Ittas vezetés


Advica # 2007.10.13. 07:28

Tisztelt Traffic!
Július 28-án közúti ellenőrzés keretében megállítottak a rendőrök. Nekem nem volt jogosítványíom, mert akkor keztem el újra a tanfolyamot, mivel az előzővel már túlléptem az időhatárt. A lényeg, h meg is szondáztattak-Lion-, ez pozitív lett, így bevittek a rendőrkapitányságra. Itt az első mérés 1,31mg/l a második 1,26mg/l lett-Seres Ethylometers.A szabálysértéseket elismertem. 5 hónap eltiltást és 50e Ft. büntetést kaptam az engedély nélküli vezetésért. A papíron az áll, ha az eltiltás alatt vezetek, akkor elzárással vagy 150e Ft-ig terjedő bírsággal sújtható.
Az ittas vezetés miatt tárgyalásom lesz okt. 26-án.
A baj az, a még nagyobb, hogy ma éjjel mikor jöttem haza ismét elkaptak. Bevittek, a szonda elöbb 1,03mg/l-t késöbb 0,93mg/l-t mutatott. Itt még szintén nem volt jogsim. Sajnos elvesztettem a fejem mikor az egyik rendőr bunkó volt és megütöttem. A két másikat, aki szintén ott volt megrúgtam. Állítólag eltört az állkapcsa. Erről nem írtak papírt, tudtommal ez sehol nem szerepel, csak a vezetést ismertem el. Ilyenkor mi fog történni? Nagyobb pénzbüntetés vagy elzárás? Szükségem lesz ügyvédre? Tudom, h az én hibám, kibújni nem is akarok alóla, csak ha lehet inkább pénzbüntetéssel úsznám meg a dolgot.
Köszönöm a választ!

Szigeti.R # 2007.10.13. 12:28

Tisztelt Traffic!
Az élettársamnak volt egy egy balesete 2000 ben.2002 augusztusban volt az első tárgyalása de volt egy fogadott ügyvéde. Bűntetlen előélettel rendelkezett.3 év börtönt kapott első fokon .Vártuk a második tárgyalást erre behívó papír jött,mire kiderült hogy az ügyvéd nem lebbezett fel neki.Nem foglalkozott az ügyével csak a lóvét húzta ki tőllünk.Átmentünk egy másik ügyvédhez aki 2003 ig elnyújtotta a bevonulást.Közben született gyermekünk.Õ nem vonúlt be.2007 .10.07.-én valaki felnyomta és a lakásunkból vitték el a rendőrök.Nem tudok rólla semmit lassan egy hete.Jött idén egy papír hogy ő 30% ban volt hibás igazságügyi szakértő írta.Van értelme elmennem egy ügyvédhez hátha lejjebb lehetne venni a büntetést?Kérem szépen segítsen mert egyedűl nevelem a 2 gyermekemet gerincműtét előtt állok és kilátástalan a helyzetem
előre is köszönöm:Szigeti.R


béka

Traffic # 2007.10.13. 19:48

T. Advica!

A második történetre vonatkoznak a kérdéseid - gondolom. A leírtak alapján úgy néz ki, hogy 3 bűncselekményt követtél el: 3 rendbeli hivatalos személy elleni erőszak, 1 rendbeli súlyos testi sértés és 1 rendbeli járművezetés ittas vagy bódult állapoban. Ha a másik két rendőr könnybebben megsérült, látleletet vetetett és magánindítvánnyal élt, akkor még 2 rendbeli könnyű testi sértés miatt is eljárást indítanak ellened.
Érdekes, hogy nem írtál arról, hogy a rendőr bántalmazását követően megjelent a rendőr parancsnoka és téged azon nyomban meghallgattak. Ilyenkor ugyanis ez az eljárás menete. Általában őrizetbe is szokták venni az elkövetőt. Szóval nem értem...
Mindenképpen javaslom, hogy ügyvédhez fordulj! Ha a fenti bűncselekmények miatt felelősségre vonnak, úgy a szabadságvesztés főbüntetés is szóba jöhet és természetesen a járművezetéstől is eltiltanak.

Traffic # 2007.10.13. 19:52

T. Szigeti.R!

Sajnos nem tudok ebben érdemben segíteni, bízom benne, hogy valamelyik ügyvéd Úr/Hölgy tud itt tanácsot adni neked.

cardriver # 2007.10.14. 08:08

Tisztelt Traffic!

Szórakozóhelyről hazafelé tartva, ma hajnalban 4 órakor közúti ellenőrzés címszóval megállított egy rendőr.(szabályosan haladtam) A papírok ellenőrzése és az autó "átnézése" után lehelletemre hivatkozva spiratesztet fújatott velem. A nyilatkozatban 0,8as érték lett feltüntetve, az alkoholfogyasztást elismertem(2 pohár pezsgőt ittam éjfél 1óra körül)ez is fel lett tüntetve a nyilatkozaton.

Kérdésem milyen büntetésre számíthatok?

Válaszát előre is köszönöm:Tibor

cardriver # 2007.10.14. 08:42

folyt.előző:
Még 1-2 dolog eszembe jutott: a jogsim nálam maradt ezt most mertem csak megnézni.A nyilatkozaton pedig ez szerepelt:a spirateszt 0,8 alatti része színeződött el.

Traffic # 2007.10.14. 10:37

T. Tibor!

Ittas vezetés szabálysértés elkövetése miatt fogják felelősségre vonni. A pénzbírság összege 100.000 forintig terjedhet, illetve eltilthaják a közúti járművezetéstől 1-12 hónap időtartamra. Amennyiben eltekintenek az eltiltástól, úgy 3 büntetőpontot kap.

cardriver # 2007.10.14. 10:56

T.Traffic!

Először is köszönöm válaszát.
Mivel lehetne megindokolni, hogy csak büntetőpontot(vagy fizetést kapjak)?

köszönöm:Tibor

Traffic # 2007.10.14. 11:35

Meg kell indokolni és tényekkel alátámasztani azt, hogy miért van szüksége a vezetői engedélyre.

Kacsa1 # 2007.10.23. 15:45

T. Traffic!

A hétvégi buliból hazafelé tartva rendünk szigorú őrei igazoltattak és megszondáztattak. 0.9-et fújtam mire vérvételre is elszállítottak.Az alkoholfogyasztást elismertem.Kérdésem,hogy a vérvétel után ez az érték magasabb lesz-e,illetve ennek a vétségnek milyen következményi lehetnek anyagi és vezetői engedély eltiltására vonatkozóan.Illetve más kozúti szabálysértést (gyorshajtás lakott ter. belül 130 km/h 9 hónap eltiltás,de fellebbezés alatt)is néznek ilyenkor?
Segítségét előre is köszönöm!

Üdv:Kacsa

Traffic # 2007.10.23. 17:03

T. Kacsa1!

  1. 0,9 ezreléknél magasabb lesz a véralkohol érték. Véreredményre 2-3 hét után lehet számítani.
  2. Több 10.000 forint pénzbüntetés és járművezetéstől eltiltás (1-10 évig) várható. Az eltiltás véleményem szerint nem fogja meghaladni a 2 évet.
  3. Szabálysértési priuszt is néznek, mire odakerül az ügy, vélhetően megjelenik priuszként a sebességtúllépés. A szabs. priusz egyébként 2 év után elévül.
Kacsa1 # 2007.10.24. 15:26

T. Traffic!

Köszönöm gyors válaszát és segítségét!Annyit még szeretnék megkérdezni,hogy mire érdemes hivatkozni a büntetés időtartamának csökkentése érdekében(Pl:szüleim súlyos betegségét,munkahelyemhez a jogosítványom szükségességét papírokkal igazolni tudom),illetve erre van-e reális esély?

Üdv:Kacsa

mosoly # 2007.10.24. 17:21

Tisztelt Traffic!

Az orvosi szakvélemény eredménye 1,8 és 2,1 érték lett. A Sheres szondán az eredmények 0,96 és 0,88 volt.
Kérném válaszod, hogy érdemes lenne e kérvényt benyújtanom a Bíróság felé.
1985 óta egyetlen gyorshajtásom volt, amely alapján 5000.- ft-os pénzbírságot szabtak ki a helyszínen.
Gyermekem egyedül nevelem, úgy találtam munkát, hogy kocsit kellett vennem részletre. A válásom után szintén részletre vettem lakást. Ezeket mind elveszítem,nem fogom tudni eltartani a gyermekem sem.

Várom mielőbbi válaszod.

üdv Mosoly

Traffic # 2007.10.24. 17:46

T. Kacsa1!

Az esély mindig megvan, legrosszabb esetben nem realizálódik. Amit a zárójelbe írtál, azokra érdemes hivatkozni és okiratokkal alátámszatani.

T. mosoly!

Mindenképpen érdemes, vesztenivalód nincs. Úgy tudom, hogy az ügyedben még nincs döntés. Ha tárgyalás mellőzésével hoznak ítéletet, még akkor is van lehetőséged tárgyalás tartását kérni, ahol kérelmedet, érveidet szóban megoszthatod a bíróval.
Az 1985-ös gyorshajtásnak már nincs nyoma, elévült. Nem is érdemes megemlíteni sehol.
Az esetedben az 1,8 ‰-es értéket fogják figyelembe venni, amely közepes fokú alkoholos befolyásoltságnak felel meg.
(Még mindig nem értem miért kérte az ügyész orvosszakértő bevonását, de mindegy, már megtörtént.)

mosoly # 2007.10.24. 17:52

Tisztelt Traffic!

Én sem értem,de mindegy.
Előállítást kértem, így volt már egy 3 perces tárgyalásom. Minden papírt beadtam, válási végzést, munkaköri leírást, gyermekem zárójelentését.
Kérhetem e, hogy csak pénzbírságot kapjak és felfüggesztve tiltsanak e el a vezetéstől?
A pénzbírságot se tudom, hogy hogyan fogom kifizetni, ha nem lesz munkám.

Üdv Mosoly

Traffic # 2007.10.24. 18:32

Bíróság elé állítást alkalmaztak az esetedben? 3 perces tárgyalás is volt? S akkor mit döntött a bíró? Fellebbeztél?
Felfüggesztett járművezetéstől eltiltás nincs, legfeljebb azt kérhetetd, hogy mellőzzék méltányosságból a járművezetéstől eltiltás melékbüntetést. Még a tárgyaláson kérd a pénzbüntetésre a részletfizetés engedélyezését.

mosoly # 2007.10.25. 04:25

T. Traffic!

A bíró az ügyész kérése orvoszsakértői vizsgálatot kért.
Van egy ügyvédem, de azt gondolom semmire sem megyek vele.Megbíztam. Kereshetek e másikat? Ugyanis hiába hívom, beszélni sem hajlandó velem.

Részletesen leírnám a történteket, ha adnál egy email címet. Ugyanis nagyon tanulságos, hogy egy egyedül álló nővel hogyan bánnak.

üdv Mosoly

maatula # 2007.10.26. 11:09

Feleségemet ittas vezetésen csípték! Helyszínen elvették a jogsiját! Mért értékek a helyszínen seres teszttel: 0,52mg/L. bevitték a rendőrségre, ahol még kétszer mértek 20 percenként! 1: 0,52mg/L a 2. 0,48mg/L
Egy hét múlva gyanusítottként behívták a rendőrségre ahol vallomást tett (beismerte),és újjlenyomatot vettek tőle,majd lefényképezték.( ez most bűncselekmény vagy szabálysértés???? ) másoknál is szoktak újjlenyomatot,és fényképet készíteni????
milyen büntetésre számíthatunk???

szszm # 2007.10.26. 19:25

Kedves Sorstársak!

Nagyon vigyázzatok, ez nem tréfa, mai hír:

A rendőrség közúti ellenőrzései során újabban kiderült, hogy egyes elvetemült, a járművezetéstől ittas vezetés miatti eltiltás alatt álló személyek nem átallanak volán mögé ülni és résztvenni a közúti forgalomban (van, akit már harmadszor kaptak rajta!). Ez a szabálysértés a törvény szerint max. 150 ezer forint pénzbüntetéssel vagy akár 60 nap elzárással büntethető. A bekeményítés jegyében ezentúl az elzárásra fognak javaslatot tenni a bíróságok felé.

Üdv: szszm

szszm # 2007.10.27. 04:49

Az egészben az a legnagyobb disznóság, hogy még azzal sincsenek tisztában a riport készítői (mtv2, Napló), hogy vezetéstől eltiltás büntetéssel nem csak az ittas vezetők súlythatók!

szszm # 2007.10.27. 04:51

Elnézést a sajtóhibáért, természetesen "sújthatók".

Traffic # 2007.10.27. 16:05

T. maatula!

0,51 mg/l és e feletti légalkohol érték már bűncselekmény.
Az olyan személyeket, akiket szándékos bűncselekmény elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatnak ki, bűnügyi nyilvántartásba kell venni. A nyilvántartásba vétel -amennyiben a bűncselekményt a törvény nem bünteti 5 évi szabadságvesztésnél súlyosabban- bűnügyi fényképezést és ujj- tenyérlenyomat vételt jelent. Ha 5 évi vagy ennél magasabb tétellel fenyeget a törvény, akkor DNS mintát vesznek a gyanúsítottól. Ezeket az eljárásokat "rabosítás"-nak is szokás nevezni.
A járművezetés ittas vagy bódult állapotban vétség 1 évig terjedő szabadságvesztéssel sújtható és csak szándékosan elkövethető bűncselekmény.
Összegezve tehát minden bűncselekményi értékre ittas járművezetőt rabosítanak, a feleséged esetében a törvényben előrítak szerint járnak el.
A büntetés vélhetően pénzbüntetés (több 10.0000 forint)és járművezetéstől eltiltás (minimum 1 év) lesz.

mosoly # 2007.10.27. 17:01

T Traffic!

Az orvosszakértő a 0,96 fújt értékre 1,81-2,22 ezreléket, a 0,88 ra pedig 1,66-2,03 t számolt ki. Ezt nem értem! Ha még az 1 SZER 2,1 sem lehet 2,22 akkor hogyan számolják?

üdv

Mosoly

Traffic # 2007.10.27. 17:39

T. mosoly!

Vélhetően rosszuk értelmezed. Az orvosszakértő a cselekmény időpontjában fennálló alkoholos állapotot véleményezi. Ez az esetedben 1,8 és 2,1 ‰ közötti érték lehetett. Azért két érték, mivel a számítást egy magasabb és egy alacsonyabb lebontási rátával végzi. A magasabb lebontási ráta szerint 1,8‰, az alacsonyabb alapján pedig 2,1‰.
Hogy miket vesz figyelembe a számításoknál, azt már előzőleg leírtam.

Brigi25 # 2007.10.27. 17:42

T. Traffic!

A páromnak lassan két hónapja - 2007. szeptember 1-én - elvették a jogosítványát ittas vezetésért. A Seresen fújt értéke 0,68 volt, mely a rendőrség szerint enyhe fokozatnak számít. Azóta már az ügyészségre került az ügye, ahová benyújtottunk egy kérvényt, pozitív elbírálás reményében. Az lenne a kérdésem, hogy "gyorsított eljárás" keretében normális ilyen hosszú időintervallum? A munkájához mindenképp szüksége van a jogosítványra, nem tud dolgozni tovább nélküle. Általában mi a végeredménye egy ilyen alkoholszintnek? Amennyiben bevonják a jogosítványát, az elmúlt két hónap beleszámít majd az eltiltásba? Mégis mennyi időt kell várni, míg végre kapunk valami papírt????