Albérleti gondok


Zöldövezeti11 # 2015.01.06. 12:23

Györgyusz !

Már idáig fajultak a dolgok ? hogy azon morfondírozol beengedjed vagy sem ?
Akkor tartozol vagy sem ez itt a kérdés !!

ObudaFan # 2015.01.06. 11:53

Érvényes szerződésed most nincs, mert szóban nem érvényes a lakásbérleti szerződés. Más kérdés, hogy 10-ig azért semmilyen eljárással nem tud kitenni.

Györgyusz # 2015.01.05. 15:18

Határozott idejű bérleti szerződésünk múlt hó 12-én lejárt. Szóban meghosszabbítottuk 1 hónappal, kifizettük az előre esedékes bérleti díjat és a visszamenőleges rezsi díjakat (a tulajdonos ragaszkodik az 1 havi hosszabbítgatásokhoz). Egy hete közöltük vele, hogy elmegyünk. Tegnap eljött, hogy megbeszéljük a részleteket, semmi gond nem volt, megállapodtunk, hogy 10-én költözünk, előtte telefonon értekezünk, hogy mikor számolunk el. Ma (5-én) felhívott telefonon, hogy kiszámolta a rezsinket, ami nagyon sok és nem fogja fedezni a kauciót, ezért holnapután eljön és adjunk neki azonnal pénzt, vagy költözzünk el azonnal... Úgy gondolom, mivel nem szegtünk szerződést, nem zavarhat el bennünket, főleg úgy, hogy jelen pillanatban semmi fizetés nem aktuális, hiszen 12-ig ki van fizetve a bérleti díj, és csak ekkor lenne esedékes a rezsi megfizetése is (vagyis elköltözésünkkor, amit 10-re terveztünk). Birtokvédelmi jogommal élve holnapután is beengedjem őt a lakásba? Illetve az állítólagos ügyvéd barátnőjét is? Köszönöm a választ.

Györgyusz # 2015.01.05. 15:15

Határozott idejű bérleti szerződésünk múlt hó 12-én lejárt. Szóban meghosszabbítottuk 1 hónappal, kifizettük az előre esedékes bérleti díjat és a visszamenőleges rezsi díjakat (a tulajdonos ragaszkodik az 1 havi hosszabbítgatásokhoz). Egy hete közöltük vele, hogy elmegyünk. Tegnap eljött, hogy megbeszéljük a részleteket, semmi gond nem volt, megállapodtunk, hogy 10-én költözünk, előtte telefonon értekezünk, hogy mikor számolunk el. Ma (5-én) felhívott telefonon, hogy kiszámolta a rezsinket, ami nagyon sok és nem fogja fedezni a kauciót, ezért holnapután eljön és adjunk neki azonnal pénzt, vagy költözzünk el azonnal... Úgy gondolom, mivel nem szegtünk szerződést, nem zavarhat el bennünket, főleg úgy, hogy jelen pillanatban semmi fizetés nem aktuális, hiszen 12-ig ki van fizetve a bérleti díj, és csak ekkor lenne esedékes a rezsi megfizetése is (vagyis elköltözésünkkor, amit 10-re terveztünk). Birtokvédelmi jogommal élve holnapután is beengedjem őt a lakásba? Illetve az állítólagos ügyvéd barátnőjét is? Köszönöm a választ.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.12.04. 10:20

nusóka

A bérleti szerződést úgy kell megírni, hogy abból egyértelműen kitűnjön, hogy a bérlőnek milyen kötelezettsége van.

Bemehetsz a lakásba, feltörheted, a zárat, vigyél tanúkat, készíts fényképfelvételeket.

Tedd rendbe a lakást, aztán a szerződés alapján, vagy egy ügyvéd segítségével kiderül, mit tudsz érvényesíteni a károdból.

matthiasi # 2014.12.04. 08:40

Nos nusóka részére mi a tipp ??

nusóka # 2014.12.01. 11:48

üdv.
a következő problémával fordulok önhöz, november elsején közölte a bérlő hogy kiköltözik a házunkból, és majd akkor adja vissza a kulcsokat ha rendbe teszi a lakást, ezt ígérte novemberre, nem reagál telefonra, sms-re semmire, azt sem tudom hol lakik, most december eleje van, és sehol semmi, ráadásul hallottam innen-onnan,. hogy nagyon tönkretették a lakást levan lakva. egyszerűen nem tudunk bemenni a házba, ők meg aztán lapítanak mint ...
ráadásul még tartoznak két havi bérleti és közüzeni számlával. fordulhatok valakihez, vagy így jártam??

Asuve # 2014.11.30. 08:29

Kedves Mindenki!
Új vagyok itt a fórumon, segítséget, ötleteket, véleményt szeretnék tőletek, mert nagy hibát követtem el.
Július 29.-én kiadtuk a lakásunkat egy 65 éves ffi és egy 40 éves nő részére, nem házasok.Határozatlan idejű szerződést kötöttünk Mondták, dolgoznak, azonnal költöznének, még nem gyanakodtunk.Mindkettőnek van állandó lakcíme. A bérleti díjról és rezsiről számlát adunk, hivatalosan, el is számolhatót.
Mondtuk, írjuk meg a papirokat, mielőtt hurcolkodnak, de ez nem történt meg, mert már jöttet is a szállítók, a bútoraikkal. A papírokat megírtuk, a számlaadásnál közölték, hogy nincs ennyi pénz nála, de holnap adja. Négy napig ígérte minden nap, minden nap volt valami kitaláció, hazugság. Aug 4.-én felmondtunk.
Közben mondta, hogy ez zaklatás és kéri a nullás számlákat a közművekről, ktsg-ről.
Azóta csak a hitegetés, hazudozás, időhúzás megy. Kiderült, csak a ffi. dolgozik egész nap, de nem kap pénzt a főnökétől.Nincs bejelentve A nővel nem jó a viszonyuk, már rendőrséget is hívott a nő, mert bezárja, elvesz tőle mindent, laptopot, telefont, szerződést. A lakók is panaszkodtak, hogy ordítozás volt már többször is.Szept. 30.-án kellett volna kiköltözniük. Azt mondták nem fizetnek szeptemberre, mert ott a kaucio. Szept rezsit fizettek és azóta semmit. eddig 200000-az elmaradás. Azóta a nő kórházba került, mert állítólag pszichiátriai beteg, a ffi mindent ráfog, kocsmából szedi össze, szétverte már a lakásokat, műszaki dolgokat is máshol, ffi-akat visz haza stb. Nov 22.-én a nő elment, kérte a segítségünket, hogy a holmiait elvihesse, aláírta a paírt, hogy nem jön vissza a kulcsát odaadta. Mi hazaszállítottuk, mert hát szegény beteg, persze nem fizetett.
Egyértelmű, hogy nem akar költözni és nem tudom kitenni jogilag.
A lakáskiürítési pert elindítottuk.... de ennél már többet szeretnék.
A beszélgetésükből kiderült, hogy több albérletből is már úgy jöttek el, hogy nem tudtak fizetni, otthagytak ingóságokat, állandó zűrjeik voltak.
Tudom, hogy a ffi, melyik cégnek dolgozik, hol dolgozik helyileg, van egy régi autója, ami nics átíratva a nevére, tudjuk, hogy céges autóval jár, a rendszámot és ez az autó sincs cégre íratva.
Ezek alapján közérdekű bejelentést tervezek tenni az NAV-nál.
Bődületes meséket talál ki, most azzal hiteget 2 hete, hogy mindent kifizet, szerzi a pénzt.
ÉS MOST:: Megbeszélt időben átmentünk, de "nagyon szomorú dolog történt." címmel a következőt adta elő. Vasárnap estér eltűnt a szekrényből a 200000.-ft, amit nekünk szánt.

    • A szekrényben van ugyan széf is, de nem abba tette a pénzt. Nem is értem, ha valaki egy ilyen társsal él elmondása szerint, akkor......?----

Mondta:- Vagy a nő eltette pakolás közben, vagy másnak is van kulcsa a lakáshoz, mert a nőtől megszerezhették. Nem merte mondani, hogy persze mi is lehettünk, mert nekünk is van kulcsunk, de hoz zárat és lezárt borítékba fogjuk tenni. Megy a rendőrségre, feljelentést tesz.Mondtuk rendben.
Hétvégén költözik, mert ez borzasztó.
Holnap jöjjünk, megírjuk a papírokat, vasárnap reggel költözik. Persze ma már nincs pénz, bizonytalan a költözés.
Mit tehetek ellene, mert úgy gondolom, hogy ez meghalad minden képzeletet.
Más kárára anyagi előnyt szerez, tévedésbe ejtett és tévedésben tart, sőt halmozza a tartozását és még rendőrségi ügybe is belekever, előre kitervelt módon.
A csalást, szélhámosságot a Btk. bünteti. Úgy gondolom ez már az és büntetendő. Megtehetem- e a feljelentést ellene?
Minden tettére bizonyítékom van.
Azt akarom, hogy megkapja méltó büntetését, mert azért merik megtenni a csaló bérlők, azt amit tesznek, mert senki nem lép ellenük.
Akár a médiánál is lépek ellene, tv sztárt csinálnék belőle, itt persze jogi esetekkel foglalkozó műsorokra gondolok.
Mit tennétek helyembe?
Köszönöm a türelmet.

Zoltanuss # 2014.11.02. 04:44

Hát elkövetted azt a hibát, hogy kiadtad másnak.
túl gyors vagy túl mohó voltál. De ha mán így történt várd ki a végét.
Az ügyvédből és a perből sokára lesz konkrétum.

b ' meg, látom már vége is a pernek !

ius latratus # 2014.10.29. 16:18

Off

Hiba volt.
Úgy értem, a konzumidióta sereget hagyni tombolni. Engem a Hallgatói Hálózat nevű, gyíkvállú szerencsétlenekre emlékeztetett a dolog, ott sem volt senki, aki vagy kettő tockost kiosztott volna a húszkilós nyomorultaknak.
Ami késik, ugyebár...

On

Zoltanuss # 2014.10.29. 15:27

nem kell restnek lenni, rendőrt kell hívni.
Ennyire ráérnek a rendőreink ??
a minap egy kormánypárt székházát verték szét a derék rendőrök szeme láttára !

ius latratus # 2014.10.27. 10:14

Az utolsó mondatom egy nyelvtani bravúr, de hadd ne javítsam...

ius latratus # 2014.10.27. 10:11

Uppsz!
Elnézést! Most nézem, hogy már két éve tűrtök. Akkor bíróság.
Azonban, ha a fáitokat, meg térköveket stb. megrongálnak, azt nem jó ötlet az ablakból nézni, nem kell restnek lenni, rendőrt kell hívni.

ius latratus # 2014.10.27. 10:07

Jegyzőhöz fordulsz,s birtokvédelmi eljárás megindítását kéred.

Madlene # 2014.10.26. 22:06

Lassan két éve kinlódunk a saját tulajdonunkban lévő kertes házunk mögötti ingatlanban lakó bérlők által okozott károkkal. A bérlők 3-4 kutyája a házunk alapját már évek óta 40-50 cm-re marják fel, kaparják ki úgy, hogy az ott elvezetett szennyvízcsatorna csövei is kilátszanak időnként. Amikor a tulajdonosnak szólok - mert én a bérlővel nem állok semmilyen jogviszonyban - akkor sem történik semmi, maximum 1-1 alkalommal a tulajdonos azt visszadobálja, ami még akkor nap újra rettenetes állapotba kerül. Esős idő esetén a víz lefolyik az alapokig is, de látványnak sem fogadható el. A bérlők 3-4-5 kocsival közlekednek ki-be egész nap - nem dolgoznak - iszonyú zajt csapva a hatalmas vaskapu ki-be nyitogatásával és a kocsik zaját még tetézik hangos és iszonyú "zeneszolgáltatással"is. A házunk előtti utcarészletet parkolóként használták, amelyet díszkövek elhelyezésével megakadályoztuk már, de a meglévő fát és bokrokat már teljesen elpusztították, azon keresztüljártak kocsival, kihuzgálták, a támasztékokat egyszerűen bedobálták a kertünkbe. Lassan úgy érzem, hogy félnem kell, mert hallottam, amikor a tulajdonosnak hangosan mondta, hogy majd engem az utcán el fog kapni. Megjegyzem, hogy egyetlen szót sem beszéltem az illetőkkel, látni is két-három alkalommal láttam, amikor a kocsival álltak ki a kapun, tehát ez minden igazságot mellőz. A tulajdonosnak már szóltam két alkalommal, s mint mondja, már neki is kínos, mert állítólag már régen ki kellett volna költözniük az ingatlanból. Kérdésem, hogy mit tehetek? Idős emberek vagyunk, a férjem beteg ember és soha ebben az utcában ilyen helyzet még nem volt, csak amióta ezek az emberek beköltöztek az ingatlanba albérlőként. A szomszédoknak is van panasza a zajongásra, az állandó kocsizajra és hangos zenére. Előre is tisztelettel megköszönöm útmutatását további teendőimet illetően.

matthiasi # 2014.10.11. 09:26

raffaieva !!

most futott bele hasonló szituációba az egyik rokon. kiadják a lakásukat teljesen bútorozva háztartási gépekkel felszerelve. és az első bérlő már mazsolázik : nem kél nekie a mosógép és egy fotelágy.
Így nekünk lesz egy +, azaz tartalék mosógép és egy fotelágy, csak a raktározásról kell gondoskodni. na de mi van ha a következő bérlőnek pont mosógépe nincs ??
mi van, mi van ? Hát hoz magának !!

megjegyzés : a kiadó a tulaj még kezdő bedőlt az ilyen mazsolázásoknak !!

matthiasi # 2014.10.11. 09:19

kijelentette, hogy csak akkor mehetek el, ha az élettársa kijön a börtönből

és mi van ha az illető 25 évet ül ??

Óvónéni # 2014.10.01. 12:18

Szép napot!

2014. június eleje, és július 05. között albérletben laktam Kovács Józsefnénál az Új utca 19/A szám alatt.Ezen időszak alatt a Magyar Közútnál dolgoztam közmunkásként. Már az ott tartózkodásom ideje alatt voltak nézeteltérések, belekötöttek sok dologba, amit csináltam.Ez sok volt nekem, és mondtam, hogy elmegyek onnan, erre Kovács Józsefnénak a lánya (Szotszkov Gáborné) kijelentette, hogy csak akkor mehetek el, ha az élettársa kijön a börtönből. Az egész dolog akkor fajult el, amikor megkaptam a fizetésem, melynek összege 40.000 forint volt.Kicsalták a pénzem, hogy majd ők vigyáznak rá, nehogy elhagyjam, eltűnjön vagy hasonló, és majd ha kell csak szóljak.ez azonban nem így volt, amikor szükségem lett volna a pénzre azt vissza már nem kaptam.Ez vitákat szült, és a végén már annyira nem bírtam, hogy a kollégámtól kértem kölcsön pénzt és hazajöttem. Azóta többször próbáltuk visszakérni a pénzt és az ottmaradt ruháimat, eredménytelenül, nem hajlandóak segíteni, ehelyett inkább a családomat sértegetik, például egyszer azt a kijelentést tették, hogy azért nem adják vissza a pénzt, mert félrerakták édesanyám temetésére. Az ott maradt ruházatom összege kb. 15.000 forint.

Tisztelettel:

Sólyom Zsolt

SolnesM # 2014.09.23. 08:42

raffaieva !

.Mi a teendő?

Megjavíttatod a mosógépet, újat veszel vagy szerződést módosítotok.

Viszont háztartási gépekkel nem praktikus kiadni lakást.

Azt hozza csak magával a bérlő.
Ha van ilyen / pl. mosógép , hütő, stb. ... / azt un. ráadásként bonuszként kell megjelelőlni. A mig működik addig ok. ha elromlik vegye úgy hogy nincs .

Persze dilema ,hogy egy lakást hogy adjunk ki. A teljesen bútorozott és a teljesen bútor nélküli a két véglet. Mindegyiknek van előnye és hátránya.
Korábban félig /harmadáig bútorozottan adtam ki ingatlanokat. Nos ilyenkor nem mondhatja az ember, hogy ne egészítsék ki. Ez egy nem jó megoldás.
Legközelebb csak teljesen bútorozott ingatlant adok ki. Azért jó mert a szépséghibákat takarják a bútorok.
A bútorozott és háztartási gépekkel is ellátott ingatlan nem bérlakás hanem apartman - annak megfelelő árakkal .

raffaieva # 2014.09.21. 10:27

Sziasztok!
Segítségre lenen szükségem. Bérbeadtam a lakásomat bútorozottan idén júniustól. Elromlott a mosógép a múlt héten a bérlők rám hárítják a problémát.A lakást működő berendezésekkel vették ki és eltelt 3 és fél hónap.Mi a teendő?

Zoltanuss # 2014.09.10. 09:05

Én egyébként ha a bérlőm menni akar, nem gördítek akadályt elé. Akár másnap is mehet. De szólok neki, hogy ne hamarkodja el. ha megy emlékeztetem, hogy 1 hónap felmondásban egyeztünk meg. És felajánlom neki, hogy ha előbb elmegy a fennmaradó időt felezzük. Azaz ha most szept. 10 én akar menni és tényleg kiköltözik akkor 2 hét lakbér még jár nekem és holnap 11.- én elszámolunk. De az ilyen azonnal menő ritka. Inkább úgy szokott lenni : most 10 -én szól , hogy 20 án menne . Ok. akkor a martadék 20 napot felezzük.

Az ilyen az elején történő felújításba meg sohasem egyezek bele. Ez azt jeleneti ,hogy a lakás nem felel meg a bérlőnek, akkor meg minek akarja kivenni ?
Persze lehet igaza van, de az átgondolás az én dolgom.

Mottó : egy lakáson sok mindent lehet csinálni, alakítgatni - akár a végtelenségig is -, viszont csak a balesetet okozó dolgokat kell elhárírtani.

Zoltanuss # 2014.09.10. 08:50

.A bérlő az iskolára hivatkozva a lakást nem kívánja használatba venni,a lakásbérleti szerződéstől elállna,és azt szeretné,hogy az eddig a tulajdonosnak megfizetett 2 havi kaut + 1 havi lakbért visszafizessék neki.A lakásra költött pénzt nem kéri vissza.
Természetesen visszajár a kaució, a bérleti díjon lehet vitatkozni, de elvileg a felmondási időre jár a bérbeadónak- mert ugyi van a világon szimetria is.
De ha nagyvonalú a bérbeadó, akkor el is engedheti, hiszen a leendő bérlő :
-Az átalakítást a bérbeadó tudtával,és beleegyezésével történt,szerződésbe is van foglalva.
Persze a tulaj abban a hitben élt, hogy egy hosszú lejáratú jogviszony lesz. Ez nem jött be, így tekintheti az egész átalakítást rongálásnak /is /. Nem tudhatjuk az átalakítás hasznosságát ,költségét és még sok mindent. Csak annyit a bérlő meggondolta magát és előítélettel van a nehezen kezelhető gyerekek iránt.

bitimania # 2014.09.09. 13:12

Zoltanuss-Az átalakítás a bérbeadó tudtával,és beleegyezésével történt,szerződésbe is van foglalva.
ObudaFan-Akkor késő bánat...a szerződésben nincs meghatározva 8 napon belüli elállás,vagy bárminek a lehetősége.

Köszönöm a válaszokat.

Zoltanuss # 2014.09.09. 03:49


bérlő elvégeztette szakszerűen a lakásban az igényeinek megfelelő átalakításokat,

azaz megrongálta az ingatlant, így előfordulhat, hogy kártérítést fizet !!

ObudaFan # 2014.09.08. 18:54

Jetta1993

Bérleti díj követelése lehet, hiszen ott laktok. De arra az időre, amíg nem teljes értékű az ingatlan, mondjuk, mert nincs víz, addig le kellene szállítani a bérleti díjat.