Ittas vezetés


wers # 2021.06.07. 05:40

Annyit hozzá tennék, hogy esetetekben nincs területi illetékesség. Az ország bármelyik utánképzéssel foglalkozó osztályát kereshetitek. Hátha máshol másképp olvassák, döntenek.

wers # 2021.06.07. 04:20

biztos vagyok benne, ha ti nem hozzátok fel azt az 1993-as eltiltást, soha elő nem került volna.

De nem ám. Az okmányiroda/kormányablak feladata, hogy őrizze, akár az idők végezetéig. Majd kiadja, ha letelt az eltiltás és igazolják az utánképzés elvégzését. Más esetben nem veszik elő. Főként nem selejtezik.

Ha valaki el van a jogija nélkül, az legyen a saját döntése.

wers # 2021.06.07. 04:12

butus, véleményem szerint elég szokott lenni a rendőrség határozata, de mivel ez egy 1993-as ügy kérdéses. Lehet, abban már csak az eltiltás tényét rögzítik - a mai kormányablak határozatának felel meg, amit kaptatok. Kell az is, ami alapján hozták a döntést.

Ott a gond, hogy 1993-ban nem volt még okmányiroda, a rendőrség vonta be jogsikat. Azokat átadták további őrzésre az okmányirodáknak (gyakran ügyintézőkkel együtt). Ha abban nincs benne más, akkor nem sok jóval tudlak biztatni.
Nem ismerem a bíróság iratkezelését, de igen csak feltételezhető, hogy már megsemmisítették a vonatkozó iratokat. De egy próbát megér. A mit kaptál rendőrségi határozatot olvassátok át, kell(ene) hivatkozniuk a bírósági döntés számára. Ha nincs akkor, névre is tudnak keresni. Hátha őrzik még.

Ha nem, akkor a rendelkezésre álló iratokkal írásban fordulj a Kormányhivatal Utánképzési Osztályához, hogy milyen lehetőségek vannak.

Szerintem a bíróság döntésének csak annyi a jelentősége, hogy lássák, mit követett el a férjed, milyen képzési csoportokba kell beosztani. Legfeljebb a "legerősebb" csoportba sorolják.

butus # 2021.06.06. 15:18

Tisztelt Slainte!
Hát ez így visszanézve nyilván így van. De a férjem szeretné az A kategóriás jogosítványát,ami meg volt neki. Ha után képzéssel akkor azzal.
Mit kellett volna tennie? Vizsgázni újból motorra? Szerintem az most drágább mintha elmenne egy ilyen képzésre, de ha mégsem akkor honnan tudhatta volna,hogy ez lesz?

Slainte # 2021.06.06. 06:39

butus,

biztos vagyok benne, ha ti nem hozzátok fel azt az 1993-as eltiltást, soha elő nem került volna.

butus # 2021.06.05. 07:00

Tisztelt wers!
Mivel a férjemnek nem volt már semmilyen papírja meg,bement tegnap reggel a kormányablakba, ahol az ügyiratából kimásolták neki a rendőrségi határozatot, amiben volt az 1 év eltiltás. Ezzel elment az utánképzési hatósághoz,ahol megmutatta ezt a papírt. Hát erre az volt a válasz,hogy ez nem elég,bírósági határozat kell. Erre nem emlékszik a férjem,hogy az lett volna,felhívta a kormányablakban az ügyintézőt, ahol azt mondták hogy az aktájában sincs. Hétfőre ígértek választ neki most mi a teendő. Érdekes,hogy az utánképzési hivatalnál is megkérdezték tőle hogy a B-s jogsija még nála van? Az biztos,a kormányablakban nem tudják miért nem került az A jogsi fel a B-s re megjelölve, hogy eltiltás alatt.

Slainte # 2021.06.04. 02:56

Feltehetően rövidddel a vezetés előtt ihattál, így az alkohol még felszívódási szakaszban volt a szervezeteddben, ezért növekedett a kimutatott érték.

Ha május 1. óta nem történt semmi, akkor nem lett bíróság elé állítás (így hívják a "gyorsított eljárást").

Laruus # 2021.06.03. 16:13

Sziasztok!
Hat akkor elkezdenem röviden tömören az én kis történetem
2021.05.01.(Budapest 8 ker) Elkaptak ittas vezetes miatt ahol helyszínen szondat fújtam először 0.42 majd másodjára 0.48 at irt. Be vittek az orsre ahol be vallottam hogy ittam először 0.57 et mutatott rá fel órára 0.55-ot. Helyszínen jogositvany nem volt nálam azt le adtam az önkormányzatnál egybol. Meg büntettek 60 ezerre ugye mert 8 óra után történt az incidens és abban a papírba 0.42 állt.
Voltam kihallgatáson mindent be ismertem gyorsítottat kértem és vallomást nem tettem.
Kérdésem pedig az lenne hogy azóta sem kaptam semmilyen információt minden esetben lesz tárgyalásom? Körülbelül mennyi ideig vehetik el a jogositvanyom? Mivel helyszínen 0.42 volt az orson 0.57 és 0.55 figyelembe veszik jobban meg büntetnek érte hogy mire beertem többet mutatott?

wers # 2021.06.03. 15:57

Kíváncsi vagyok mit mondanak.

Addig értem amit a kormányablak mond, hogy au utánképzés feltétel él, ez nem tud elévülni mert nem büntetés, de hol volt a B jogsi megszerzésekor? Az szerintem nincs veszélyben. Remélem, de hasonlóról sem hallottam.

butus # 2021.06.03. 15:30

Tisztelt wers!

Nem szerepel az A kategória a jogsijában, de ma a kormányablakban azt mondták neki, hogy szerepelnie kellene úgy hogy eltiltása van,és ezért veszélyben lehet a B-s jogsija is ha most ő szeretné az A-t. Nem tudom miért függ össze, hiszen tényleg lejárt az az eltiltás, és akkor még nem volt B-s jogsija. El fog menni a az utánképzési Hatósághoz,megkérdezi.
Köszönöm a segítséget.

wers # 2021.06.03. 03:58

Pár év múlva hazajött és lerakta a B-s jogsit.

És az A kategória nem szerepel a jogsijában? Az eltiltás már rég lejárt, és a B-hez új vizsgát tett.

Hol kell kezdenie vajon?

Szedje össze az régi papírjait és a Kormányhivatal Közlekedési Felügyelőség Járművezető Vizsgáztatási és Utánképzési Osztályát kell felkeresni.

butus # 2021.06.02. 18:24

Kedves Fórumozók!
Egy kicsit hihetetlen esetre szeretnék valami segítséget kérni. Férjemtől 18 évesen elvették az A kategóriás jogosítványát 1993 ban ittas vezetés miatt. Arra emlékszik hogy 1 évre és után képzésre kellett volna mennie. Csak A kategóriára volt akkor jogosítványa. Abban az egy évben eladta a motorját, és külföldre ment dolgozni, nem foglalkozott vele. Pár év múlva hazajött és lerakta a B-s jogsit. Amit hihetetlen módon meg is kapott, nem volt nyoma az eltiltásának. Most szeretne motort venni,motorozni. Hol kell kezdenie vajon? Még tud után képzésre menni úgy hogy nem kerül veszélybe a B- s jogsija?

Köszönöm szépen ha esetleg van valami ötletük.

wers # 2021.06.01. 10:43

Ja, igaz Slainte, de az eredeti kérdés nem így szólt, ittas vezetést kérdezett.

wers # 2021.06.01. 10:30

Miért következik ez neked? Ha bűncselekmény akkor bíróság ítéli.

Slainte # 2021.06.01. 10:12

Éppen ebből következik, hogy ha közlekedési bűncselekményért - pl. ittas járművezetés miatt - akár 6 hónapnál rövidebb időre tiltották el, akkor is kell az utánképzés. Akkkor nincs utánképzés, ha szabálysértés miatt kapott 6 hónapnál rövidebb eltiltást (és kategóriás eltiltásnál).

wers # 2021.06.01. 09:08

Nem úgy van, hogy bármilyen rövid időre - pl. 1 hónap akár- veszik el a jogosítványt ittas vezetés miatt akkor utánképzésre kell menni?

Szerintem nem. 1 hónap eltiltásnál nem kell. (nem emlékszem mikor enyhítettek)

Utánképzésen kell részt vennie annak a járművezetőnek:

- akit a bíróság vagy a szabálysértési hatóság közlekedési szabálysértés miatt legalább 6 hónapra, illetve
- akit a bíróság közlekedési bűncselekmény elkövetése miatt a járművezetéstől eltiltott, továbbá
- akinek vezetői engedélyét a közúti közlekedési előéleti pontrendszer alapján az eljáró hatóság visszavonta.

Dr. Pinczés Ferenc # 2021.06.01. 09:00

Tisztelt Frankye6565,

Ez igaz, de csak akkor ha valakit teljeskörűen tiltanak el a járművezetéstől, amennyiben kategóriától eltiltást alkalmaz a bíróság, úgy nem kell utánképzésen részt venni.

Az alábbi linken többet olvashat erről: https://drpinczes.hu/ittas-vezetes/

Frankye6565 # 2021.05.31. 12:27

Nem úgy van, hogy bármilyen rövid időre - pl. 1 hónap akár- veszik el a jogosítványt ittas vezetés miatt akkor utánképzésre kell menni?

Lt872 # 2021.05.31. 11:46

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat!

A biztonság kedvéért felhívtam a fővárosi törvényszéket ezzel kapcsolatban, ahogy dr. Pinczés Ferenc is írta, jelenleg most a csekkekre kell várnom, addig nincs ezzel kapcsolatban teendőm.

Laruus

0.42-t, majd 0.37-t fújtam, 6 hónapra tiltottak el. Nekem nem volt tárgyalás, az áll a végzésben, hogy az ítélet "tárgyalás mellőzésével" született. Szerintem azért volt így, mert még a rendőrségen beismertem hogy bűnös vagyok.

wers # 2021.05.31. 09:02

Azt is szeretném még megkérdezni, hogy ezzel a jogerős végzéssel már mehetek a kormányablakba utánképzésre jelentkezni?

Ha benne volt a határozatban, amit a Kormányablak küldött, akkor köteleztek utánképzésre. De ezzel + a bíróság döntéséven a Kormányhivatal Közlekedési Felügyelőség Járművezető Vizsgáztatási és Utánképzési Osztályát kell felkeresni nem a Kormányablakot.

Az utánképzés az eltiltás alatt is elvégezhető.

Dr. Pinczés Ferenc # 2021.05.31. 08:37

Tisztelt Lt872,

Amennyiben a büntetővégzés jogerős lett úgy a pénzbüntetés megfizetésével kapcsolatban a Fővárosi Törvényszék Gazdasági Hivatalától fogja megkapni a csekkeket, valamint annak megfiezetésével kapcsolatos tájékoztatót. Ez a levél postán fog érkezni és akár 2 hónapot is eltelhet az érkezéséig, azonban Önnek egészen addig nincs fizetési kötelezettsége, amíg a levelet át nem veszi vagy nem kerestével vissza nem megy a feladónak.

Utánképzési kötelezettsége akkor van, ha Önt teljeskörűen tiltották el a járművezetéstől.

Ezzel a témával kapcsolatban az alábbi linken olvashat többet: https://drpinczes.hu/ittas-vezetes/

Slainte # 2021.05.30. 14:32

Utóbbinak. Eltiltás alatti vezetés az eltiltás tartama alatt van.

jogosítványtalanított # 2021.05.30. 06:27

Ha letelt a 6 hónap közúti járművezetéstől való eltiltásom, befizettem a pénzbűntetést de a jogosítványomat még nem szereztem vissza utánképzésen, akkor az eltiltás alatti vezetésnek vagy jogosítvány nélküli vezetésnek számít?

Laruus # 2021.05.29. 15:37

Meg kerdezhetem hogy mennyit fújtál és mennyi időre vettek el a jogsid? Tárgyalás nem is volt?

wers # 2021.05.28. 03:51

Nem írta semmi számlaszámot, ahova lehet utalni?