Banki hitelek


fmisi # 2010.09.20. 14:41

igen ám de!van ehhez a kölcsönhöz egy lakásmegtakarítás is.ami csak az ő nevén van amit természetesen szintén nem fizetett.Így külön kell választani a hiteltől ami szerződés módosítással jár.Ami azt jelenti,hogy megszűnik a kedvezmény.Tehát eddig fix havi 30 volt a törlesztés 2012-ig de most vagy havi 48ezer forint(chf árfolyamtól függ)vagy +10 év és havi 37ezer forint ugyancsak árfolyam függő.Nem jobban járnék ha új hitelt kezdenék?Adósság törlesztő néven?Ami forint alapú és fix.Az is havi szinten kb40ezer de az nem változna gondolom én.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.20. 15:07

Ez már nem jogi kérdés, de azt hiszem, még most sem érdemes a deviza alapú kölcsönt forintosra váltani.

nandy # 2010.09.20. 20:50

Valóban nem érdemes, mert azzal fixálná a mostani nagyon rossz árfolyamot.
Ráadásul a törlesztőrészletek sem igazán csökkennének, csak az esetleges későbbi árfolyamromlást lehetne kivédeni.

sebikari # 2010.09.23. 14:14

Jó napot kívánok!
Most akadtam erre az oldalra és szeretnék tanácsot kérni.
Már régebb óta nehezen megy kifizetni a törlesztő részletet egy deviza alapú hitelre. Felkerestem a banki ügyintézőt áthidaló megoldás egyeztetésére. Az ott megbeszélteket hiába teljesítettem, érdemileg a Bank nem keresett. Hiába kerestem telefonon, email-ben a bankot, nem elérhető, folyamatban van, stb... válaszokat kaptam. Ez addig ment hogy képtelen voltam tovább fizetni. Erre telefon értesítés jött hogy 200.000 Ft-ot akarnak behajtani.
Ilyenkor mit lehet csinálni? Fizetni nem tudok!

nandy # 2010.09.23. 14:19

Nem szokatlan eljárás a bankok részéről... sajnos.

Szerintem itt találsz segítséget:

http://bhke.hu/
Banki Hitelkárosultak Egyesülete