munkaviszony felmondás


monalisa1 # 2009.03.21. 19:40

Te pedig személy szerint személyi jövedelemadó csalást követtél el, mert a "zsebbe" felvett keresmény után nem adóztál le, ahogy azt a jogszabály előírná.

Az adócsalást a törvény külön is bünteti.

Ezt saját magadtól is tudnod kellett (...) de az ügyvédnek külön is el kellett volna mondania mielőtt...

Azt hogy a munkaviszonyod megszüntetése jogsértő-e vagy sem, arról a bíróság dönt - ha a fentiek után is fenntartod a pert?!

Monalisa
laikus hozzászóló

moszatka # 2009.03.21. 13:44

Kedves Mindenki!
Kérlek segítsetek mert nagyon sürgős, hogy dönteni tudjak.Beadtam a munkaügyi bíróséghoz a kárigényemet, mert a munkáltató jogellenesen szüntette meg a munkaviszonyomyt.Fogadtam ügyvédet,aki a keresetet már be is adta.Elmondtam neki, hogy nem azzal a bérrel voltam bejelentve, mint amit kézhez kaptam,nagy részét zsebbe,amit az előterjesztésben bele is írt.Azt mondta, hogy a követelést a kézhez kapott bér után indítjuk meg.Mi lesz ha nem tudom bizonyítani, hogy mennyit adott borítékba a főnök?Adjak be keresetmódosítást, a papíron létező összegre,figyelembe veszik-e a módosításnál az előző összeget.Milyen szankciói vannak ennek, vagy még az első tárgyalás előtt szüntessem meg a kerestet.Igy talán még mindíg kevesebbet bukok mint ha tárgylásra kerülne a sor.Lehet hogy a feketét nem is kellett volna beleírni, akkor nagyobb eséllyel indultam volna.
SÜRGŐS!!
moszatka