Ittas vezetés


Traffic # 2007.08.08. 07:38

Nem előkészület, hanem kísérlet!

szszm # 2007.08.08. 09:08

Kedves Traffic!
Látod, akkor mégiscsak igazam van abban, hogy ha nem vezetési szándékkal indítottad be a motort (mármint hogy pl. te ittasan beindítod, de a józan feleséged fogja vezetni), akkor nem valósítod meg a vétség kísérletét sem!
Most már csak puszta kíváncsiságból az is érdekelne, hogy akkor a törvény értelmében ittas vezetés szabálysértés esetén mikor beszélhetük (ha és egyáltalán) előkészületről?
Üdvözlettel: Joe bácsi

Traffic # 2007.08.08. 10:18

Nincs előkészülete sem a szabálysértésnek, sem a bűncselekménynek.

szszm # 2007.08.08. 12:59

Kedves Traffic!
Idézek egy jegyzői határozatból:

"A kísérlet és az előkészület elhatárolásáról a Btk. rendelkezik.
18.§ (1) Ha a törvény külön elrendeli, előkészület miatt büntetendő, aki a bűncselekmény elkövetése céljából az ehhez szükséges vagy ezt könnyítő feltételeket biztosítja, ..(az elkövetésre felhív, ajánlkozik, vállalkozik, vagy a közös elkövetésben megállapodik.)
16. § Kísérlet miatt büntetendő, aki a szándékos bűncselekmény elkövetését megkezdi, de nem fejezi be.

...
Az előkészületet a szabálysértési törvény a tulajdon elleni cselekmények esetében nem rendeli büntetni."

Traffic # 2007.08.08. 13:12

Pontosítok, mert úgy látszik, félreérthető voltam:
Nincs előkészülete sem az ittas vezetés szabálysértésnek, sem a járművezetés ittas vagy bódult állapotban bűncselekménynek.

szszm # 2007.08.08. 13:18

Kösz, így már korrekt!

DR.jegermaister # 2007.08.15. 12:49

Hello.Az lenne a kérdésem,hogy egy honapja vették el a jogsimat mert ittasan vezetem egy 50-es qadot.Ami közuti forgalomba használható.A gond az hogy 5 üveg pálinka után történt és a rendör persze hogy megtalált.Szondázás,kapitányság stb.Az alcohol szintem a seres gépen 0,56 körüli volt,ezért vért is vettek.Ja és egy csajszi is ült mögötem persze mért is ne.A kérdésem az hogy számit e az hogy csak 50-es segédmotoral történt az eset?Enyhéb e igy a büntetésem.Ja meg a 0.56ot menyivel kel szorozni?Elöre is köszi a választ.(De qrva jo buli volt.:))

Traffic # 2007.08.15. 16:12

T. DR.jegermaister!

Nem értem miért kellett vért venni tőled, hiszen a Seres által mért érték bizonyítékként felhasználható. Nem tudtad kifújni annyiszor, amennyiszer kellett? (Első alkalommal 2-szer, majd 15 perc múlva ismét 2-szer kell megfújni.)

A 0,56 mg/l légalkohol már bűncselekményi érték, 0,51-től már az. A szakirodalom szerint a légalkohol értéket 2,1-gyel kell megszorozni, hogy a megközelítő (!) véralkohol értéket megkapjuk.

Nem számít, hogy "csak" segédmotoros kerékpárral fogtak meg. Ugyanúgy gépi meghajtású jármű, mint pl. a személygépkocsi. Nem enyhítő körülmény, az biztos. Főleg az nem, hogy utasod is volt.

DR.jegermaister # 2007.08.15. 17:58

T. Traffic!
Köszi a választ nem letem boldogabb.Azért vettek vért mert a seres gépbe nem volt papir amit aláirhatnék,ezért vittek vérvételre.Legközelebb akkor egy platos ifával megyek ha ugy is mindegy mivel megyek ugyan azt a büntetést kapom.Szoktak ilyenkor drogtesztet csinálni szerinted?Vagy csak simán véralcohol szintet néznek?Szerinted menyit kapok?Menyi idöre veszik el a jogsim?Több kérdés nem jut az eszembe :).Köszi a választ.

Traffic # 2007.08.16. 15:57

T. DR.jegermaister!

Kirívó esetben (ha a klinikai tünetek indokolják), vizsgálhatják a kábítószer jelenlétét a vérben. Ilyen azonban elvétve fordul elő.
Fogalmam sincs, hogy "mennyit kapsz". A vezetői engedélyt bűncselekmény esetében minimum 1 évre veszik el.

punk # 2007.08.17. 10:51

Tisztelt segítők!

Segítséget kérnék, mire számíthatunk???Férjemet megszondáztatták egy cég biztonsági őrei beléptetésnél délelőtt 9-kor(nem a cég alkalmazottja) érték: 0,966% utánna azonnal rendőrt hívtak akik jegyzőkönyvet vettek fel ebből példányt nem kaptunk, akkor már ez az érték kevesebb volt.Később 11-kor már bevezethette az autót, a rendőrök nem vették el a jogsiját. Férjem elmondta hogy előző este 10-ig ivott és 11-kor feküdt le 5-kor kelt. Hivatásos a jogsija.Bevonják az össz.kategóriát+pénzbünti??

Nandzs # 2007.08.17. 13:43

T. Traffic!

A vezetői engedély bűncselekmény esetében minimum 1 év eltiltás?????????

ObudaFan # 2007.08.17. 17:21

Ha bűncselekmény valósult meg, és a bíróság kiszab járművezetéstől eltiltást, az minimum 1 év.

ObudaFan # 2007.08.17. 17:23

punk!
Kb. másfél év eltiltás, pénzbüntetés és a bűnügyi költség megtérítése. Mindez első körben valószínűleg tárgyaláson kívül.

punk # 2007.08.17. 18:14

ObudaFan

Köszi válaszod, ez akkor is olyan súlyos ha a rendőr csak szabálysérést említett? Nem valósult meg bűncselekmény, nem aznap ivott csak még volt benne az nem számít enyhítésnek? Köszi

punk # 2007.08.17. 18:18

Obudafan
(ez lemaradt az előbb)
0,21-0,50 (21-50 mg%) = ivott, de alkoholosan nem volt befolyásolt, (szabálysértés)
ebben az esetben is ha jól számoltam akkor ez a kategória 0,966/2,1=0,46

punk # 2007.08.17. 18:53

ObudaFan

Mostmár összevissza írok szerintem az utolsó két hozzászólásom stornóóóóóóó

A légalkohol volt 0,46 ez szerintem:
0,11-0,5 ,g/l - Igen enyhe fokú befolyásoltság (szabálysértés)

A biztonsági őr jegyzőkönyvében ezt szorozták fel 0,46*2,1=0,966% ۪

Remélem most már a frankót írtam és jól számoltam, mivel csak a jegyzőkönyvi adat van meg, bocs de rettenetesen ideges lettem. :))

ObudaFan # 2007.08.17. 19:38

Szerintem nem jók a számok így, de ha a rendőr szabs-t mondott, higgyünk neki. Akkor természetesen 4-5 hónap eltiltással is meg lehet úszni.

ObudaFan # 2007.08.17. 19:40

De igaz, ha a váralkohol volt 0.9, akkor lehet. Az első beírásból nekem úgy tűnt, hogy a légalkohol annyi.

Traffic # 2007.08.17. 19:41

T. punk!

Tisztázzuk először, hogy légalkohol vagy véralkohol értékekről van szó. Légalkoholról beszélsz, de véralkohol értékhatárokat írsz a hozzászólásodba.
A véralkohol mértékegysége: g/l (ezrelék), a légalkoholé mg/l. Megközelítő véralkohol értéket úgy kapunk, ha a légalkohol értékét 2,1-gyel szorozzuk, de a hatóságok nem szokták átszámítani, mivel külön határai (szabálysértés - bűncselekmény) vannak mindkettőnek.

A biztonsági őr jegyzőkönyvét nem lehet közvetlen bizonyítékként felhasználni. A rendőrségtől származó részletes adatokra lennék kíváncsi, akkor pontos tájékoztatást tudnék adni.

Traffic # 2007.08.17. 19:43

T. ObudaFan!

Ha a véralkohol 0,9, az már bűncselekmény. No de várjuk meg Punk pontos tájékoztatását.

punk # 2007.08.17. 20:03

T.Traffic

A férjem egy digitális szondát fújt meg annak az értéke volt 0,46 ezt az értéket ott előtte felszorozták ez lett 0,966 ezt írták (0,966%-ra) a jegyzőkönyvbe.A rendőrségi papírból mint írtam lentebb nem kapott példányt így nem tudom a pontos adatokat, csak azt hogy az kb. 0,8% körül lett. Sajnos még mindig nem tiszta számomra melyik érték mit jelent mi alapján ítélkeznek.Előre is köszönöm. punk

Traffic # 2007.08.17. 20:09

T. Punk!

A 0,46 mg/l szabálysértési érték. Nem kell és nem is szabad az eljárásban szorozni.
A rendőrségen is fújt szondát a férjed vagy elvitték vérvételre? Vagy mi történt egyáltalán a rendőrségen?

punk # 2007.08.17. 20:13

T.Traffic
Ott a helyszínre a szondáztatás után kihívták a parkolóba a rendőrőket, és ott ismételten a férjem a rendőri szintén digitális szondát megfújta és a rendőr is felszorozta ez került a rendőrségi jegyzőkönyvbe, de ebből nincs példányunk a férjem szerint már csak 0,8 körül lett szorzás után.Mostmár abszolute nem értem mit mivel kell és lehet szorozni.Köszi punk

Traffic # 2007.08.17. 20:18

Nem lett volna szabad az intézkedő rendőröknek felszorozniuk a mért értéket. Egyébként mennyit mért a rendőrségi szonda? Aláírt valamit a férjed?