Büntetővégzés


Majordomus # 2023.12.15. 21:41

Ráadásul ha nem tud dolgozni sem akkor még a rabtartás költségeit sem fizeti ki az is a te adódból megy.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.15. 11:42

Most képzeljük el, hogy ha nem lehet behajtani, akkor átváltoztatják elzárásra. Ez esetben nem csak hogy nem térülne meg, amit az adódból az eljárásra költöttek, hanem még a fogvatartás költségeit is az adódból fizetnék.

drbjozsef # 2023.12.15. 05:29

De.
Ezért van a bűnügyi költség, amit behajtanak - ha lehetséges - az elkövetőn.

Majordomus # 2023.12.14. 20:51

Mert más nem fizeti meg helyettünk.

drbjozsef # 2023.12.14. 19:00

Miért az én adómból fizessük annak a költségeit, hogy aki vét a szabályok ellen, az helyre tegyük?

Az oktatás, meg az aszfaltozás oké, az kell. Sőt a tűzoltó is, mert az nem tehet arról - legalábbis, nem szándékosan - akinek leég a háza.

De ha valaki megszegi a törvényeket? Én fizessem, hogy nyomozni kell utána? Na ne már.

wtf # 2023.12.14. 17:53

@KBS: de akkor mi a teendő ilyen esetben? Ezen már gondolkodtam párszor, hogy amíg olyannak küldik a csekket, akinek van bármi értéke, amit legrosszabb esetben végrehajtó vihet, akkor még... hát fogjuk rá, rendben van (*), de amikor egy nincstelen kap egy csekket a nemtudommilyen költségekről... ?

  • - azért nem érzem rendben lévőnek a dolgot, hiszen állítólag az adókat azért fizetjük, hogy az államapparátust fenntartsuk. Ebbe beletartozik a rendőrség, a bíróság is. Akkor (a kérdés költői!) mégis milyen jogon számlázza ki a rendőrség és a bíróság az eljárás költségeit?
Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.14. 05:47

Dehogy. A bűnügyi költség nem változtatható át elzárásra.

Majordomus # 2023.12.13. 20:44

Le...

wtf # 2023.12.13. 19:59

Bocs, én voltam az előző, de az új témára kattintva csak az adatlapomat dobta be a szoftver...
Magyarán, ha egy hajléktalant próbára bocsájtanak, de a költségek egy részét ráterhelik, akkor egyszerűen lecsukják a hiányzó összegért?

drbjozsef # 2023.12.13. 19:49

Ha a pénzbüntetés olyan, hogy átváltoztatható elzárásra, akkor átváltoztatják arra.
Ha nem olyan, akkor megpróbálják végrehajtani, ha nincs mit, akkor szüneteltetik. A pénzbírság (és az elzárásnak is) végrehajthatóságának elévülési ideje 5 év.

tudatlantudós # 2023.12.13. 19:20

Az előttem pár hónapja feltett kérdésre én is kíváncsi lennék: mi van, ha valaki olyantól követel a bíróság pénzt, akinek szó szerint semmije sincs?

zolij182 # 2023.09.21. 14:22

Ma kaptam (2023. 09. 21.) büntető végzést postán a szolnoki járásbíróságtól, amiben 250 ezer forint pénzbírságra ítéltek. Szeretnék részletfizetést kérni, de nem tudom, hol kell ezt kérvényezni és milyen módon. A büntető végzésben ez nincs feltüntetve. Előre is köszönöm

Slainte # 2023.07.08. 04:27

KBS,

kétségtelen, csak nem akartam túl sok felesleges infóval terhelni a laikus kérdezőt. Ezzel együtt, amit írtam, az igaz: csak újabb bűncselekmény elkövetése esetén rendelik el, csak éppen nem bármilyen újabb bűncselekmény elkövetése esetén.

A többieknek: persze, hogy nem adtak semmilyen infót a fizetés módjáról, hiszen a végzés nem jogerős! Csak akkor lesz az, ha a vádlott, a védő (ha van) és az ügyész i tudomásul vette (sőt a polgári jogi igényre vonatkozó rendelkezés ellen a sértettek is élhetnek jogorvoslattal). Úgyhogy nehogy fizessen a kérdező, mert akár az ügyész is kérheti tárgyalás tartását. Majd ha jogerős lesz a határozat, a törvényszék gazdasági hivatala tájékoztatni fogja, hogy tud fizetni.

Majordomus # 2023.07.07. 20:02

Fordulj bizalommal a bíróság Gazdasági hivatalához(csekk*számlaszám).

Kovács_Béla_Sándor # 2023.07.07. 12:40

Nem lehet, hogy a bűnügyi költségről beszélsz?

Dynamite01 # 2023.07.07. 06:24

Nagyon szépen köszönöm a válaszaikat!
Még egy kérdésem lenne, ami a pénzbüntetés megfizetését illeti. Leírták, hogy mennyit kell megfizetnem, s hogy részletfizetésben is megtehetem, viszont arra irányuló tájékoztatást nem adtak, hogy ezt hova-kinek kell megfizetnem. Se csekk, se utalási adat, se semmi. Ezügyben a Bíróságon kell érdeklődnöm ?

Kovács_Béla_Sándor # 2023.07.07. 06:06

de a büntetés végrehajtását csak újabb bűncselekmény elkövetése esetén rendelik el.
Egész pontosan, ha a szándékos bűncselekmény elkövetése miatt kiszabott szabadságvesztés büntetés felfüggesztésének ideje alatt elkövetett újabb szándékos bűncselekmény miatt ismét szabadságvesztés büntetésre ítélik. Minden más esetben lehetséges, hogy elítélik más bűncselekmény miatt, de nem rendelik el a felfüggesztett végrehajtását.

Slainte # 2023.07.07. 03:44

"Ilyenkor milyen lehetőségeim vannak?"

Tudomásul veszed vagy tárgyalás tartását kéred. Ha tudomásul veszed (és az ügyész is), akkor jogerőre emelkedik és pontosan ugyanaz lesz a hatálya, mint egy ítéletnek. Ha tárgyalás tartását kéred, akkor automatikusan hatályon kívül helyezik a végzést és elényegében akkor kezdődik egy rendes bírósági eljárás.

"Ha kimarad akár egy ember is a 15 napon belüli megfizetésből, akkor lőttek a felfüggesztettnek és börtönbe kell vonulnom?"

Nem, a kártérítésnek semmi köze a büntetéshez. Ha nem fizetsz, a károsult az összeg behajtása érdekében végrehajtást indíthat, de a büntetés végrehajtását csak újabb bűncselekmény elkövetése esetén rendelik el.

Dynamite01 # 2023.07.06. 11:33

Tisztelt Fórumozók!

2021-ben elkövettem sajnos magánszemélyek kárára 5 rendbeli csalást.
A mai napon ez ügyben megérkezett a büntetővégzésem, amiben is 1 év 8 hónap börtönbüntetésre ítéltek, 3 év próbaidőre felfüggesztve, valamint emellett 400.000 FT pénzbírság megfizetésére köteleztek. A következő oldalon köteleznek még arra, hogy 15 napon belül minden sértettnek fizessem meg az okozott kárt, ami egyébként teljesen jogos, és magától értetendő is, mindenkit fogok is kártalanítani, viszont sajnos 15 napon belül semmiképp sem fogom tudni kifizetni mind az 5 érintettnek az okozott kárt.

Az alábbi kérdéssel fordulnék önökhöz :

  • Ilyenkor milyen lehetőségeim vannak?
  • Ha kimarad akár egy ember is a 15 napon belüli megfizetésből, akkor lőttek a felfüggesztettnek és börtönbe kell vonulnom?

Válaszukat előre is köszönöm!
Üdvözlettel,