Csalás ügyében kérdések


Vadsuhanc # 2017.06.26. 15:23

Téged nem köröznek ?

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.26. 15:27

Nem ! Mert beszéltem a Győriekkel és mondták hogy nem ... ők monták hivjam 27-dikén xy embert mert vissza jön szabadságárol! Én nem bujkálok senki elöl ha nem jo nekik itteni kihalgatás akkor megyek Győrbe azt egy ejszakát csövezek a busz vagy vasutállomáson!

Vadsuhanc # 2017.06.26. 15:41

Nem kell csövezned, de gyorsabban túl lennél a kihallgatáson és az egészen.

Hívd fel a győri előadót és kérdezd meg van-e akadálya a komlói rendőrkapitányságon történő kihallgatásodnak. ( add meg azonnali elérhetőséged stb. ) Gyanítom, hogy szembesítésre szükség lesz, így az utazást oldd meg szerintem egy nap alatt meg lesz oldva minden. Erre is kérdezz rá, hogy szembesítést tervez-e az előadó.

Az általam feltett kérdéseket meg kérlek értelmezd.

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.26. 15:52

Tényleg köszönöm neked a sok sok választ és véleményed jól esik!!! Probálom értelmezni olvasom is át töbször :) Az a baj hogy nem sokszor volt még ilyen kihalgatásom,meg stb Vagyis nem baj de nincs benne jártasságom de remélem nem húznak bele semmibe :/

Vadsuhanc # 2017.06.26. 16:23

Ahhoz ragaszkodj amit a kérdéseimre leírtál....

Nem én ajánlottam az üzletet!
Nem volt kikötve, hogy milyen kocsit hozzak!
Nem volt kikötve, hogy a gépkocsit meddig kell leszállítani!
Nem volt kikötve, hogy az átvett pénzt(ha nincs kocsi) mikor kell visszaadnom és milyen formában!

A pénz átadásáról szóló elismervényen a pénz átadásának célja, indoka nincs meghatározva!

Mondjuk azt sem ártani tudni, hogy konkrétan mennyi idő telt el a pénz átvétele óta? ( lehet írtad, de lusta vagyok visszanézni )

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.26. 16:28

Lassan egy év telt ell de decembeebe beszétünk hogy nyáron már tudom törleszteni... ezzel neki nem is volt gondja , csak hirtelen beütött neki másik ajánlat!

Ragaszkodok ehez mert ez az igazság!! Ha agyon vernek bent semtudok másr mondani!

Vadsuhanc # 2017.06.26. 16:49

Ezt is el kell mondani!

.."Megegyeztünk, hogy a pénzt visszafizetem részletekben, nyártól.."

Ezt a mondatot meg jegyezd meg.......

.. Szeretném a nyomozóhatósággal közölni, hogy a gépkocsi vásárlással kapcsolatban a sértettet tévedésbe nem ejtettem. Mi konkrét gépkocsi vásárlásáról nem egyeztünk meg. A megállapodásunk arról szólt, hogy egy haszongépjárművet vásárolok részére 2 millió forint értékben. A gépkocsi vásárlásra határidőt nem szabtunk.

A közöttünk létrejött szóbeli megállapodást teljesíteni ez ideáig nem tudtam.

A pénz átvételét elismerem, de szeretném közölni, hogy annak egy összegben történő visszafizetésének időpontjáról a sértettel nem egyeztünk meg az esetleges gépkocsivásárlás meghiúsulásának esetére sem.

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.26. 17:12

Na ezt bemagolom !!! Nagyon nagyon köszönöm!!! :)

Vadsuhanc # 2017.06.26. 17:19

Csak akkor magolgass, ha ez igaz és nem lehet cáfolni semmivel.

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.26. 17:41

A papiron tényleg nincs semmi amiket leirtam.... most azért hogy kibabrájon velem biztos másképpen fogja előadni a dolgot!! Ez valahol idegesit mert úgy is neki adnak igazat... de ezt mondta is hogy csúnyán ki fog velem tolni majd , akkor mondta hogy vannak emberei akik elmennek tanuskodni hogy hietőbb legyen és jobban bemártson meg stb

Vadsuhanc # 2017.06.26. 17:56

A papíron mi van az a lényeg......A tanúk mit mondanak az sem lényegtelen, de a papír az papír.

Én Őt is megértem.

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.26. 18:26

Én is megértem..... de azért hamis védak vagy hamis tanuk.....

Vadsuhanc # 2017.06.26. 18:32

Amennyiben az az igazság amit itt leírtál akkor ne térj el tőle....ezt hajtogasd, amit leírtunk s elmondtál.
Mert ez az igazság.

Nem neked kell bizonyítani az ártatlanságodat, hanem a vád képviselőjének a Te bűnösségedet.

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.26. 18:59

Értem!!-Ez az igasság, semmi értelme hazudnom se itt se a rendőrségen!! Már tényleg tul szeretnék lenni a dolgon azt énnyi... Tudi szeretném a büntetésem minnél előbb hogy mit kapok és azzal együtt élni :/ Kikészit idegileg ez és annyira görcsölök eten hogy nem birok enni gyomoridektől akkor igy elgondolkodom néha még az öngyilkodság is megfordul néha a fejembe , ami tudom beteges és idióta gondolat és önző :( De ilyen vagyok mindent fell tudok venni sajnos szivügyre ! Na de már biztos sokan unják a témát már majd jelenkezem a dolgokkal mindenképpen !!

Vadsuhanc # 2017.06.26. 19:12

Na ide figyelj Csaló86!

Szerintem még bűncselekményt sem követtél el az általad leírtak alapján. Ne balfaszkodj és ne idegeskedj!

HA félsz fogadj egy ügyvédet...... bár azt írtad van.

Tartsd magad az általad elmondottakhoz. pont !

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.26. 19:17

Van igen valahol még rendes is volt az ügyvéd mert mondta hogy ne féljek, nem fogok ez miatt börtönt kapni... És hogy nem akar pénzt kihúzni a zsebemböl de ö ide felesleges... de mondta akár mikor hivhatom bátran és jön és segit!!

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.26. 19:19

A Büncselekményt pedig abbol gondolom mert ami számoz lediktáltak nekem abba benne van az hogy B.Ü az gondolom büncselekmény vagy hasonlo

Vadsuhanc # 2017.06.26. 19:23

hajjjjjajjj.. ne ragozzuk.....

Te döntesz mit mondasz. Én elmondtam mit mondanék. Ügyvéd nem vagyok, így felelősséget nem vállalok. Igaz kb 1000 ilyen ügy futott át a kezeim között, kíváncsi leszek milyen törvényi tényállást tud megállapítani a rendőrség... Írj, ha kihallgattak.

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.26. 19:38

Tényleg nagyon köszönöm neked!!!! 1000 ilyen ügy?? Akkor van benne rutin és tapasztalat!! Minden képpen jelenkezem mi lett a kihalgatáson!

Vadsuhanc # 2017.06.26. 20:03

Ragaszkodj ahhoz, hogy a gépkocsi vásárlása nem egy konkrét gépkocsira szólt, hanem egy haszongépjármű vételére és közös megegyezés volt.

Ezt a megbízást nem tudtad teljesíteni.

Ragaszkodj ahhoz, hogy a neked átadott pénzzel történő elszámolással ( mikor , hol stb ) nem egyeztetek meg. A tartozást elismered, de annak visszaadása az üzlet meghiúsulása esetére sem, sőt konkrét időponthoz sem volt kötve.

Aztán majd kiderül, reménykedni lehet. 1.000.000. ügyből sincs két egyforma.

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.27. 06:42

JÓ REGGELT ! Beszéltem az előadóval és mondta hogy átrakja a dolgot Komlóra hogy ott halgassanak meg !! Ennyiből rendes volt nagyon!
Mondta de hogyha szembesitésre kerülne sor akkor viszont csak ott tudja megoldani a dolgot , igy akkor oda kell felmennem mindenképpen !

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.27. 06:54

Azt hozzá tette hogy hamar tul akar rajta lenni ő is le akarja zárni a dolgot , úgyhogy reméli nem kell szembesités majd !

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.27. 07:12

Beszéltem az ügyvédemmel is és mondta hogy a vallomásomba bele kell mondani hogy szembesitésen nem kivánok résztvenni...

Melinda119 # 2017.06.27. 13:26

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni alábbi ügyben. Néhány hónappal ezelőttig egy mobilkommunikaciós cégnél dolgoztam, ahol 3 esetben csináltam nagy marhaságot. Úgy hozta az életem, hogy anyagi problémáim adódtak, és elkeseredésemben 3 illető nevére elofizetéseket kötöttem, készülékvásárlással együtt. Egy ideig tudtam fizetni a számlákat, de aztán sajnos nem tudtam megoldani. Összesen 5 elofizetésről és készülékről van szó, mindhárman feljelentettek, a nyomozás 2 havonta hosszabbitva van, az úgy a helyi ügyészséghez már atkerult. A kár összegét sajnos nem tudom pontosan, mert nem tudom, hogy csak a készülékek értékéből fog - e osszeadódni, vagy az elofizetés havi költségei is hozzá adódnak - e. A rendőrségen beismertem a dolgot, vállalom a felelősséget, és az egyik illetővel meg a feljelentés előtt beszéltem, szóban megallapodtunk, megfizetem a kárt, és amikor később telefonon jeleztem neki, utalom az első részletet, közölte, mégis a rendőrségre ment. Ezt ő is, és is elmondtuk a nyomozónak. A másik két esetben ilyen nem történt. 39 éves vagyok, büntetlen előéletű... Kérem, segítsetek, milyen büntetésre szamíthatok, illetve jelen állás szerint tudok - e bármit is tenni, hogy kisebb büntetést szabjanak ki rám. Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Rexor # 2017.06.27. 13:40

Jelenleg annyit tudsz tenni, hogy az okozott kárt megtéríted, illetve keress egy ügyvédet.