Ittas vezetés


Lt872 # 2021.05.27. 14:00

Sziasztok!

Idén januárban elvették a jogosítványomat ittas vezetés miatt Budapesten. Április 16-án kaptam meg a nem jogerős határozatot, ma pedig (05.27.) megérkezett ugyanaz a határozat, annyi kiegészítéssel ugye, hogy a végzés április 26-án jogerős és végrehajtható. (Alatta pedig: "Bp. 2021 május 19.")
A kérdésem a további teendőimmel lenne kapcsolatos. A végzésben annyi szerepel, hogy a bíróság engedélyezi a 10 havi részletfizetést a pénzbüntetésre.
"Az első részletet a végzés jogerőre emelkedését követő hónap 10. napján köteles a vádlott megfizetni azzal, hogy a pénzbüntetést vagy annak meg nem fizetett részét meg nem fizetése vagy egy havi részlet elmulasztása esetén napi tételenként kell egy-egy napi, fogházban végrehajtandó szabadságvesztésre átváltoztatni."
Én eleve nem is kértem részletfizetést, egyéb okok miatt nekem most jobb lenne kifizetni egyben az egész büntetést, de gondolom ezt inkább ilyen tájékoztatásnak szánták. Szóval a kérdésem az lenne, hogy mit kell most csinálnom? Várnom kell, hogy jöjjön a csekk, amit majd vihetek befizetni, vagy 10 kisebb csekk fog jönni, vagy nekem kéne utánajárnom hogy kinek, hova, mennyit, mikor kell befizetnem? Vagy május 10-én már rég be kellett volna fizetnem valahova az első részletet és fogházba kell majd mennem ? :D Ezekről sajnos az eddig kapott leveleim közül egyik sem ír, ezért kérném a Ti segítségeteket, hátha valaki tapasztalt és el tudja nekem magyarázni ezt a folyamatot. Azt is szeretném még megkérdezni, hogy ezzel a jogerős végzéssel már mehetek a kormányablakba utánképzésre jelentkezni? Vagy kell várnom még valamilyen levélre? Erről sem ír sajnos semelyik levél, de úgy tudom bűncselekmény esetén kötelező az utánképzés a jogosítvány visszaszerzéséhez.

A válaszokat előre is köszönöm!

Kleo0707 # 2021.05.24. 20:21

KB 15evvel ezelőtt ittas vezetésért (még jogositvanyom sem volt) eltiltottak a vezetéstol. Most ittas vezetésért (0.25) elvettek a jogsim. Beleszamit a 15evvel ezelőtti dolog vagy esetleg elévül?

wers # 2021.05.13. 04:08

hogy az idő műlásával” = mert az idő múlásával....

wers # 2021.05.13. 04:06

Hátha meg tudom győzni a bírónőt, hogy hagyja meg az A jogsim.

Ja, hogy azt is kérted. Bizonyára meggyőző indokaid vannak, ami alapján kategóriára kapod csak a tiltást. Olyanokat szoktak figyelembe venni, hogy a munkádhoz, megélhetésedhez kell.
Még ha meggyőzőek is a érveid szerintem nem sokat érnek, hogy az idő műlásával okafogyottá válik, letelik az eltiltás.

Én eléggé arra fogadnék, hogy nem fogja megváltoztatni a bíróság az eredeti döntést.

hivemind # 2021.05.12. 14:31

wers

"Bővebben a feltárás (egy napon egyszerre) három részből áll: KRESZ vizsga + városi vezetés + agyturkásszal elcsevegés. Ez együtt szünetelt."

Köszönöm a részletes tájékoztatást! Azon túl, hogy hasznos volt megdöbbentett, hogy mennyire körülményes a folyamat. Emiatt úgy döntöttem, egyelőre várok tovább a tárgyalásra. Hátha meg tudom győzni a bírónőt, hogy hagyja meg az A jogsim. (úgy tudom ez esetben nem kell utánképzés)

wers # 2021.05.05. 09:45

Hoznak egy határozatot, az is kell az utánképzéshez. Ha szerencséd van megesik rajtad a szívük, akkor meg is várhatod.

jogosítványtalanított # 2021.05.05. 09:26

Sajnos kell mennem utánképzésre is, de azért ma meglátogatom a kormányablakot, hogy hátha adnak papírt az utánképzés megkezdéséhez.

wers # 2021.05.05. 09:17

Szerintem ezzel be is mehetsz a kormányablakba és kérheted a jogsidat. Legfeljebb kérnek egy-két nap adminisztrációs türelmet, ha épp nincs ott az osztályvezető személyesen. Ha jófejek, és elég meghatóan, elkeseredetten kéred, akkor esélyes, hogy azonnal (na, azért kb. egy óra kell) kiadják.

Keresd a Kormányablak vezetőjét, és add elő amit itt nekünk is.

Kivéve, ha az utánképzés is feltétel.

Még egy kivétel, ha közben lejárt az orvosid, akkor előbb orvoshoz menjél.

jogosítványtalanított # 2021.05.05. 09:09

Sajnos ugyanaz, mint 2 hónappal korábban, 6 hónap közúti járművezetéstől eltiltás és 150.000 Ft pénzbüntetés.
Persze mire meglesz a jogsi, lesz 11-12 hónap abból a 6 hónap eltiltásból.

wers # 2021.05.05. 08:54

Ne csigázz, mi áll benne?

jogosítványtalanított # 2021.05.05. 08:41

Éééés megjött a jogerős végzés. Talán lesz még jogosítványom az elvételt követő egy éven belül.

wers # 2021.05.05. 07:38

:)

drbjozsef # 2021.05.05. 07:32

Ja értem, bocs, ez normál kresz vizsga volt. Akkó' nem szóltam.

wers # 2021.05.05. 06:00

Bővebben a feltárás (egy napon egyszerre) három részből áll: KRESZ vizsga + városi vezetés + agyturkásszal elcsevegés. Ez együtt szünetelt.

wers # 2021.05.05. 05:57

Utánképzés szünetelt - KRESZ vizsgástul.

drbjozsef # 2021.05.05. 05:51

KRESZ vizsga folyamatosan volt most is. A napokban volt egy rokongyerek, arra nincs korlátozás. Gondolom, be kellet tartani a távolságtartási szabályokat + maszk, és kész.

wers # 2021.05.05. 04:53

De gyakorolni, tanulni már most is lehet. A KRESZ vizsga elég húzós. Sokan úgy vélik "vezetek én már tíz-húsz-harminc éve, tudom én a KRESZ-t". Na ők buknak a legnagyobbat.

wers # 2021.05.05. 04:50

Nem nagyon elmélkednek rajta. Folyamatosan adják az időpontokat kérés/érkezés sorrendjében. Ha egy nap betelik jön a következő.
Konkrétan lehetőségük sincs kivételezni, előre sorolni. Hacsak valaki vissza nem mond egy időpontot.

Szomorú örökös # 2021.05.05. 04:22

wers

Gondolom most még hosszabb lesz a várólista, érdemes mihamarabb jelentkezni, hogy június 24-ig le tudjál vizsgázni is, mert az is feltétel. Hiába telik le az eltiltásod.

Nem beszélve arról, hogy elsőként úgyis azok fognak sorra kerülni, akik már a pandémia előtt ott tartottak, hogy vizsgáznának, csak aztán hirtelen megszűnt számukra a lehetőség átmenetileg. Egy hirtelen kapkodva jelentkező ittas vezetővel nem fognak kivételezni csak azért, mert hamarosan lejár az eltiltása. :-O

wers # 2021.05.05. 03:49

Igen, már újra indultak a vizsgaközpontok. Gondolom most még hosszabb lesz a várólista, érdemes mihamarabb jelentkezni, hogy június 24-ig le tudjál vizsgázni is, mert az is feltétel. Hiába telik le az eltiltásod. Már most is necces szerintem.

Annyi info, hogy a jelentkezéskor ne csak a határozatokat, bírósági döntést vidd magaddal (jogerőset), hanem kb. 20 - 25.000 Ft-ot, addig nem kapsz időpontot szintfelmérésre, míg be nem fizeted. A szintfelmérésre nagyobb összeget, azt majd a felmérés alapján fogják megmondani, mennyibe fog tovább fájni neked. Ha azt is befizetted akkor kapsz a képzésekre időpontot.

hivemind # 2021.05.04. 16:48

Köszönöm szépen a válaszokat, ezek alapján fogok mérlegelni.

Slainte # 2021.05.04. 16:31

hivemind,

így van, és ha visszavonod a kérelmed, máris kezdhetsz felkészülni az utánképzésre. Feltéve persze, hogy az ügyész nem kérte tárgyalás tartását.

wers # 2021.05.04. 10:28

Ha nem lesz tárgyalás akkor marad az eredeti döntés. (nem "életbe fog lépni", mert nem is vesztette érvényét)

hivemind # 2021.05.04. 07:57

Sziasztok!

Háttérsztorim: Tavaly június 24-én vették el a jogsimat, 0.31 légalkoholszinttel, Budapesten. Novemberben jött meg a büntetővégzés, 200.000 Ft és 1 év teljes eltiltás (van A kategóriám is). Utóbbit sokalltam, ezért tárgyalást kértem.
November óta semmi nem történik, nincs tárgyalási időpont. Hetente hívogatom a bíróságot, azt mondják, hogy a bírónőnél van az ügy, várjak. Másfél hónap, és letelik a büntetővégzésben kiszabott 1 év.

Kérdésem: Látom, hogy az előkészítő űlésig visszamondhatom a tárgyalás tartása iránti kérelmem. Ilyenkor az eredeti büntetővégzés életbelépne, tehát június 24-én letelne az 1 év?

Köszönöm szépen!

vini66 # 2021.05.03. 14:33

jogosítványtalanított a te ügyed nonszensz...

Ma felhívtuk az ügyészséget. Még vádemelés sincs. Azt mondta hogy stócokban állnak a paksaméták. Megtalálta az ügyvédünk gyorsított eljárási kérelmét, amit szépen be is csúsztattak a legalsó dossziénkba, vagyis ennyit ér. Nyáron a bíróság nyaralni megy, szóval 1 hónap alatt itt sem lesz semmi döntés. Érdekességképpen az ügyész megígérte hogy előbbre hozza az ügyünk, annyit kérdezett a páromtól hogy "ki a rokkantnyugdíjas a családban" , a kihallgatói jegyzőkönyvből ezt kiszúrta, talán ennek lesz köszönhető, ki tudja.

wers#
Csak úgy általában:
” ha azt mondják: nem ér meg ennyi pénzt az hogy 1 hónap múlva lesz jogosítvány és még utánképzésre sem kell menni- az eset után két héttel, mindenki aláírt volna akármit. Nem csalók, mi voltunk hiszékenyek.

az ügye jól halad, menyjen utána