Banki hitelek


Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.06.23. 10:34

Ez így elsőre durva, de ha először a kamatokat hajtják be rajtad és utána a tőkét, akkor valahogy így jön ki.

duit # 2010.06.23. 10:31

Üdvözlök mindenkit!

A Budapest Bank-nál van egy mikroexpressz hitelem és a tegi nap folyamán tudtam meg, hogy a törlesztőrészletem 90.000 ft, amiből 80.000 ft a kamat és 10.000 ft a tőke.
A kérdésem: Megtehet ilyet egy bank? A szerződésben mintha nem ez állt volna, persze a banki megfogalmazások és apróbetűk sokszor érthetetlenek, de nagyon túlzásnak tartom, hogy a törlesztőrészlet 90%-a kamat. Előre is köszönet a válaszokért.

KiGya # 2010.06.22. 11:39

Üdvözlettel

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy 2008.október hónapban vettünk fel hitelt az OTP-től, megkaptuk a szerződést, majd rájöttek, hogy valamit elírtak és visszakérték a szerződést tőlünk.
Már voltunk bent az OTP-be jó párszor, hogy megkapjuk a javított szerződést, de még a mai napig nem tudták megcsinálni és nem is értesitenek minket, hogy mi van vele.
5 évere vettük fel a hitelt.
Az a kérdésem, hogy nem lehetne valahogy megszorongatni az OTP-t, hogy nincs élő szerződésünk de a hitelt persze vonják szorgosan.
Köszönöm előre is!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.11. 06:17

A bíróságtól kell kérni a részletfizetést.

ingatlanok # 2010.06.11. 02:51

Mennyi idő zajlódott le a fizetési meghagyás? A szerződés felmondása után mennyivel kaptad meg?

szigi01 # 2010.06.10. 19:21

Sziasztok tudtok nekem segíteni

ma kaptam egy fizetési meghagyás a bíróságtól
volt egy otp A hitelem de sajnos nem úgy ment a fizetés ahogy kelett volna ez utána átkerült Otp faktoringhoz de sajnos nem volt olyan munkám hogy tudtam volna fizetni így az EOS hoz került és így jött a levél a bíroságtól 302 450 ft van szó

Az lenne a kérdésem telefonálgattam mert az van rajta hogy 15 napon belül rendezzem hogy van e arra lehetőség hogy az OTP faktoringtól részletfizetést kérjek pl havi 30000 együtműködőek ilyen téren ti szerintetek

végrehajtó1 # 2010.06.07. 12:29

Dánesz

Sok esetben évekig " hajkurász"a követeléskezelő mire kér fizetési meghagyást.

kerdezo01 # 2010.06.07. 11:34

Szerintem 3 hónap az új rendszer alapján, ha minden flottul megy. Kicsi jótanács, ha ennyire a levonásra vársz, én döntéshozóként nagyon szoktam protezsálni a vezetőségnél az olyan adóst, aki belátja, hogy a végrehajtással csak az ő költségei nőnek... Vagyis a felmondott hitel ügyében tárgyal a bankkal. Tedd te is ezt!

Dánesz # 2010.06.07. 11:30

Köszi Akkor KB 3-4 hónap?

kerdezo01 # 2010.06.07. 11:23

Dánesz,

Ez attól is függ, hogy a kollegák az adott bankban mennyire leterheltek, vagy mit kezdenek a követeléssel, eladják vagy ők hajtják végre.

Bárhogy is legyen, bízzunk a fizetési meghagyás sikerében és akkor már ősszel ebből konkrét végrehajtási cselekményre kerül sor.

Üdv,

Gabi

Dánesz # 2010.06.07. 11:17

Üdvözletem!

Egy kérdésem lenne,06.15-én felmondja a bank a személyi kölcsönömet nem ing fedezetes,mennyi idö telik el a végrehajtás megkezdéséig?Mikor kezdik tiltani a nyugdijamból csak az maradt?Ingatlanom nincsen.Köszönöm

motyo # 2010.06.03. 15:34

Köszönöm a válaszokat!

végrehajtó1 # 2010.06.03. 14:49

motyo
Az otp fakt. még hónapokik évekig küldözgeti a leveleket és az sms-ket.Valamint 5000ft-os helyszini eljárást is pridukál majd.Csak hogy fizetésre bírjon.Amikor majdnem elévül a tartozás akkor jöna fizetésimeghagyás az esetek döntő többségében.

Egyezkedni lehet és szerintem kell is velük.Engedjenek ők is és fizess te is.Az eljárásuk nem sért jogot nem érdemes itt fogást keresni rajtuk.

De szüneteltetést biztos nem kapsz.

kovacsz # 2010.06.03. 14:24

Valószínű már azzal szerződést szegtél, hogy a bankot nem táéjékoztattad a lakcímváltozásról és még neked áll feljebb? Na ne.
Az OTP Faktorign a bank követeléskezelője - így ők valószínűleg a több régi lakcímedre küdött levél után - lekérték a lakcímnyilvántartóból az aktuális lakcímadataidat és így találtak meg.
Ja az baj, hogy ők megtaláltak, de az nem, hogy te évekig semmit nem tettél a tartozásod rendezése érdekében.
Kizártnak tartom, hogy bármiféle iskolai tanulmányok miatt a bank több évnyi fizetési haladékot adjon.
Nem hiszem, hogy támadnod kellene bármiféle eljárást, inkább valamamiféle normális részletfizetésben kelle gondolkoznod és azt közölni a követeléskezelő céggel. Ekkora összegnél kb. 1 éves futamidőben célszerű gonmdolkodni.
De tehetsz, fizeted a részlketeket, vagy ha nem ezt követőnen valószínűleg itt is hamarosan fizetési meghagyás, majd letiltás fog következni + 100.000 Ft-ért.

motyo # 2010.06.03. 13:12

Ha tudna valaki tanácsot adni, azt megköszönném!

Megpróbálom a lehető legrészletesebben leírni helyzetem.

Azért írok most ide, mert elég lehetetlen helyzetbe kerültem.

Ma a semmiből jött egy levél az OTP faktoring követeléskezelőtől, hogy fizessek be 300 ezer Ft körüli összeget, mert lejárt tartozásom van A-hitel formájában. Ezt megelőzően semmiféle fizetési felszólítást nem kaptam sem a banktól sem a faktoring-tól. (valószínűleg lakcím változás miatt) Miközben a telefonszámom és az e-mail címem megvolt nekik és az online bank-ban is megpróbáltam utána járni, hogy hogyan is áll a tartozásom, de ezt nem tudtam megtenni, mivel az valószínűleg zárolva volt. Az A-hitel keretem itt 210 ezer forint volt, amelyet nem tudtam fizetni egy jó ideig, mivel nem volt állásom, ill. fennállt egy APEH-hoz a diákhitel központtól átadott tartozásom is. (3 éve)
Itt már van egy letiltásom (33%) így vonják a pénzt a mostani fizetésemből, mivel nemrég álltam munkába.

Nos minimálbérért dolgozom, miközben 33%-os letiltás is van a jövedelmemből.
Idén beadtam jelentkezésem egy felsőoktatási intézménybe, ahol reményeim szerint szeptemberben kezdek, és nem tudnám fizetni ezeket a tartozásokat. Nem szeretném, ha emiatt nem tudnék továbbtanulni. Így a megélhetésem veszélybe kerül, viszont, ha végzek tanulmányaimmal, nagy esély van rá, hogy normális keresetből ki tudjam fizetni tartozásaimat.

A kérdésem az lenne, hogy van-e rá jogi keret, hogy a tartozásaim törlesztését szüneteltethessem egyetemi tanulmányaim alatt?

A másik, hogy a faktoring-nál támadható-e az eljárás, mivel NEM kaptam semmiféle tájékoztatást, részletfizetési lehetőséget, és utána pedig hirtelen előkerültek náluk az adataim, és már 50%-kal nagyobb tartozást kell törlesztenem mint előtte.

Ha nem tehetek semmit ezügyben, mivel állhatnak elő a faktoring-nál?

Előre is Nagyon köszönöm a választ!

fsteve # 2010.05.27. 13:58

végrehejtó1 !
Anyuka nem ment el kezesnek, a testvér nagyon beteg /sclerosis multiplex/ rokkantnyugdijas.

kerdezo01 # 2010.05.27. 11:03

fsteve-végrehajtó1:

azért nem árt tudni, hogy anyuka elment-e kezesnek...

végrehajtó1 # 2010.05.27. 10:41

fsteve

nem

végrehajtó1 # 2010.05.27. 10:39

Dánesz

Az elöbb kaptál választ.Minek kérdezed újra és újra????

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.27. 10:39

Persze; ha ők se tudnak fizetni akkor a keresztanyjától, majd a harmadik szomszédtól, és végül az összes falubelijétől.

fsteve # 2010.05.27. 10:36

Tisztelt Fórumozók!
A kérdésem a következő:a testvérünk személyi kölcsönt vett fel a banktól, aminek törlesztő részletét nem tudjafizetni- az anyától és a testvérektől kérheti e a bank a tartozás kiegyenlitését?

Dánesz # 2010.05.27. 07:58

Nekem semmi közöm az ö hiteleihez!

Dánesz # 2010.05.27. 07:57

De ö neki nincsen tulajdona se ingo vagyona csak egy haszonélvezeti joga az én tulajdonomban lévö ing-on ami nem terhelhetö ugye?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.27. 07:50

Egyrészt az terheli az elárverezett ingatlant is, másrészt épp emiatt nem valószínű, hogy lesz rá vevő.

Dánesz # 2010.05.27. 07:43

Bocsi ,hogy érted azt,hogy még jól is jöhet a végrehajtás során a haszonélvezeti jog?