Csalás ügyében kérdések


Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.23. 12:53

Röviden és tömören akkor!! Megállapodtam egy emberrel hogy hozok neki autót amiről irtunk papirt és felvettem 2millio ft ot ! Nem vittem az autót és a pénzt sem! Megállapodtunk hogy vissza fizetem részletekbe , de azért feljelentett!! Tömören és röviden

Vadsuhanc # 2017.06.23. 13:01

A csalás törvényi tényállása megáll, de azért azt sem ártana tudni, hogy a megállapodások a pénz visszafizetéséről hogyan és miről szól. Pld. miért nem tudtál hozni kocsit ? Hová lett a pénz ?

A kihallgatásról ki fogsz jönni. Majdnem 100 százalék..

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.23. 13:07

Sajnos az autót elatták én meg a pénzt felhasználtam :( A visszafizetés megállapodása pedig telefonba zajlott igazábol megadta számlaszámát és az utaláshoz járó adatokat.. de gondolom az a baj hogy szóban lett megállapodva a részletről és semmi papir :(

ius latratus # 2017.06.23. 13:21

Sajnos az autót elatták én meg a pénzt felhasználtam

Kulcsmondat, s nem feltétlenül értek egyet Vadsuhanccal.
Tehát: akkor nem "kicsaltad" a pénzt? Szándékodban állt az autó megvásárlása, ugye? Mondom: keress egy ügyvédet.

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.23. 13:34

Értem :) és köszönöm!!

Vadsuhanc # 2017.06.23. 13:38

Kedves ius latratus!

Talán elkerülte az a mondatom a figyelmedet, hogy ..."Pld. miért nem tudtál hozni kocsit ? .."

Amennyiben ez nem állapítható meg a csalás törvényi tényállása sem igazán. Viszont van 2.000.000. forint amely összeggel a kérdező sajátjaként rendelkezett.

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.23. 13:57

Köszönöm mindenkinek a segitséget!! Senki között nem akarok vitát kialakitani , igy keresek hétfőn egy ügyvédet ....
Most ha igazábol kapok pár évet megcsináltam ez van ... itt csak a gyerköc miatt vagyok oda meg vissza mert nagyon nehéz lenne nélküle :( ;( hülye voltam elöbb kelett volna gondolkodni és ennyi ... Ami jár az jár ...

További szép napot mindenkinek és köszönöm az eddigi segitséget!!

Vadsuhanc # 2017.06.23. 14:06

Csaló86!

Nincs itt vita, beszélgetünk. Abban meg nyugodsz lehet, hogy letöltendő büntetést ezen ügy miatt nem fogsz kapni! ( főleg ilyen hozzáállással )

Az ügyvéd meg tényleg nem árt.

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.23. 14:17

Köszönöm most valahol megnyugodtam!!

Majd a kihalgatáson fell fogom vetni ezt a közvetitői eljárást , most olvastam birosági oldalon róla !! Talán még ez enyhit a dolgot :) Bármire hajlanó vagyok csak leülni ne keljen !!

Vadsuhanc # 2017.06.23. 14:35

Nem fogsz ülni. Szerintem.

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.23. 14:44

Valahol én is remélem... Rendőrségi kihalgatáson majd felhozom ezt a közvetitői eljárást is , és vissza fizetem részletekbe mindentől függetlenül/!

ius latratus # 2017.06.23. 14:44

Vadsuhanc

Elkerülte a figyelmem, elnézést.

Csaló86

Egy, csak közepesen elszánt ügyvéd után majd írhatsz a polgári jogi szobákba, nehogy már Öreg Tölgyé legyen itt minden...
:)

ius latratus # 2017.06.23. 14:45

Előbb: ügyvéd! Szép lassan meg már le is zárhatnánk a témát, én már unom.

Vadsuhanc # 2017.06.23. 15:44

Csaló86

Azért mindig sok mindent nem közöltél....

Egy konkrét kocsiról szól a megbízás ?
vagy csak hozok egy kocsit 2 millióért ?

Amikor a pénzt átadták mit írtál alá ?

Van-e kitétel az üzlet meghiúsulására ?

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.23. 16:24

Csak egy átvételi elismervény van ennyi se márka se semmi nincs és az sincs rajta mi van ha meghiusul ! Szoba beszéltük meg hogyha nincs semmi pénz vissza....

Vadsuhanc # 2017.06.23. 17:30

Tényleg nem ártana egy ügyvéd......

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.23. 20:39

Akkor csak annyira szar a helyzet hogy kell az az ügyvéd :(

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.23. 21:41

kedves Vadsuhanc!

Szivesen meghalgatóm véleményét tanácsát csak már ide nem akarok irni hogy ne legyen unalmas a téma .... email: baranyakomlo@freemail.hu

Köszönöm elöre is!!

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.26. 12:47

Mégegyszer köszönöm akik válaszoltak és irtak az ügyemhez!! Ma volt személyes konzultáciom ügyvéddel! Igazábol a leirtakat mondta majdnem ő is... a csalás tényállása megáll azt monta ő is , de mondta hogy letöltendőt ezért nem fogok kapni ..... Hát majd meglátjuk mi lesz de már kezdek belenyugodni a dologba ...

Vadsuhanc # 2017.06.26. 13:07

Csaló86!

Azért az alapján amit ide leírtál- hangsúlyozom amit leírtál - egy ügyvédnek többet kellett volna kihoznia a javadra!

U.I: nem kerestelek e-mailben mert nem vagyok ügyvéd és
nem szeretnék zugírász lenni és az sem biztos,hogy
a kialakult álláspontom helyes. Nem akarlak félre-
vezetni.

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.26. 13:53

Vadsuhanc!

Semmi gonkd !! Nekem a lényeg az hogy ne kapja letöltendöt!!! Az biztos hogy több ilyen marhasáhot nem csinálok mert ez az ideg amit most még mindig eszek... Lehet kihozna az ügyvéd a javamra de én mondtam neki hogy a lényeg hogy ne legyen börtön belöle ,meg én kihalhatáson becsületesen el mondom a tutit.. hogy szándékom megvol igazábol hogy hozom majd a kocsit ,de azt elmaradt anyagi nehézségem miatt meg nem tudtam vissza adni a pénzt.... Nem szeretnék hazudni meg semmi , igazábol nem ált modomba átverni az embert mert ugye azért is irtam alá becsületesen adataimmal azt az átvételi elismervényt... És természetesen hajlano vagyok megtériteni a kárt mindenképpen... igaz a sértett megigérte szed embert ellenem hogy nehezebb legyen a dolgom,megfüzi ismeröseit arra hogy ök is adtaj pénzt és nekik is tartozom stb :( megértem a dühét de azért ez kicsit gáz....

Vadsuhanc # 2017.06.26. 14:02

Csaló86!

Mit válaszolsz a nyomozó azon kérdésére, hogy ki ajánlotta az üzletet? Te ajánlottad vagy a másik fél kérte vegyél neki kocsit?

Mit válaszolsz arra kérdésre, hogy konkrétan meg volt-e határozva, hogy milyen gépjárművet kell vásárolni a megrendelő részére ?

Mit válaszolsz arra a kérdésre, hogy az átadott pénzösszeggel, hogyan kellett elszámolni ? ( it a kocsi és 2 milla volt vagy számla stb.

Mit válaszolsz arra a kérdésre, hogy a gépkocsi megvásárlására milyen határidőt szabtatok ? ( meddig kell megvenni)

Miben egyeztél meg a megrendelővel, ha meghiúsul az üzlet, akkor mikor kell a pénzt visszaadni ?

Őszintén... de tényleg.

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.26. 14:22

1, Beszélgetés folytán került szoba hogy tudok autót de mérka igazábol nem volt kikötve és igy mondta ha tudok akkor hozzak neki is ebben az érban!

2, nem volt meghatérozva igazébol.a lényeg hogy szállitó eszkpz legyen !

3 ugye elöre adta a pénzt oda azt a 2 millát .... és onnantol nem volt kikötés csak annyi hogy ne 5-6 év legyen :)

4 hivatalosan semilyen idő nem lett megegyezve mikor kell vissza adnom a pénzt ez a papiron se volt rajta meg sehol .... Azon a papiron az ált hogy átvettem 2 millio ft ot ekkor és akkor ö hozott egy tanut aláurtuk és ennyi .. De mégegyszer nem volt rá semmi meghatározva ....

Igazábol meg is beszéltük hogy részletekbe vissza adom neki meg is adta az ehez szükséges adatokat, de azon lett ideges mrrt neki kell a lové vissza gyorsan mert közbe jött másik üzlet .... de nekem anyagi helyzetem nem engette meg még hogy törlesszek .. most mennék Ausztiába hegesztőnek igy már hamar le tudnám neki tprleszteni! Ezért is voltam ideges ha lesittelnek uszott ezba munka is :(

Vadsuhanc # 2017.06.26. 14:39

Álláspontom az, hogy amit leírtál az alapján - csak az alapján , lelked rajta - még bűncselekményt sem követtél el. A pénzzel tartozol ez nem vitás.

Börtönbe nem fogsz menni. Mikor lesz a kihallgatás ?

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.26. 14:54

Sokat olvastam igazábol erröl.... én azt olvastam.hogy ez csalás mert ugye más pénzével "ugymond játszottam " Holnap kell felhivnom az előadot Győrben mert szabin volt ... Úgy tudtam meg hogy keresnek hogy a volt szomszédom mondta hogy kerestek 2x a rendőrök... de én anyagi helyzetem miatt hazaköltöztem Komlóra szüleimhez! De tudtam egyböl hogy mi.miatt keresnek mert más ügyem nincs ..... Azt akarom még megbeszélni a nyomozóval hogy Komlon halgassanak ki ha lehet mert Győr majd 300 km és.tömegközlekedéssel nem.igen tudnám megjárni 1 nap alatt :( De kihalgatásrol majd nyilatkozok itt !!