Ittas vezetés


punk # 2007.08.17. 20:23

T.Traffic
A rendőrségi szonda értéke 0,4 volt amit felszoroztak a rendőrők is 0,84%, illetve hogy mikor, mennyit ivott , mikor feküdt le, mikor kelt , hány kg.Ezt alá is írta, a rendőrségi jegyzőkönyv 1 példányban készült így ő nem kapott belőle! punk

Traffic # 2007.08.17. 20:33

Nah, most lett teljes a kép! :)
A rendőri intézkedés lényege az úgynevezett "szonda+nyilatkozat" volt. Ha valaki szabálysértési értéket fúj (a 0,4 mg/l az!), akkor lehetőség van arra, hogy a rendőr kitölt egy nyilatkozatot a járművezető adataival és válaszaival, melyet a vezető aláír. Az aláírással tulajdonképpen elismeri az iáltala elmondottakat és az ittas vezetést, nem szükséges a továbbiakban Seres ethylométer megfújása vagy a vérvétel. Az aláírt nyilatkozatot a járművezető nem kapja meg, az a rendőri feljelentés mellékletét képezi. A rendőrök jogszerűen és szakszerűen jártak el, csupán annyiban tévedtek, hogy a mért értéket megszorozták. Az eljárás során ugyanis a 0,4 mg/l értéket kell csak figyelembe venni, ami ugye légalkohol érték, azt pedig tilos szorozni.

Szabélysértési légalkohol érték a 0,1-0,5 mg/l.

Az ittas vezetés szabálysértés 100.000 forintig terjedő pénzbírsággal sújtható, a vezetőt 1-12 hónapra tilthatják el a járművezetéstől.

punk # 2007.08.17. 20:39

T.Traffic
Nagyon köszönöm a segítségedet a rendőr is kb.ezt az eltíltást mondta.Nem lesz gond ezzel a szorozgatással szerinted ezt a tévedést nem szívjuk meg?:)) Előre is köszi Punk

Traffic # 2007.08.17. 20:46

Nem lesz gond a szorzással, legfeljebb a szabálysértési előadó mosolyog egyet rajta.
Ha azonban ő is tévedne és a 0,84 ezrelék miatt büntetőeljárást indítanának, azt nagyon keményen meg kell majd támadni! Bízom abban azonban, hogy a rendőrség többi tagja nem fog szorozgatni és emiatt tévedni.
Mindezt azért írom le, mert a 0,84 ezrelék már bűncselekmény.

punk # 2007.08.17. 20:49

T.Traffic
Ezer hála és köszönet a tájékoztatásért, így mostmár tisztább a kép. A fejleményekről majd beszámolok.Köszönettel Punk

Traffic # 2007.08.17. 20:58

Nagyon szívesen segítettem, a legjobbakat!

Nandzs # 2007.08.18. 14:45

Tisztelt Mindenki!
Én csak "B" jogsival rendelkezem, az lenne a kérdésem hogy kaphatok-e kategoria eltiltást, mert akkor nem kellene ujravizsgázni!! köszi Nandzs

Traffic # 2007.08.18. 16:19

T. Nandzs!

Az esetedben a járműfajtától (személygépkocsi) történő eltiltás jöhetne szóba, ez esetben sincs utánképzési kötelezettség.

Nandzs # 2007.08.19. 08:20

T. Traffic!

Köszi a gyors válaszod, ha egyszer már elveszik remélem igy veszik el :(( !!

kantulyg # 2007.08.19. 15:40

Sziasztok nagy segítségre lenne szükségem mert kétségbe vagyok esve,tegnap este nagy hibát követtem el,kocsival mentem szórakozni és úgy volt hogy majd a kocsiban alszunk de én már nagyon haza akartam menni így elindultam és el is fogtak a rendőrök.Bevittek a kapitányságra és megfújtam a Seres gépet ami először sikertelen volt utánna 0,50mg/L és harmadszorra 0,48mg/L ezután azt mondták hogy 20percet várni kell és újra fújni arra emlékszem hogy még kétszer fújtam meg de hogy mennyi lett az eredmény arra már sajnos nem de gondolom hogy kevesebb mint a 0,48. Ilyenkor mire számíthatok kérlek irjatok vmit,sajnos még kezdő a jogosítványom most szeptemberben lett volna meg a 2év.Előre is köszönöm a segítségeket.
Sziasztok.

amatőr # 2007.08.19. 16:27

Pár hozzászólással lejjebb magad is elolvashatod a választ:

Szabálysértési légalkohol érték a 0,1-0,5 mg/l.

Az ittas vezetés szabálysértés 100.000 forintig terjedő pénzbírsággal sújtható, a vezetőt 1-12 hónapra tilthatják el a járművezetéstől.

kantulyg # 2007.08.19. 16:33

oké csak nekem beszéltek olyat a rendőrök hogy 2.1 el kell szorozni és így 1ezrelék körül van ami már sok.

Traffic # 2007.08.19. 16:58

T. kantulyg!

Igen, 2,1-gyel kell szorozni, ha mindenképp kíváncsi valaki a hozzávetőleges (!) véralkoholszontre, de a szabálysértési és a büntetőeljárásban nem kell és nem is szabad a szorzást elvégezni.
0,5 mg/l a szabálysértési érték felső határa, a szankcionálásáról lejjebb olvashatsz.

kantulyg # 2007.08.19. 20:45

Köszönöm a válaszokat.

kantulyg # 2007.08.24. 11:14

Helo.
Ma beszéltem az egyik helyi rendőrrel és azt mondta hogy priuszom lesz mert hogy bűncselekményt követtem el.Fújnom kellett a Serest és azt mondta hogy azt még szorozzák 2.1-el és így már 0,5*2.1 az már 1 ezreléken felül van.Ilyenkor mire számíthatok,gondolom az már biztos hogy újra kell majd vizsgáznom.Fellebbezési kérelemmel lehet elérni valamit?
Előre is köszi a válaszokat.

Traffic # 2007.08.25. 19:42

T. kantulyg!

"0,5 mg/l a szabálysértési érték felső határa". Nem bűncselekmény!

BH2000.435
Az eddig elvégzett tudományos összehasonlító vizsgálatok és irodalmi adatok alapján egyértelműen állítható, hogy a levegő alkoholtartalmának 0,51 mg/1itert meghaladó értékénél beszélhetünk alkoholos befolyásoltságról, mely a 0,75 mg/1. értékig enyhe, 0,76-1,25 mg/1. érték között közepes, afelett pedig súlyos fokú.

Btk.
188. § (1) Aki szeszes italtól befolyásolt állapotban vagy a vezetési képességre hátrányosan ható szer befolyása alatt vasúti vagy légi járművet, valamint gépi meghajtású vízi járművet vagy úszó munkagépet, avagy közúton gépi meghajtású járművet vezet, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

A helyi rendőr tévedett, remélem a jogszabályok szövegének pontos idézésével sikerült bizonyítanom, hogy a 0,5 mg/l szabálysértési érték. (Befolyásolt állapot = bűncselekmény)
Szabálysértési priuszod lesz, de az 2 év után elévül úgy, hogy nyoma sem marad sehol.

want # 2007.08.29. 09:12

Sziasztok!
Talán még emlékeztek rám..
Én mikor bent megfújtam a szondát(asszem serest) 0,64et mutatott.Helyszínen el is vették a jogsim.Gyorsított eljárásban nem vették el(a körülményekre való tekintettel), de az ügyész(nő) fellebbezett.Mivel a másodfokú tárgyalás időpontját csak Szeptemberre írták ki(nyáriszünet miatt)azt hittem h. majd akkor dől el a sorsom..Csakhogy nemrég kaptam egy levelet h. a bíró eltörölte a tárgyalást és az elsőfokon hozott ítélet lett jogerős:54000 HUF.
Csak azt tudom ajánlani a hasonló cipőben járóknak h. a tárgyaláson mondják el a legőszintébben amit érzenek a dologgal kapcsolatban(mert gondolom azért a többség tényleg megbánta és tanul belőle).
Viszont lenne egy kérdésem: ha már 2-3 hete kiküldték a csekket és szeretnék részletfizetést kérni levélben,akkor azt ugye még megtehetem?ma adom fel a városi bíróságnak...
ui.:utólag is köszönöm a sok segítséget amit innen kaptam anno!:)

ObudaFan # 2007.09.01. 10:51

Tehetni teheted, csak illetéket kell fizetned. Más kérdés, hogy annak elbírálásáig már elvileg eljárás indulhat szabadságvesztésre változtatás, a bűnügyi költség tekintetében meg végrehajtás iránt, de nem fog ilyen gyorsan.

Brigi25 # 2007.09.03. 10:17

Sziasztok!

Szombat hajnalban sajnos egy kedves ismerősöm is belefutott egy ittas vezetésbe. Az egésznek a pikantériája az, hogy elvileg őt nem vezetés közben kapták el, hanem az autó melletti boltból éppen kifelé jövet. Az ismerősöm nem ismerte el, hogy ő vezetett, mégis bevitték. 0,6-os értéket fújt, és a jogsiját is bevonták.
Az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben mire számíthat. A jogosítványt nagyon szeretné visszakapni, pláne, hogy a vezetés ténye nem állt fenn az igazoltatás során.

ObudaFan # 2007.09.03. 14:28

Akkor nem, de azt nyilván nem fogja senki elhinni, hogy a kocsit valaki más vezette oda. Ha nem olyan nagyon sokkal korábban ivott, akkor próbálkozhat azzal, hogy csak a boltban ivott, és ugyan ittasan akart hazamenni, ami csúnya dolog, de még csak nem is kísérlete a bűncselekménynek. HA viszont sokkal régebben ivott, akkor ez a szakvéleményből ki fog derülni.

Brigi25 # 2007.09.05. 09:50

Köszönöm szépen ÓbudaFan

ObudaFan # 2007.09.06. 18:28

Nincs mit.

szszm # 2007.09.07. 14:55

Kedves OdudaFan!
Szerinted mikor évül el egy felderítetlen ittas vezetés bűncselekmény?
Üdv: Joe bácsi

Árpi44 # 2007.09.07. 15:06

Sziasztok

Egy röpke kérdésem kérésem lenne szakbácsiktól

A minap beszéltem rendőr ismerősökkel, hogy 2 hét múlva esedékes a tárgyalásom ittas vezetés büntetőügyben. Én a bíróságon a járműfajtától eltiltást próbálom meg munkáltatói papírral, hogy üzletkötőként alkalmaznak és a céges transportert használom. Csak az a problémám, hogy nem tudom, hogy ez most mire vonatkozik. Rendőr ismerőseim szerint ilyen kérelem nincs mivel ha a B kategóriától eltiltanak az vonatkozik az összes e kategória alá vonatkozó járműre. Remélem tévednek. Nos én ahogy a törvényböl kiveszem adhatnak engedélyt, ha ezt kérem a bíróságon, vagyis, hogy az
okmányiroda a járművezetésre jogosító okmányt kérelemre kicseréli, és ennek során járműfajtára érvényesített okmányt ad ki a bírói döntés értelmében.
Az ügyész nem kíván részt venni a tárgyaláson. A tárgyalást én kérvényeztem az ügyész 1év3hónapos közúti járművezetéstöl való eltiltási levele után. A jogsit kiadta az okmányiroda 1 hónappal a januári esetem után az ügyészséghez benyújtott kérelmemre. Azóta vezetek.

Nos ezek után van esélyem a jármüfajtától eltiltás kérelméhez?

ObudaFan # 2007.09.07. 18:04

szszm!
3 év, de ha halált okozott, 5 év, ha pedig kettőnél több ember halálát, vagy halálos tömegszerencsétlenséget okozott, 8 év.