Csalás ügyében kérdések


Vadsuhanc # 2017.05.02. 18:04

Tisztelt Öreg Tölgy!

Gondolom a kérdezőnek a feljelentőtől lefoglalt kártya lefoglalásának megszüntetését és a részére történő kiadását kellene kérni az ajkai rendőrkapitányságtól. A kérdező igénye jelenleg ennyi.

Én nem állnék meg itt az biztos.

jogiforum27 # 2017.05.03. 00:22

Első körben megírtam a panasz levelet, mert a 8 nap a kézhez vételtől számít. Azt hiszem kellene keresnem egy ügyvédet? Vagy nincs olyan szervezet ami ugrik az ilyen rendőri tévedésekre?

jogiforum27 # 2017.05.03. 00:35

Illetve a postai (üzleti) csomag értékbiztosított volt abba az írányba nem érdemes elindulni, vagy a rendőrségre kennek majd minden felelősséget?

Öreg Tölgy # 2017.05.03. 12:38

Postai ügyekhez nem értek, azt tudom, hogy a rendőrségnek nem lett volna szabad a nyomozás befejezése előtt megszüntetnie a lefoglalást, meg kiadni a pénzt a feljelentőnek (egyáltalán legfoglalni és a lefoglalást megszüntetni anélkül, hogy a lefoglalás szenvedőjét erről értesítenék).

Pavel792002 # 2017.05.03. 14:25

Sziasztok!!!

Pavel792002 # 2017.05.03. 14:34

Sziasztok!!
Az esetem a következő lenne:Csalás büntette miatt az Elsőfokú Bíróság 2 év börtön büntetésre ítélt,mely ellen fellebbeztem.2005-2006-ban történt az ügyem,szóval már 12 éve.Egy cég ügyvezetője voltam,de úgymond csak egy"báb",a konkrét irányítás más kezében volt.Legtöbbször fiktív számlákat állítottak ki.Azért vállaltam ezt az egészet mert súlyos fogyatékkal élő vagyok,és nem volt Tb-m.A kérdésem a következő:Van -e rá mód a súlyos fogyatékkal élő embernek,hogy korlátlan enyhítést kérjen??10évre visszamenőleg tudom igazolni betegségemet orvosi dokumentációkkal.Háziőrizetben letölthető-e a 2 év jogerős börtönbüntetés csalás bűnsegédlet miatt??Jelenleg is speciális kezeléseket kapok napi,heti,havi rendszerességgel.
Mikor hiteles egy számla?aláírással vagy bélyegzőbel?mivel nekem még bélyegzőm sem volt..
köszönöm a segítséget és a válaszokat!!Teendőket is köszönöm szépen!

Vadsuhanc # 2017.05.03. 14:35

Tisztelt jogiforum27!

A postai küldemény elveszése, megsemmisülése, sérülése vagy hiányossága esetén jár kártérítés és a posta által. Erre való bármilyen hivatkozásnak jogalapja szerintem nincs.

Annak már inkább - véleményem szerint - hogy a nevedre feladott küldeményt ( pénzt ) kitől foglalták le ? A postán ennek Te voltál a jogosultja, így kíváncsi lennék a lefoglaló határozatra. Ugyancsak érdekes lehet az összeg kiadását engedélyező lefoglalás megszüntetéséről szóló határozat is.

Ezek hiányában - ha állítja a rendőrség, hogy nincs ilyen - már érdekes lesz a posta válasza, hogy miért tartották vissza az összeget és miért utalták vissza a feladónak.

atttillla # 2017.05.13. 08:20

Csak tanulni tudsz az esetböl sajnos..

drbjozsef # 2017.05.13. 15:29

Balek86,

Ha semmi bizonyítékod, akkor semmilyen hivatalos úton nemigen lenne esélyed.
Azt megpróbálhatod, hogy beszélsz vele, visszakéred, és mindezt rögzíted monduk telefonnal.
Ha elismeri a kölcsönt szóban, és ez megvan felvételen, már talán előrébb lehetsz, még akkor is, ha nem hajlandó megfizetni bármifél indokkal.

Ezután már küldhetsz neki levelet, ajánlva-tértivevénnyel, hogy X időpontig kéred vissza a kölcsönadott pénzedet, ha nem, közjegyzőhöz, vagy bírósághoz fordulsz.

Aztán innen két irányba mehetsz. Ha nem hajlandó fizetni, megmutathatod neki a felvételt, hátha hat rá, és nem megy bele egy pereskedésbe. Vagy, nem mutatod meg neki, a létezését sem mondod el, hanem mész a hivatalos útra, közjegyzőhöz, és fizetési meghagyást bocsáttatsz ki ellene. Aztán ha ellentmond neki, akkor mehettek a bíróságra, és ott előadhatod a felvételt, amin elismeri a tartozást.

Ha nyersz, a költségeid is megtérülnek, ha nem, akkor sokba lehet ez a dolog neked, ügyvéddel többe mint a követelésed. Szóval jól gondold meg a bíróságot.

alfateam # 2017.05.13. 16:31

Én tartozás-elismerő nyilatkozattal mennék a találkozóra és hangrögzítő eszközzel...

Immaculata # 2017.05.14. 11:01

Szerintem válaszoltam, ami alapján tehetsz az ügyedért, csak több helyre feldobtad, ezért követhetetlen.

Öreg Tölgy # 2017.05.14. 11:14

Hát az a "jogi ismerős" sem lehet egy Ulpianus. Mindazonáltal feltehetően ez a "hoztam ki egy előfizetést is telefonnal" szóösszetétel is egy csalás vétségét takarja, amit a kérdező követett el, úgyhogy inkább én sem piszkálnám az ügyet.

Öreg Tölgy # 2017.05.15. 04:23

Tudod, a szerződést nem azért kell a valódi előfizetőnek aláírnia, mert a szolgáltató gyűjti az aláírásokat.

drbjozsef # 2017.05.15. 06:08

Az élettársának nem adhatja oda használatra? Amíg fizetik, hol érdekli a szolgáltatót, ki használja (már ha azonosítható a használó, nem az ISIS)

Öreg Tölgy # 2017.05.15. 06:13

Dehogynem. Csak akkor ne panaszkodjon, ha rajta keresik. Ha ugyanis a kérdést megnézed, pont az a baj, hogy nem fizetik.

drbjozsef # 2017.05.15. 06:26

Persze, keressék is, és a szerződő fogja megszívni, de ez így akkor sem csalás - már a józan paraszti ésszel, jogilag természeten Neked lehet igazad.
Ha egy tök ismeretlennek "kihozza", és sose látja többet, az lehet csalás akár szerintem is.

Öreg Tölgy # 2017.05.15. 15:39

Így tökéletesen egyetértünk. :)

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.23. 12:18

Üdv !

Sajnos elkövettem egy nagyon nagy hibát! Kicsaltam valakitől 2 millió ft ot és feljelentett ... Tudom nagy hülyeséget csináltam és lehet köpködni meg stb már nagyon bánom de erre vitt rá a kényszer :( :(
Papirt is irtunk az átadásrol , és most jött az idézés hogy majd menjek be !
Kérdésem az lenne hogy mindent be fogok ismerni bent természetesen mert elkövettem ezt a baromságot sőt még megállapodtam az emberrel hogy részletekben vissza fizetem megadta a számlaszámát is , sajnos az anyagi helyzetem nem engedte eddig a tprlesztést de mostmár lett becsületes munkahelyem igy fogok tudni törleszteni neki mert igenis szándékomban áll!!

Kérdéseim:

Hány évet kell most ezért ülnöm??
A Rendőrségere bemegyek akkor még kijöhetek??

Tényleg szeretném hozzá értők segitségét kérni és fogadok minden kritikát és tanácsot !! Nagyonszépen köszönöm szép napot!!

Ui: soha nem volt ilyen fajta ügyem , gyerekkoromba voltak baromságok de az sem ilyen jellegüek!!

Vadsuhanc # 2017.06.23. 12:29

Csaló86

Azt írd le, hogy miért kérted a pénzt és miről szól a " papír " amit írtatok. ( kölcsönadás ? üzlet ? )

Szóval a lényeget nem írtad....

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.23. 12:33

Egy üzlet autóra kaptam előleget!!

Választ köszönöm!

ius latratus # 2017.06.23. 12:36

Ez büntető, de arra engedd meg, hogy felhívjam figyelmed: hétfőn keress egy ügyvédet. Innen nem fog neked tanácsot adni senki, hogy mit tegyél/ne tegyél, mit nyilatkozz stb. Pláne, hogy semmit nem ismerünk az ügyből, kizárólag, hogy volt egy olyan személy, aki adott neked 2milliót, amiről van "papír", amelyben valamiféle részletekben történő teljesítési lehetőség is szerepel. Azért is mondom, hogy keress egy ügyvédet, mert attól, hogy nem adod meg a tartozást, még nem feltétlenül csalás (...), de ha a kihallgatáson is azzal kezded, hogy "kicsaltál" 2 milliót, akkor vége...
Kérdéseidre:

Nem tudhatjuk, de talán a kérdés is felesleges.
Ezt sem, de nagy valószínűséggel igen, hacsak nem létformád a dolog.

ius latratus # 2017.06.23. 12:39

...közben már látom, hogy született két hozzászólás. Mi az , hogy üzlet autóra (sic!)? Ez így kevés. Cégnél kaptál előleget vásárlásra, vagy mi? Akkor meg pont nem csalás, de ilyen nyamvadt információ-morzsákból ne várj már értékelhető hozzászólást...

Vadsuhanc # 2017.06.23. 12:45

Csaló86

ius latratus-nak teljesen igaza van. Leírnád, ha esetleg nem terhel meg, hogy konkrétan mi a búbánatos macskafarkáról van szó?

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.23. 12:47

Kedves válaszoló!!!

Elöször is köszönöm a megtisztelő választ!!! NEM EBBÖL ÉLEK ÉS NEM FOLYAMATOS A DOLOG!!!
Igazábol ez az egy volt és lesz,az biztos!!
Meg fogok keresni egy ügyvédet megfogadom a tanácsát!

Igazábol azon idegeskedem hogy hány év börtön jár ezért nekem mert úgye ilyenért jár gondolom , meg ha bemegyek kihalgatásea egyáltalán elengednek e... mert én nem tudom hogy zajlik ilyen dolog!

Mégegyszer köszönöm !

Papiron az áll hogy kap autót és ennyi ja egy tanú és dátum de teljesités dátuma nincs megadva! A Részletfizetésről pedig szoban állapodtunk meg telefonon!

Csaló86 (törölt felhasználó) # 2017.06.23. 12:50

Kedves ius latratus!

Magánszemély vagyok én is és aki adta az is!!