Közgyűlési jegyzőkönyv


Majordomus # 2024.08.12. 20:43

Mind a kettő.
Én kizárólag az utóbbit alkalmazom. A közgyűlés után a helyesírási hibák kiszűrése azt nem én mondtam hanem a Pista bácsi esetek n ér m igazán ideális esetek.

Én másnap megírom a jegyzőkönyvet a hangfelvétel alapján,axt átküldöm a hitelesítőknek,ha mindjettő visszajelez hogy ríszéről rendben,akkor viszem aláíratni.

FERJOZ # 2024.08.12. 18:08

Tisztelt fórum!

Szeretném megkérdezni, hogyan kell értelmezni a Tt. 39. paragrafus (2)-t ?

"A jegyzőkönyvet a közgyűlés levezető elnöke és a jegyzőkönyvvezető írja alá, és azt a közgyűlésen erre megválasztott két tulajdonostárs hitelesíti."

A kérdés az lenne, hogy még a közgyűlésen kell a jegyzőkönyvet hitelesíteni, vagy elég pár nappal később is?

Az egyik közgyűlésen, amin résztvettem, a kézzel írt jegyzőkönyvet ott a helyszínen hitelesítették.
A másik közgyűlésen nem írattak alá semmit, hanem pár nappal később csináltak egy géppel írott jegyzőkönyvet és azt hitelesítették a két megválasztott tulajdonossal.

Melyik a helyes eljárás, melyik a törvényes?

Majordomus # 2023.09.07. 19:46

Majd ird meg mire jutottatok!

Eurof8050 # 2023.09.06. 21:51

Nagyon köszönöm!

Majordomus # 2023.09.06. 19:35

A vonatkozó BH szerint a hitelesítés elmaradása nem teszi étvénytelenné a közguűlési határozatot.

Csak a bankot, aki a hitekt folyósítja ez nem hatja meg.

A jegyzőkönyvet csak a megválasztott hitelesítő írhatja alá. Ezzel vigyázzatok,mert ha bírósághoz fordul,hatályon kivűl helyezi a közgyűlési határozatot.

Egyszerű a megoldás.

Javaslatom. Tartsatok egy rendkivűli közgyűlést 3 nap múlva : felújitással kapcsolatos határozatok,és a közgyűlés jegyzőkönyvének hitelesítése.

A közgyűlés úgy dönt hogy megerősiti az előző határozatokat és két nomális tulajt válasszatok hitelesítőnek.

Hogy ne lehessen belekötni: az egyik hitelesitőt hatalmazzátok fel az előző közgyűlés jegyzőkönyvének hitelesitésére is!

drbjozsef # 2023.09.06. 18:02

Próbáljátok meg esetleg ezt.

https://www.tarsashazipolgar.hu/…itelesitese/

Eurof8050 # 2023.09.06. 12:51

Tisztelt Jogi szakértők,
szíves segítségüket szeretném kérni, szeretném megkérdezni, mi a teendő, amennyiben a társasházi közgyűlésről készült jegyzőkönyvet az egyik hitelesítést vállaló tulajdonostárs nem hajlandó aláírni?
Társasházi felújítási pályázaton szeretnénk részt venni, melyről a közgyűlésen határozat is született.

A hitelesítést megtagadó tulajdonostárs ellenzi a pályázaton történő részvételt és ezért nem írja alá a jegyzőkönyvet, időhúzással próbálkozik, hogy elteljen a pályázatbeadási határidő.

Szeretném megkérdezni, hogy mit tehetünk?
Hitelesítheti a jegyzőkönyvet egy másik tulajdonostárs, aki a közgyűlésen szintén részt vett?
A hitelesítés hiánya kihat-e a közgyűlési határozatok érvényességére?
Nagyon köszönöm!