Banki hitelek


beahargi # 2010.09.23. 15:54

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Sajnos lassan úgy néz ki a dolog hogy hiába próbálkozom de nem fogom tudni fizetni a deviza hitelemet.Kérdésem lenne hogy a felmondást követően kb:mennyi időre kerül bíróság elé az ügy.(esetleg lenne annyi időm hogy valami megoldást találjak)Továbbá hogy van egy ház rész amire eltartási szerződést kötöttem,a ház másik részének a fele pedig öröklés útján került a tulajdonomba igy a bank elárverezheti-e.És az utolsó kérdés hogy gyesen vagyok ebből vonhatnak-e.Bár én ettől nem zárkóznék el.Válaszát köszönöm.Tisztelettel.

nandy # 2010.09.24. 08:42

A gyes-ből nem vonhatnak le, de a tulajdonodban lévő fél házrészt végrehajtás alá vonhatják.

Célszerű lenne valami megoldást találni, mert ha vh. alá kerül a tartozás, már jóval többet kell fizetni az eredetileg esedékes összegnél.

beahargi # 2010.09.25. 04:55

Fél házrészt hogyan árvereznek?Igen én szeretnék valami megoldást találni erre a dologra mert viszonylag már nem sok idő lenne hátra (1év) a hitelből és kb:250ezer ft.Ebben az esetben is elárvereznének egy kb:14milliós ingatlan felét?Mert állítólag mostantól csak az apeh engedélyével lehet ezt tenni.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.25. 08:13

Az egy fals állítás.

nandy # 2010.09.25. 10:38

Adótartozás esetén nem lehet ingatlant árverezni, ha az adósság nem haladja meg az 500 ezer forintot.
De a banki hitel az nem adótartozás.