Ittas vezetés


ObudaFan # 2007.09.07. 18:05

Árpi!

Létezik járműfajtától eltiltás egy kategórián belül, meg kell próbálni.

szszm # 2007.09.07. 19:48

Kedves ObudaFan!
És ittas vezetés szabálysértésnél is 3 év az elévülés?
És mi van akkor, ha mindkét esetben senki más nem szerez tudomást az elkövetett cselekményről, mert az elkövető saját jól felfogott érdekében hallgat róla, senkinek nem "dicsekszik" el vele?
Üdvözlettel: szszm

szszm # 2007.09.08. 08:37

Tovább ragozva a dolgot:
Bűnpártolást követek-e el azzal, ha a megúszott ittas vezetéssel "dicsekvő" barátomat nem jelentem fel?
Üdv: szszm

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.08. 10:57

Nem. A feljelentés elmulasztása csak bizonyos súlyos bűncselekmények esetén vagy meghatározott alanyi körben minősül maga is bűncselekménynek.
Utólagos bűnpártolásként pedig dogmatikailag nem minősíthető.

ObudaFan # 2007.09.08. 13:55

A szabálysértés 6 hónap alatt évül el.

Árpi44 # 2007.09.16. 12:48

Kedves Traffic

Ha egy eljárás alá vont személy az eljárás alatt nem mond igazat és ezt a szakértői eredmény kimutatja, milyen jogi következménnyel járhat, ha az eljárás alá vont személy ezt a bíróságon elismeri az eljárás alatti idegességére és a következmények általi félszre hivatkozva?

szszm # 2007.09.16. 16:43

Kedves KBS!

Utólagos bűnpártolásként pedig dogmatikailag nem minősíthető” - írtad.

Ezzel burkoltan azt akarod mondani, hogy az az utas viszont, aki beül az ittas vezető mellé, az bűnpártolást követ el?

Üdv: szszm

Árpi44 # 2007.09.16. 17:00

Kedves ObudaFan

Neked címeztem az elöbbi kérdésem csak félreírtam

Traffic # 2007.09.16. 19:52

T. Árpi44!

Semmilyen jogi következménnyel nem jár az eljárás alá vont esetében.

ObudaFan # 2007.09.17. 16:22

A terhelt nem köteles igazat mondani, de mást bűncselekmény elkövetésével nem vádolhat alaptalanul, mert az még a terhelttől is bűncselekmény. Meg hát így ugrott egy nyomatékos enyhítő körülmény (a beismerés), és kérdés, hogy a többi terhelti tényállítás hihető lesz-e majd.

ndruboy # 2007.09.18. 15:28

Sziasztok! Ma jött meg a végzésem tárgyalás nélkül az ittas vezetésem miatt(0,82)! 50.000 pénzbüntit, és 1év közúti járművezetéstöli eltiltást kaptam! kérdésem lenne, h ezt hova, hogy és mennyi idön belül kell befizetnem?illetve a 11.000ezres eljárási költséget? Meg h egy év után kell e újravizsgáznom,mert erre semmi utalás nem volt! Köszönöm és üdv!

ObudaFan # 2007.09.18. 17:26

Fog jönni a csekk.
Az utánképzésről érdeklődj az okmányirodán és a rendőrségen.

greglac # 2007.09.19. 08:33

hello
kb 2 honapja vezetem ittasan (alkohol szintem 0.8 volt)és bevittek a kapitányságra, elveték a jogositványomat. elösször a kapitányságon tárgyalták az ügyemet most elküldték Kecskemétre az ügyészségre. szeretném megérdeklödni hogy mi lesz mi lehet ennek az ügynek a vége?
segitséget elöre is köszönöm.

ObudaFan # 2007.09.19. 18:19

Tárgyalás nélkül kapsz kb. egy év eltiltást, némi pénzbüntetést, és a költségeket megtéríttetik veled.

David NO.1 # 2007.09.20. 19:45

sziasztok.
Van egy számomra nagyon fontos kérdésem!
ami a következő:
ha ittasan vezettem és megfogtak
az itélet négy honap eltiltás és 50 ezer pénzbirság.
én fellebbeztem ez elhalasztja az eltiltást vagy nem?
közben csináltam egy másik balesetet rá három hétre szintén ittasan , egy keritésbe mentem bele .
kiszáltam a kocsibol és otthagytam a helyszint .
utána másfél ora mulva mentem oda persze elkaptak!
mire számithatok?

David NO.1 # 2007.09.20. 19:45

és elöre is köszönöm

Ádám1899 # 2007.09.21. 09:15

Tudna nekem valaki felvilágosítást adni?? tegnap elkaptak ittas vezetés miatt a légfúvós vizsgálat első eredménye 0,46 a második 0,48 lett. Azt mondták ezzel szabálysértést követtem el. Érdekelne ,hogy mit kaphatok ezért és ,hogy a büntetésnél számít-e ,hogy eddig soha semilyen intézkedés nem volt ellenem szóval ez az első kihágásom. előre is köszönöm mindenkinek..

ObudaFan # 2007.09.21. 15:48

Néhány tízezres pénzbírságot, és 4-5 hónapig nem vezethetsz valószínűleg.

Ádám1899 # 2007.09.21. 15:55

Nagyon szépen köszönöm!

ObudaFan # 2007.09.21. 17:03

Nincs mit.

Traffic # 2007.09.23. 09:17

T. ndruboy!

Amennyiben jogerős lett a bírósági végzés, bármikor elmehetsz utánképzésre. A megyei közlekedési felügyeleten kell jelentkezned, ahová minden határozatot, végzést vigyél magaddal. Az utánképzés elvégzéséről egy igazolást kapsz, majd meg kell várnod amíg letelik az eltiltás, utána az igazolás ellenében az okmányirodában átvehetetd a vezetői engedélyed.

T. David NO.1!

Az eltiltás akkor lép életbe, ha a szabálysértési határozat jogerős. A kifogásod tehát halasztó hatályú.
A balesetért és azért, hogy elhagytad a helyszínt, el fognak marasztalni mindenképpen (szabálysértésnek minősül mindkét cselekmény). Az ittasságod mértékétől függ az, hogy emiatt szabálysértési vagy büntetőeljárást indítanak ellened.
Mivel az előző eltiltásod még nem jogerős, így nem követted el a járművezetés az eltiltás időtartama alatt szabálysértést.

T. Ádám1899!

Az emelkedő légalkohol érték miatt vélhetően orvosszakértőt rendelnek ki az ügyben, hogy megállapítsa a cselekménykori légalkohol értéket. Úgy látom, hogy az alkoholszonda alkalmazása előtt 1 órán belül fogyasztottál utoljára szeszes italt.

lufi # 2007.09.23. 18:29

Elvették a jogositványomat vérvétel kiséretében.Mennyit és mit kaphatok?B kategoriával történt,de van C is!A C-ét vissza kapom-e?A munkámhoz szükséges mindkettö,számithatok-e enyhítésre?Van.e enyhítő körülmény?Kb 10 sört ittam,a rendör szerint 1.4 lehet a vérvizsgálat.Előre is köszönöm a válaszokat!

monalisa1 # 2007.09.23. 18:53

Addig is míg valaki hozzáértőtől konkrét választ kapsz a kérdésedre, javaslom olvassad vissza ezen topic több tucatnyi oldalát - lehet hogy megtalálod a magadéval nagyjából azonos esetet.

Egyébként Traffic nagyon értője a közlekedési dolgoknak.

ndruboy # 2007.09.23. 20:16

T. Traffic!
Köszönöm a válaszokat! szerintetek van értelme tárgyalást kérnem? igazából csak azt akarom elérni h ne kelljen utánképzésre mennem..mert az a 100.000 kellemetlen lenne:S szóval van arra esélyem h ezt valahogy elkerüljem? mondjuk h ne a közútról csak a kategóriától tiltsanak el! köszönöm a választ!

Ádám1899 # 2007.09.24. 09:02

T.Traffic!

Igen úgy történt ,de ez mennyiben befolyásolja az ügyem kimenetelét? És ha már megállapították ,hogy ittam akor miért kell és mit befolyásolhat egy orvosszakérői vélemény?