06:25

Fizetni kell. A részlet fizetés lehet még megoldás lehet, ha megadják...

1kukac # 2012.10.15. 19:51

Sajna közig bírság. Akárhányszor olvasom ez van ráírva. A nyilatkozatot pedig , hogy rokon vezette és nem vagyok rá köteles terhelő vallomást tenni sztornózva, mert épp az ilyen ügyek miatt nem lehet már ellőni.Trafipaxos képem meg is tekintettem az interneten. Ledolgozhatom é vagy fizethetek a sületlenségem miatt. Szombathelyről jött.

gerbera317 # 2012.10.15. 19:30

Lúzerkukac,

50 helyett 60 nem közigazgatási bírságosdi, hanem sima szabálysértés. Ha nem volt helyszíni bírság, akkor nyilatkozz, hogy nem te vezetted az autót, hanem olyan, akire nem vagy köteles terhelő nyilatkozatot tenni, és kész.

1kukac # 2012.10.15. 16:21

Sziasztok. Segítség kellene, hogy közigazgatási bírságot le dolgozhatom e közmunkában, vagy hol kell megérdeklődnöm. Ma jött egy szép kerek csekk és egyben nem tudom befizetni. Gyorshajtás 50 helyett 60 .trafipax.

Ügyvédbank # 2012.10.08. 15:10

Tisztelt Joooe!

Szubjektív felelősség van, így nyilatkozattal a tényleges elkövetőt fogják felelősségre vonni. Sajnos nincs méltányossági közigazgatási bírság kiszabásánál. Ami segítség az a részletfizetési kérelem.

www.ugyvedbank.hu

Véleményem # 2012.10.07. 13:32

Joooe

Fix bírságokról beszélünk, nincs mit mérlegelni!
Gyorshajtásnál lehet, ha nyilatkozol hogy nem te vezetted, és aki vezette az elismeri.

Joooe # 2012.10.07. 04:39

Hali!

Közlekedési közigazgatási bírság alól mentesül-e a tulajdonos, ha megnevezi a szabálysértést elkövető gépkocsivezetőt, és az a szabálysértést elismeri?

A szabálysértést elkövető sofőrrel szemben kiszabott bírság esetén mérlegelhetők-e az eset körülményei, és az "elkövető" anyagi helyzete?

A jogbiztonság határait súroló következetlenségnek érzem, ha a tulajdonost büntetik, amikor az elkövető személye ismert lehet. Egy kissé offtopic dühöngés: már eleve lábbal tiporja a jogállamiságot a bírságok esetében a célszerűség hiányával párosuló magas összeg... hogy miközben a közlekedés biztonságára valóban veszélyes ámokfutások TÖBBSÉGE (nem állhat mindenhol rendőr) bírság nélkül marad, ugyanakkor a kiszabott bírságok TÖBBSÉGE a közlekedésre valóságban NEM veszélyes, de könnyen felderíthető esetekre (relatív gyorshajtást nem megvalósító formális "gyorshajtás", parkolóhely hiányában kereszteződéshez kicsit közelebb parkolás, bürokratikus hülyeségek) olyan súlyos bírságot szabnak ki, ami az átlagembert ellehetetleníti, pedig a közlekedéssel természetesen együttjáró (szabályfetisiszták kivételével bárki által természetesen, normális közlekedés során elkerülhetetlenül elkövetett) szabálysértésekről van szó.

rockmachine # 2012.09.22. 10:14

üdv FDToth! Azt hiszem egycipőben járunk..nekem most jött a héten egy szép levél Vas megyéből...hátulról fotózták a kocsit és nem vagyok biztos benne, hogy a lakott területen belül volt-e még vagy már azon kívül az autó, amikor a kép készült...azért gondolom mert emlékszem hol és mikor készülhetett kép, mivel kezdtem gyorsítani mert már előttem volt a "vége tábla", végig 50-60 között jöttem odáig és mégis 85-el mértek be!! Kérdésem a fényképen a GPS koordináták a seb. mérő készülék helyét v a kocsi helyét jelzik? Mert van egy érték és egy méter egység is utána, ami gondolom a mérő és a kocsi közti távolságot jelzi, vagy nem így van? üdv

FDToth # 2012.09.21. 08:07

egyenes-ági: hiába írtam le a bizonyítási indítványban pontosan azt, hogy a fényképen a GPS koordináta és az utcanév között mekkora a távolság, ezt a válaszban figyelembe sem vették, ugyanazt válaszolták, mint amit az első levelükben. persze, fellebbezhetek, erre mennek rá azzal, hogy a bizonyítási indítványra blabla-t válaszolnak, de értelmetlen erre többet áldozni, az esélyem - még akkor is ha hibás a felvétel - 1% alatti...
ezt a pénzt pedig költség majd gyógyszerre...