Biztosító követelése


bakes # 2014.03.26. 19:12

Mi a különbség, ha díjnemfizetés miatt szűnik meg, vagy a forgalomból kivonás miatt szűnik meg a biztosítás?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.26. 18:20

Helyes az álláspont.

bakes # 2014.03.26. 18:12

jogos e biztosító álláspontja, miszerint ők a forgalomból kivonás napját tekintik a szerződés felmondásának, és nem az idegenkezű eltulajdonítás napját.Mivel 2014-re nem fizettem be a biztosítást,azt ők felmondták.Csak akkor szüntetik meg kivonással a biztosításomat, ha befizetem a 2014.02.26.-ig esedékes biztosítási díjat.Ezt így megtehetik? eltulajdonítás: 2013.10.12
biztosítás rendezve:2013.12.31-ig, forgalomból kivonás:2014.02.26.
A biztosító részéről igaz e a következő állítás?

Tájékoztatjuk, hogy Társaságunk csak akkor tudja a biztosítását törölni végleges kivonással, ha a részünkről kiküldött 8.765,-Ft befizetésre kerül.
Ez a 2014.01.01-től, 2014.02.26-ig terjedő időszakra szól.
A gépkocsit az Önkormányzat, csak 2014.02.26-tól vonta ki a forgalomból.
Eddig az időszakig a díj a biztosítót illeti a díj.Tájékoztatom, hogy a biztosító társaság a nyomozás lezárásának napjával, mely megegyezik a végleges kivonással, tudja megszüntetni a biztosítást.
Valamint az okmány iroda bejegyzése a kekkhban is megegyezik a 2014.02.26-i dátummal, így más dátummal nem áll módunkban megszűntetni és a díjtól eltekinteni sem tudunk, hiszen a központi rendszer szerint a gépjármű forgalomban volt.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.26. 14:06

Öt mondatban?

bakes # 2014.03.26. 13:58

Sziasztok!

2013.10.12.-én ellopták az Öcsém autóját.Munkája miatt én intéztem a lopással kapcsolatos ügyeket meghatalmazással. Mikor megkaptam a rendőrségi jegyzőkönyvet a nyomozás megszüntetéséről, aznap igényeltem sorszámot,( hogy ne az egész nap kelljen hiányoznom a munkából)bementem az okmányirodába, hogy kivonassam az ellopott autót. Ott szembesültem azzal, hogy a törzskönyv is kell hozzá, amit az Öcsém elhagyott. Akkor nem indították el a törzskönyv hivatalos nyomozását, mert arra nem volt meghatalmazásom. Újabb időpontot kellett kérnem, ami 2013. dec.17.-e volt a XIII.ker. okmányirodába. Öcsém Üzembentartója lett közben egy utánfutónak, így egy kalap alatt akartam elintézni a két ügyet. Kiindulva abból, hogy a III.ker.-i okmányirodában egy személy max 2 ügyet intézhet egyszerre. Amikor megcsinálták az üzembentartóit, akkor közölte velem az ügyintéző, hogy a törzskönyvre nincs ideje, igényeljek új időpontot. :-(
2014 jan.07-re kaptam újabb időpontot. Végre elindították a törzskönyv keresését. letelt az egy hónap, miután ki lehet vonatni a forgalomból az autót,de csak febr.26.-ára kaptam időpontot. Végre sikerült kivonatni a forgalomból.:-)
Én ezzel párhuzamosan tájékoztattam emailben a biztosítót, hogy ellopták az autót.Elküldtem nekik a jegyzőkönyvet, amit a rendőrség állított ki az eltulajdonítás napján. Ez a biztosítónak nem jó, mert nekik a nyomozás lezárásról kell a határozat, és a jármű forgalomból kivonásáról a dokumentum.Ezeket febr.26.-án,amikor a kivonás megtörtént emailen elküldtem nekik. Automata válasz érkezett. Levélben értesítettek március 06.-ai keltezéssel, hogy díjnemfizetés miatt megszüntették a biztosítást. Levelezésbe fogtam, és azt a választ kaptam tőlük, "Tisztelt Ügyfelünk!
Tájékoztatjuk, hogy Társaságunk csak akkor tudja a biztosítását törölni végleges kivonással, ha a részünkről kiküldött 8.765,-Ft befizetésre kerül.
Ez a 2014.01.01-től, 2014.02.26-ig terjedő időszakra szól.
A gépkocsit az Önkormányzat, csak 2014.02.26-tól vonta ki a forgalomból.
Eddig az időszakig a díj a biztosítót illeti a díj.Tájékoztatom, hogy a biztosító társaság a nyomozás lezárásának napjával, mely megegyezik a végleges kivonással, tudja megszüntetni a biztosítást.

Valamint az okmány iroda bejegyzése a kekkhban is megegyezik a 2014.02.26-i dátummal, így más dátummal nem áll módunkban megszűntetni és a díjtól eltekinteni sem tudunk, hiszen a központi rendszer szerint a gépjármű forgalomban volt."Észrevétel: a nyomozás lezárásának napja (kelt:2013.okt.29.kézbesítve:2013.nov.14.) nem egyezik meg a forgalomból kivonás napjával.
Jogosan kéri a biztosító az összeget? Csak azért, mert a súlyadót az eltulajdonítás napjától nem kell már fizetni, hiába csak febr.26.-án lett kivonva az autó a forgalomból.

Előre is köszönöm a segítséget!

Csaba1986 # 2014.03.20. 21:25

hewaa: attól függ hogy élt -e még a szerződés 60 vagy 90 nap, biztosítója/módozatja válogatja), mert akkor sajnos jogos, ha viszont már törölt szerződés akkor csak a respiró (60-90nap díja) jár nekik...

Csaba1986 # 2014.03.20. 21:20

Az úgynevzett "respiró időszakra járó díjat kérik" amíg díjnemfizetése esetén is kockázatban álltak, ez jogos követelés, de előbb utóbb szerintem feladják..

Csaba1986 # 2014.03.20. 21:20

Az úgynevzett "respiró időszakra járó díjat kérik" amíg díjnemfizetése esetén is kockázatban álltak, ez jogos követelés, de előbb utóbb szerintem feladják..

berytibi # 2014.03.18. 18:55

Ma kaptam egy ismételt fizetési felszólítást a Creditfortis-től, természetesen ezt is simán a postaládába dobva.... Van valakinek jótanácsa ezzel kapcsolatban??

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.17. 14:13

Tudsz bizonyítani?

berytibi # 2014.03.17. 13:14

Tanács a részemre valakitől, aki járt már hasonló cipőben??

ObudaFan # 2014.03.17. 10:09

Arra elég, hogy ne emelkedjen jogerőre a fizetési meghagyás és az ügy perré alakuljon. De a perben ezek alapján nem sok esélyed lesz.

hewaa # 2014.03.17. 07:49

MOKK-os levelem érkezett fizetési meghagyással. Nem tudtam fizetni a biztosításomat.. persze senki nem tájékoztattak hogy ezt minden év végén lehet csak felmondani. Azt tudom, hogy válaszolni kell ere a levélre . Elég az hogy nem ismerem el a tartozásom és ezt megírom? Kérem segítsen nekem ebbe valaki!! Köszönöm!

berytibi # 2014.03.03. 10:58

Hasonló témában szeretnék tanácsot kérni, ahogy láttam más is van, volt hasonló cipőben. 2013.március 01-től nem kívántam élni a GENERALI biztosítónál meglévő ház-start lakásbiztosításom további fizetésével. Az előzményekhez tartozik, hogy több éven keresztül ennél a biztosítónál volt a lakásbiztosításunk, soha egyetlenegy káreseménnyel sem. 2013. februárjában beázott a tetőnk a hó alatt és a tetőtérben kb. 30 ezer forint kár keletkezett. Bejelentettem, mire levélben válaszoltak, nem fizetnek, nem vihar eredetű a kár. Ezen rágtam be, bementem a biztosító nyíregyházi irodájába, ahol azt mondták, ha fel akarom mondani, akkor nem fizetéssel megszűnik a biztosításom, mivel az évforduló előtti 30 nap -amelyről természetesen ők sem tájékoztattak egyik évben sem - már elmúlt... Május környékén hívott egy hölgy, hogy mi az oka, hogy nem fizettem. Elmondtam neki, hogy az Ő irodájukban tanácsolták ezt, mert csak így tudják megoldani. Ma pedig kaptam a CREDITFORTE Kft-től egy sima levelet, hogy azonnal fizessek be díj elmaradása miatt 6333 Ft-ot, ami kb 2 havi díjnak felelt volna meg.... Tanácstalan vagyok, volt ilyen, és volt olyan hozzászólás is hasonló ügyben... Ezek szerint egyébként a díjnemfizetési tanács minek számít a GENERALI iroda dolgozójától??

ObudaFan # 2013.12.31. 09:35

Úgy szólítanak fel, ahogy akarnak, ez nyilván kisebb költséggel jár. Nem ezen múlik, hogy tartozol-e, vagy sem.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.19. 10:41

Valószínűleg igen.

tbb74 # 2013.11.19. 07:51

A biztosító követelése kb. egy negyedéves összegnek felel meg, pár száz forinttal magasabb.
Nem az összeggel van problémám, hanem az eljárási móddal. A biztosító emberének tanácsára történt a díjnemfizetéssel történő felmondás,akkor azt elfogadták, nem volt felszólítás, sem tájékoztatás.
A PTK alábbi pontja szerint, ha jól gondolom, megszünt a szerződésünk:

543. § (1) A biztosítási díj esedékességétől számított harmincadik nap elteltével a szerződés megszűnik, ha addig a hátralékos díjat nem fizették meg, és a biztosított halasztást sem kapott, illetőleg a biztosító a díjkövetelést bírósági úton nem érvényesítette.

(2) A biztosító a szerződés megszűnését és a bírósági út igénybevételének határidejét további harminc nappal meghosszabbíthatja, ha az esedékességtől számított harminc nap eltelte előtt ennek a körülménynek a közlésével a biztosítottat a fizetésre írásban felszólítja.

Hivatkozhatok-e erre?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.17. 09:41

elmarad egy vagy kettő hónappal, akkor automatikusan megszünik a biztosítás - na nem a követelésük ha nem nekik a kártérítés vállalásuk.
De. A szerződés - tehát a díjfizetési kötelezettség is megszűnik.

SolnesM # 2013.11.17. 03:12

Egyáltalán van magyar biztosító ?

Jó kis pénzszivattyúk ezek a külföldi társaságok !!

SolnesM # 2013.11.17. 03:08

tbb74 !
Az elmaradásod kb. 2 év.
Ki kell fizetni ! Az nem mentség, hogy van egy másik biztosítónál szerződésed.
Most akkor felmondtad e anno vagy sem ? Eleve év közben felmondani nem lehet egy biztosítást, csak fordulókor.
Az már kissé homályos , hogy ezt hogyan értik. Nekem pl. úgy írták, hogy fordulóra, valahogy azt vettem ki a szavaiból, hogy forduló előtt egy hónappal.
Elég fifikásak a biztosítók. ha valaki pl. elmarad egy vagy kettő hónappal, akkor automatikusan megszünik a biztosítás - na nem a követelésük ha nem nekik a kártérítés vállalásuk. ők akkor már nem vállalnak még papíron se kockázatot viszont kérik a díjat minimum a fordulóig. de ahogy látom nálad már a második forduló is megtörtént. Nyilván nem érdekük nekik a tájékoztatás , így minden kockázat nélkül jön a pénz. Az un. adósság behajtó is jócskán ráteszi majd a díját.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.15. 16:59

Mennyi lenne az az elmaradás? Úgy értem, hány havi díj?

tbb74 # 2013.11.15. 10:41

Tisztelt Jogi Fórum!

Biztosítási díjnemfizetésből adódó probléma miatt kérem véleményüket. A biztosítóval történt szóbeli egyeztetéssel 2011.10.01-gyel díjnemfizetés miatt megszűnt a lakásbiztosításunk. (nem évfordulókor és nem írásban). Ekkor azt a tájékoztatást kaptuk, hogy ez a "bevett szokás" amennyiben év közben kívánjuk megszüntetni biztosításunkat. Ezt követően nem kaptunk semmilyen felszólító levelet a biztosítótól, miszerint díjhátralékunk lenne. Egészen 2013.11.07-ig, amikor is már egy követelésbehajtó cégtől érkezett felszólítás, miszerint elmaradásunk van. Felkerestük a biztosítót, aki tavalyi törvénymódosítással magyarázta követelését.
Jogosan járt -e el ebben az esetben a biztosító, hiszen nem küldött sem 2011-ben, sem idén felszólító levelet, nem volt részükről semmilyen megkeresés, jogos-e a követelésük, mit tehetünk?
Egyébként 2011.10.01-től volt élő szerződésünk más biztosítónál.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.13. 17:14

A bíróság engedélyezett részletfizetést?

Nougat13 # 2013.11.13. 08:40

Üdv mindenkinek!
Egy kis segítséget kérnék egy már régen megszűnt életbiztosítással kapcsolatban.
2011 év elején díjnemfizetéssel megszűnt az életbiztosításom,amit még abban az évben a biztosító perre vitt és a követelést meg is nyerte.Azóta törlesztgettem a megítélt összegeket,az idei nyáron pedig sikerült a végére jutnom az egésznek.Október elején viszont kaptam egy felszólítást,hogy fizessek be még egy szép összeget a biztosító felé,mint kamatot,pedig a bírósági papíron feketén-fehéren pontos összegekkel le van írva minden fizetnivalóm.A mostani levélben a Ptk 301.-re hivatkozva követelik ezt az összeget.Az ÁSzF szerint viszont az ilyen megszűnéseknél csak az éves díj jár a biztosítónak kamatokról egy szó sincs.Akkor most melyik?
Mit tudok ilyenkor tenni?
Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.25. 11:29

Valóban, általában hagyják. De azért álltam (meg ültem) én a PKKB-n szemben a K&H-val; nagyon is ragaszkodtak hozzá, hogy az egész éves díj jár, mert időben bírósághoz fordultak. (Sőt, szerintük a következő év díja is járt, mert nem fogadták el azt az álláspontomat, hogy a a fordulónap előtt nem megfelelő idővel közölt felmondás azért a következő fordulóra már hatályos. Tkp. ezért pereltünk. Meg sikerült érdekmúlást is bizonyítani.)