GYED,GYES, táppénz


Aniboros # 2013.09.13. 08:16

Tisztelt Szakértő! Azt szeretném kérdezni, hogy jelenleg gyesen vagyok(kislányom 2011.04.12-én született), de tervezzük a következő babát még a gyes lejárta előtt. Munkaviszonyom 1997-től folyamatos, 2011. január 1-jétől táppénzen voltam a kicsi születéséig. Bruttó bérem akkor 150 e ft volt. El lehet menni gyes alatt táppénzre, ha kiderül a terhességem? Vagy hogyan járnék legjobban anyagilag? Bár a gyes lejártáig (2014.ápr.) biztosan nem fog megszületni a baba, ezért gondoltam táppénzre. Illetve, hogy a munkáltatómat mekkora összeg terheli (forintálisan, ha a 2010-ben 150 ezer volt a bruttó bérem).

lila09 # 2013.09.11. 06:39

Tisztelt Szakértő!

Első kérdésem, hogy 2012 júliustól-decemberig voltam bejelentve majd decembertől február 19-ig munkanélkülin voltam, február 20-tól folyamatos munkaviszonyom van.Babát szeretnénk a párommal, meddig kell még dolgoznom, hogy meg legyen a 365 nap?
A második kérdésem, hogy br. 114000 Ft-ra vagyok bejelentve de ezen felül még ott vannak a műszakpótlékok így átlagosan br 150000 Ft-ra jön ki a havi jövedelmem. Még cafetériát is kapok havonta 44000 Ft-ot. Melyik alapján számolnák a gyest?

henrietta01 # 2013.09.10. 18:50

Tisztelt Szakértő!
Jelenleg táppénzen vagyok veszélyeztetett terhesség miatt, s a gyermekem születése 2014. február 13-ra várható. Előtte határozatlan idejű kinevezéssel közalkalmazottként dolgoztam 2005 óta (bruttó bérem 1480000 ft volt), de első gyermekemet 2010.10.18-án szültem, mely után vettem igénybe a tgyást, gyedet, gyest.Most pedig táppénzen vagyok. Azt szeretném megkérdezni, hogy a jövőre születendő gyermekemnél hogyan számolják ki a tgyást, gyedet ha én táppénzen voltam 2013.09.10-től 2014.02.13-ig,előtte pedig gyesen? Esetleg konkrét összeget meg tudna e mondani?
Nagyon szépen köszönöm a segítségét!

Zsuzsi81 # 2013.09.09. 13:10

Tisztelt szakértő!

ccicc hozzászólásához hasonló helyzetben vagyok, azzal a különbséggel, hogy jelenleg gyeden vagyok (nem gyesen).
Egy tanácsadó segítségével kiszámoltuk, hogy nekem is a táppénz lenne a legjobb megoldás a következő gyermek megszületéséig, de én azt a tájékoztatást kaptam, hogy mielőtt táppénzre megyek, mindenféleképpen írásban kérnem kell a munkáltatómtól a fizetés nélküli szabadságom megszakítását. Erre a munkáltatónak 30 napja van. Mielőtt ez letelik, akkor jelentsem be a várandóságomat. Arról is tájékoztattak, hogy a táppénz 1/3-át a munkáltatót terheli. Kérdésem, hogy tényleg elég e egy hivatalos várandóság bejelentés és a táppénzes papír bemutatása a munkáltató felé ahhoz, hogy a gyedet megszakítva táppénzre menjek a gyerek születéséig.

Köszönöm előre is válaszát!

vaczkor... # 2013.09.09. 07:57

ccicc 2013.09.06. 11:44 Tisztelt Szakértő!

2007. októbere óta folyamatos munkaviszonyom van. 2011. májusában született a gyermekem. 2013. májusától gyesen vagyok. Ismét várandós vagyok. Szeretnék elmenni táppénzre. Lehetséges, hogy egyik napon gyesen vagyok még, másnap már táppénzen? Mivel nem szeretnék visszamenni dolgozni, ill. a felgyülemlett szabadságomat sem venném ki. Miből fogják nekem számolni a táppénzt, a tgyást és a gyedet? Munkáltatónak hogyan jelentsem be az újabb várandóságomat? Elég csak a táppénzes papír vagy hivatalos levél formájában?
Válaszát előre is köszönöm!

Igen, lehetséges, ugyanis az Ebtv. 39. szakasza értelmében a biztosított -amennyiben több ellátásra is jogosult- azok közül választhat. Ennek természetesen feltétele, hogy az orvos vegye keresőképtelen állományba.
A keresőképtelenség elbírálása orvosszakmai kérdés.

A táppénz, tgys és gyed ellátások kiszámítására más-más szabály vonatkozik. Tekintettel arra, hogy a szülés várható időpontját (dátumát) nem közölte, így kérdésére érdemi válasz nem adható.

Amennyiben 2013-ban keresőképtelen állományba kerül, úgy a táppénzét a betegszabadságos béréből, veszélyeztetett terhesség esetén -feltéve, hogy tényleg nem áll munkába és nem kap szabadságos bért sem- a minimálbér alapján fogják megállapítani. Ha azonban a munkaszerződésében ettől kevesebbb bér szerepel, úgy az lesz a táppénz alapja. Amennyiben Önnek táppénz, tgys, vagy gyed miatt nincs 180 bérezett napja és az Önnek kedvezőbb az előzőekben kiszámolt összegnél a táppénz alapja az előző, jelen esetben gyed ellátás alapja lesz. (Magyarul a táppénz összegét abból az összegből fogják kiszámolni amiből a gyed-et számolták.)

Láthatja, hogy a táppénz, tgys, gyed ellátások kiszámításának jogi szabályozása laikus számáéra elég bonyolultra sikerült. (Ebtv. 42-48. §)

Munkáltatónak hogyan jelentsem be az újabb várandóságomat? Elég csak a táppénzes papír vagy hivatalos levél formájában?

Az esetleges jogviták elkerülése érdekében célszerű írásban, bizonyítható módon (tértivevényes levélben, vagy a levél másolatának munkáltatói átvetetésével) bejelenteni. (Az orvosi igazoláson szereplő 8-as (esetleg 9-es) betegségi kód nem elégséges, az önmagában nem minősül ezen tény (várandóság) közlésének.)

ccicc # 2013.09.06. 09:44

Tisztelt Szakértő!

2007. októbere óta folyamatos munkaviszonyom van. 2011. májusában született a gyermekem. 2013. májusától gyesen vagyok. Ismét várandós vagyok. Szeretnék elmenni táppénzre. Lehetséges, hogy egyik napon gyesen vagyok még, másnap már táppénzen? Mivel nem szeretnék visszamenni dolgozni, ill. a felgyülemlett szabadságomat sem venném ki. Miből fogják nekem számolni a táppénzt, a tgyást és a gyedet? Munkáltatónak hogyan jelentsem be az újabb várandóságomat? Elég csak a táppénzes papír vagy hivatalos levél formájában?
Válaszát előre is köszönöm!

xissa # 2013.09.05. 13:32

Tisztelt Szakértő!

Abban kérem a segítségét, hogy 2014. 04.01 napjára írtak ki szülni, és szeretném tudni, hogy mik a lehetőségeim tgyás stb. esetén. Jelenleg 2 hete veszélyeztetett terhesként táppénzre vagyok véve. Szeretném tudni, hogy ez befolyásolja e azt az összeget, amit kapni fogok?Főállásomat tekintve a honvédségnél vagyok közalkalmazott. Valamint van egy kft-m, ahol nem vagyok alkalmazott, de azt hallottam, ha a szülést megelőző 6 hónapra oda is bejelentkezem, akkor van lehetőség növelni a gyes összegét?!
Kérem segítsen benne, hogy érdemes ezt alakítani, mert felhívtam az OEP-et, de nem igazán tudtak érdemi információval szolgálni.

Nagyon szépen köszönöm a segítségét!!

Ars Iustitiae # 2013.09.05. 12:25

Anyagilag a táppénzre vétellel jársz a legjobban, hisz a gyes csak 25.500 Ft körüli összeg, a táppénzed pedig nettó 70-90 ezer között lenne körülbelül, ha a gyermek 3. hónapos korától a magzatra járó adókedvezményt is érvényesíted.

Összegszerűen érdemes a gyermek születését megelőző 28. napig táppénzen lenni, utána 168 nap Thgys, utána a gyermek 2 éves koráig gyed, majd 3 éves koráig gyes.
A gyes mellett 6 órásban már dolgozhatsz, így jogosult leszel a gyesre is, adókedvezményre is és a 6 órás béredet is megkapod.

Így jársz a legjobban ,anyagilag.

Ars Iustitiae # 2013.09.05. 12:19

Tisztelt Szakértők,

A következő kérdéssel fordulok Önökhöz.
Férjemmel babát szeretnénk. Jelenleg fél éves, határozott munkaszerződésem van, fél éves próbaidővel.
A későbbieket nem tudom, vagyis akarnak-e hosszabbítani vagy határozatlanná változtatni.
Jelenleg 188 nap biztosítottsági idővel rendelkezem.
Március 1-ig kellene itt dolgoznom, hogy a 365 nap meg legyen.

Kérdéseim: Milyen védettségben részesülök, ha egyáltalán részesülök, ha októberben vagy novemberben állapotos lennék?

A próbaidő alatt bármikor megszűntetheti a munkaviszonyt, így nem vagyok védve, de milyen mértékben lennék védve, ha 1 havonta hosszabbítgatna a munkáltató? Így március 1-ig mindenképpen dolgoznom kéne, terhességemet eltitkolva, éjszakás műszakban is.

Korábban 8 évet dolgoztam, de az alapján nem vagyok jogosult gyedre, mert a szülést megelőző 2 évet nézik.

Válaszukat nagyon szépen köszönöm.

henrietta01 # 2013.09.03. 21:09

Tisztelt Tanácsadók! Jelenleg gyesen vagyok majdnem 3 éves kisfiammal és időközben kiderült, hogy terhes vagyok a második gyermekemmel. A kérdésem többrétű lenne:
1. egyrészt a nőgyógyászom ki szeretne írni táppénzre, viszont dilemmázok, hogy gyessel vagy táppénzzel járnék jobban a későbbiekben, ill. mennyi lenne akkor a táppénzem? (2010.okt.18-tól voltam tgyás-en, majd gyeden, jelenleg gyesen és határozatlan idejű munkaviszonyom volt/van 2007 óta, bruttó bérem 148000 ft volt).
2.a második gyermek várható születési ideje 2014.febr.13. - és hogyan járnék jobban később anyagilag (tgyás, gyed miatt kérdezném)?
a) abban az esetben, ha én előtte táppénzen voltam 2013. szept.1-től 2014.febr.13-ig (szülésig)? (gyesem 2012.okt.18-2013.okt.18-ig tartott).
b) vagy ha a gyesen maradnék végig (2013.okt.18-ig) majd táppénz 2014.febr.13-ig?
c) vagy ha a gyesen maradnék végig (2013.okt.18-ig) majd kivenném a 70 nap szabadságomat és ezután előrehoznám a tgyás-t a szülés előtt 28 nappal?
d) vagy ugyanaz, mint a c) verzió, csak annyi különbséggel, hogy nem hoznám előre a tgyás-t, hanem szülésig táppénzre mennék?

Válaszukat előre is nagyon szépen köszönöm!

anne01 # 2013.08.29. 13:20

dorris

Gyermekgondozási díjra jogosult:

  • a biztosított, gyermeket szülő anya, ha a szülést megelőző két éven belül 365 napig biztosított volt,
  • a biztosított szülő, ha a szülést megelőzően két éven belül 365 napig biztosított volt
  • a tgyás-ban részesült anya, akinek a biztosítási jogviszonya a tgyás igénybevételének időtartama alatt szűnt meg, feltéve, hogy a tgyás jogosultsága a biztosítás fennállása alatt keletkezett és a szülést megelőzően két éven belül 365 napig biztosított volt.
anne01 # 2013.08.29. 13:06

Lilla33

Az új szabályok alapján csak a fennálló munkaviszonyból származó jövedelmet lehet figyelembe venni. Mivel nálad nem történt munkahely változás, továbbra is a 2013-as évet fogják alapul venni. Mivel a gyed összege a minimálbér kétszeresében van maximalizálva, ezért ezt az összeget érdemes megadni (2013-ban br. 196.000 Ft., 2014-ben lehet, hogy több lesz).

dorris # 2013.08.28. 18:45

Tisztelt tanácsadó!
Azzal kapcsolatban szeretnék információt kérni hogy az új gyed törvény szerint folytatólagosan kaphatok e gyedet a 2. gyermekre ha a gyedem nem szakad meg vagyis a gyermekem 2. életéve betöltötte előtt meggszületik a másik baba? azt tudni kell hogy 2014 márciusába megszűnik a cég ahol dolgozom tehát időközbe megszűnik a munka viszonyom!így jár e folytatólagosan a gyed a 2. gyermekre? válaszát előre is köszönöm!

Lilla33 # 2013.08.28. 10:50

Tisztelt Válaszadó!
Párommal most döntöttük el, hogy babát szeretnénk. Érdeklődnék, hogy ha jövő júniusban vagy jövő szeptemberben szülnék, akkor melyik esetben mit vennének alapul a GYED-hez? Első esetben április 1-ig, második esetben augusztus 1-ig szeretnék dolgozni.
Idén augusztus elején múlt 2 éve, hogy azonos munkahelyen dolgozom. 2013-as évben eddig bruttó 114000 Ft-ot kerestem havonta, de most állok emelés előtt. Milyen összegre célszerű emelést kérnem? Inkább a 2013-as évre, vagy inkább a 2014-es év első 180 napjára koncentráljak?
Válaszát előre is köszönöm!
Lilla

szaffi0924 # 2013.08.26. 11:14

Kedves Tanácsadók,
2007.11.04 óta folyamatos munkaviszonyom van, kislányom 2010.08.31-n született,2013.08.31-n jár le a gyesem. Most viszont újra terhes vagyok.2014 áprilisa a szülés várható időpontja. Egészségügyi okok miatt veszélyeztetett terhes, így a napokban táppénzre vesz az orvos. Jogosult leszek újra tgyásra és gyedre? Mennyi lesz az összege? Illetve mennyi lesz a táppénz? Amíg dolgoztam 135000 Ft volt a bruttó fizetésem. Előre is köszönöm a segítséget.

sortie # 2013.08.24. 14:31

mimi4 2013.08.23. 23:51 Tisztelt Tanácsadó. Jelenleg gyeden vagyok tartós beteg kislányommal, aki szeptemberben betölti 2. életévét. A gyes-igénylésem folyamatban, de szeretnék visszamenni dolgozni és a korábbi munkahelyem is visszavár. Kérdésem az lenne, hogy 4 órás vagy 6 órás munkaviszony között milyen különbség van táppénz, tervezett 2. gyermek, későbbi nyugdíjbeszámítás esetére. Korábbi munkahelyemen 2004 óta voltam alkalmazásban. Szülés előtt összesen 7 napot voltam táppénzen, bruttó bérem akkor 255e Ft volt. Köszönöm válaszát előre is!

A Csttv. 21. § (1) c) értelmében A gyermekgondozási segélyben részesülő személy a tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermek egyéves kora után kereső tevékenységet időkorlátozás nélkül folytathat.

A táppénz alapja az elért kereset. Lényegtelen, hogy 4,6, vagy 8 órában keres havi 200.000 Ft-ot, a táppénz alapja a 200.000 Ft.- lesz.

Persze sokkal gyakoribb, hogy a 4 órás csak a minimálbér felét, a 6 órás pedig a 2/3-át kapja. Ez esetben természetesen célszerűbb 6 órában dolgozni, hiszen egy esetleges keresőképtelenség esetén, főszabály szerint a 6 órás bére alapján több táppénzt fog kapni.

Ugyanez az elv érvényesül a tgys és a gyed megállapításánál is. (A részletes szabályokat az Ebtv. 40-42/D és 48. szakaszokban találja.

A nyugdíj szolgálati időnél szintén az összeg és nem az óra számít azzal, hogy 1 ledolgozott nap akkor számít 1 nap szolgálati időnek, ha a keresete eléri a minimálbért.

Magyarul ha 4 órásként keres legalább, bruttó 98.000 Ft-ot, akkor minden (4 órás) nap 1 nap szolgálati időnek számít. (Az Ön 225.000 Ft-os fizetésénél vélhetően ez fog történni.)

Ha azonban 4 órásként csak a minimálbét felét kapja, úgy 2 ledolgozott nap fog csak 1 nap szolgálati időnek sztámítani. Ezt hívják arányos szolgálati idő számításnak. Lásd az Nytv. 39. § rendelkezéseit.

mimi4 # 2013.08.23. 21:51

Tisztelt Tanácsadó. Jelenleg gyeden vagyok tartós beteg kislányommal, aki szeptemberben betölti 2. életévét. A gyes-igénylésem folyamatban, de szeretnék visszamenni dolgozni és a korábbi munkahelyem is visszavár. Kérdésem az lenne, hogy 4 órás vagy 6 órás munkaviszony között milyen különbség van táppénz, tervezett 2. gyermek, későbbi nyugdíjbeszámítás esetére. Korábbi munkahelyemen 2004 óta voltam alkalmazásban. Szülés előtt összesen 7 napot voltam táppénzen, bruttó bérem akkor 255e Ft volt. Köszönöm válaszát előre is!

sortie # 2013.08.23. 05:51

Rizso05 2013.08.18. 17:17 Tisztelt Tanácsadó.
Szeretném tudni,hogy jogosult lennék e gyedre ennyi munkaviszony alapján 2012.10 31-2013.03.31 ig dolgoztam a jelenlegi munkahelyemen 2013.07.09 óta dolgozom 8 órás határozatlan munkaviszonnyal.Meddig kellene nég a munkahelyemen dolgoznom,hogy járjon a tgyás,gyed ugyanis szülni szeretnék.Teherbeesés után ha közlöm a munkaadómmal,hogy terhességi táppénzen vagyok kirúghat??? Ezt a munkát nem tudnám terhesen végezni.Köszönöm a válaszát.
Tisztrelettel Tóth R.

Tgys és GYED ellátásokra főszabály szerint az jogosult aki a szüléskor biztosított és a szülést megelőző két éven belül rendelkezik 365 nap biztosításban töltött idővel. Annyit kell tehát dolgoznia (munkaviszonyban állnia), ezen feltétel teljesüljön.

Amennyiben határozatlan idejű szerződése van az Mt. 65. § (3) értelmében

A munkáltató felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt

  1. a várandósság,
  2. a szülési szabadság,
  3. a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (128. §, 130. §),
  4. a tényleges önkéntes tartalékos katonai szolgálatteljesítés, valamint
  5. a nő jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelésének, de legfeljebb ennek megkezdésétől számított hat hónap

tartama alatt.

  1. A (3) bekezdés a) és e) pontban meghatározott körülményre a munkavállaló csak akkor hivatkozhat, ha erről a munkáltatót a felmondás közlését megelőzően tájékoztatta.
sortie # 2013.08.23. 05:41

P.Shermen 2013.08.17. 07:30 TISZTELT SZAKÉRTŐK!2005 MÁRCIUSTÓL ÁLLOK ALKALMAZÁSBAN A CÉGEMNÉL,2011 JANUÁRTÓL TÁPPÉNZEN,MAJD 2011 AUGUSZTUSTÓL TGYÁS,MAJD GYEDEN.A CÉGEM 2013 ŐSZÉN MEGSZÜNIK.A KÉRDÉSEM A KÖVETKEZÖ:HA PL IDEI ÉVBEN TEHERBE ESNÉK,JOGOSULT LENNÉK -E GYEDRE ÉS TGYÁSRA?

Tgys és GYED ellátásokra főszabály szerint az jogosult aki a szüléskor biztosított és a szülést megelőző két éven belül rendelkezik 365 nap biztosításban töltött idővel

Amennyiben a jogviszonya 2013-ban megszűnik és csak 2014-ben szül -biztosítás hiányában- ezen ellátásokra nem jogosult.

dzsenike # 2013.08.22. 16:27

Tisztelt tanácsadó!
Az én helyzetem kicsit bonyolult ezért megpróbálom kifejteni.
2007 májusában kezdtem el dolgozni a cégemnél és innen mentem el gyed-re majd gyes-re. Jelenleg a kislányom 2 és fél éves és szeretnék vissza menni dolgozni. Ezzel felhívtam a cégem is. Idő közben viszont a következő probléma adódott... A cégem ellen csődeljárás zajlik így ők nem tudnak munkát biztosítani. Javasolták hogy mondjak fel de sajnos így elesek a végkielégítéstől. Az lenne az egyik kérdésem hogy ilyen esetben is védett vagyok? Tehát a cégem nem küldhet el hogy megkaphassam a végkielégítésem? A másik fele a dolognak hogy ennek a cégnek több telephelye van. Én az egyiknél dolgoztam. Igen ám de hogy csődeljárás zajlik így adtak is el telephelyet meg adtak ki bérbe is. Na én pont ott dolgoztam amit bérbe adtak. Oda vissza mennék dolgozni ami lényegében új cég lett. Fel is vesznek amivel nincs is gond, de én azt olvastam hogy a rendes cégemnek be kell jelentenem hogy megyek dolgozni ide és ide. Persze azt is olvastam hogy a cégem meg tilthatja mert sérthetem ezzel a gazdasági érdekeit. Ha nem jelentem a cégem felé ezt a dolgot akkor mi lesz ha rájönnek? Köteles vagyok jelenteni?
Előre is köszönöm a válaszát.

Cs.J. # 2013.08.20. 20:52

Sziasztok! Azt szeretném megtudni, hogy valaki hozzáértő meg tudja e mondani nekem, hogy 2007-ben jó tájékoztatást adtak e nekünk az apeh-nél, vagy félretájékoztattak. A történet az az, hogy mikor a feleségem babát várt kiváltottuk az őstermelői igazolványt, ami után a minimálbérnek megfelelően fizettük a járulékokat. kb.: havi 30.000 Ft-t 7hónapig.(ekkor 6 hónap munkaviszony kellett szülés előtt). E közben az ügyintéző tanácsára a feleségem nappali tagozatos maradt egy főiskolán, hogy az árvaellátást továbbra is kapja, mivel 3 éves korában meghalt az édesapja. A lényeg, hogy mikor aztán megszületett a gyermekünk mentem intézni a dolgokat és azt mondták, nekünk nem jár gyed, mert nappali tagozatos volt. Hiába fizettük a járulékokat, az nem számít mivel a nappali tagozatosoknak az állam fizeti a gyedét pontosan 0 Ft-al. Ésez felülírja a mi járulékfizetésünket. Tehát az akkor kapott magyarázat szerint a feleségem gyedet kapott, csak 0 forintot. (tehát a számlára csak az alanyi jogon járó gyes érkezett). Azóta sorban jött még három baba és végig csak gyest kaptunk. Ez a dolog az óta nem hagy nyugodni és gondoltam ezen az oldalon hátha van valaki aki érti, hogy is működi ez. Ha átvágtak, akkor meddig van lehetőség reklamálni? Követelni ami esetleg járt volna? Ha valaki tud valamit segíteni azt nagyon megköszönném.

napsugar79 # 2013.08.20. 11:43

Tisztelt Tanácsadó!
Kisfiam szept.1-én tölti be 3. életévét, ezzel egyidőben jár le a GYESem. Viszont úgy néz ki, hogy nem lesz még óvodaérett a gyerek (nem teljesen szobatiszta, nem beszél még semmit...), de betegsége nincsen. Ilyenkor, ha nem veszik be az óvodába, és én nem tudok munkába állni, milyen ellátást lehet igénybe venni? Válaszát előre is köszönöm: Adrienn

fridi # 2013.08.19. 12:33

Tisztelt Szakerto!

Gyesrol szeretnek visszamenni dolgozni. A munkakorom megszunt. Felajanlottak egy hasonlo poziciot. Visszautasithatom-e a megvaltozott munkaidore (minimalis a valtozas, mert fel 9 helyett 8- tol kell dolgoznom, de a gyerekek muatt nekem ez problemas) vagy arra hivatkozva, hogy egtetemi diplomaval az uj poziciomban felszolgalasi feladatokat is kell teljesitenem?
A beremre azt mondtak, hogy miota elnentem nem volt fizetesemeles, hanem egy bozonyos mozgpbert vezettek be a fizetesemeles helyett, amit a teljesitmeny szerint fizetnek. Kotelezo-e a szamomra is kijelolniuk ezt a mozgobert? A visszateresem utan hogyan kell ezt kifizetniuk? Mivel meg effektiv munkat nem vegzek a 3 honap szabadsag alatt nem is kotelesek ezt fizetni?
Ha visszautasitom a felajanlott poziciot, akkor az nem kozos megwgyezesnek minosul, hanem a munkaltato reszerol felmondasnak?
Jelenleg kulfoldon elunk. Ha itt munkat szeretnek vallalni, akkor azt a munkaltatom megakadalyozhatja, ha o nem tud munkat biztositani?

Koszonettel

Katalin

Rizso05 # 2013.08.18. 15:17

Tisztelt Tanácsadó.
Szeretném tudni,hogy jogosult lennék e gyedre ennyi munkaviszony alapján 2012.10 31-2013.03.31 ig dolgoztam a jelenlegi munkahelyemen 2013.07.09 óta dolgozom 8 órás határozatlan munkaviszonnyal.Meddig kellene nég a munkahelyemen dolgoznom,hogy járjon a tgyás,gyed ugyanis szülni szeretnék.Teherbeesés után ha közlöm a munkaadómmal,hogy terhességi táppénzen vagyok kirúghat??? Ezt a munkát nem tudnám terhesen végezni.

Köszönöm a válaszát.
Tisztrelettel Tóth R.

P.Shermen # 2013.08.17. 05:30

TISZTELT SZAKÉRTŐK!2005 MÁRCIUSTÓL ÁLLOK ALKALMAZÁSBAN A CÉGEMNÉL,2011 JANUÁRTÓL TÁPPÉNZEN,MAJD 2011 AUGUSZTUSTÓL TGYÁS,MAJD GYEDEN.A CÉGEM 2013 ŐSZÉN MEGSZÜNIK.A KÉRDÉSEM A KÖVETKEZÖ:HA PL IDEI ÉVBEN TEHERBE ESNÉK,JOGOSULT LENNÉK -E GYEDRE ÉS TGYÁSRA?