GYED,GYES, táppénz


erkaberka # 2012.02.12. 11:38

Tisztelt Válaszadó!
Jelenleg Gyeden vagyok,2012.március 5-ig.
Öt hetes terhes vagyok.A kérdésem az lenne,hogyan tovább?Menjek Gyes-re,vagy esetleg táppénzre is mehetnék?Melyik érné meg jobban,ha minimálbérre voltam bejelentve a munkáltatónál?Egyáltalán ilyenkor mi a teendő?
Válaszát előre is köszönöm.
Tisztelettel: Vajda Erika

Kata85os # 2012.02.12. 11:15

Tisztelt Szakértő!

2011. szeptember 1.óta dolgozom mostani munkahelyemen. Decemberben hónapban végig, idén Januárban 2 hetet kényszerültem táppénzre.Februártól újra dolgozom, terveim szerint még egy - két hónapot amíg bírok, most 20 hetes kismama vagyok és takarítónői munkakörben vagyok foglalkoztatva.
A kérdésem az lenne, ha a hetedik hónaptól táppénzre mennék, kaphatok-e egyáltalán GyED-et. A táppénz-es hónapok-nál a táppénz összegéből számítják a napi kereset 70 százalékát?

A második kérdésem:előző munkaviszonyom 2011 elején, 3 hónap közhasznú(4 órás) munkaviszony, és ez után szeptemberig regisztráltatva voltam állás keresőként. A 3 hónap közhasznú munka beleszámít a 365 napba? Várom válaszát. Köszönöm:
Kismama

tünde28 # 2012.02.11. 17:42

Tisztelt Szakértők!

Jelenleg gyeden vagyok itthon második kisfiammal. Férjem veszi igénybe a 2 gyerekre a családi adókedvezményt. A munkahelyem a kifizető hely. Érdeklődtem náluk a gyed kompenzációról,ugyanis 8500 forinttal kaptam kevesebbet mint eddig. Ők azt mondták náluk ilyen nincsen. Én úgy tudtam,hogy a kompenzáció államilag jár,csak igényelni kell. Ezek szerint akkor nekem is járna, és a munkahelyem mondta rosszul,vagy akkor nem jár? Válaszukat köszönöm!

szilva-szilva # 2012.02.11. 14:49

Helyzetem nem egyszerű,de röviden összegzem:munkáltatóm mindenben akadályozza a komunikáció gyors lefolyását azzal hogy munkába állhassak gyed után. Lányommal2012.02.10én lejár a gyedem,vagyis épp mától 11-től vagyok szabadságon egészen május 3-ig. Ez időtartamra béremelkedést nem volt hajlandó első körben adni,majd nehezen elrétem hogy megértse jár valamennyi, pontosabban ami a pozíciómban dolgozó hölgy bére amióta eljöttem mimumum(azóta ugyanaz dolgozik a helyemen),DE! ő azt állítja nem volt emelkedés csak csökkenés,sőt a cafetériát 2010 januárjában kivonták,és szerinte nem kapott senki kárpótlást bérben cserébe.

Ezt akárhonnan is nézem eléggé hazugság szagú,így én válaszként megírtam neki(miután kaptam egy kötelező évi majdnem 4%os emelkedés plusz a cafetériám teljsen eltörlését minden kompenzáció nélkül munkaszerződés ajánlatot), hogy nem fogadom el mert képteleneségeket ír és akkor bírósághoz fordulok,és nem kell aggódnia a cégnek hiszen ő nekem igazat írt és az alapján adta az új béremet nekem és így nincs mitől félnie!

Erre kaptam egy nagyon kedvs hangvételű,szó szerint csöpögős emailt(ellnézést a kifejezésért,de előtte a levelezés hetekig akadozott,most meg 3 óra alatt érkezett választ), hogy semmi szükség a bíróságra,és hogy harcoljak,ne tekintsem háborúnak ésellenségnek a céget, Tájékoztatott hogy táppénz,gyed,tgyásra nem jár cafetéria ahogyan ezt én is tudom,majd hogy tudja hogy törvénylieg amikor kivonták a cafetériát nekem akkor kellett volna küldeiük egy szerz.mód.t,de nem tették meg és hibáztak ugyan, DE csak május 4-én az első munkanapomon fognak kompenzálni.

Én véleményem hogy mindeképpen jár a komenzáció már a jelenlegi szabadságomra is hiszen 2010ben kellett volna megtenniük! ezt ő is bevallotta!
A cégnek nincs érvényes caf. szabályzata! de mindegy is hiszen attól hogy most mától fizetett szabadságon vagyok, már a bruttó béremben kéne szerepelnie!

Vagyis nem vagyok köteles elfogadni azt hogy ő majd csak május 4én fog emelni, addig meg csak maximum az éves kb 4%ot...

Ami még fontos tényező,hogy 2.gyermeket várom és éppen május 4-től leszek tgyáson vele,vagyis én nem fogok vissza menni dolgozni fizikailag most! A terhességemről még nem tudnak,és nem is kívánok szólni egyenlőre!

Kérdéseim:

1. harcoljak bíróságon a béremért,hiszen a 2.gyermekem utáni gyedemet a most kapott februrá 11-május 3 közötti fizetésem alapján határozzák meg,hiszen nyilvánvaló hogy nem akarnak pereskedni hiszen sokkal több járna éves 4%nál!!!
Egy ilyen per meddig húzódhat el ha pl azonnal beadom a kérvényt?

2. próbáljam meg megértetni velük hogy a caf.beépítés már most aktuális a részemre és fogadjam el a 4%ot csak?
Ha a per elhúzódik május 4-nél tovább és nekem a tgyásomat a kis összegből állapítják meg,akkor utólag lehet e változtatni a tgyásomon,gyedemen,kárpótlást fizethet e a cég ha megkárosít ezzel, akkor is ha nem tudják hogy terhes vagyok?(vagy szólok nekik a per indítása előtt egy nappal)

A fő lényeg hogy a per meddig tartana,jóljárhatok e,belefut e a május 4-i határidőmbe,mit írjak a cégemnek választ,pereskedek vagy értessem meg velük hogy jár a caf.kompenzáció már mától is,bár utóbbit nem fogják könnyen adni,mert szerintük nem jár,és eléggé szűk felfogásuk van!

akigyed # 2012.02.10. 16:10

Tisztelt Szakértő!

A következőhöz kérném a segítségét.

2010 októberében született kisbabámmal jelenleg is Gyeden vagyok. 2008. január óta van munkaviszonyom, 2010. májustól táppénzen voltam, majd kaptam Tgyas-t, és 2011. februártól Gyedet. A tavalyi évre bruttó 109 200 ft Gyedet állapítottak meg, amiből nettó 88 191 forintot kaptam, adójóváírással, családi adókedvezmény nélkül.
2012. januárra 83 505 forintot utalt a munkáltatóm, családi adókedvezményt nem igényeltem. Bruttó bérem 204.000 Ft volt. A 2012-es változás értelmében szerintem meg kellett volna kapnom a maximumot.( 130 500 ft, nettó 96 348 ft). Kérdésemre munkáltatom még nem adott választ. Szeretném tudni, hogy 2012-ben miért nem kapom meg a maximális Gyedet (bruttó bérem alapján járna nekem)?

Válaszát előre is nagyon köszönöm!

Tisztelettel:
J.G.

MátéMira # 2012.02.10. 13:54

Jelenleg GYES-en vagyok és még maradok is 4 évig mivel iker gyermekeim vannak. Eközben a vállalkozás (Kft.) felszámolásra került. Jelen pillanatban én vagyok (igaz passzív állományban) az egyetlen munkavállalójuk. Rá akart szorítani a felszámoló, hogy mondjak fel. Viszont akkor csak a 45 nap szabadságom kerül kifizetésre. Viszont ha ő mond fel akkor szerintem a 3 hónap végkielégítés is jár. Így összesen bruttó 1.030.000,- Ft járna. Remélem jól tudom, erősítsen meg! És ez lehívható a központi béralapból. Várom válaszát!
Megköszönve a segítségét maradok tisztelettel!

erkaberka # 2012.02.10. 10:13

Tisztelt Válaszadó!

Jelenleg Gyeden vagyok,2012.március 5-ig.
Öt hetes terhes vagyok.A kérdésem az lenne,hogyan tovább?Menjek Gyes-re,vagy esetleg táppénzre is mehetnék?Melyik érné meg jobban,ha minimálbérre voltam bejelentve a munkáltatónál?Egyáltalán ilyenkor mi a teendő?
Válaszát előre is köszönöm.

Tisztelettel: Vajda Erika

pazs # 2012.02.10. 10:07

távolléti díj 60%-a, ha jól emlékszem, de az tuti, hogy napi maximuma 5020,- Ft.

bigdady # 2012.02.10. 09:55

Sziasztok. Hogyan számolják most a táppénzt? Mi a max nettó összeg?

BKritta # 2012.02.10. 09:10

Tisztelt Szakértő!

Segítségét szeretném kérni!

Jelenleg GYES-en vagyok a kisfiammal, aki 2009.10.12.-én született. A második gyermekünket 2012. július (11.) elejére várjuk. Szeretném megtudni hogy milyen juttatás, mekkora összegek, mennyi ideig járnak nekem, illetve hogyan járnék anyagilag a legjobban.

Jelenlegi munkahelyemen hivatalosan bejelentve 2008.10.01-től voltam bruttó 80.000 Ft-tal, majd 2009.04.01.-től 150.000 Ft-tal. TGYÁS-ra 2009.10.08-tól mentem, majd GYED-en, most GYES-en vagyok.
Érdekelne, hogy hogyan tudnám minél nagyobb összegre feltornászni az esetleges juttatásokat.
Érdemes lenne-e elmennem most táppénzre (GYES összege miatt), esetleg papíron visszamenni dolgozni, szabadságot kivenni…

Előre is köszönöm a válaszát!

Szép napot!
Krisztina

adra # 2012.02.10. 09:01

Kedves Szakértők,

egy gyors kérdésem lenne, remélem nem is lesz bonyolult.

2012. augusztus 8-ra vagyok kiírva szülésre. Tavaly május 10-én mentem vissza dolgozni, előtte 2 évig gyeden voltam. 2012., tehát ez év januárban megemelkedett a bruttó bérem. Ha idén június végéig dolgozom, tehát meglesz a 180 nap bérezett napom idén, majd utána pár nap táppénzre vagy szabadságra megyek, onnan pedig tgyásra, amely 2013. január elején fog lejárni, így ez után következik a gyed szintén 2013 januárjától, akkor a gyed számításánál a 2012. évi bérezett napjaimat (tehát a megemelt bruttó fizetésemet) fogják alapul venni?

Ha pedig buta lennék és nem vennék igénybe szabadságot vagy táppénzt a tgyás előtt, így az még ez évben lejárna és a gyed is megkezdődne még ez év végén, akkor beszívnám pár tízezerrel, mert akkor a tavalyi (2011-es) béremmel számolnának? Tényleg ennyin múlik?

Mit tegyek?

köszönöm a válaszukat!

Katuc77 # 2012.02.10. 08:28

Tisztelt Szakértő!

2008. novemberében született kisfiammal 2 év GYED után 1 évig GYES-en voltam. 2011-es évben január 1-től november 1-ig még élt a GYES-em, 2011. november 2-ától már munkára jelentkeztem, megkezdtem szabadságom letöltését, illetve december 6-tól veszélyeztetett terhesség miatt táppénzre jöttem.
A november-december hónapra megkaptam munkáltatómtól az adóigazolást. Tudom, hogy a GYED nem adóköteles, és mivel GYED mellett nem vállaltam semmiféle munkát, elvileg ezekről a hónapokról nem is kellene adóbevallást készítenem. Viszont a 2010-es évben szerepelt egy olyan sor az adóbevallásban, amelyben fel kellett tüntetni a GYES-t is.
Kérdésem: a 2011 évi adóbevallásban nem láttam a GYES-re vonatkozó sort. Nem is kell feltüntetnem? Mert akkor nem várok az Államkincstár igazolására, elkészítem a 2 hónapra vonatkozó adóbevallásomat.

Köszönettel, Kati

Nenikő # 2012.02.10. 07:22

Tisztelt Szakértő!

Jelenleg 8 hónapos gyermekemmel Gyed-ben részesülök.
Férjem munkahelye elég bizonytalan.
Ha esetleg kifelé áll a rúd, igényelheti-e ő a gyed-et és én visszamennék dolgozni?
Milyen feltételeknek kell megfelelnie?
Még a felmondás(munkáltatói) előtt kellene igényelnie, nekem pedig visszamondani?
Ha időközben jobban fizető állást találna, visszatérhetek-e én a Gyedre?

PKKata # 2012.02.09. 22:40

Tisztelt Szakértők, Fórumozók!

Álláskeresési járadékomat szüneteltetve mentem el szülni tavaly októberben úgy, hogy maradt még 38 napom a járadékból. Az eljárást ismerem a GYÁS-ról GYED-re való átlépést illetően, de azt nem tudom, hogy ha esetleg bevállalnánk gyorsan még egy babát (még az első után járó GYED ideje alatt szeretnénk, hogy megszülessen), akkor utána is járna ugyanaz a GYÁS és GYED, mint az elsőnél? Azaz, ha az ellátási formák között nem lenne szünet, csak "technikailag" mennék vissza 1-2 napokra (a mostani GYED-ről újra GYÁS, majd aztán újra GYED igénylések erejéig) a 2011. augusztusában valamivel több, mint 4 hónapra megállapított álláskeresésire, egyáltalán lenne jogosultságom a második baba után ismét GYÁS-ra és GYED-re menni, illetve ugyanazokat az összegeket kapnám, mint most?
Munkaügyi központ és az OEP eltérő véleményen vannak mind a jogosultság, mind az összegeket illetően, így ha valakinek van tapasztalata ilyen esetre, vagy ismeri a konkrét eljárásmenetet, kérem ossza meg velem.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget,

Kata

Pbetty84 # 2012.02.09. 18:45

Tisztelt Szakértő!

Szeretnék érdeklődni, hogy én 2012. Január 3.-tól a szabadságomat töltöm GYES után és a munkáltatóm által felajánlott munkakőrt nem tudom elvállalni, ilyenkor ha én mondok fel nem vagyok akkor jogosult a munkanélkülire? Vagy ha meg tudnám vele beszélni hogy közös megegyezéssel váljunk meg egymástól akkor jár nekem munkanélküli?
Válaszát előre is köszönöm!

szilva4 # 2012.02.09. 16:55

Tisztelt Szakértő!
2012.jan.22-ig kaptam gyedet 2.gyermekem után, 23-tól munkába álltam. Kértem a csal.adókedv. 2 gyermek után az Oepnél, de nem érkezett be, így az összes adót levonták a törthónapra. Munkahelyemen is kitöltöttem a 2 gyerek után az adókedv.re vonatkozó nyilatkozatot, érvényesítették is több mint a felét.
Ha az OEP-nél nem érvényesítették az adókedv.t, a munkahelyemen pedig igen, erre a törthónapra jogosult vagyok kompenzációra?
Múlt évben kértem az adójóváírást is.
köszönöm segítségét
Szilvia

tami0220 # 2012.02.09. 14:50

Tisztelt Szakértő!

A kérdésem a következő lenne,dec.8-án szültem 22-én adtam be az igénylésem a gyesre most február 9-ét írunk,és felhívtam az államkincstárt hogy mért nem kaptam még pénzt,erre a válaszuk hogy még elbirálás alatt van.Kérdezem én hogy ez jogszerű hogy ennyit kell várnom az összegre?

Zerge*** # 2012.02.09. 13:45

Tisztelt Szakértő!

kislányom 2010.07.17-én született, előtte május 18-tól a szülésig táppénzen voltam ( jelenlegi munkaviszonyom 2008 márciusától tart és a bérem br. 280 eft.
szülést követően TGYÁS-t igényeltem, majd 2011 jan. 01-től GYED-et kapok, tavaly bruttó 109 eft-ot, havi 76 eft nettót, az adójóváírást idén kapom meg a tavalyi évre vonatkozóan adóbevallás után.
A 2012 januári GYED-em maradt 109 eft ( pedig vártam hogy 130 eft-ra emelkedik. ) Ennek oka a lentebb említett 48-as paragrafus esetemben is?
KOmpenzációra jogosult vagyok, igaz?

Tervezzük egy második gyermek vállalását és ezt illetően is lennének kérdéseim, két opció között gondolkodunk, hogy még gyes alatt szülessen a kistestvér, vagy esetleg visszamennék dolgozni és utána.

ha a baba gyes alatt születik, miképp alakulnak a járandóságaim, mi lesz az ellátásom alapja?
hogyan járok jobban, ha esetleg megpróbálom az eddig felgyűlt szabadságaimat kivenni ha teherbeesem és utána TP-re menni ( ezt ebben az esetben az OEP fizeti, vagy a munkahely )vagy ez nem mérvadó az ellátások összegében?

Nagyon szépen köszönöm válaszát előre is!
Zerge*

knepi # 2012.02.09. 12:48

Tisztelt Szakértő!

Olyan kérdéssel fordulok Önhöz, hogy segítsen annak megállapításában, hogy jogosult vagyok-e a max. GYED-re?
2004. óta folyamatos munkaviszonyom van, a bruttó fizetésem 194.000 Ft volt. 2008. szeptemberben mentem táppénzre, majd októberben megszületett a kislányom, onnan TGYÁS, GYED 2010. februárig.
Ezután a 2. babát vártam ,így februártól szabit kivettem, (felemelték a fizetésem 234.000 Ft-ra) majd táppénz, 2010. aug-ban megszületett a 2. gyermekem.
Mivel itt nem volt 180 bérrel ellátott napom, így a TGYÁS és a GYED maximuma a minimálbér kétszerese volt.
Most viszont nem emelték fel a GYED-em 130.200-ra, hanem a tavalyin hagyták, pontosabban 106.300 Ft volt a januári GYED-em bruttója, így 78.000 körüli összeget kaptam családi adókedvezmény nélkül.
Felhívtam az OEP-et, ott azt mondták, hogy azért, mert nem volt 180 bérrel ellátott napom, így az előző gyed lett az alapja a mostani gyedemnek (ezt tudtam) , és ezt nekik nem kell most felemelniük a mindenkori minimálbérre. (ezt már nem tudtam ,és nem is értem)
A jogszabályokat is elolvastam, mégsem értem,miért nem emelték fel a mindenkori minimálbér kétszeresére a GYED-em alapját!
Ha mégis ez az alacsonyabb összeg marad, akkor jogosult vagyok kompenzációra?
Válaszát köszönöm:
K.P.I.

Dödölle1 # 2012.02.09. 12:47

Szeben72

(4) A 48. § (2)-(3) bekezdése alapján maximális összegben megállapított gyermekgondozási díj összegét minden év január 15-éig - hivatalból felül kell vizsgálni, és a tárgyévre érvényes összeghatár figyelembevételével január 1-jei időponttól újra meg kell állapítani.

2010. decemberében szültem. Előtte folyamatosan a közszférában dolgoztam, jelenleg fizetés nélküli szabin vagyok. A Tgys és a Gyed megállapításánál 256000 Ft bruttó átlagkeresetet vettek figyelembe, így a Gyedem (2010.05. hótól)br.109200 Ft volt, amiből megkaptam kb 88 ezret.
A kalkulátor szerint 2012. januártól járna a br. 130200
Ft. Ezzel szemben januárra továbbra is 109200 Ft-ot kaptam, aminek a nettója kb 76 ezer ft lett.
Beszéltem a bérszámfejtőnkkel aki azt mondta hogy előző évben nem volt meg a 180 napos biztosítási jogviszonyom ezért nem kaphatom a magasabb összeget.
A szülést megelőzően 2010 június 1-től a szülésig decemberig táppénzen voltam.Ez "kavar" most be nekem?
Az eredeti Gyed megállapításánál a 2009-es évet nézték. Most akkor nem értem, az új Gyednél nem a szülést megelőző év átlagkeresete számít?

Ha Ön 2010.12. hóban szült a GYED ellátása 2011. májusban indult. Elmondása szerint a szülést megelőzően 2010 június 1-től a szülésig decemberig táppénzen volt, azaz a 2010.01.01-től 2011. május közötti időszakban nem volt 180 bérezett napja, így a GYED ellátását nem az Ön által is idézett T. 48. §. (2)-(3) alapján, hanem az (5) bek. figyelembevételével állapították meg.

A GYED ellátást emelni ( helyesen: maximális összegben megállapított gyermekgondozási díj összegét minden év január 15-éig - hivatalból felül kell vizsgálni, és a tárgyévre érvényes összeghatár figyelembevételével január 1-jei időponttól újra meg kell állapítani) viszont csak azoknak lehet, akiknek a GYED ellátását a T. 48. §. (2)-(3) alapján állapították meg.

Ez az oka annak, hogy az Önnek megállapított és a tavalyi GYED max. figyelembevételével lekorlátozott ellátását nem lehet megemelni.

Szeben72 # 2012.02.08. 16:50

Ennek a tv-nek a 48-as §-ra hivatkozva nem kapom meg a 130200 Ft-os Gyedet. Akkor az összeg megállapításánál mégsem a szülést megelőző 2 év számít? Végül is jó lesz a kompenzáció is ha azt megkapom, csak egyszerűen nem értem...
1997. évi LXXXIII. törvény
a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól

42/D. §298 (1)299 A gyermekgondozási díj a naptári napi átlagkereset 70 százaléka, de legfeljebb havonta a mindenkori minimálbér kétszeresének 70 százaléka.
(2)300 A gyermekgondozási díj alapjául szolgáló naptári napi átlagkeresetet a 48. § (2)-(5) bekezdése szerint kell megállapítani.
(4)302 A 48. § (2)-(3) bekezdése alapján maximális összegben megállapított gyermekgondozási díj összegét minden év január 15-éig - hivatalból felül kell vizsgálni, és a tárgyévre érvényes összeghatár figyelembevételével január 1-jei időponttól újra meg kell állapítani.
48.§
(2) A táppénz összegét a táppénzre jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári évben elért, pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelem (a továbbiakban: jövedelem) naptári napi átlaga alapján kell megállapítani.

(3)Ha a biztosított a (2) bekezdésben megjelölt időtartam alatt nem rendelkezett legalább 180 naptári napi jövedelemmel, a táppénz összegét a táppénzre jogosultság kezdő napját megelőző 180 naptári napi jövedelem napi átlaga alapján kell megállapítani. A 180 naptári napi jövedelmet legfeljebb a táppénzre jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári év első napjáig lehet figyelembe venni, ha a biztosítási idő folyamatos. A folyamatos biztosítási idő [46. § (7) bek.] megszakítása esetén a táppénz alapjaként a megszakítást megelőző jövedelmet nem lehet figyelembe venni.

pazs # 2012.02.08. 16:33

A tgyás-nak és a gyednek két együttes feltétele van:

  • a szülés napján aktív biztosítotti státusz és
  • a szülést megelőző 2 évben 365 nap biztosítotti jogviszony.

A biztosítotti státusz alatt az egyszerűség kedvéért érts munkaviszonyt.

xszandy # 2012.02.08. 15:50

Tisztel szakértő!
Kérdésem volna azzal kapcsolatban hogy,: babát szeretnénk a párommal,vagy idén vagy jövőre, ez az anyagiakon múlik,hogy lesz-e az idén, és nem tudjuk, hogy kapnék-e GYED-et vagy TGYÁS-t? A jelenlegi helyzetem hogy, én még tanulok nappali tagozaton, most végzem el júniusban az OKJ-s képzést, és kaptam az idén ösztöndíjat is , valamint jár nekem árvasági ellátás, és kaptam 2011 szeptemberig családi pótlékot is.Ha én most nem állok munkába, tehát nem lesz bedolgozott munkanapom, akkor kapok-e GYED-et, TGYÁS-t? Fontos e hogy 180 nap legyen bedolgozva?
Válaszát előre is nagyon szépen köszönjük!
Üdvözlettel: Alexandra.

Masodik # 2012.02.08. 14:12

Tisztelt Szakértők!

Szakmai tanácsukat szeretném kérni.
2010. októberében születtet első gyermekünk.
2009-ben, 2010-ben az alap brutto bérem 165.000 HUF volt.
2011-ben az alap brutto bérem 170.000 HUF volt. (Mindkét évben kaptam jutalmakat, minőségi bért).

Azonban 2010 márciusában részben táppénzen részben szabadságon voltam áprilisig, májustól a szülésig szintén táppénzen.
A TGYÁS-om után a GYED-et 2011. év februárjától vettem igénybe a mai napig is tartóan. 2011-ben havi 88.450 Ft. GYED-et kaptam az adójóváírást is beleszámolva.

2012. februártól 8 ezer Ft-tal kevesebb lett a GYED-em.
Azt olvastam, hogy akinek a brutto bére 167.000 Ft felett van, az idén jobban jár, több illetményt kap. Miért kaptam kevesebbet?
Vagy csak a 2012-ben születő gyermekekre igaz már a adójóváírás kivezetése miatti előnyösebb GYED a 167.000 Ft feletti bérnél?

Az OEP-nél beadtam a "GYED-kompenzáció"-t igénylő iratokat. Mennyi kompenzációra számíthatok?
A családi kedvezményeket nem én veszem igénybe, hanem a férjem az élő gyermekünkre és a magzatunkra is.

2012. júliusára várjuk a második gyermekünket. Mekkora összegű TGYÁS és GYED illet meg?

Kifejezetten köszönöm válaszukat!!

K.

geo29 # 2012.02.08. 10:52

Tisztelt Szakértő!

Tgyás ügyben szeretnék segítséget kérni! 2011. augusztus 31.-én kiléptem munkahelyemről, mivel nappali tagozatos PhD képzésre nyertem felvételt,ami mellett nem lehet még egy főállásom is. Itt az egyetem fizeti utánam a járulékokat, ösztöndíjat kapok.Az elmúlt 5 évben folyamatos volt a munkaviszonyom, illetve tudtommal most is biztosítottnak számítok, mint nappali tagozatos hallgató.Mégis azt a tájékoztatást kaptam, hogy esetleg egyedi méltányosságban kaphatok Tgyást, Gyed-et! Mi lenne a teendőm, illetve akkor , hogy is van ez?! 2012. márciusban születik a babánk.

Köszönöm szépen,