Banki hitelek


Nyuszika32 # 2012.08.30. 22:23

Tisztelt Fórumozók!

Köszönöm a gyors segítséget, ötleteket! Egyenlőre még nagy dilemmában vagyok, hogy oldjam ezt meg úgy, hogy jó legyen.
A válaszokból kivettem a jogi út az macerás lenne....viszont ha az én részemet kifizetném és a törlesztőt lecsökkenteném arra az összegre amit a volt férjem utal akkor már spóroltam egy csomó pénzt mert nem fizetek kamatot! Mivel bírósági végzés van arról, hogy közösen kell visszafizetni a hitelt.
Viszont a következő kérdés itt jön.:

1. Ha kifizetem a hitelt egészben és ő ugyanúgy utalja nekem a pénzt amiben ugyebár benn a kamat az minek minősül? Mert nem szeretnék bűnöző lenni! 2.Vagy ha a felét fizetem ki és módosul a hitel összege és időtartama ezt kötelességem vele közölni? Mert nem szeretném ha 1,5 év múlva ezért kerülnék szorult helyzetbe!
Mivel a békesség érdekében csak email-ben beszélünk havonta egyszer és külön városba kerültünk! Nem gondolja, hogy ki tudnék fizetni ekkora összeget egyben. Semmilyen papírt nem kér hisz ott volt mikor a pénzt felvettük és a dátumra is rábólintott mert közösen döntöttünk. Hitelt már csak lakásra akarok felvenni de az még két év jelen esetben így végül is ez nem hátráltat de ha már a ....úr sms viszonyban van velem akkor ne az én kamatomból tegye!!!
Rövid időn belül jelentkezem és még egyszer köszönöm!!!
Üdvözlettel: Nyuszika32

érdeklődő2012 # 2012.09.01. 06:45

Tisztelt Fórumozók!
2010ben folyószámlahitel került felvételre,de ezt az összeget nem sikerült visszafizetni,végül végrehajtó céghez került az ügy,aki behajtani nem tudta,mert nem állt rendelkezésre semmiféle ingatlannal,ingósággal,munkabér.Majd 1év után a tartozás egy hónap végén "eltünt" és a netbankon a következő szöveg volt látható "lakossági foly.szla.tőke eladás". 2012re a számla lenullázódott.
Ezesetben mi a teendő?
Mit jelent a "lak.foly.szla.tőke eladás"?
Ez az összeg elévült?
Ha nem,hogy lehet visszafizetni?
Emiatt BAR listás az illető?
Előre is köszönöm a segítséget!

ius latratus # 2012.09.01. 08:00

"Ezesetben mi a teendő?"

Semmi. Miért, eddig mit tettél?

"Mit jelent a "lak.foly.szla.tőke eladás"?"

Azt, hogy ugyanúgy tartozol, csak már nem a banknak.

"Ez az összeg elévült?"

Már miért évült volna el? Összeg amúgy sem tud elévülni...

"Ha nem,hogy lehet visszafizetni?"

Majd jelentkezik az engedményes, s annak visszafizeted. Jelzem, ezt már eddig is megtehetted volna.

"Emiatt BAR listás az illető?"

KHR. Igen.

apocalypto # 2012.09.01. 08:08

BANKIHITEL-KÁROSULTAKNAK!!!

Deviza nyilvántartású hitelben megkárosodott adósoknak valamint felvilágosodni szándékozó kezdő küzdőknek:
http://hunnio.com/news.php?…

ius latratus # 2012.09.01. 08:24

Tyű.

érdeklődő2012 # 2012.09.01. 09:06

Köszönöm a kedves válaszokat!

"Ezesetben mi a teendő?"

Semmi. Miért, eddig mit tettél?

Munkát kerestem.Talán azért érdeklődöm most h mit tudnék tenni ez ügyben, mert eddig nem igen lett volna miből törleszteni...nem poénból veszeget fel az ember hiteleket és nem poénból nem fizeti azt vissza.

"Mit jelent a "lak.foly.szla.tőke eladás"?"

Azt, hogy ugyanúgy tartozol, csak már nem a banknak.

Akkor miért nem jelentkezik 1 éve senki/semmi? nem szeretné senki h 5 év múlva keressék fel x összeg visszafizetésével, ami akkorra már a 10 szerese lesz.

"Ha nem,hogy lehet visszafizetni?"

Majd jelentkezik az engedményes, s annak visszafizeted. Jelzem, ezt már eddig is megtehetted volna.

A kérdés arra irányult h a bankba menjen e az ember h fizetne vissza vagy mégis kihez, mert egy levél még annyi sem érkezett az üggyel kapcsolatban 1 éve.Az online banki adatokból tájékozódtam hogy egyáltalán mi a helyzet. Kit kellene nekem megkeresni? És mint említettem a munkanélküli segélyből elég nehéz törleszteni.
A többi kérdése köszönöm a gyors választ!