Banki hitelek


Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.15. 09:25

Nézd, rencsi! Nem tudjuk, mi van a társasági szerződésetekben, a törvényben nincs olyan előírás, hogy hitelfelvételhez taggyűlési határozat, pláne, hogy minősített többségű határozat kell.

Annyit azonban mondhatok, hogy nem biztos, hogy százas vagy. (Sic venia verbo) Hát milye vagy te a banknak, hogy az ő érdekeit véded a saját társaságoddal szemben? Miért fáj az neked, ha esetleg a zálogtárgy értéke felett nyújt kölcsönt? Nem gondolod, hogy esetleg épp a cég túléléséhez - és a te kölcsönöd visszafizetéséhez is - szükséges hitel folyósítását akadályoztad meg?
A társaid helyében komolyan megfontolnám a kizárásodat.

rencsi0205 # 2010.05.15. 12:52

TIsztelt Kovács Béla!

Ez a kft tagjai be akarják tölem húzni a tagi kölcsönömet 24,5 millio forintot. Nem akarják visszaadni de persze akkor még hitelt is vegyenek fel meg rakjanak jelzálogot a földre hogy semmiképpen ne jussak pénzhez.Nem a bankot védem csak magamat csak szeretném a pénzemet látni de ha megkapták volna ahitelt a bank 25 évig jelzálogot rak rá és esélyem sincs pénzt látni belöle. Amugy a cégböl már rég ki akartam szállni de nem hagyok csak ugy ott ennyi pénzt. Azt meg ki kérem magamnak hogy minösitsen valakit amikor a részleteket nem tudja teljesen.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.15. 12:57

Az orvos is minősít, amikor azt mondja, magas a koleszterinszinted. Persze, azt is kikérheted magadnak.

rencsi0205 # 2010.05.15. 13:07

Ugy gondoltam ezen az oldalon segitenek egymáson az emberek de ugy látszik van aki csak unatkozik és máson köszörüli a nyelvét.Hát köszönöm szépen a segitséget.

Juditka88 # 2010.05.15. 14:06

Kedves Fórumozók!
Kicsit lehetetlen helyzetben vagyok de talán tudnak segíteni,3évvel ezelött saját naivitásomnak köszönhetöen jelzálog hitelt vettem fel a szüleim házára(apukám a kezes)az akkori párom rábeszélt.Akkor ö elég jol keresett külföldön de itthon a hitelt nem kapott volna.2évig fizette a hitelt,utána külön váltunk,azóta eltünt.Közös gyerekünk van öt sem keresi gyerektartást sem fizet.5milliórol van szó havi 60ezer.5évig élettársi kapcsolatban éltünk,van rá valami esély hogy valami pénzt lássak töle?Még 17év van a hitelből.Ha nem fizetem az otthonunkat veszítem el,de a pénzt nem én költöttem el.

Szabina27 # 2010.05.18. 08:53

Adóstárs csere!
Segítséget szeretnék kérni. Apukám elment adóstársnak a nővérem akkori élettársának. Ez egyébként egy szabad felhasználású jelzálogalapú hitel. Az adós nem fizeti a hitelt, így nekünk kell helyette kiperkálni havi 26000 ft-ot apukám nyugdíjából! Szeretnénk ha adóstársként édesapám helyett más lenne bevonva a szerződésbe.Lehetséges -e ez az adóstárscsere bármilyen formábAN????Kérlek segítsetek!!!És aha lehetséges, akkor mi rendje-módja stb???Köszönöm előre is a segítséget!

végrehajtó1 # 2010.05.18. 09:08

A hitelező bankhoz forduljatok.A bank tud választ adni.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.18. 10:25

Nemigen szokták ezt megengedni a bankok. Azt mondják, lépjen be az az új adóstárs, vagy vállaljon kezességet, és fizessen, ha annyira akar. De a meglévő adóst, kezest nem engedik ki.

Szabina27 # 2010.05.18. 13:26

Köszönöm szépen az eddigi gyors válaszokat!

Dánesz # 2010.05.26. 16:36

Szép napot! Érdeklődnék, hogy milyen eljárásokra számíthat Édesanyám az alábbi helyzetben: Van 3 nem ingatlanfedezetű személyi kölcsöne /OTP,BP,Oney/ kb 3M ft összegben, sajnos anyagi gondok miatt nem tudja fizetni a törlesztéseket. Ingatlan tulajdona nincs, csak haszonélvezeti joga van az én ingatlanomban. azt szeretném megtudni, hogy milyen úton tudják rajta behajtani a tartozását. Csak nyugdíja van. Az OTP 11 nap késedelem miatt zárolta a számláját, nem tud hozzáférni a számlájához, meg teheti-e ezt a bank, vagy csak bírósági végzés után? Mire számíthat, egyelőre a bank csak zaklatja telefonon, de gondolom egy idő után átadják a behajtási osztályra és utána bíróság és ha a végrehajtó nem tudja behajtani (mivel nincs ingó-ingatlan vagyona) akkor gondolom letiltják a nyugdíjából? Mennyi idő ennek az átfutási ideje? Köszönöm!

Dánesz # 2010.05.26. 16:39

Még annyit az előzőhöz, édesanyámnak sem Adóstársa sem kezes nincs a hiteleinél

ártatlan1 # 2010.05.26. 18:01

Dánesz

Nem zárolhatja a számláját,max a 40% erejéig,ha a maradékhoz nem juthat hozzá,ezzel törvényt-szeg,és ezzel veszélyezteti a számlatulajdonos megélhetését.

Javaslat,holnap a Bankba személyesen fel kell hívni az ügyintéző figyelmét,hogy ha jogos a követelés,akkor sem veszélyeztetheti a számla tulajdonos megélhetését,tehát csak 405 erejéig zárolhatja,a másik Édesanyád nyisson máshol számlát,és arra kérje a járandóságát,és ezt jelezze a nyugdíj intézet felé,így ezzel el hárul egy kisebb akadály.
A haszon élvezetet,vagy nyomban eladjátok,vagy el ajándékozzátok,azért hogy édesanyád nevén semmi ne legyen,így semmit sem tudnak vinni,csak göngyölik az adósságot a Bankok,és a végrehajtó.Ha örökös lennél arról meg mondj le a gyermeked,vagy annak a személynek a javára,akiben minden tekintetben megbízol,és erről kettőtök között írásos dokumentum készüljön,mert így az örökséged sem vész kárba,tanú ügyvédi ellenjegyzés legyen,mert a mai hagyatéki tárgyalások javarészt ezen bukik el.

Dánesz # 2010.05.27. 04:12

Köszi a választ,én ugy tudom a haszonélvezeti jog nem terhelhetö?Nem jól tudom?

végrehajtó1 # 2010.05.27. 06:47

én ugy tudom a haszonélvezeti jog nem terhelhetö?Nem jól tudom?

Jól tudod.Nem kell megvállni tőle.Sőt még jól is jöhet a végrehajtás során.

Az OTP 11 nap késedelem miatt zárolta a számláját, nem tud hozzáférni a számlájához, meg teheti-e ezt a bank, vagy csak bírósági végzés után?

A bank jogosan zárolta a bankszámlát.

Édesanyád nyisson máshol számlát,és arra kérje a járandóságát,és ezt jelezze a nyugdíj intézet felé,így ezzel el hárul egy kisebb akadály.

Saját nevére sehol se nyisson bankszámlát.

Dánesz # 2010.05.27. 07:43

Bocsi ,hogy érted azt,hogy még jól is jöhet a végrehajtás során a haszonélvezeti jog?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.27. 07:50

Egyrészt az terheli az elárverezett ingatlant is, másrészt épp emiatt nem valószínű, hogy lesz rá vevő.

Dánesz # 2010.05.27. 07:57

De ö neki nincsen tulajdona se ingo vagyona csak egy haszonélvezeti joga az én tulajdonomban lévö ing-on ami nem terhelhetö ugye?

Dánesz # 2010.05.27. 07:58

Nekem semmi közöm az ö hiteleihez!

fsteve # 2010.05.27. 10:36

Tisztelt Fórumozók!
A kérdésem a következő:a testvérünk személyi kölcsönt vett fel a banktól, aminek törlesztő részletét nem tudjafizetni- az anyától és a testvérektől kérheti e a bank a tartozás kiegyenlitését?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.27. 10:39

Persze; ha ők se tudnak fizetni akkor a keresztanyjától, majd a harmadik szomszédtól, és végül az összes falubelijétől.

végrehajtó1 # 2010.05.27. 10:39

Dánesz

Az elöbb kaptál választ.Minek kérdezed újra és újra????

végrehajtó1 # 2010.05.27. 10:41

fsteve

nem

kerdezo01 # 2010.05.27. 11:03

fsteve-végrehajtó1:

azért nem árt tudni, hogy anyuka elment-e kezesnek...

fsteve # 2010.05.27. 13:58

végrehejtó1 !
Anyuka nem ment el kezesnek, a testvér nagyon beteg /sclerosis multiplex/ rokkantnyugdijas.

motyo # 2010.06.03. 13:12

Ha tudna valaki tanácsot adni, azt megköszönném!

Megpróbálom a lehető legrészletesebben leírni helyzetem.

Azért írok most ide, mert elég lehetetlen helyzetbe kerültem.

Ma a semmiből jött egy levél az OTP faktoring követeléskezelőtől, hogy fizessek be 300 ezer Ft körüli összeget, mert lejárt tartozásom van A-hitel formájában. Ezt megelőzően semmiféle fizetési felszólítást nem kaptam sem a banktól sem a faktoring-tól. (valószínűleg lakcím változás miatt) Miközben a telefonszámom és az e-mail címem megvolt nekik és az online bank-ban is megpróbáltam utána járni, hogy hogyan is áll a tartozásom, de ezt nem tudtam megtenni, mivel az valószínűleg zárolva volt. Az A-hitel keretem itt 210 ezer forint volt, amelyet nem tudtam fizetni egy jó ideig, mivel nem volt állásom, ill. fennállt egy APEH-hoz a diákhitel központtól átadott tartozásom is. (3 éve)
Itt már van egy letiltásom (33%) így vonják a pénzt a mostani fizetésemből, mivel nemrég álltam munkába.

Nos minimálbérért dolgozom, miközben 33%-os letiltás is van a jövedelmemből.
Idén beadtam jelentkezésem egy felsőoktatási intézménybe, ahol reményeim szerint szeptemberben kezdek, és nem tudnám fizetni ezeket a tartozásokat. Nem szeretném, ha emiatt nem tudnék továbbtanulni. Így a megélhetésem veszélybe kerül, viszont, ha végzek tanulmányaimmal, nagy esély van rá, hogy normális keresetből ki tudjam fizetni tartozásaimat.

A kérdésem az lenne, hogy van-e rá jogi keret, hogy a tartozásaim törlesztését szüneteltethessem egyetemi tanulmányaim alatt?

A másik, hogy a faktoring-nál támadható-e az eljárás, mivel NEM kaptam semmiféle tájékoztatást, részletfizetési lehetőséget, és utána pedig hirtelen előkerültek náluk az adataim, és már 50%-kal nagyobb tartozást kell törlesztenem mint előtte.

Ha nem tehetek semmit ezügyben, mivel állhatnak elő a faktoring-nál?

Előre is Nagyon köszönöm a választ!