Banki hitelek


végrehajtó1 # 2010.09.01. 15:41

Évekigig is eltarthat.
De vegyél annyi fáradtságot hogy a a topikokat vissza olvasod.Ezt már sokan kérdezték.

abené # 2010.09.01. 16:07

oké bocsánat, de hogyan fog ez lezajlani?

kovacsz # 2010.09.01. 17:06

Úgy hgy akár az 50%-ot is tilthatják + végrehajtó1 javaslata az olvasásról.

henri # 2010.09.12. 18:41

Üdv mindenkinek! Érdeklődnék hogy ha bank felmondja a hitelt akkor a kezest egyből elő veszik vagy először az adóst és utána a kezest? Mi a helyzet ha a kezes közben terhes lesz? A táppénzből és a tgyás gyed gyesből tilthat le a bank illetve a végrehajtó? Köszönöm a segitséget előre is!

nandy # 2010.09.13. 07:30

Előveszik az adóst, és ha ő nem fizet határidőben, akkor mennek a kezeshez. De ha már felmondásra került a hitel, akkor valószínűleg nincs sok időd.
Táppénzből nem tudják vonni az elmaradást, de helyette vihetik a házadat, autódat.

Pista007 # 2010.09.14. 13:48

Tisztelt fórum.

Sajnos én azon balfácánok közé tartozom, akik 2008 nyarán vettek fel CHF hitelt. Annó a bank, nem is tudom hogy, de 125 HUF / CHF arfolyamon folyositotta az osszeget.. A mai CHF szintnél azonban elérte tűrőképességemet a törlesztés. Eddig minden hónapban maradéktalanul teljesitettem azonban ugy erzem, valahogy ki kell lepnem ebbol, mert mar a torleszton s a reszin kivul masra nem jut penzem.

Az volna a kerdesem, hogy a felvett oszeg (11.7 millio) azota 17.6 milliora novekedett az arfolyam miatt, a lakas pedig az eredeti 13 helyett er vagy 7-8 milliót. El tudom-e igy adni a lakást?
A maradék pénzt egyösszegben megfizetni nem tudom, milyen megoldások vannak ebben az esetben?
Vagy fizessem tovabb a torlesztest, s lassan de biztosan haljak ehen?

Tudom, hogy egyik sem jó megoldás, de nem tudom mitévő legyek..

Kérem azokat akik csak azt tudják szajkózni, hogy "Minek vettél fel hitelt..." hagyják figyelmen kivül a bejegyzésemet..

Előre is köszönöm!

nandy # 2010.09.14. 16:42

Más tanácsot nem lehet adni, csak azt hogy várjál még. Ez a mostani horror árfolyam nem tart sokáig. Legalábbis reméljük :(

resist # 2010.09.14. 20:17

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne. Citibank hitelkártya, szerződés felmondás után közvetlen küldhetnek a munkáltatómnak bérletiltást? Mert ezzel dobálóznak. Oké, hogy a bíróság elrendelheti, de a bank? Rákérdeztem, van e ehhez jogkörük, azt válaszolták, hogy nekik a 33%hoz a bíróságnak 50%hoz… Jogilag ez helyes?
A válaszokat előre is köszi!

Bocs, ha rossz helyen kérdeztem, próbáltam máshol is, csak valamiért nem engedte...

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.14. 21:49

Ez hülyeség. Bár ha aláírták a banknak, hogy hozzájárulnak a munkabér egy meghatározott részének közvetlen átutalásához, akkor a munkáltató megteszi.

resist # 2010.09.15. 04:46

Mármint a munkáltatóm? az kizárt.

resist # 2010.09.15. 04:56

Közben én munkahelyet is váltottam, szóval teljesen kizárt.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.15. 05:04

Nem a munkáltató. Te, amikor felvetted a kölcsönt.

nandy # 2010.09.15. 07:09

Ahogy elnézem a Citibank személyi hitelének feltételeit, benne van ez:
8.4. Fizetési késedelem esetén a Bank jogosult a Fizetésátutalási Nyilatkozatot a Munkáltatónak megküldeni.

De ezzel még jól is jár a kérdező, mert ha a végrehajtó tiltaná a fizetését, az jóval többe kerülne...

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.15. 07:39

Ugye, ugye. Jó helyen tapogatóztam. Más kérdés, hogy a legtöbb kölcsönfelvevő nemigen tudja, mit ír alá.

fmisi # 2010.09.20. 06:00

Üdvözletem!
Következő a problémám.
2007-ben a volt barátnőm felvett 3 millió forintot az én családom tulajdonát képező ingatlanra.Én adóstársa vagyok.Természetesen a megszokott szitu,nem akar fizetni.A nevén nincs semmi,egy lizinges autón kívül.
Időközben teherbe esett így most táppénzt kap Kérdés.Van-e valami módja annak hogy fizessen?

nandy # 2010.09.20. 08:31

Mire kellett a kölcsön?

csenli # 2010.09.20. 08:40

Tisztelt Ügyvéd úr!

A következő dologban kérném a segítségét. 2010. júliusában egy hirdetés alapján jelentkeztem egy pesti hitelközvetítő cégnél hitel ügyintézés miatt. A cég a hitel elindításához 50.000 forint fordítási díjat kért, amit be is fizettem az ügyintéző fia számlájára. Azóta megy a hitegetés, hogy a jövő héten már lesz pénz, majd a jövő héten. Majd augusztus végén a cég azzal állt elő, hogy ők tudnak kamatmentes hitelt adni 96 hónapra, vagy ha kijön a német hitel akkor abból kell visszafizetni. Az a gondom, hogy a cég cégjegyzékében a Mns egyéb pénzügyi közvetítés szerepel. Van e hatásköre a cégnek céges hitelt nyújtani? Illetve a köztünk lévő szerződésbe az van, hogy ő a céges hitelét nekem 60 banki munkanapon belül folyósítja. Mi van akkor ha a 60. napon megtagadja ezt a kifizetést valamilyen indokkal? Például van olyan ismerősön aki 35 éve dolgozik egy iskolában hitelt kért ettől a cégtől és a cég elutasította, hogy hamisak a papírjai. Mi van akkor ha kiderül, hogy a németek által nyújtott kölcsönt úgy kaptam meg, hogy oda is bejelentettek legalább 4 hónapra dolgozni??? A cég vezetői semmilyen megnyugtató választ nem adnak a kérdéseimre. Sőt, mivel a cégvezető ügyvéd, felhívták a figyelmemet arra, hogy semmilyen jogi lépést ne tegyek mert nem éri meg.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.20. 08:46

A cégvezető nem lehet ügyvéd. Szerintem átvertek.