GYED,GYES, táppénz


naomi23 # 2012.05.07. 18:01

Tisztelt Szakértő!
Kérdésem az lenne, hogy
2009.12.01-2010.05.15 TGYÁS
2010.05.16-2011.12.18 GYED
2011.12.19-2012.12.18ig passzív gyesen vagyok itthon, utána amíg nem találok munkát milyen átmeneti segítséget tudok igénybe venni?
Üdvözlettel

naomi23 # 2012.05.07. 18:24

Tisztelt Szakértő!
Kérdésem az lenne, hogy
2009.12.01-2010.05.15 TGYÁS
2010.05.16-2011.12.18 GYED
2011.12.19-2012.12.18ig passzív gyesen vagyok itthon, utána amíg nem találok munkát milyen átmeneti segítséget tudok igénybe venni?
Üdvözlettel

Motoroslány # 2012.05.07. 20:01

Tisztelt Szakértők!
Első gyermekem 2009. 01.09-én született, második pedig 2010. 09.05-én. Bruttó bérem 265.000ft volt, amikor eljöttem szülni, a kettő között nem mentem vissza dolgozni. 2009 januárja óta itthon vagyok, jelenleg gyeden a másodikkal.
Szerettem volna visszamenni dolgozni a harmadik baba előtt, de nem tudnak számomra munkát biztosítani.
Hol tudok utánanézni, illetve utánaszámolni annak, hogy mennyi lesz a tgyásom, gyedem, ha szülök egy harmadik babát a közeljövőben? Illetve mikor érdemes szülnöm? Ha most szeptembertől elmennék valahová dolgozni gyes mellett az mennyiben befolyásolni a 3. után járó ellátásokat?
Előre kösönöm válaszukat.üdv

Dödölle1 # 2012.05.08. 11:06

naomi23

Amennyiben a jogosultsági feltételek fennállnak álláskeresési járadékot (érdeklődni a Munkaügyi Központban tud), vagy az 1993. évi III. törvényben nevesített ellátásokat (érdeklődni a lakóhelye szerinti polgármesteri hivatal szociális irodáján tud).

tunde8 # 2012.05.08. 12:51

Tisztelt Szakértők!

Első gyermekemmel vagyok itthon most még Gyeden, de május végétől gyesen. Szülés után munkaviszonyom megszűnt. Szeretnénk második babát, de így csak gyesre vagyok jogosult, a többire nem. A kérdésem az lenne, hogy ha május végétől egyéni vállalkozásba kezdek Gyes mellett, akkor onnantól a 365 nap biztosítási idő ketyeg, ugye? Illetve ha majd teherbe esem, onnantól kezdve fizetem a járulékokat magam után 180 napig (mondjuk a 186.000 Ft után és akkor a max. gyedre lennék jogosult), akkor jogosult leszek tgyes és gyedre?

Válaszát előre is nagyon köszönöm!
Tisztelettel: Tünde

Dödölle1 # 2012.05.09. 15:10

tunde8

Igen, amennyiben főállású egyéni vállalkozó lesz, úgy ez az időtartam a Tbj. 5. § értelmében biztosítási időnek számít.

Amennyiben a GYES mellett keresőtevékenységet (vállalkozási tevékenységet) saját személyében folytat, úgy járulékfizetési kötelezettsége keletkezik. (Tehát nem a teherbe eséstől, hanem a vállalkozozás kezdetétől áll fenn a járulékfizetési kötelezettség.)

Nem köteles járulékot fizetni azon vállalkozó, aki GYES-ben részesül, ha ez idő alatt a vállalkozói tevékenységét emiatt nem folytatja. Lásd Tbj. 29. § (3) és 29. § (4).

Igen, az Ön által megadottak alapján jogosult lesz THGY és GYED ellátásokra is, utóbbit max. összegben kaphatja azzal, hogy addig a minimálbér változhat és így a GYED max is nőhet....

A GYES melletti munkavégzéssel kapcsolatban javaslom tanulmányozni a Csttv. vonatkozó szakaszait.

Tbj=1997. évi LXXX törvény.

Emesi # 2012.05.09. 16:23

Tisztelt Szakértő!

Jelenleg gyed-en vagyok és beadtam a nyilatkozatot a jövedelemkiegészítés igényléséhez. Ha esetleg nem vagyok jogosult a jövedelemkiegészítésre, akkor arról kell kapnom értesítést? Ha igen, mennyi időn belül?

Dödölle1 # 2012.05.10. 06:54

Emesi # e-mail 2012.05.09. 18:23 Tisztelt Szakértő!

Jelenleg gyed-en vagyok és beadtam a nyilatkozatot a jövedelemkiegészítés igényléséhez. Ha esetleg nem vagyok jogosult a jövedelemkiegészítésre, akkor arról kell kapnom értesítést? Ha igen, mennyi időn belül?

Igen, szabályos, alakszerű közigazgatási (elutasító) határozatot kell hoznia a tb. kifizetőhelynek.

Az ügyintézési idő 30 nap.

csucsoka # 2012.05.14. 13:22

Állásfoglalását szeretném kérni az GYED jövedelempótlék/kompenzáció ügyben:
2010.novemberében szültem,jelenleg GYED-en vagyok egyetlen gyermekemmel.
Tavaly a max.gyedet kaptam br.109.000 Ft-ot , idén is a max-ot kapom 130.200.-, szülés előtti bérem br.180 .000, 10 éves munkaviszonyom van.
2011-re kaptam adójóváírást, a családi adókedv.-t apuka veszi igénybe. Tehát a feltételeknek megfelelek.
Beküldtem a nyomtatványt az OEP-hez még márciusban, válasz és pénz azóta sem érkezett,így betelefonáltam, azt az infót kaptam,hogy nekem nem jár, mivel a max.gyedet kapom. (Akkor minek írták a feltételek közé, hogy akinek a jövedelme br.202.000.- nem érte el az jogosult, hisz 201.000.-nél vagy nem sokkal alatta lévő jövedelemnél,mint az én br.180.000.- már max. gyed jár!!!)
Érdeklődnék, hogy a kompenzációnál milyen jövedelmet vesznek alapul, a tavalyi br. gyedemet vagy az idei br gy.edemet vagy a netto gyedemet?
És még egy érdekes dolog, hogy a kolléganőm 2 héttel korábban szült,mint én, ugyanannyi volt a bérünk (neki is br.180.000.-), tehát ő is max.gyed-en van, náluk még ő is veszi igénybe a családi adókedv-t és ő már a múlt hónapban megkapta a komp.visszamenőleg!!!
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv. Csucsoka

Dödölle1 # 2012.05.15. 13:48

T csucsoka!

Az Ön által feltett kérdésre adandó válasz jogi háttere az alábbiakban foglalható össze:

A terhességi-gyermekágyi segélyben és gyermekgondozási díjban részesülők számára nyújtott jövedelempótlékról szóló 6/2012. (II. 1.) Korm. rendelet értelmében:

1. § (1) E rendelet hatálya a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény (a továbbiakban: Ebtv.)

  1. 40. § (1) bekezdésében meghatározott terhességi-gyermekágyi segélyben, valamint
  2. 42/A. § (1) bekezdésében meghatározott gyermekgondozási díjban [az a) és b) pont a továbbiakban együtt: pénzbeli ellátás] részesülőkre terjed ki.

(2) Az e rendeletben meghatározott eljárásra az e rendeletben meghatározott eltérésekkel a közigazgatási hatósági eljárás általános szabályairól szóló törvényt kell alkalmazni.

2. § A 2011. december 31-én már és 2012. január 1-jén még az 1. § szerinti ugyanazon pénzbeli ellátásban részesülő személy (a továbbiakban: Igénylő) havonta a 3-5. §-ban foglalt feltételekkel a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény (a továbbiakban: Szja tv.) 1. számú melléklet 1.1. pontja szerinti adómentes, nettó összegben megállapított jövedelempótlékra (a továbbiakban: jövedelempótlék) jogosult.

5. § A 2011. decemberben egy naptári napra járó pénzbeli ellátás összegének 31-szerese, illetve az Ebtv. 42/D. § (4) bekezdésében foglaltak alapján a 2012. évi felülvizsgálatot követően megállapított egy naptári napra járó pénzbeli ellátás összegének 31-szerese figyelembevételével az a gyermekgondozási díjban részesülő, aki a 10. § szerinti nyilatkozata alapján az Szja tv. 29/A. §-a és 29/B. §-a szerinti

  1. családi kedvezményt nem veszi igénybe, a 2. mellékletben foglalt táblázat A oszlopa szerinti,
  2. családi kedvezményt egy kedvezményezett eltartott után veszi igénybe, a 2. mellékletben foglalt táblázat B oszlopa szerinti,

pénzbeli ellátás összegétől függő jövedelempótlékban részesül.

7. § Az Igénylő nem jogosult jövedelempótlékra, ha

  1. az Szja tv. 29/A. §-ában és 29/B. §-ában foglalt családi kedvezményt 206 250 forintot elérően vagy azt meghaladóan érvényesít,
  2. 2011. évre vonatkozóan adójóváírást nem vett igénybe.

10. § (5) Amennyiben a jövedelempótlék iránti kérelemben foglaltaknak a pénzbeli ellátást folyósító szerv helyt ad, a jövedelempótlék megállapításáról nem kell határozatot hozni.

A hivatkozott Kormányrendelet 2. mellékletben foglalt táblázat szerint 119.100 Ft.- feletti pénzbeli ellátás esetén jövedelempótlék nem állapítható meg.

Fentiekből következik, hogy szóban helyes tájékoztatást kapott, azonban a kifizetőhely/EPSZSZ döntését köteles határozatba foglalni.

Érdeklődnék, hogy a jövedelempótléknál milyen jövedelmet vesznek alapul, a tavalyi br. gyedemet vagy az idei br gy.edemet vagy a netto gyedemet?

Az idei bruttó GYED-ét (31 napos hónapot alapul véve).

És még egy érdekes dolog, hogy a kolléganőm 2 héttel korábban szült,mint én, ugyanannyi volt a bérünk (neki is br.180.000.-), tehát ő is max.gyed-en van, náluk még ő is veszi igénybe a családi adókedv-t és ő már a múlt hónapban megkapta a komp.visszamenőleg!!!

Ezzel kapcsolatban, látatlanban, érdemben nem tudok állást foglalni, ezen észrevételét célszerű a jogorvoslati kérelmében jelezni.

(Akkor minek írták a feltételek közé, hogy akinek a jövedelme br.202.000.- nem érte el az jogosult, hisz 201.000.-nél vagy nem sokkal alatta lévő jövedelemnél,mint az én br.180.000.- már max. gyed jár!!!)

Itt nem jövedelemről, hanem családi adókedvezményről van szó,összege pedig nem 202.000 Ft.-, hanem 206 250 Ft.- a kettőt ne keverje!!!!

Hasonlóképpen ne keverje a bérkompenzációt és a THGY-GYED jövedelempótlékot, mert az két különböző dolog, két különböző feltételrendszerrel.

baktarin # 2012.05.16. 14:19

Üdvözletem!
Tanácsot szeretnék kérni a következőkben:
Jelenleg Angliában élek, de az elkövetkező hónapokban haza költözöm a családommal. Van egy 11 hónapos fiunk, aki itt született Angliában. Folyamatos munkaviszonnyal rendelkeztem 2007. juliusától 2012. februáráig Angliában. Kaphatok Magyarországon gyest családit vagy valami ilyesmit?
Válaszát előre köszönöm.

relbod12 # 2012.05.16. 18:35

Tisztelt Szakértők!

2012.06.07-én tölti be fiam a 2 évet, lejár a GYED. Már jeleztem korábbi munkaadómnak, hogy szeretnék a GYED után visszatérni a munkahelyemre, miután kivettem az előző évi szabadságaimat. (34 nap) Mondhatja-e, hogy nem adja ki egyben és azonnal ezeket a napokat?
További kérdésem: van-e még lehetőségem visszavonni a bejelentésemet és ha igen, meddig, ha úgy döntök mégis maradok GYES-en. Valamint, ha most mégis visszamegyek, és menet közben döntök úgy, hogy mégis GYES-en maradok, igényelhető-e a gyerek 3 éves koráig a GYES, annak ellenére, hogy megszakítottam az itthonlétet.
Válaszukat előre is köszönöm!

bpk12 # 2012.05.16. 19:31

Tisztelt Szakértők!

2004. február 09. óta folyamatos a munkaviszonyom, most azonban határozott idejű szerződésem van a munkáltatómmal, mely 2013.december 31.-én jár le.
Jelenleg 23 hetes kismama vagyok, a szülés várható időpontja szeptember 15. Jelenleg még dolgozok, 257.000 a bruttó bérem.
Az addig világos nekem, hogy szeptember 15.-től TGYÁS, majd GYED a gyermek 2 éves koráig. Azonban mi történik, ha szeretnénk második gyereket?
Hogy időzítsük a második babát? Hogy járnánk a legjobban? Ha jól értelmezem a jogszabályt, akkor, amennyiben az első gyermek 2 éves koráig megszületne a második gyermek, akkor kaphatnám tovább a korábbi Gyed-et? Tehát még a 257.000 után kaphatnám a második gyerek után is a max Gyed-et?
Köszönöm a válaszát előre is.

tunde8 # 2012.05.17. 07:09

Kedves Dödölle1!

Tisztelt Szakértők!

Első gyermekemmel vagyok itthon most még Gyeden, de május végétől gyesen. Szülés után munkaviszonyom megszűnt. Szeretnénk második babát, de így csak gyesre vagyok jogosult, a többire nem. A kérdésem az lenne, hogy ha május végétől egyéni vállalkozásba kezdek Gyes mellett, akkor onnantól a 365 nap biztosítási idő ketyeg, ugye? Illetve ha majd teherbe esem, onnantól kezdve fizetem a járulékokat magam után 180 napig (mondjuk a 186.000 Ft után és akkor a max. gyedre lennék jogosult), akkor jogosult leszek thgy és gyedre?

Válaszát előre is nagyon köszönöm!
Tisztelettel: Tünde"

Köszönöm szépen gyors válaszát! Nagyon sokat segített.Lenne még egy kérdésem: Gyermekem május 27-én tölti a 2. életévét. Ha május 28-tól egyéni vállalkozó leszek és június 1-jétől igénylem a gyeded, akkor május 28-29-30-31 napokra a minimálbér után kötelező a járulékokat megfizetni. De június 1-jétől főállású egyéni vállalkozóként gyes mellett úgy tudom, hogy nem kötelező a tb-t megfizetni, ha a tevékenységet otthon végzem, személyes közreműködéssel. Tehát nem máshova megyek el dolgozni. Jól tudom?
Előre is köszönöm szépen!
Tünde

septem signis obsignatum # 2012.05.17. 09:38

baktarin # e-mail 2012.05.16. 16:19 Üdvözletem!
Tanácsot szeretnék kérni a következőkben:
Jelenleg Angliában élek, de az elkövetkező hónapokban haza költözöm a családommal. Van egy 11 hónapos fiunk, aki itt született Angliában. Folyamatos munkaviszonnyal rendelkeztem 2007. juliusától 2012. februáráig Angliában. Kaphatok Magyarországon gyest családit vagy valami ilyesmit?
Válaszát előre köszönöm.

Igen, a hatályos EK rendelet és a hozzá tartozó "Vhr.", valamint a magyar szabályok alapján igen.

Amennyiben a család életvitelszerűen Magyarországon tartózkodik és az angliai TB ellátás folyósítását megszüntetik, úgy ugyanazon ellátásokra jogosult, mint bármely magyar állampolgár.

Állampolgári (alanyi) jogon jogosult családi pótlékra és GYES-re, amely ellátásokat a lakóhelye szerinti Magyar Államkincstárnál kell előterjeszteni.

Dödölle1 # 2012.05.17. 09:49

Kedves Tünde!

Rosszul tudja. Ha a GYES mellett dolgozik -függetlenül a tevékenység helyétől- köteles járulékot fizetni!

A Cst. törvény 24. szakaszában foglaltak nincsenek összefüggésben a járulékfizetési kötelezettséggel.

1997. évi LXXX. törvény
a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról

Tbj. 29. § (1)(2)

(3) A biztosított egyéni vállalkozó a 19. § (2) bekezdése szerinti nyugdíjjárulékot, valamint a 19. § (3) bekezdése szerinti egészségbiztosítási- és munkaerő-piaci járulékot vállalkozói jövedelem szerinti adózás esetén a vállalkozói kivét, átalányadózás esetén az átalányban megállapított jövedelem után fizeti meg. A nyugdíjjárulék alapja havonta legalább a minimálbér, az egészségbiztosítási- és munkaerő-piaci járulék alapja havonta legalább a minimálbér másfélszerese. Az egyéni vállalkozó nyugdíjjárulékot legfeljebb a járulékfizetési felső határig fizet.

(4)Az egyéni vállalkozó a járulékfizetési alsó határ után nem köteles nyugdíjjárulékot és egészségbiztosítási- és munkaerő-piaci járulékot fizetni arra az időtartamra, amely alatta) táppénzben, baleseti táppénzben, terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban, ápolási díjban részesül – kivéve, ha a gyermekgondozási segély, a gyermeknevelési támogatás, az ápolási díj folyósításának tartama alatt vállalkozói tevékenységét személyesen folytatja –,

  1. katonai szolgálatot teljesítő önkéntes tartalékos katona,
  2. fogvatartott,

d)234 ügyvédként, szabadalmi ügyvivőként, közjegyzőként kamarai tagságát, egyéni vállalkozói tevékenységét szünetelteti,

  1. a 31. § (4) bekezdésében említett egyéni vállalkozó keresőképtelen.
LCNet # 2012.05.17. 12:00

Üdvözlöm!

Kérdésem: Jelenleg GYED-en vagyok a 15 hónapos ikrekkel, szeptemberben érkezik a kistesó, onnantól TGYÁS-on leszek. Alapíthatok e egyszemélyes KFT-t, milyen feltételekkel, és mennyi kötelező minimális jegyzett törzstőkével? Alapításra kb. július-augusztus környékén gondoltam...
Válaszát előre is köszönöm! Üdv:LCNet

pazs # 2012.05.17. 12:07

Ugyanolyan feltételekkel, mint bárki más, alapíthatsz, minimális törzstőke 500.000,- Ft.

LCNet # 2012.05.17. 12:16

Köszönöm a gyors választ! A neten nézelődtem, és egyik honlapon azt találtam, hogy egyszemélyes kft. esetén elég a 100.000 Ft törzstőke alapításhoz. Akkor ez már nem létezik. Illetve olyanra is bukkantam, hogy alapításkor elég írásba foglalni az összeget, és 1 éven belül kell a nyitott számlán befizetni... Ez sem állja meg a helyét?
Köszönöm, LCNEt

pazs # 2012.05.17. 12:29

Egyszemélyesnél valóban 100.000,-, viszont alapításkor teljes egészében szolgáltatni kell, az egy éves halasztás legfeljebb a törzstőke felére vonatkozhat és csak akkor, ha több tag is van.

Dödölle1 # 2012.05.17. 12:34

De a THGY és a GYED ideje alatt díjazás ellenében munkát nem végezhet, hatósági engedélyhez kötött keresőtevékenységet személyesen nem folytathat.

41. § (1) Nem jár terhességi-gyermekágyi segély a biztosítottnak

  1. a szülési szabadságnak arra a tartamára, amelyre a teljes keresetét megkapja,
  2. ha bármilyen jogviszonyban díjazás - ide nem értve a szerzői jog védelme alatt álló alkotásért járó díjazást és a személyi jövedelemadó-mentes tiszteletdíjat - ellenében munkát végez, vagy hatósági engedélyhez kötött keresőtevékenységét személyesen folytatja.
LCNet # 2012.05.17. 12:40

Köszönöm!
De én nem vennék igénybe semmilyen juttatást, díjazás nélkül látnám el a feladatokat. Lenne egy alkalmazott...
A járulékaim folyamatosan fizetve vannak a munkahelyem által.

kismami1 # 2012.05.18. 16:35

Tisztelt Szakértők!

Jelenleg GYED-en vagyok féléves gyermekemmel. Férjemet sajnos csoportos létszámleépítés kapcsán elküldték a munkahelyéről (közalkalmazott). Korábban már kaptam itt választ arra, hogy amennyiben férjem nem talál munkát és vissza kell mennem ez miatt dolgozni, Ő igénybe veheti a GYED-et munkanélküliként az álláskeresési járadék megszakításával.

Most annyiban változott a helyzet, hogy betölthetnék jövő hónaptól egy állást, férjem pedig még a felmentését tölti. Felmentési idő lejárta után regisztrálna a Munkaügyi Központban, és ezután igényelni meg a GYED-et. Tehát lesz kb. 2 hónap, amikor én már dolgozok, tehát lemondom a gyed-et, ő pedig még nem igényli. Kérdésem az lenne, hogy ilyet lehet? Úgy értem hogy 2 hónapig megszakítás (amíg senki nem veszi igénybe a gyed-et) után igényelni újra, de akkor már a férjem nevére?

kismami1 # 2012.05.18. 17:53

Tisztelt Szakértők!

Az előző kérdésemhez kapcsolódna még egy kérdés.
Amennyiben úgy alakul hogy betöltöm az új állást (egészen pontosan cégen belül egy másik pozíció), ott 3 hét múlva kellene kezdeni. Úgy tudom a fizetés nélküli szabadság megszakítását 30 nappal korábban be kell jelenteni, viszont most már nincs hátra 30 nap a várható kezdésig. Ilyenkor a munkáltató (TB kifizetőhely, nem tudom ez számít-e), beleegyezhet rövidebb határidőbe? Továbbá azt jól tudom, hogy a szabadságokat már nem kell kiadni, hanem ki is fizethetik?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Ppolla # 2012.05.22. 12:34

Tisztelt Szakértők!

Az alábbi ügyben szeretnék tanácsot kérni.

Jelenleg GYES-en vagyok ikergyermekeimmel, akik 4 évesek és már óvodába járnak. Vissza szeretnék menni részmunkaidőben, 4 órahosszára dolgozni a munkahelyemre, de egyelőre szóba sem állnak velem.
A helyzetem elég speciális. 2008. év elején kiderült, hogy ikergyermekeket várok. Egyik napról a másikra veszélyeztetett terhes lettem. 2008. február 14-től táppénzre mentem, ott kellett hagynom a munkámat (titkárnő voltam), egy délelőtt alatt írásban átadtam minden folyamatban lévő ügyemet, sőt azt is biztosítottam a munkahelyemnek, hogy nyugodtan kereshetnek telefonon, emailben, ha bármi kérdésük van a továbbiakban az átadott munkámmal kapcsoltban. Biztos felkészületlenül érhette őket ez az egész, de én nem érzem úgy, hogy cserben hagytam volna őket, hiszen az orvosom rendelte el, hogy azonnal hagyjam abba a munkámat. Nem véletlenül, a gyerekek 25. hétre születtek meg, és nem sok esélyt adtak az orvosok az életben maradásukra, de csodával határos módon mindent túléletek.
2010. május 10-ig GYED-en voltam, utána GYES-t igényeltem, hiszen az jár az ikergyermekek miatt iskolaköteles korukig. A GYED után próbáltam először visszatérni a munkahelymre. Kiadták a felgyülemlett szabadságomat, továbbá közölték, hogy más került a helyemre és egyelőre semmilyen munkakörben nem tudnak visszavenni. Fizetés nélküli szabadságra mentem, azóta eltelt két év. Három hete újra jeleztem nekik írásban, emailen, hogy GYES mellett visszaszeretnék menni dolgozni részmunkaidőben, de semmilyen visszajelzés nem jött tőlük, hallgatnak.

Az alábbi kérdéseim lennének:

  • köteles a munkáltatóm GYES mellett is visszavenni a munkakörömbe, vagy ez csak akkor kötelező nekik törvényileg, ha lejárt a GYES-em?
  • mennyivel a tervezett munkába állásom időpontja előtt kell jeleznem a munkáltatómnak, hogy vissza szeretnék menni dolgozni?
  • ha írásban, tértivevényesen jelzem a munkáltatónak, hogy szeretnék visszamenni dolgozni, akkor mennyi időn belül kell visszajeleznie és hány napon belül köteles visszavenni a munkakörömbe, illetve ha nem tud visszavenni kell-e állásidőt fizetnie?
  • ha átruházom a GYES-t nagyszülőre, mennyi ideig nem mondhat fel a munkáltatóm nekem és ha felmond kell-e végkielégítést fizetnie (2005. októbere óta vagyok alkalmazásban náluk)?
  • mit tehetek, ha egyáltalán semmilyen körülmények között nem akarnak visszavenni?

Megjegyzem soha nem volt panasz a munkámra részükről, tehát ez nem lehet az ok, hogy nem jeleznek vissza.

Nagyon megértőek voltunk idáig, hiszen látjuk, hogy milyen a gazdasági helyzet, de nekünk most a lakásunk és a megélhetésünk forog kockán és nem tartom etikusnak a munkáltatómat, hogy még válaszra sem méltat.