Csalás ügyében kérdések


Öreg Tölgy # 2016.07.30. 08:14

A bv. bíró összességében nézi, tehát számít a tendencia is, minden esetre a fegyelmiket most már végképp el kellene kerülnie.

mimike68 # 2016.07.30. 12:45

Jó napot!
Szeretném a tanácsát kérni!Felújítunk egy házat, az ács emberrel megegyeztünk,a kért előleget átadtuk neki erről papírt írtunk.Munkadíjra és anyag költségre is kapott előleget.Elkezdte a munkát,de a felénél abbahagyta és kb másfél hónapja semmit nem csinál.A telefont egy ideig felvette és ígérte,hogy majd holnap folytatja azóta se láttuk.Számlát kértünk,de azt se kaptunk.Ott tartunk,hogy már a telefonja sem kapcsolható.A címét tudom.Tehetek feljelentést a rendőrségen csalás ügyben vagy hova tudok fordulni,hogy a pénzünket vissza kapjuk?
Válaszát előre is köszönöm.

ius latratus # 2016.07.30. 13:09

Én -bár a büntetőkhöz ritkán szólok hozzá, ezért tévedhetek is -, itt azért még nem látok csalást, ebből polgári ügy lesz, lehet, de ennyi információ még ehhez is kevés.
Fizetési felszólítás, fmh.
Ennyi.

ius latratus # 2016.07.30. 13:15

S meg kell jegyeznem, hogy világos legyen: azért az a "pénzünket vissza kapjuk" sem olyan magától értetődő dolog. Hogy értsd: nem feltétlenül a pénzed kapod vissza/meg.

mimike68 # 2016.07.30. 13:50

Szerinted miért nem csalás?Felvesz előleget anyagra és azzal nem számol el!Lehet,hogy nem kapunk vissza pénzt,de nem hagyom annyiban!Akkor jön a bíróság!

mimike68 # 2016.07.30. 13:55

A fizetési felszólítás fmh is meg lesz.

Öreg Tölgy # 2016.07.30. 16:06

Akkor lesz csalás, ha az bizonyítható, hogy az adósnak már eleve, a pénz átvételekor sem volt szándéka a szerződés teljesítésére. Ezt ennyiből nehéz, ráadásul a munka egy részét meg is csinálta. Ezért ez csak polgári ügynek tűnik.

tetrazol # 2016.08.02. 06:38

Üdv. A következő kérdésbenkérném tanácsukat. Ha névtelen közérdekű bejelentést teszek az APEHnál hogy feltehetően egy személy illegális tevékenységet folytat akkor utánanéznek a dolognak? Ha netalán bebizonyosodna, hogy nem történik ilyen tevékyenység, vagy van engedélye(ami biztos hogy nincs, csak hátha van ismerőse az apehnál)akkor engem elővesznek, hogy rosszhiszeműen, valótlan információkat közöltem?

amigo57 # 2016.08.02. 08:49

Hamis átutalási bizonylattal kicsaltak tőlem egy nagyértékű fényképezőgépet. Az illetőnek ajándékba kellett, ezért sürgette a csomagfeladást. Postapontra kérte, átvette, a pénz nem érkezett meg. A rendőrségen csütörtökön tettem feljelentést ismeretlen tettes ellen. Közölték, hogy a postán kikérik a csomagszám alapján a személyi számát, majd házkutatás lesz az illetőnél. Ez milyen hosszú procedúra szokott lenni?

Öreg Tölgy # 2016.08.04. 05:49

1 óra - 1 év közötti intervallum.

Dr.Attika # 2016.08.04. 08:56

Mitől ismeretlen az a tettes? Megadta a nevét, elérhetőségét, bankszámlaszámát.

Dr.Attika # 2016.08.04. 10:08

Egyébként a NAV bűnüldözői is előszeretettel alkalmazzák az ismeretlen tettes elleni nyomozást. (Tudjuk ilyenkor nem érvényesül az ismert tettes ellen maximum két évig folytatható nyomozás korlát.) Költségvetési csalást nem tud elkövetni ismeretlen tettes.

amigo57 # 2016.08.05. 08:16

A nevét megadta, de kérdés, hogy valós e. Lehet hamis személyivel vette át a csomagot a postán. A telefonszáma sem él már. Bankszámlaszáma nem látszik a utalási megbízáson. Aznap tettem feljelentést, amikor átvette a csomagot és rájöttem a csalásra. Gondoltam az ilyen forró nyomokat hamarabb kiderítik.

Frankophone # 2016.08.14. 09:06

Sziasztok

Szerintetek mennyi esélyem vannyerni csalási ügyben?
Megismerkedtem egy férfival aki üzletet ajánlott. Folyton pénzt kért erre arra, de számlákkal semmit se igazolt, és nincs is neki róla. Segítettem neki nem üzleti dolgokban is, mondta, hogy majd visszaadja, de ez nem történt meg.
A baj, hogy inkább készpénzben adtam, és semmiről nincs papír, hogy ígért volna valamit, hogy visszaadja.
Banki utalások is voltak viszont, amiről lehet kimutatást készíteni.
Elvileg ítélték már el csalásért, utólag kiderült.

Burn Out # 2016.08.14. 09:25

egészen pontosan 50 - 50 %

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.14. 10:18

Mert vagy elismeri - vagy nem. :D

Frankophone # 2016.08.14. 10:36

Azon múlik, elismeri-e, hogy csalt?

Burn Out # 2016.08.14. 11:19

Elismeri-e, hogy tartozik Neked. Ha nem ismeri el, akkor Te tudod-e bizonyítani, hogy szándékosan tévedésbe ejtett Téged (pl.: úgy kért Tőled, hogy tudta, hogy nem tudja visszaadni, nem is akarta visszaadni, nem is akart üzletet stb.), illetve Te tudod-e bizonyítani, hogy mikor, mennyit adtál neki stb.

pazs # 2016.08.15. 12:59

Minél hamarabb meg kéne szerezni az autót vagy visszafizetni a pénzt.

pufó75 # 2016.08.17. 12:07

Üdvözletem !

Szeretnék választ kapni a következőre
Volt élettársammal közös gyermekünk van
A volt élettársamnak, terhessége közben be kellett vonulnia büntetőjogilag 27 hónapra
Eközben szakított velem
Mégis tőlem várta el eközben, hogy támogassam őt
Én jóhiszeműen bele is mentem
Azt ígérte (tulajdonomba lévő levélben) hogyha kiszabadul visszaadja
A havi csomagfeladásról megvannak a postai nyugtáim hogy tény, segitettem neki
A gyermekünket én nevelem, igazából nem is engem károsított meg, hanem
a kisgyermeket
A volt élettársam több mint 2 hónapja szabudult, de
nem úgy néz ki, hogy vissza szeretné ezt honorálni nekem
Nem tudom mennyi a büntetési értékhatára a csalás büntettének
De a következő a kérdésem:
Büntetőjogi kérdés ez vagy polgári peres
Mihamarabbi válaszukat előre is köszönöm !

bonparadonpara # 2016.08.17. 14:01

Üdvözletem!

Több mint 1hónapja egy csaló egy tanfolyamot adott el nekem az interneten.
Ez a tanfolyam egy állás feltétele lett volna. Tehát jelentkeztem egy állásra, egy telekommunikációsra, és kaptam is választ. Ahhoz hogy az állást megkapjam, mondták, hogy egy tanfolyamon kell részt vennem, ami önköltséges. Azonban ha a tanfolyamot sikeresen elvégzem, visszaadják az árát. Elutaltam a pénzt, mivel számlát is állított ki. Nekem gyanús volt, de édesanyám is mondta, hogy próbáljam meg stb mert a melóm rossz volt.
A legszebb, hogy egy létező cégről van szó. Egy darabig írt is, először is a tanfolyamról írt, hogy júli 25.-én kezdődne stb stb. Aztán valamilyen oknál fogva írta, hogy a tanfolyam elmarad. Júli 28-ig írt is. Írta, hogy legkésőbb aug 10-ig visszautalják a pénzt, ami nem történt meg. Én még akkor tettem feljelentést a rendőrségen, amikor másnap nagyon gondoltam (az elutalást követő napon) hogy csalás. Természetesen semmi a rendősrség részéről sem.... Bezzeg az autósokat tudják szivatni....

Lehetne valamit tenni ezügyben, vagy végleg keresztet vethetek a pénzemre?

Köszönöm!

bonparadonpara # 2016.08.17. 14:03

*70.000 Ft kereken a kicsalt összeg, ami elvileg már nem csak szabálysértés.

Öreg Tölgy # 2016.08.17. 15:37

Azt kéne bizonyítanod, hogy a cégnek eleve nem állt szándékában a tanfolyam megindítása. Ennek hiányában fizetési meghagyás, ellentmondás esetén polgári per.

bonparadonpara # 2016.08.17. 16:00

Tervezem hogy felveszem a kapcsolatot azzal a céggel mert szerintem nem tudnak róla. Bár nem lepődnék meg ha igen. Ha el akarták indítani a tanfolxamot de nem sikerült akkor nem kötelesek visszatéríteni?
Le tudják nyomozni IP és számlaszám alapján a csalót?
Érdemes polgári peres útra terelni az ügyet?

Köszi a választ!!

pufó75 # 2016.08.17. 16:49

Elnézést, de én nem kapok választ ?