GYED,GYES, táppénz


Bogi61 # 2011.03.09. 11:18

Tisztelt Szakértők!

2009-ben terhes lettem (előtte több év folyamatos munkaviszonnyal rendelkezem), de mivel veszélyeztetett voltam, ezért a 3. hónaptól a szülésig (2010.II.04) TÁPPÉNZ-en voltam. Utána jött a 6 hónap TGYÁS, és a maximális GYED. Kérdésem, hogy ha a GYED lejárta után születik meg a 2. baba, kaphatok e TGYÁS-t és mire számolják, a GYED a maximum lesz így is, vagy 180 napra, vagy 1 évre vissza kéne mennem dolgozni, hogy a maximumot megkapjam? Tulajdonképpen hogy járnék a legjobban?
Válaszukat előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.09. 11:07

Istenkém, nem vagyunk egyformák. Engem az érdekelne, vissza kell-e fizetnem, és sokkal kevésbé az "igazság". Nandy egyébként arra is válaszolt.

A munkáltatód honnan várja a "hivatalos választ"? Hát nem ő a kifizetőhely?

Picur23 # 2011.03.09. 10:54

Köszönöm a választ, egyenlőre várja a munkáltatóm a hivatalos választ, azt ha megkapja szól. Engem nem csak az érdekel, hogy visszafizetem-e, számomra ez részletkérdés. Hanem az, hogy mi az alapom a gyednél...mert még mindig nem tisztázott. Az igazság érdekel, mert tudni szeretném, mi az az összeg amit jár.
Én meg már annyira megvagyok kavarodva, hogy fogalmam sincs.
Üdv Piroska

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.09. 10:39

Nem érted, hogy ez első körben egyáltalán nem számít? Már hárman mondtuk el, hogy majdnem mindegy, hogy tényleg többet kaptál-e annál, ami jár; ezen az "egyet gondolok, levonom" módon ezt tőled nem lehet "visszaszedni".

Nandy azt is írta, mit tegyél.

Picur23 # 2011.03.09. 08:21

Köszönöm a választ, de nekem ez nagyon szakszöveg.
Leírnám, akkor hogy miként és hogy kaptam fizetést és kérem megerősíteni akkor hogy is kell hogy kapjan. Arra szeretném megkapni a választ mit kell, hogy alapul vegyenek az én esetemben. Mint írtam 162 ténylegesen ledolgozott napjaim voltak a többit terhességi táppénzen voltam. 2010 január 4.-én szültem. A bruttó órabérem pedig 515-ös. akkor a minimálbér 2sazeresének a 70%-a vagy a 162 napból számítandó ki vagy az órabérem alapján?
köszönöm a választ

Picur23 # 2011.03.09. 08:21

Köszönöm a választ, de nekem ez nagyon szakszöveg.
Leírnám, akkor hogy miként és hogy kaptam fizetést és kérem megerősíteni akkor hogy is kell hogy kapjan. Arra szeretném megkapni a választ mit kell, hogy alapul vegyenek az én esetemben. Mint írtam 162 ténylegesen ledolgozott napjaim voltak a többit terhességi táppénzen voltam. 2010 január 4.-én szültem. A bruttó órabérem pedig 515-ös. akkor a minimálbér 2sazeresének a 70%-a vagy a 162 napból számítandó ki vagy az órabérem alapján?
köszönöm a választ

Picur23 # 2011.03.09. 08:21

Köszönöm a választ, de nekem ez nagyon szakszöveg.
Leírnám, akkor hogy miként és hogy kaptam fizetést és kérem megerősíteni akkor hogy is kell hogy kapjan. Arra szeretném megkapni a választ mit kell, hogy alapul vegyenek az én esetemben. Mint írtam 162 ténylegesen ledolgozott napjaim voltak a többit terhességi táppénzen voltam. 2010 január 4.-én szültem. A bruttó órabérem pedig 515-ös. akkor a minimálbér 2sazeresének a 70%-a vagy a 162 napból számítandó ki vagy az órabérem alapján?
köszönöm a választ

Dödölle1 # 2011.03.09. 07:37

Picur23:

Minek után felhívott és közölte, hogy vissza szednie egy csomó pénzt mert a tényleges ledolgozott 162 napból kell hogy kiszámítsa a tgyást a gyedet.

A biztosítottól -függetlenül attól, hogy ki a hibás, azaz hogy a túlfizetés kinek róható fel- a túlfizetés összegét csak 90 napon belül lehet visszafizetésre kötelező határozat kibocsátásával visszavenni.

Az ezt megelőző esetleges tévesen kifizetett tb ellátás attól kell visszakérni, akinek az felróható.

Ha és amennyiben tehát a tb ügyintéző a 2010 január 4-i szüléshez kapcsolódó THGY-t, vagy az azt követő GYED-et nem a hatályos jogszabály alapján állapította meg és ezért túlfizetés keletkezett,ezért a 90 napot megelőző túlfizetést a dolgozótól jogszerűen nem vonhatja le, azt vele nem fizettetheti meg.

Természetesen itt is igaz az, ami a polgári jogi jogviszonyokra általában, azaz semmi nem tiltja azt, hogy az adós önként teljesítsen, azaz ha a főnöke megkéri, hogy a túlfizetés 90 napon túli összegét fizesse vissza és Ön ebbe beleegyezik.....

66. § (1) Az, aki egészségbiztosítás ellátásai közül pénzbeli ellátást, baleseti járadékot, baleseti táppénzt, vagy utazási költséghez nyújtott támogatást (e szakasz alkalmazásában együtt: ellátás) jogalap nélkül vett fel, köteles azt visszafizetni, ha erre a felvételtől számított kilencven napon belül írásban kötelezték.
(2) Az (1) bekezdésben meghatározott idő elteltével a jogalap nélkül felvett ellátást attól lehet visszakövetelni, akinek az ellátás felvétele felróható.
(3) A foglalkoztató és egyéb szerv köteles megtéríteni a jogalap nélkül felvett ellátást, ha az ellátás jogalap nélküli megállapítása, illetőleg folyósítása mulasztásának vagy a valóságtól eltérő adatszolgáltatásának a következménye és az ellátást az (1) bekezdés alapján visszakövetelni nem lehet.

Üdv. :)

nandy # 2011.03.08. 21:27

Picur23:

Mivel te még 2010. januárjában szültél, ezért rád még a "régi" szabályok vonatkoznak... tehát a ténylegesen elért jövedelem alapján kellett volna megállapítani, a bérezett napok számától függetlenül.

EB.tv. 42/D. § (1) A gyermekgondozási díj a naptári napi átlagkereset 70 százaléka, de legfeljebb havonta a mindenkori minimálbér kétszeresének 70 százaléka.424
(2) A gyermekgondozási díj alapjául szolgáló naptári napi átlagkeresetet a 48. § (1)-(3) bekezdése szerint kell megállapítani.425 426
(3) A (2) bekezdésben nem említett jogosult gyermekgondozási díjának naptári napi összegét a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszerese harmincad részének figyelembevételével kell megállapítani. Ha azonban a biztosított pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelme, illetve a munkanélküli ellátás alapját képező jövedelme a minimálbér kétszeresét nem éri el, a tényleges jövedelmet kell figyelembe venni.(hatályos: 2010.04.30-ig)

Kbs.-nek igaza van, a kifizetőnek (munkáltató) határozatban kell közölnie a számtíását alátámasztó jogszabályi helyeket és a jogorvoslati lehetőséget.

Javaslom, hogy kérj írásos (törvényi hivatkozással ellátott) tájékoztatást a kifizetőtől, és ha azt nem tartod jónak, kielégítőnek, akkor írásos panasszal fordulhatsz az OEP-hez.

anya+2csemete # 2011.03.08. 17:35

Tisztelt Szakértők!

2007. októberében született 1.csemete 9 év folyamatos munkaviszony bruttó 220.000 ft-os fizetéssel a maximum gyedet kaptam a gyerkőc 2 éves koráig. Majd 3 hónap gyes, 2010. márciusban megszületett 2. csemete és újból Tgyás, majd maximum gyed.
Most 2011. januártól a változások miatt, ha jól tudom bruttó 109.200 ft lett a maximum gyed, és én erre az összegre számítottam, valamint férjemmel ez alapján nyilatkoztunk a családi adókedvezményről.
Erre január hónapra csak bruttó 106.330 ft-ot kaptam.
Kérem segítsenek megérteni hogyan jött ki ez az összeg, és hogy valóban jogos-e, hogy nem kapom meg a maximumot?
Ha igen, akkor erről nem kellene valami határozatot kapnom?
Előre is köszönöm a választ.
anya+2csemete

Picur23 # 2011.03.08. 14:29

még valami a tényleges munkaidőm bőven megvolt hisz 2006 év vége dolgoztam a cégnél. Itt már az kérdéses mivel 2009-ben csak 162 napot dolgoztam ténylegesen a többit táppénzen voltam. 2010 jan 4.-én szültem...Nekem nagyon zavaros...
Piroska

Picur23 # 2011.03.08. 14:27

Köszönöm, a válaszod! Már csak azt szeretném megtudni, hogy valóban 162 napból kell kiszámítania vagy én tudom jól és a szerződésben foglaltakat kell hogy alapul vegye. Hova mehetek hivatalosan?
Köszönöm Piroska

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.08. 14:00

Az nem úgy megy, hogy csak "elkezdi visszaszedni". Ilyen ügyben a munkáltató ha kifizetőhely (és úgy látom az), kvázi közigazgatási szervként jár el, az ellátás összegéről határozatot kell hoznia, amit közölnie kell veled, beleértve a jogorvoslati lehetőségről való tájékoztatást is.

Picur23 # 2011.03.08. 13:53

Jó napot!

Abszolút teljesen kétségbe vagyok esve kérem valaki segítsen!

A mai nap felhívtam a munkáltatómat keveselve a gyed összegét.
Minek után felhívott és közölte, hogy vissza szednie egy csomó pénzt mert a tényleges ledolgozott 162 napból kell hogy kiszámítsa a tgyást a gyedet.
A kórtörténet kb annyi, hogy 2010 január 4.-én szültem előző évben dolgoztam ugyan de elmentem terhességi táppénzre. Az ő állítása szerint 162 napom volt ténylegesen ledolgozva. Szerintem kevesebb de ez már részletkérdés. Úgy tudom, ha 180 ténylegen ledolgozott napok nincsenek meg egy évre visszamenőleg sem akkor ami a szerződésben van megadva havi heti napi illetve órabérként azt kell alapul venni. mit csináljak hová tudok ezzel fordulni?
Üdvözlettel Piroska

Picur23 # 2011.03.08. 13:19

Jó napot!

Abszolút teljesen kétségbe vagyok esve kérem valaki segítsen!

A mai nap felhívtam a munkáltatómat keveselve a gyed összegét.
Minek után felhívott és közölte, hogy vissza szednie egy csomó pénzt mert a tényleges ledolgozott 162 napból kell hogy kiszámítsa a tgyást a gyedet.
A kórtörténet kb annyi, hogy 2010 január 4.-én szültem előző évben dolgoztam ugyan de elmentem terhességi táppénzre. Az ő állítása szerint 162 napom volt ténylegesen ledolgozva. Szerintem kevesebb de ez már részletkérdés. Úgy tudom, ha 180 ténylegen ledolgozott napok nincsenek meg egy évre visszamenőleg sem akkor ami a szerződésben van megadva havi heti napi illetve órabérként azt kell alapul venni. mit csináljak hová tudok ezzel fordulni?
Üdvözlettel Piroska

Dödölle1 # 2011.03.08. 13:11

salome21

A múlt héten Budapesti kincstár nemzetközi ügyekkel foglalkozó osztálya megkeresett bennünket levélben, az én hazám „kincstára“ér­deklődött náluk hogy valóban nem kértünk e itt semmit a gyerekre? Vissza írtam,ide is kellett nyilatkozat,mun­kahelyi igazolás…2 napja felhívtak,hogy Magyarországon is jogos vagyok ellátásra,ha itt élünk,miért nem kértem itt?

Lehet e Budapesten beadni ahol már tudnak az ügyemről a nemzetközi ügyekkel fogl. osztályon?Köszönet­tel Éva

A koordinációs rendelet alapján folyósított ellátáshoz nagyon kevesen értenek, az ügy speciális voltára tekintettel az elbírálásssal kapcsolatos hatáskör nem véletlenül lett az országban egy helyre, a MÁK Nemzetközi Kapcsolatok Osztályához telepítve.

Javasolom, hogy kérdéseit a fent megjelölt hivatal ügyintézőjének tegye fel, mivel kérdéseire érdemben Ő, illetve kizárólag ezen hivatalban tudnak válaszolni.

Az nem kérdés, hogy a hatályos EU koordinációs rendeletek értelmében ha itt élnek és a férje itt biztosított innen jogosultak családtámogatási ellátásokra, azonban az, hogy az "otthoni" rokkant nyugdíj kizáró tényező-e arra sajnos nem tudok válaszolni.

Üdv. :)

PKKata # 2011.03.07. 13:13

Tisztelt Szakértők!
Biztosan volt már szó a korábbiakban az én problémémról, de annyi hozzászólás van, hogy nem találtam pont ilyen "paraméterekkel" rendelkező hozzászólót. A problémám a következő lenne, amelynek megoldásához tanácsot szeretnék kérni:
8 hetes várandós vagyok, várhatóan október közepén fogok szülni, de közben június 30-án lejár a határozott idejű közalkalmazotti munkaviszonyom (addigra leszek kb. 24 hetes/5,5 hónapos), amelyet várhatóan a terhesség miatt nem fognak meghosszabbítani (2009 októbere óta dolgozom). Az lenne a kérdésem, hogy hogyan járnék a legjobban, hogyan kaphatnék TGYÁS-t? Olvastam a passzív táppénzről, majd a munkanélküli segélyről, de ez valóban "csak" ennyi lenne? Munkanélküli biztosítottság esetén a mn. segély havi összegétől függ majd a TGYÁS összege, vagy az előtte lévő két év átlagkeresetétől?
Köszönettel:
Kata

nandy # 2011.03.06. 11:42

mangalicza:

Kissé zavaros, amit írsz. Ha a felaséged az új cégben cégvezető lett, az még önmagában nem eredményez biztosítási kötelezettséget.
A biztosítási jogviszony akkor jön létre, amikor ténylegesen munkába áll, ez az ami 2011-től bekerült a Tbj-be, de előtte is alkalmazták.

Arról nem írsz, hogy a feleséged ténylegesen dolgozott-e, és azt milyen jogviszonyban tette. Munkaviszony, megbízás, ha megbízás, akkor mennyi volt a megbízási díja?

A gyes melletti munkavégzés egyébként biztosításnak számít.

sziszi1977 # 2011.03.04. 10:23

Tisztelt Szakértő!

Segítségt szeretnék kérni! Köztisztviselő vagyok 4 és fél éve. Szeretném megtudni, hogy táppénz, GYÁS, GYES, GYED igénybevétele alatt elbocsájthatnak-e? Annak tekintetében kérdezem, hogy tudom közszolgálati jogviszonyt a munkáltató felmentéssel indokolás nélkül megszüntetheti, ha jól tudom május 31-ig él így a törvény. Második gyermekünket tervezzük és nagyon zűrös lett a munkahelyem, kérdezni sem merek!Köszönettel: Sziszi

mangalicza # 2011.03.04. 08:33

Tisztelt Szakértő!

Nagyon fontos problémával fordulok Önhöz, mivel jelen helyzetben ötletünk sincs, hogy kihez, lehet fordulni.

A történet ott kezdődik, hogy a feleségem több éves munkaviszonnyal rendelkezett a cégénél, amikor várandós lett, és veszélyeztetett terhesként, táppénzre ment, majd 2007.08.15-én életet adott, kisfiúnknak, akivel szülés után GYED-re ment…
Amikor 2 éves lett a kisfiúnk, akkor felajánlottak a feleségemnek, egy új állást, egy egészen más cégnél, mint addig, és 2009.08.16-ai dátummal kilépett a munkahelyéről, és másnap (2009.08.17) belépett a másik céghez, főállásban, mint cégvezető, de emellett GYES-en maradt, mivel gyermekünk asztmás, ezért tartósan betegnek minősül.
Eddig rendben is volna, de ismét gyermeket vártunk, és 2010 júniusában, ismételten veszélyeztetett terhesként táppénzre ment, majd 2011.01.15-én megszületett második kisfiúnk.

Feleségem cége 2011.01.20-től felszámolás alatt áll…

Jelenleg TGYÁS-t kap, de elindítottuk a TGYÁS lejáratakor igényelhető GYED kérelmet, amit a KMREP azonnal vissza is dobott, azzal a címszóval, hogy nem jogosult a GYED-re.
Kikerekedett szemekkel hívtuk az illetékes hivatalt telefonon, hogy mi az oka annak, hogy nem jogosult a GYED-re. Erre azt a választ kaptuk, hogy 2011 januárban, bejött egy új jogszabály, ami szerint a GYES mellett végzett munka, nem minősül munkavégzésnek, és feleségem, a jogszabályok szerint, nem biztosított, tehát nem kaphat GYED-et sem, hanem csak az alanyi jogon járó GYES-re jogosult.

A kérdéseim a következők lennének:

1, Miért nem lehet erről sehol olvasni?
2, A GYES mellett ledolgozott munkaidő egész tartamára fizetett a cég, mindenféle járulékot, adót, tb-t… akkor mi az, hogy nincs 365 biztosított napja, ami alapján meghatározzák a GYED-et?
3, Kihez, hova lehet ezzel fordulni, akinél nem csukott szemek, és zárt fülekre találunk?
4, Lehet-e valami féle ellátást igényelni a GYES mellé, ugyanis a GYES összege nevetséges, viszont nekünk havi 120.000ft-os hitelt kell törleszteni, ami a GYED, és az én keresetemből még kivitelezhető, de a GYES összegével, totál bukta!

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/16/4958#…

salome21 # 2011.03.03. 19:58

Tisztelt szakértő.
Segítséget szeretnék kérni.Eu-s állampolgár vagyok Magyarországra jöttem férjhez,az esküvőnk óta Magyarországon élünk.A férjem dolgozik én sajnos nem tudtam elhelyezkedni mert első hónapban terhes maradtam,nehéz terhesség után 7 hónapra megszületett a kisfiam aki kettős állampolgár.Én még nem kaptam meg az állampolgárságot ,folyamatban van.Othol rokkant nyugdíjat kapok (dolgoztam is)és biztosított vagyok,Magyarországon csak sürgősségi ellátásra vagyok jogosult EU-s egészségügyi kártyával. Akartam fizetni itt is a biztosítást de mivel még nem voltam egy éve regisztrálva az országban a minimálbér 50% kellett volna fizetnem,ezt pedig nem engedhettem meg magamnak egy fizetésből harmad magammal.A gyerek születését követően a férjem elment Egerbe a legközelebbi kincstárhoz érdeklődni a méltányossági gyes és családi pótlék ügyében,ahol azt a felvilágosítást kapta hogy mivel rokkant nyugdíjat kapok és van más jövedelmem ,ellenben nincs egészség biztosításom Magyarországon,nincs jogom gyeshez. Haza utaztam és érdeklődtem othol,ott jogos vagyok erre az ellátásra,beadtam az íratokat,ahova kellett a férj munkahelyétől egy igazolás,amely alapján rájöttek hogy nem ott élünk......Nyilatkozat a férjemtől hogy Magyarországon nem veszünk igénybe semmi juttatást a gyermek után...stb.A gyerekem közben betöltötte a 8 hónapot és a mai napig még sehonnan egy forintot sem kapott ! A múlt héten Budapesti kincstár nemzetközi ügyekkel foglalkozó osztálya megkeresett bennünket levélben, az én hazám "kincstára"érdeklődött náluk hogy valóban nem kértünk e itt semmit a gyerekre? Vissza írtam,ide is kellett nyilatkozat,munkahelyi igazolás....2 napja felhívtak,hogy Magyarországon is jogos vagyok ellátásra,ha itt élünk,miért nem kértem itt? Kérjek othol igazolást arról hogy mikor adtam be a kérelmet és visszamenőleg megadják Magyarországon,és visszaírnak a megkereső államnak hogy kapom itt.Nekem mindegy hol adják ,mert kb ugyanakkora az összeg ,de nem szeretnék két szék között a pad alá kerülni! Valóban jogosult vagyok e egészség biztosítás nélkül ,és ha nem vagyok magyar állampolgár,és nem is dolgoztam a baba születése előtt Magyarországon, méltányossági gyesre? Ha igen akkor ezt miért nem mondták meg Egerben megspórolhattam volna több többszáz km-es utat egy alig 2 kg picur babával!Hova forduljak a kérelemmel,oda nem akarok ahonnan már egyszer elhajtottak? Lehet e Budapesten beadni ahol már tudnak az ügyemről a nemzetközi ügyekkel fogl. osztályon?Köszönettel Éva

salome21 # 2011.03.03. 19:58

Tisztelt szakértő.
Segítséget szeretnék kérni.Eu-s állampolgár vagyok Magyarországra jöttem férjhez,az esküvőnk óta Magyarországon élünk.A férjem dolgozik én sajnos nem tudtam elhelyezkedni mert első hónapban terhes maradtam,nehéz terhesség után 7 hónapra megszületett a kisfiam aki kettős állampolgár.Én még nem kaptam meg az állampolgárságot ,folyamatban van.Othol rokkant nyugdíjat kapok (dolgoztam is)és biztosított vagyok,Magyarországon csak sürgősségi ellátásra vagyok jogosult EU-s egészségügyi kártyával. Akartam fizetni itt is a biztosítást de mivel még nem voltam egy éve regisztrálva az országban a minimálbér 50% kellett volna fizetnem,ezt pedig nem engedhettem meg magamnak egy fizetésből harmad magammal.A gyerek születését követően a férjem elment Egerbe a legközelebbi kincstárhoz érdeklődni a méltányossági gyes és családi pótlék ügyében,ahol azt a felvilágosítást kapta hogy mivel rokkant nyugdíjat kapok és van más jövedelmem ,ellenben nincs egészség biztosításom Magyarországon,nincs jogom gyeshez. Haza utaztam és érdeklődtem othol,ott jogos vagyok erre az ellátásra,beadtam az íratokat,ahova kellett a férj munkahelyétől egy igazolás,amely alapján rájöttek hogy nem ott élünk......Nyilatkozat a férjemtől hogy Magyarországon nem veszünk igénybe semmi juttatást a gyermek után...stb.A gyerekem közben betöltötte a 8 hónapot és a mai napig még sehonnan egy forintot sem kapott ! A múlt héten Budapesti kincstár nemzetközi ügyekkel foglalkozó osztálya megkeresett bennünket levélben, az én hazám "kincstára"érdeklődött náluk hogy valóban nem kértünk e itt semmit a gyerekre? Vissza írtam,ide is kellett nyilatkozat,munkahelyi igazolás....2 napja felhívtak,hogy Magyarországon is jogos vagyok ellátásra,ha itt élünk,miért nem kértem itt? Kérjek othol igazolást arról hogy mikor adtam be a kérelmet és visszamenőleg megadják Magyarországon,és visszaírnak a megkereső államnak hogy kapom itt.Nekem mindegy hol adják ,mert kb ugyanakkora az összeg ,de nem szeretnék két szék között a pad alá kerülni! Valóban jogosult vagyok e egészség biztosítás nélkül ,és ha nem vagyok magyar állampolgár,és nem is dolgoztam a baba születése előtt Magyarországon, méltányossági gyesre? Ha igen akkor ezt miért nem mondták meg Egerben megspórolhattam volna több többszáz km-es utat egy alig 2 kg picur babával!Hova forduljak a kérelemmel,oda nem akarok ahonnan már egyszer elhajtottak? Lehet e Budapesten beadni ahol már tudnak az ügyemről a nemzetközi ügyekkel fogl. osztályon?Köszönettel Éva

Kirtan # 2011.03.03. 19:34

Kedves nandy!

Köszönöm a gyors válaszodat. Sajnos el kellett mennem táppénzre, valahogy ki kéne várnom, hogy 12 hetes legyen a baba. Azért fordulok ismét hozzád, mert kérdeztem a munkaügytől pár dolgot, de nem tudtak válaszolni, sőt még arra is én hívtam fel a figyelmüket, amit év elején TE írtál, hogy változtak a táppénz szabályok, gyes melletti munkavégzés esetén.
A kérdéseim ezek voltak:
a 180 bérezett napba beleszámít a gyed után kivett, felhalmozott szabadság?
Mivel állandó délelőtt dolgozom 8 órában így szinte állandóan bruttó 110 000.- körül van a fizetésem.Ebből a szempontból mindegy hogy az idei vagy a tavalyi évet veszik alapul.
Azt is kérdeztem, hogy gyes mellett elmehetek e táppénzre, de ezt se tudták megmondani, mindig valami ledolgozott 1 napot akarnak tavalyról, de amennyire én tudom, a felhalmozott szabit kötelezően ki kell venni, vagy nem? Csak azután lehet ledolgozott napom. Ha végig táppénzen maradnék, akkor is le kell mondanom a gyesről? Vagy a táppénzt 6 órába fogják számolni?
Előre is köszönöm a választ, remélem nem voltam nagyon szétszórt az írásban.

kukori! # 2011.03.03. 13:57

Tisztelt Szakértő!Köszönöm gyors válaszát és elnézést kérek az értetlenségért,de még mindig nem tudom,hogy miből is számítják a TGYÁS-t és a GYED-et.Na és felmerült még egy kérdés,hogy járok jobban.Ha maradok GYES-en,vagy ha táppénzre megyek a terhesség ideje alatt.(Előzmény:
Folyamatos munkavoszonnyal rendelkezem.2011­.02.22-én lejárt a GYED-em,a MÁK-hoz benyujtottam a kérelmet a GYES-hez és itt merül fel a kérdésem.Most derült ki,hogy úton van a második gyermekünk,amit terveztünk.Ezekután a GYES-t fogom kapni,de ha (előreláthatólag novemberben) megszületik a kistestvér,milyen juttatásokat kapok/kaphatok,i­ll.azokat miből számítják ki.)Mégegyszer elnézést és köszönöm válaszuk!

Borsika82 # 2011.03.03. 13:31

Tisztelt Szakértők!

A következő kérdésben szeretném a segítségüket kérni:

2007. jan. 03-tól határozott idejű közalkalmazotti kinevezésem van, amit minden év aug. 31-én hosszabbítanak. Közölték velem, hogy idén ezt nem tudják újra hosszabbítani. Ha a szerződése lejárta előtt várandós lennék, mi és milyen összeg illetne meg engem. Bruttó 155.000 Ft-tal vagyok bejelentve.

Ha lejár a szerződésem a táppénz ideje alatt és nem találok magamnak új munkahelyet, akkor szülés után mire számíthatok?
Előre is köszönöm a segítséget!