Banki hitelek


szaboria1 # 2013.06.28. 12:59

Volt valakinek sikere az Expressz Centrumhitelnél? Úgy érezzük ez csak átverésként működik. Számlát nem ad és csak postai úton való feladást akar. Több mint egy hónapig ígérgettek nem lett belőle semmi, most meg követel 36500.-ft.-ot

Sandi78 # 2013.07.01. 10:45

Segítséget szeretnék kérni! Ügyvédet keresek!

Keresnék egy olyan ügyvédet, aki otthon van a bedőlt jelzálog hitelekben,ami egy picit komplikált ügy, mert van egy ex feleség is, aki adóstárs, de nem fizet semmit. S mindent nálunk tőlünk foglalnak le.Ráadásul ránkvertek pluszban állami hiteltartozást is. Felkerestünk egy pár ügyvédet, de folyton azt mondták, nem vállalják, mert sok papírmunka, s kevés pénz.....
Szükségünk van segítségre, mert családom megélhetését súlyosan veszélyezteti mindez.

Köszönettel: Andrea

Szilvia0801 # 2013.07.19. 06:46

Tanácsot szeretnék kérni. 2007-ben felvettem személyi kölcsönt CHF alapút de forint fix törlesztéssel.
Most kaptam egy levelet a banktól, hogy szeptembertől a duplájára, azaz 100%-kal megemelik a törlesztőrészletemet, mivel 2013-05-10-én a CHF meghaladta a szerződéskötés napján figyelembe vett árfolyam 50%-át. Teljesen tanácstalan vagyok, mivel 3 éve nincs munkám. Így is örültem ha havonta a levonás napjára össze tudtam szedni a pénzt. Ők az üzleti szabályzatuk III.3.10 pontjára hivatkoznak.
Több dolgot nem értek ezekre szeretnék választ kapni:
Megteheti-e a bank, hogy duplájára emelje a törlesztőrészletet abban az esetben ha 50 % volt állítólag a CHF különbözet?
Miért ültek rajta másfél hónapot mire megkaptam a levelet?
Mit tudok tenni, hogy ne kelljen ennyit fizetnem mivel nincs munkám?
A levelükben nem kellett volna jelezniük,hogy a megemelt törlesztőrészlettel mikor jár le a futamidő?
Mi történik ha nem tudom fizetni?
Előre is köszönöm a válaszokat, elég sürgős lenne.

wers # 2013.07.19. 12:27

eddig nem volt gyanús, hogy bár egekben CHF, te évek óta ugyanannyi forintot fizetsz?
Nézd meg, a szerződésedben biztos van róla valami, a többit pedig a bankkal tudod egyeztetni

Sherlock # 2013.07.19. 12:34

Megteheti-e a bank, hogy duplájára emelje a törlesztőrészletet abban az esetben ha 50 % volt állítólag a CHF különbözet?

Nemigen tudjuk mi van a szerződésedben és az üzletszabályzatban; de könnyen megeshet. 2007 augusztusban 148 Ft volt a svájci frank, most 240; ebben mi az állítólag?

Miért ültek rajta másfél hónapot mire megkaptam a levelet?

Nemigen ültek rajta.

Mit tudok tenni, hogy ne kelljen ennyit fizetnem mivel nincs munkám?

Mondjuk beszélj a bankkal, hátha megszán.

Mi történik ha nem tudom fizetni?

Felmondják, egy összegben lesz esedékes, rárakódik egy csomó költség és a végén mégtöbbet kell fizetned.

matildácska # 2013.07.19. 12:37

A segítségüket kérném.

Van a nevemen több hitel(Hitelkártya,A-hitel,Személyi hitel, amit másnak vettem fel, természetesen ő nem fizeti, ezért a bank végrehajtó csoportjához kerültem.Mivel a nevemen több ingatlan is szerepel, megegyezhetek a bankkal, hogy melyik ingatlanra terheljék, mivel munkanélküli vagyok, és ennek milyen következményei lehetnek?

monalisa1 # 2013.07.19. 13:58

Kérhetsz törlesztés csökkentést - mármint most már a 100%-ban megemelésre kerülő havi törlesztőre vonatkozóan -, igaz a futamidő x évvel meghosszabbodik. Sajnos a szerződésmódosítás önmagában is pénzbe kerül.

A lényeg hogy mindig fizess (...), soha ne legyen 3 hónapot meghaladó elmaradásod mert akkor a bank felmondja a szerződést.

---
  • laikus hozzászóló