Csalás ügyében kérdések


Olívia91 # 2017.09.18. 15:25

Tisztelt Fórumozók!

Szabálysértési eljárás indult, kb összesen 35-40 ezer ft-os csalás miatt (egyenként 5 ezret kért el az illető), az eladott termékek végül nem kerültek elküldésre. Szándékában állt később visszautalni az összegeket, de csak nemrég tudott munkát vállalni. 1 eset miatt jelentették fel az illetőt, de bankszámla alapján gondolom, a többi is bizonyítható. Egyelőre csak tanúként van beidézve, de egy bankszámlakivonat elég meggyőző bizonyíték. Ha védőügyvéd jelenlétében beismerné mindet, az enyhítő körülmény lenne? Büntetlen előéletű, pár hónapos babás anyuka, és sajnos épp a baba miatt kényszerült ilyen szomorú lépésre. Egyelőre nem vádolták meg semmivel, de sajnos ügyvédet fogadni nincs pénze. Mire számíthat?

ObudaFan # 2017.09.18. 15:46

Igen, enyhíto körülmény.
Pénzbírságra számíthat.

Olívia91 # 2017.09.18. 16:49

Köszönöm szépen! Letartóztatásra akkor nem kerülhet sor? (Bocsánat, nem vagyok jaratos benne) A pénzbüntetést meg lehet kérni részletre vagy csak 1 összegben lehet kifizetni? Mennyi ideje lehet rá?

ius latratus # 2017.09.18. 19:41

1.) Nem. (Azok alapján, amit leírtál.)
2.) Igen.

ObudaFan # 2017.09.18. 20:01

A szabálysértési hatóság a pénzbírság és a szabálysértési költség megfizetésére a megfizetésre nyitva álló határidőben előterjesztett kérelemre egy alkalommal legfeljebb hat havi halasztást adhat vagy engedélyezheti a pénzbírság, a szabálysértési költség legfeljebb hat hónapon keresztül, részletekben történő megfizetését.
Részletfizetés engedélyezése esetén bármely részlet megfizetésének elmulasztásakor az egész pénzbírság, szabálysértési költség, illetve az abból még fennmaradó összeg egésze azonnal esedékes.

Olívia91 # 2017.09.19. 05:37

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Esetleg ezen a ponton tehet valamit, ami könnyítene a helyzetén? Szerdán kell megjelennie a kihallgatáson, bankszámla adatokat kérnek tőle. Ezt megtagadhatja? Vagy jobban jár, ha megadja? Személyes, családi adatok is szerepelnek a kivonaton...

Vadsuhanc # 2017.09.19. 14:11

Olívia91

Honnan érkezett az idézés ?

Mikor történt a szabálysértés? Pénz megérkezése a számlára ?

Ha hat hónap eltelt:

a 2012. évi II. törvény 6-§ alapján nincs helye felelősségre vonásnak, ha a szabálysértés elkövetése óta hat hónap eltelt (elévülés). Szóval nem biztos, hogy erőltetném, hogy esetlegesen bűncselekmény miatt vonjanak felelőségre.

Bár a becsület ezt kívánja......

Olívia91 # 2017.09.21. 05:26

A megyei rendőrségtől jött ki egy rendőr anyósom lakásához, hogy szeretnének kihallgatni. Oda vagyok bejelentve, de ténylegesen nem ott lakunk már. Ő megata a telefonszámom, majd telefonon egyezettünk, hogy szerdán (azaz tegnap) bemegyek, majd az időpont miatt újra egyeztettünk kedden, végül a jövő hét hétfői napot beszéltük meg. Kérték, hogy vigyem a bankszámlaszámom. Levél nem érkezett. Maga a szabálysértés 3 hónapja történt. Szándékomban állt ezeket az összegeket visszautalni, október-november táján ugyanis magasabb jövedelmet kapunk (a párom igenybe tudja venni a gyedet, ami jóval nagyobb összeg a gyesnél. Nekem sajnos nem volt meg a jogviszonyom, 2 nap hianyzott). Októberben el is kezdtem volna visszautalgatni. Gyakorlatilag 1 feljelentés érkezett, de a bankszámlakivonat igazolja, hogy több is volt (az összegek megérkeztek a számlámra). Tudom, hamarabb kellett volna gondolkozni stb, de sajnos akkor nem tudtam a családtól sem kérni, munkám nem volt... most lassan 1 hónapja dolgozok 4 órában, sikerült a gyermekfelügyeletet megoldani, és októberben megkapom az első fizetésem, amiből kb az esetek felét vissza tudom utalni...

ObudaFan # 2017.09.21. 12:05

HA elismered a szabálysértési felelősségedet, minél hamarabb vesd fel, hogy közvetítői eljárást szeretnél.

Olívia91 # 2017.09.21. 12:31

És ez a közvetítői eljárás azt jelenti, hogy megegyezünk a sértettel? Ennek milyen következményei lehetnek? Milyen kimenetele lehet? Ez az egy járható, kevésbé kedvezőtlen megoldás van számomra? Ha állam által kirendelt ügyvédet szeretnék kérni, akkor azt a kihallgatáson kell jeleznem, vagy hamarabb is?

Dr.Attika # 2017.09.21. 15:36

Az a gond,hogy ha több ilyen volt, akkor üzletszerűen elkövetett vagyis bűncselekmény szabálysértési értékhatárra elkövetve is. A kirendelt védő sincs ingyen. 5000,-/óra. Jobban jár,ha helyben keres egy ügyvédet és meghatalmazza fix összegért.

Bujkalo (törölt felhasználó) # 2017.11.07. 08:47

Üdvözlök mindenkit!

Kérdésem lenne nem az én ügyem megkértek irjam már ki ....

Kezdödödött ez egy olyan dologgal hogy egyik ismerősöm elvett egy külföldi autóra 2millió 400.000 ft ot és se az autót se pedig a pénzt nem adta oda ! De viszont semmilyen papairt nem irtak... kb 200.000-300.000 ft rol van csak átutalási megbizás de semmi közlemény stb ... emailbe beszélgettek meg facebookon a dologrol mivel a "sértett "nem egyenes úton szerzi a pénzt hanem lányokat futtat és droggal kereskedik ami le is van irva emailbe facebook beszélgetésekbe is .... kérdés az hogy ha ezzel feljelenti az ismerösöm akkor a drogos és a lányos résszel ő nem ütheti meg a bokáját ?? Mert ugye a srác először azt monta hogy kinyomtat minden beszélgetést és azzal megy feljelentést tenni ... De abba különbözö dolgok vannak ellene is pluszba még fenyegetések hada is ...
Válaszokat köszönöm !

Rexor # 2017.11.07. 09:19

Ennek fuss neki mégegyszer. Mi a probléma? Mi a kérdés?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.07. 09:23

Kicsalt az illető 2,4 millió forintot valakitől, akiről utóbb kiderült, hogy alvilági kapcsolatokkal bíró strici és drogdíler. Most annak a kockázatát latolgatja, hogy az átvert bűnöző mer-e feljelentést tenni.

Bujkalo (törölt felhasználó) # 2017.11.07. 09:36

Azzal nincs baj hogy feljelentést tesz csak hogy a bele irt drog és csaj ügyleteibe ne legyen belekeverve az ember !

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.07. 09:55

Ugyan már...

Bujkalo (törölt felhasználó) # 2017.11.07. 10:12

Ugyan már nélkül! :D Az embert nem érdekli hogy leültetik vagy sem ... csak olyanért nem akar ülni ami nem az ő sara! Már nagyon sokat ült ezért azért .. :)

drbjozsef # 2017.11.07. 12:26

Szerintem az a biztos, hogy akinek vaj van a fején, az nem megy a napra. Ha meg mégis úgy dönt, hogy megy, akkor ne csodálkozzon. Nincs ingyenebéd : ha olyannal akar bizonyítani, amivel magát is besározza, akkor be fogja sározni magát is. Írja fel egy papírral melyik esetben mit nyer és mit veszít, összegezze, és aszerint döntsön.

Peter666 # 2017.11.08. 20:40

Tisztelt Bujkalo!

Sajnos a közlése alapján nem áklapítható meg a tényállás, kicsit keveredik, hogy ki a "sértett", illetve az "ismerős"... Kérhetnénk kicsit pontosítva a történteket?

http://drgyorei-bunteto-ugyved.hu

Ep2552 # 2017.11.10. 00:05

Sziasztok.Nekem egy olyan problémám van,hogy közel egy éve eladtam egy másolt/hamis elektronika eszközt 600.e ft-ért.én ezt a berendezést 120.e ft ért vásároltam.viszont egy eredeti készülék több mint 1 millio ft-ba kerül.Aki ezt tőlem megvette,az adásvétel után nem sokkal feljelentést tett ellenem,hogy átvertem,ami igaz is.Viszont közjegyzőnél is volt,és pár hónapig vonták is a fizetésemből az adásvétel összegét.A kihallgatásokon mindent elismertem.Tudattam a nyomozóhatósággal,hogy a teljes összeget hajlandó vagyok visszafizetni a sértettnek.Továbbá az adásvétel tárgyát képző berendezés is a sértettnél van még.A minap kaptam egy levelet a bîróságról,a tartalmáról még nem tudok semmit.3 hónapja külföldön dolgozok,a próbaidőm nem soká lejár,utánna haza tudok menni...több kérdésem is lenne.Ha idézést kaptam tárgyalásra,és a munkámból kifolyólag nem tudok ott lenni,akkor mi tévő legyek?A tartozásomból vsn még 400.e ft,de annak a felét egy héten belül ki tudom fizetni.Továbbá voltam egyszer büntetve,2012 márciusában kaptam 2 évet,3 évre felfüggesztve.Idén kértem erkölcsit a munkahelyemhez,ez nem.is szerepelt benne.Ha megtudom a levél tartalmát,írok még ide.Szerintetek mire számîzhatok???

Rexor # 2017.11.10. 08:33

"Ha idézést kaptam tárgyalásra,és a munkámból kifolyólag nem tudok ott lenni,akkor mi tévő legyek?": Írj a bíróságnak, hogy a munkádból kifolyólag nem tudsz megjelenni. Mondjuk nem árt ha ezt kicsit jobban megindoklod.

Ep2552 # 2017.11.10. 22:40

Vádiratot kaptam az ügyészségről,mejben az ügyész az alábbiakat kéri a bíróságtól:

  • kérik a bíróságtól, hogy velem szemben határozott idő tartamú szabadság vesztést szabjanak ki, amit a bíróság börtön fokozatban állapítson meg
  • a kiszabott szabadság vesztés végrehajtását próbaidőre függesszék fel
  • állapítsák meg,hogy a büntetés végrehajtásának utólagos elrendelésének esetén, a feltételes szabadságra bocsátás legkorábbi időpontja a büntetés 2/3 részének, de legkevesebb 3 hónapnak a kitöltését követő nap

VALAKI, AKI ILYEN ESETEKBEN JÁRTAS, ÉRTELMEZNÉ EZT NEKEM???

KÖSZÖNÖM

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.11. 08:32

Nem ítélet - vádirat.

ObudaFan # 2017.11.11. 13:29

Enyhitő körülmény az hogy azóta dolgozom normális bejelentett munkahelyen?

Igen.

Enyhitő hogy van egy 2 éves kiskorú gyermekem?

Igen.

Korábban (2005)óta kezeltek már pánik betegséggel,öngyilkossággal többször, stb

Ez is lehet enyhítő.

Enyhitő lehet az hogy a 300.000 ft bol vissza utaltam már 250.000 ft ot?

Igen.

Továbbá mennyire ront a helyzetemen hogy korábban (kb 5 éve voltam má büntetve teljesen más ügyböl (felfügesztett 2x volt ) egyik 5 éve másik kb 8 éve )

Ez meg súlyosító.

rollercroaster # 2017.11.23. 23:39

Üdv mindenkinek.
Nagyon félve írom ezt le, de szeretném ha egy olyan választ kaphatnék, amiben nem elítélve leszek, hanem segítséget kapok.

A történetem az, hogy körülbelül 5 éve egy internetes játék végett pénzt csaltam ki egy barátomból, körülbelül 2300 euró értékben. Ő feljelentést tett ez miatt, és találkozás után, lezárták annyival a pert, hogy vissza kell neki fizetnem a pénzt 2 éven belül.
Na most a gond az, hogy rengeteg dolog sort követett egymás után, és úgy néz ki, hogy nem leszek képes ezt teljesíteni.

A sráccal nem vagyunk haragban, és a feljelentők (a szülei) azt mondták az ügyész előtt, hogy Ők engem nem megbüntetés céljából jelentettek fel, hanem azért, hogy megtanuljam a leckét.

Mondanom sem kell, hogy nem lennék itt ha nem tanultam volna meg a leckét, mert már fóbia szinten félek az ügytől, és minél jobban közeledik a lejárati dátum annál jobban félek.

Na most az nagyon fontos információ, hogy nagyon tiszta múltam van, soha nem keveredtem bele semmibe, és azt hiszem eléggé nyílvánvaló, hogy nem vagyok egy bűnöző.

A kérdésem az, hogy esetleg megúszhatom ezt az ügyet egy felfüggesztettel, vagy mindenképpen letöltendőt fogok kapni?

(Fontos tényező, hogy alkalomadtán amikor volt pénzem, próbáltam törleszteni, szóval nem a teljes összeggel tartozom.)