munkaviszony felmondás


hunfrakk # 2011.01.26. 21:45

ha lejárt a szerződés,
akkor utána már ők nem kiváncsiak arra,
hogy te szeretnél-e még ott dolgozni,
ha kellesz nekik, úgyis felajánlják a hosszabbítást

telefonon meg lehet beszélni a jövőt
de lényeget lehet, hogy elhallgatják

zsan # 2011.01.26. 21:35

Köszönöm a gyors választ! :D
lenne még kérdésem:
Annak van-e értelme és lehet-e,hogy telefonon megbeszéljük általánosságban,hogy ki, mit szeretne. pl. én most betegállományomat töltöm előre nem látható ideig még, de nem biztos ,hogy tervezem a munkába való visszaállásom???
Vagy munkaügyesnek ezt jelezve szintén ???? Vagy várjam ki a határozott idő lejártát és akkor jelezzem,hogy nem kívánok tovább ott dolgozni? (ugyanis napi szinten zaklatnak ezzel kapcs.)

Köszönöm

hunfrakk # 2011.01.26. 21:22

ha a munkaszerződés lejár,
akkor a munkaviszony automatikusan,
a szerződésben megjelölt napon megszűnik,
tehát nem történik "kirúgás",
nem szüntetik meg a jogviszonyt,
az egyszerűen megszűnik magától

betegállomány (keresőképtelenség) alatt
nem hívhat be (ezt nem kérheti)
munkáltató
de ez persze betegség fokától,
és adott megbeszélés tárgyától is függhet

határozott idejű szerződést
csak rendkívüli felmondással
vagy közös megegyezéssel lehet megszüntetni
(ill. van még egy lehetőség, amikor
hátralévő munkabért kifizetik)

meg kell tudni, mit akar munkáltató
és hogy te mit szeretnél hosszú távon

amúgy: Munka Törvénykönyve
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

zsan # 2011.01.26. 21:12

Segtséget szeretnék kérni!
Amennyiben begállományban vagyok, a munkáltató behívhat-e "elbeszélgetésre" a munkahelyre? Köteles vagyok-e megjelenni az ő kérésükre? Határozott munkavszonyom van,ami ráadásul hamarosan le is jár.
A beszélgetés álítólagos tartalma,az,hogy nagyobb változások mennek végbe a cégnél,emiatt szeretnék ezt velem is személyesen átbeszélni,hogy számíthatnak-e a továbbiakban rám,ill. én szeretnék-e még ott dolgozni......
Folyamatos kezelésekre kell járnom,emiatt megoldhatatlan,hogy napi 8 órában dolgozzak,emiatt vált szükségessé a betegszabadság.Viszont a munkaviszonyom febr-ban le is jár.
Kirúghatnak-e,amennyiben megjelenek "elbeszélgetésre"?
Amennyiben nem kívánom a szerződésem meghosszabbítását, érdemes-e már ezt akkor ,pár héttel korábban bejelenteni??? Kirúghatnak-e ebben az esetben is,úgy,hogy ne legyek jogosult munkanálkülire????
Mely tv.rendelkezik ilyen témakörben?

Előre is köszzönöm szépen.

Timo74 # 2011.01.22. 11:00

Köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.22. 09:32

No, hogy jogszerűen-e, annak eldöntését egyelőre lakhelyelhagyási tilalom hatálya alatt várja a munkavállaló.

Dr.Attika # 2011.01.21. 23:27

Jól érted. A felmentési idő alatt el lehet helyezkedni más munkáltatónál. Ez még a köztisztviselőknél is így van. Ha figyelted a közelmult eseményeit a BKV-nál még 100 milliós végkielégítés után is el lehetett helyezkedni ugyanott havi több milliós fizetésért jogszerűen.

Timo74 # 2011.01.21. 20:42

Akkor ha jól értem elhelyezkedhetem attól függetlenül, hogy március végéig kifizették a bérem? Régebben köztisztviselő voltam, lehet, hogy azért maradt meg bennem az, hogy a felmentési idő alatt nem lehet elhelyezkedni,mert akkor nem jár a végkielégítés, de ez nem a közszféra, hanem sima Zrt.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.21. 19:19

Miért ne kaphatnál két helyről bért? Sokan kapnak két helyről bért, egyesek többről.

Timo74 # 2011.01.21. 18:12

Tisztelt Szakértő!

Munkaviszonyom közös megegyezéssel megszűnt, jogviszonyom március 31.-ig áll fenn, felmondási idő letöltése miatt. A munkavégzéstől a munkáltató eltekintett, kifizette március 31-ig járó bérem.
Kérdésem a következő: ha a felmondási idő alatt találnék munkát elmehetek-e dolgozni Én úgy gondolom nem, de megerősítést kérnék. Azért gondolom én ezt, mivel a bérem kifizette március végéig és ha máshol is dolgozom két helyről bért nem kaphatok.Nem tudom, vagy mégis?
Köszönöm!

zeneirg # 2011.01.20. 10:22

Nagyon köszönöm!

Finucci # 2011.01.20. 09:35

Kedves Fórumozók!

Körülbelül egy éve dolgozom a munkahelyemen, ahol határozatlan idejű munkaszerződésem van. Nem vagyok közalkalmazott. Az a kérdésem, hogy megszüntethetem-e a munkaviszonyomat azonnali felmondással, ha igen, milyen indokkal, illetve milyen retorzióval.
Ha rendes felmondással mondanék fel, akkor pedig jogom van-e a felmondási időben táppénzre menni?
Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.20. 07:54

Naptári nap.

zeneirg # 2011.01.20. 07:33

A 30 nap felmondási idő az 30 munkanap, tehát kb másfél hónap, vagy 30 nap, tehát 1 hónap?

szusza04 # 2011.01.19. 15:15

Tisztelt Fórum!
Mennyi a pedagógusok felmentési ideje nyugdíj előtt, és hogyan kell azt kiszámítani? Éves szabadság Jár?
1952.04.04-én születtem, pedagógus vagyok.
2011.dec. 24-én szeretnék nyugdíjba menni.Mikor és mit kell a munkáltatómnak bejelenteni?
Amennyiben 2011.febr. 15-én adom írásban a munkáltatómnak, hogy kérem a felmentésemet nyugdíjbamenetelem miatt, akkor mikortól él a nyugdíjam?
Köszönöm a tájékoztatását és válaszát.
Üdvözlettel: szusza04

pazs # 2011.01.19. 14:58

zeneirg:

  1. igen, kötelező, kivéve, ha a munkáltatód írásban felment a munkavégzési kötelezettséged alól (nem köteles így tenni).
  2. lehetsz táppénzen a felmondási időd alatt, ha orvosilag keresőképtelen állapotban vagy.
zeneirg # 2011.01.19. 14:45

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha rendes felmondással felmondok a munkahelyemen akkor mind a 30 napot le kell dolgoznom a felmondási időből, illetve kötelezhet rá a munkáltató?
Tölthetek ilyen esetben táppénzen is a felmondási időből valamennyit, vagy aktív munkával tölthetem csak le?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

Üdvözlet!

epres_jog_hurut # 2011.01.19. 09:29

Nagyon szepen koszonom mindenkinek a tanacsot, egyelore nincs semmi fejlemeny..

epres_jog_hurut # 2011.01.19. 09:29

Nagyon szepen koszonom mindenkinek a tanacsot, egyelore nincs semmi fejlemeny..

pazs # 2011.01.17. 10:39

Mery07: hova?

Mery07 # 2011.01.17. 10:35

Sziasztok!Nem tudja valaki pontosan,hogy elengedhet-e a munkáltató GYES idő alatt?Előre is köszönöm!

bolondmelós # 2011.01.16. 23:08

Jah és ha kiderül hogy az alkalmazó cég vagyonát átvitték máshová, ezt meg szándékosan veszni hagyják-csődbűntett.
Nem az apukának van félnivalója, hanem a cégvezetésnek!!!

bolondmelós # 2011.01.16. 23:05

Legjobb a közös megegyezést nyugodtam elhozni- nem aláírni helyben.
Valószínűleg a jogutódlást is ki akarják kerülni.

Lyonee # 2011.01.16. 22:33

epres_jog_hurut!
5+3 havi végkielégítés, 3 hónap felmondási idő, ebből 1,5 hónapra felmentés a munkavégzés alól. Nehogy belemenjen a közös megegyezésbe, mert ezt úgysem adják meg, nem azért akarnak egyezkedni.

nandy # 2011.01.16. 22:03

Munkáltató rendes felmondás esetén édesapádnak már most is emelt összegű végkielégítés jár.

ha közös megegyezést akarnak vele aláíratni, akkor abban legalább azok a juttatások (végkielégítés, felmondási idő) legyenek benne, ami m.tatói rendes felmondás esetén is járna. fontos tudni, hogy közös megegyezés esetén csak az jár, ami a megállapodásban benne van!

A közös megegyezés alá nem írása nem járhat rendkívüli felmondással. Valószínűleg rendes felmondással fogják elküldeni, de akkor alapból jár neki minden.

Akárhogyan is dönt, ha megszűnik a munkaviszonya, akkor regisztráljon a Munkaügyi Központnál, kapni fogja az álláskeresési járadékot, és ez beleszámít a szolgálati idejébe is.