Ittas vezetés


jogosítványtalanított # 2021.05.03. 13:44

Tisztelt Lőrik Ügyvédi Iroda,

Köszönöm a tanácsát, legutóbb április 15-én beszéltem velük és a telefon túlvégén lévő hölgytől azt a választ kaptam, hogy nem látja rajta a jogerősítő záradékot.
Nem hívom őket többször, mert ha eszembe jut ez az egész véleményem szerint már nagyon elhúzódó ügy, akkor csak nehezen tudom lenyugtatni magam.
Azért bízom benne, hogy nem "felejtettek el", hanem előbb-utóbb rámkerül a sor.

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2021.05.03. 12:57

Tisztelt Jogosítványtalanított!

Mindenképpen javasolni tudom, hogy az illetékes bíróság büntető kezelőirodájánál a büntetővégzés ügyszámára hivatkozva érdeklődjön hogyan áll az ügye.

jogosítványtalanított # 2021.05.03. 12:11

Tegnap ünnepeltem az újabb hónapfordulót, tehát ma 9 hónapja és 1 napja vették el a jogosítványomat 0,35 mg/l-rel 6 hónapra. :') .
Türelem a tetőfokon, a biciklim pedig a reneszánszát éli.

wers # 2021.05.03. 08:40

Csak úgy általában:

A csalók már évezredek óta léteznek, és kihasználják a (többek között) kétségbeesett embereket.

vini66 # 2021.05.03. 08:22

A többieknek: ha elveszik a jogosítványod és kétségbeesve keresgélsz a neten hogy még is fogalmad legyen róla, mennyi időre fogják elvenni, elébed kerül egy honlap, amiben karkulációt találsz, de egyben a telefonszámod is meg kell adni. Na innentől beleestél a manipulációba. Felhívnak, ígérnek csak fizess és te fizetsz. Ne ítéljétek el Petike1981-et! Ki fogom írni majd pontosan miről is van szó, nehogy más is így járjon mint mi is.

vini66 # 2021.04.30. 15:18

Petike1981 véleményem szerint annak örülj hogy már nem bizonytalanságba tartanak és tudod az "ítéletet". Mi is fogadtunk ügyvédet, kb ugyan akkor vették el a párom jogsiját mint neked és még mindig semmi hír. Én hordom dolgozni megye szerte , mivel a munkájához kötött a jogosítvány és az ügyvéd anno ígérte hogy a "C" kategóriát vissza kapja, amivel dolgozhat 1 hónapon belül. Nekünk többe került az ügyvéd mint neked és ez az ígéret 3 hónapja volt.

wers # 2021.04.29. 09:49

Elírás az.

Frankye6565 # 2021.04.29. 09:45

1.6-1.7 ezrelék véralkohol szintre miért magas a 24 000 forint büntetés?

wers # 2021.04.29. 08:39

A kifizetésében kérsz segítséget?

Én abban nem szívesen segítek. Most szabadultam meg egy adóstól. Arra ott vannak a hitelintézetek.

Szomorú örökös # 2021.04.29. 07:28

wers

Én nem értem a kérdést

Én sem, hogy ha ittasan vezetett a kérdező, akkor ahhoz minek ügyvéd? Így is, úgy is megbüntetik, mert vétett a közúti közlekedés szabályai ellen.

wers # 2021.04.29. 06:15

ilyenkor mit lehet csinálni?

Én nem értem a kérdést.

Petike1981 # 2021.04.28. 13:20

Tisztelt Ügyvédek és Mindenki !

Kérném a segítségeteket !
2021.01.21 0,78 légalkohol szintel, elvette a rendőrség a jogsimat.
Megbiztam egy ügyvédi irodát hogy képviseljen.
0,78 légalkohol magas pénzbüntetest 24000 ft kaptam illetve egy év eltiltást.
a végzes szerint az ügyvéd semmit nem csinált csak beszedett 270000 ft-ot
ilyenkor mit lehet csinálni?
Tud ez esetben valaki segíteni !

Dr. Pinczés Ferenc # 2021.04.06. 15:56

Tisztelt jogosítványtalanított,

Már a bíróság végzéséből tudni fogod, hogy utánképzésre szükség lesz-e, de valóban ha megkapta a jogerősített végzést célszerű bemenni az illetékes Kormányhivatalba és megsűrgetni az ő határozatukat, mivel arra szükséged lesz az utánképzésre jelentkezéshez.

Tudjon meg többet: https://drpinczes.hu/…epzes-alatt/

wers # 2021.03.29. 08:51

Ill. ott kellene sürgetned, hogy hozzák meg mihamarabb a határozatot. Ha kell utánképzés akkor azzal (is) kell menned. Ők is megkapták a bírósági végzést.

wers # 2021.03.29. 08:49

Neked mindenképpen azt a határozatot kell megvárnod, amit a Kormányhivatal küld.

jogosítványtalanított # 2021.03.29. 08:30

Slainte,

Köszönöm a felvilágosítást, a jogerő megállapításáról, mint fogalomról még nem is hallottam. Várok tovább türelemmel.

Slainte # 2021.03.24. 08:59

A végzés jogerőre emelkedése, és a jogerő megállapítása két külön dolog. A végzés valóban jogerőre emelkedik az utolsó fellebbezésre jogosultnak való kézbesítésétől számított 8 nap elteltével, de mire ezt megállapítják, az hetekbe is telhet.

jogosítványtalanított # 2021.03.23. 10:33

Kedves Fórumozók,

Március 6-án vettem kézhez a bűntetővégzésemet. Ma érdeklődtem afelől, hogy jogerőssé vált-e és arról tájékoztattak, hogy még nem és, hogy ez teljesen normális. Igazából én azt hittem, hogy 8 nap elteltével + néhány nap elteltével megkapom a jogerős végzést.

Mennyi időbe szokott ez telni, mire számíthatok?

Köszönöm

Dr. Pinczés Ferenc # 2021.03.18. 14:08

Tisztelt BKovács,

Természetesen, ha az illetékes bíróság büntető kezelőirodájára betelefonál tudnak Önnek ebben segíteni.

BKovacs # 2021.03.18. 13:54

Tisztelt Dr. Pinczés Ferenc,

Köszönöm a kimerítő válaszát!
Módomban áll megtudni valahogy, hogy az ügyészség kért-e tárgyalás tartását, vagy hamarosan úgyis érkezni fog a várt papír?

Előre is köszönöm!

Dr. Pinczés Ferenc # 2021.03.18. 12:45

Tisztelt BKovacs,

Amennyiben a végzéssel szemben senki nem kéri a tárgyalás tartását, beleértve az ügyészséget is, akkor a jogerősítő záradékkal ellátott végzést, meg fogja küldeni a bíróság Önnek és az illetékes kormányablaknak is, amely alapján a kormányabléak egy határozatot fog kiállítani Önnek. A határozat és a jogerősvégzés szükséges ahhoz, hogy elkezdje az utánképzést.

A pénzbüntetéssel kapcsolatban pedig az illetékes Törvényszék Gazdasági hivatala fog Önnek küldeni levelet benne a befizetési tájékoztatóról, valamint a hozzá tartozó csekkről vagy csekkekről.

További információt az utánképzéssel kapcsolatban az alábbi linken olvashat: https://drpinczes.hu/…epzes-alatt/

BKovacs # 2021.03.18. 11:54

Kedves Fórumozók,

2 hete kézhez kaptam a bűntetővégzésemet, melyben 150.000 Ft pénzbűntetésre és 6 hónap közúti járművezetéstől való eltíltásra ítéltek.

Hogyan kezdhetem meg az utánképzést? Hogyan fizethetem be a bűntetést? Várnom kell még valamilyen levélre vagy nekem kell felkeresnem a kormányablakot?

Köszönettel,

Dr. Pinczés Ferenc # 2021.03.18. 11:02

Tisztelt Kristóf01,

A 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet alapján van lehetőség indítványozni a vzetői engedély szünetelésének megszűntetését. Vádemelés előtt az ügyészség jogosult erről dönteni, azt követően pedig a bíróság. Indítványban célszerű hivatkozni minden olyan körülményre, amely lehetővé teszi a pozitív elbírálást a hatóság számára.

https://drpinczes.hu/ittas-vezetes/

wers # 2021.03.18. 10:41

A jogosítványodat hivatalosan a kormányhivatal vonta be. Ha az ellen nem fellebbezel írhatsz a Jóistennek is. Szerintem.

Kristóf01 # 2021.03.18. 08:30

"büntető feljelentése alapján a büntetőeljárás jogerős befejezéséig" vonták vissza.

A rendőr és az ügyvéd is azt javasolta, hogy az ügyészségnek írjak kérelmet, hogy a jogosítványomat szeretném visszakapni, mert a munkámhoz kell. Ez megrtörtént.

Akkor a kormányhivatalnál van értelme fellebbezni? Szerintem így nincs.
Üdv
K