Banki hitelek


badogos # 2012.01.21. 07:32

Egyébként ezt hogy értelmeznék?
"Az FHB által nyújtott devizahitelek rögzített árfolyamon történő végtörlesztésével kapcsolatban ezúton is tájékoztatjuk, hogy a hitelintézetekről és a pénzügyi vállalkozásokról szóló 1996. évi CXII. törvény (Hpt.) 200/B. § (2) bekezdés f) pontja értelmében a végtörlesztési igényt bejelentő hitelfelvevőnek legkésőbb 2012. január 30-ig

  • át kell utalni a végtörlesztéshez szükséges teljes forint összeget a hitelt nyújtó FHB által megjelölt számlára, és/vagy
  • amennyiben a végtörlesztéshez nem az FHB-tól, hanem valamely más pénzügyi intézménytől hitelt igényeltek, akkor - a végtörlesztéshez átutalt összeggel nem fedezett hányadra vonatkozóan - a hitelt nyújtó pénzügyi intézmény által kiállított és cégszerűen aláírt, feltétlen és visszavonhatatlan kötelezettségvállaló nyilatkozat egy eredeti példányát be kell nyújtani az FHB valamely fiókjába."

Főleg az "és/vagy"-tól kezdve kérdezem, ez mit jelent?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.21. 09:03

Na mit?
Ha a teljes összeg készpénz vagy a teljes összeg kölcsön, akkor "vagy"; ha mind a kettő játszik, akkor "és".
Mit görcsölsz?

badogos # 2012.01.21. 09:14

Azért "görcsölök", hogy ha már a pénz ott van a számlán, akkor minek nyilatkozat arról, hogy a pénzt megkapjuk?

badogos # 2012.01.21. 09:33

Ja és egyébként a hivatkozott 1996. évi CXII. törvény (Hpt.) 200/B. § (2) bekezdés f) pontja nem tartalmaz "ÉS"-t, csak "VAGY"-ot!!!!!!
Ehhez mit szólnak?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.21. 10:12

[fejét fogja]

badogos # 2012.01.21. 10:43

hát én is fejemet fogom, csak én az idegtől...

Mikes73 # 2012.02.08. 16:07

Üdvözlök mindenkit!
Az egyik banknál hitelkártyám szerződését felmondták. Ennek ellenére minden hónapban felszámítanak 2000 Ft-ot késedelmes fizetés miatt és 2000 Ft-ot hitelkeret túllépés miatt. Részletfizetésre is belemennék, de azt mondták, amíg nem rendezem teljes egészében addig minden hónapban felszámolják a 2000 Ft-ot és amíg 160.000 Ft alá nem megy a tartozásom addig a másik 2000 Ft-ot is. A kamatok minden hónapban kb. 6.000 Ft-tal növelik plusz a tartozást. Szerintem ha megszűnik egy szerződés akkor a késedelmes fizetés és a hitelkeret túllépés díját nem számolhatják fel. Vagy nem jól tudom?
Volt egy áruhitelem is, melyet a bank engedményezett egy behajtó cégnek. 82. 000 Ft-tal adták át és 5 hónap után 102.000 ft lett belőle. A behajtó cég azt mondta, hogy a szerződés szerinti késedelmi kamatokkal növekszik. De már nincs szerződés. Mondtam, hogy kifizetem azt az összeget amennyivel átvették a tartozást 6 hónap alatt. Erre azt felelték 12 hónapra is adnak részletfizetést, de a 102.000 Ft-tól nem tudnak eltekinteni. Sőt… a 12 hónap részletfizetés alatt 133.000 Ft-ot kell fizetnem összesen. Jogszerűen tesznek rá ennyi kamatot. Mit tegyek. Ha nem fizetek mi történik.
Ezen túl van még egy személyi kölcsönöm. 290.000 Ft tőke, 38.000 Ft kamat, 47.000 Ft késedelmi kamat, 2000 Ft hátralék nyilvántartásba vételi díj és 500 Ft levelezési költség. Ezt már szintén egy behajtó cég küldte nekem, amelyre engedményezte a bank a hitelem tartozását. Létezhet, hogy a késedelmi kamatom több, mint a kamat? Ekkora késedelmi kamatot jogosan számítottak fel? A tőkét és kamatot vissza is szeretném fizetni részletekbe, de a többitől sem tekint el a behajtó cég? A bíróság egy per esetén jóváhagyná a késedelmi kamatot és a plusz költségeket?
Ehhez a hitelhez kapcsolódik, hogy a bank a folyószámlámat addig, amíg nem fizetem vissza a hitelt nem akarja megszüntetni. Ezt megteheti. Azon folyamatosan növekszik a havi díjak miatt a tartozás és még éves kártyadíjat is felszámít. A kártyát amit küldtem még nem is aktiváltam. Ha már egy hitelt felmondott a bank, jogos, hogy nem engedi megszüntetni a folyószámlát, amit csak a hitel miatt kellett megnyitnom?
Ui:Csődbe ment az egyéni vállalkozásom, jelenleg beteg édesanyám után 26.000 Ft ápolási díjat kapok. 1/6 tulajdonrészem van szüleim ingatlanában. Mire számíthatok, ha egyáltalán nem tudok fizetni. Vagy melyik hitelt kellene hamarabb rendeznem?

Várom a válaszokat!

gabci76 # 2012.02.10. 11:33

Tisztelt Fórumozók!
Segítségét szeretném kérni!Férjemmel 2006 decemberben vettünk hitelre egy házat,amire meg is kaptuk az illetéket.Nem tudtuk kifizetni,ezért részletfizetést kértünk,amit második körben is elutasítottak,azzal az indokkal hogy több a bevételünk,mint a kiadásunk.A család sokat segít és mivel ezt nem tudom igazolni,ezt nem vették figyelembe.CHF hitel,munkanélküliség.2009-ben született egy csodálatos kisfiúnk.Annyira rossz a helyzetünk,hogy a gázt is kikapcsolták már.A napokban kaptunk egy levelet,amit a mai napon még egy követett,amiben arról tájékoztatnak,hogy a végrehajtási eljárás eredményes lefolytatása érdekében adatokat kértek két banktól is.Abszolút nem értek ehhez,ezért felhívtam az ügyintézőt,aki azt mondta hogy nyitott bankszámlát keresnek.Ez inkasszót jelent?Amennyiben megtalálják azt a bankot,ahol a lakás hitelünk van,megtehetik,hogy leemelik a pénzt róla még a hiteltörlesztés előtt?Ha igen,akkor mit tehetünk,hogy továbbra is törleszteni tudjunk?Kérhetek még fizetési könnyítést tőlük ha már elutasítottak vagy akkor már nem?Ha bankfiókban fizetjük be a pénzt,akkor hozzáférhetnek?Teljesen tanácstalan vagyok! :(
Kérem segítsen!
Köszönettel:Gabriella

Gabicsek # 2012.02.10. 20:08

Simán lekapják a törlesztés előtt. Inkasszónál ahogy a számlára befolyik a pénzösszeg, a következő másodpercben már el is tűnik róla.

Dr.Attika # 2012.02.11. 08:15

A bakfiókban kell befizetni készpénzben. Azt a bank azonnal elszámolja a kölcsön tartozásra. Meg kell szüntetni a bankszámlát.