munkaviszony felmondás


letsgo1487 # 2011.02.17. 12:19

Tiszt. KBS!

Nekem a bukott vállalkozásomból van adó, tb tartozásom amit letiltottak a fizumból. Hogy mennyit az nem tiszta mert papírt nem láttam róla. A helyi önkormányzat pedig a 100ft iparűzési adómat inkasszózta a kft számlájára. Erre hivatkozva a főnököm "még te tartozol nekem", nem ad fizetést. Szóval csak az érdekelne megteheti-e ezt? Főleg ha mondjuk nincs pénz a számlán és nem is vették le róla, most meg mondjuk kijelentett már nem is veszik le. Akkor most ki tartozik kinek? :)
Köszönöm, hogy fordított rám időt!
Tiszt: VL

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.17. 11:55

Nem írtad, hogy rendkívüli felmondással éltél- honnan találjam ki?

Egyébként egyáltalán nem vonhatnak le bérből - de ez egy másik téma. Elsőre a te tartozásodról beszéltél, ami miatt a munkáltató számláját inkasszózták; most meg azt mondod, valaki levont tőle valamiből valamit, és ezzel neked tartozásod keletkezett...

letsgo1487 # 2011.02.17. 11:48

Tiszt. KBS!

Én nem élhetek a rendkívüli felmondással mivel ő nem fizet? 2 hónapja a fizetésem töredékét kaptam meg. Itt az a tartozásom lényege, hogy ő azért nem fizet mert levonták tőle. De tudtommal nem vonhatnak le egyszerre a fizetésem 100%-át? Válaszát köszönöm!
VL

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.17. 11:34

A felmondási idő - ha a szerződés hosszabbat nem köt ki - 30 nap. A felmondási idő alatt köteles vagy a munkavégzésre. Ha 14-e óta nem jelentkeztél munkára, akkor feladtad a magas labdát, csak le kell csapni: a munkáltató rendkívüli felmondással megszüntetheti a munkaviszonyt, és akkor jössz neki egyhavi átlagkeresettel.

Most mondjam, hogy a helyes sorrend: előbb kérdezni itt, és csak utána lépni?

Egyébként az utolsó munkában töltött napon kel kiadni az iratokat, ez nálad valószínűleg március 16. lenne.

U.i.: hogy milyen tartozásodról beszélsz, ami miatt a munkáltató számláját inkasszózták volna, és az hogy jön ide, az nagyon nem tiszta számomra.

letsgo1487 # 2011.02.17. 11:28

Tisztelt Szakértő!

Én február 14.-én felmondtam a munkahelyemen. Állandó fizetési problémák miatt. (építőipar) Haraggal váltam el a főnökömtől, mert én havi 89500ft bruttóért autót vezettem, beosztottakat irányítottam, és a papírmunkát is én végeztem, és ugyanúgy dolgoztam mint a többi beosztott, de nem ezért hanem a fizetés miatt mondtam fel. A szerződésünk semmit nem tartalmaz a felmondásról, csak a havi fizetés van benn és hogy mikortól vett fel. Van-e valamilyen idő arra hogy a papírjaimat el kell neki küldeni vagy ha nem megyek érte akkor nem köteles? És kérhet-e felmondási időt, ha nem tartalmazza a szerződésünk. 2010.08.09-től vagyok bejelentve. Illetve köztartozásom van amit ő vont tőlem, de papírt még nem láttam tőle. Állítólag 100e ft-al inkasszószták a számláját a tartozásom miatt, de papír erről sincs. Várom válaszukat! Tiszt VL

nandy # 2011.02.16. 12:09

Nincs védelem. A Munka Törvénykönyve azt írja elő, hogy az öregségi nyugdíjkorhatár betöltése előtti 5 évben már csak különösen indokolt esetben lehet felmondani a dolgozónak. Egy létszámleépítés lehet ilyen.

reka79 # 2011.02.16. 11:50

T.Szakértő!Márc.1-vel létszámleépítés miatt felmondanak ismerősömnek.Július 1-én tölti az 57. évét,tavaly augusztusba vették vissza dolgozni 4 órába,50%-ra vették vissza,szociális járadékot kap,rehabilitálható.Beadta a kérelmét a Nyugdíjigazgatósághoz,öregségi nyugdíjhoz,az éveit még számolják.Kérdésem:Van-e törvényi védelem az öregségi nyugdíjkorhatárt megelőző évekre,ha a munkáltató mond fel,és mennyi az az idő?Jár-e neki munkanélküli ellátás? Válaszát előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.16. 07:53

Budapest: nem változtathatják meg egyoldalúan a munkakörödet. Pont.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.16. 07:52

Ha már ennyire drága lenne nekik, ha nem egyeztek meg, akkor miért nem kérsz rendes árat? Tudod, mi járna, ha most - mivel tudod, hogy úgyse fognak foglalkoztatni - bejelentenéd, hogy megszünteted a fizetés nélküli szabadságot?

Egyébként azt mi honnan tudhatnánk, hogy neked mi jár rendes felmondás esetén? Egyetlen olyan adatot sem adtál meg, amelyből kiindulhatnánk.

zscica # 2011.02.16. 07:46

T. Szakértők
Gyeden vagyok még októberig, de a cégem felmond nekem , megszűnik, kivonul Magyarországról. A munkaviszony megszüntetéséről beszéltem a munkaügyessel , aki azt mondta, hogy mindenben együttműködnek. (végkielégítés 4 havi, szabadság stb.) Felvetették, hogy elfogadnám e a közös megegyezést, mivel felmondási védelem alatt állok nem mondhatnak fel, és így irodát kellene még üzemeltetni miattam annak összes költségével, de ha aláírnánk a közös megegyezést , kifizetnének, és ki tudnának vonulni az országból. Nem ér hátrány ha aláírom a közös megegyezést?
Mi jár egyik, illetve másik esetben?
Köszönöm

budapest08 # 2011.02.15. 19:43

Kedves Hozzáértők!

8 év munkaviszony és 1 gyerek (1 éves) visszatérnék dolgozni, de állásomat betöltötték időközben. Nekem olyan poziciót ajánlottak fel, ami -bár hasonló irodai munka- rangban a régebbi pozicióm alatt áll, ehhez 1-2 év munkatapasztalat is elég, nem kell a 3 nyelv tárgyalási szinten, sem a végzettségem. Szerintem egyszerüen drága vagyok a cégnek, védettségem miatt nem rúghatnak ki, ezért ellehetetlenitenek, várják a felmondásomat. Kérdésem, hogy a felajánlott poziciót el kell-e fogadnom, az eddig járó laptopot és mobiltelefont (privát célra is) vissza kell-e adnom vagy a régi poziciómhoz járó fizetés mellett ahhoz is jogom van?
Ha felmondásra kerül a sor, a végkielégitésem meghaladhatja a különadó határát, de ugye ezt csak a közszférában dolgozókra róhatják ki? (a cég egy multi magyar leányvállalata, nincs köze állami pénzekhez, nem vagyunk közalkalmazottak)

Hálás köszönet a felvilágositásért!

BP

végrehajtó1 # 2011.02.15. 19:36

Sok kérdés egyszerre:)
De a válasz egy: azonnal de 3 napon belül.

kismama87 # 2011.02.15. 17:31

sziasztok!
február másodikán közös megyegyezéssel felmondtam a munkahelyemen.azóta sem kaptam meg a papírjaimat,sőt a januári pénzemet sem.van erre valami törvény hogy meddig kell kifizetnie és meddig kell a papírjaimat kiadnia???kérlek segítsetek!
köszönöm

kismama87 # 2011.02.15. 17:31

sziasztok!
február másodikán közös megyegyezéssel felmondtam a munkahelyemen.azóta sem kaptam meg a papírjaimat,sőt a januári pénzemet sem.van erre valami törvény hogy meddig kell kifizetnie és meddig kell a papírjaimat kiadnia???kérlek segítsetek!
köszönöm

kismama87 # 2011.02.15. 17:31

sziasztok!
február másodikán közös megyegyezéssel felmondtam a munkahelyemen.azóta sem kaptam meg a papírjaimat,sőt a januári pénzemet sem.van erre valami törvény hogy meddig kell kifizetnie és meddig kell a papírjaimat kiadnia???kérlek segítsetek!
köszönöm

kismama87 # 2011.02.15. 17:31

sziasztok!
február másodikán közös megyegyezéssel felmondtam a munkahelyemen.azóta sem kaptam meg a papírjaimat,sőt a januári pénzemet sem.van erre valami törvény hogy meddig kell kifizetnie és meddig kell a papírjaimat kiadnia???kérlek segítsetek!
köszönöm

kismama87 # 2011.02.15. 17:31

sziasztok!
február másodikán közös megyegyezéssel felmondtam a munkahelyemen.azóta sem kaptam meg a papírjaimat,sőt a januári pénzemet sem.van erre valami törvény hogy meddig kell kifizetnie és meddig kell a papírjaimat kiadnia???kérlek segítsetek!
köszönöm

kismama87 # 2011.02.15. 17:31

sziasztok!
február másodikán közös megyegyezéssel felmondtam a munkahelyemen.azóta sem kaptam meg a papírjaimat,sőt a januári pénzemet sem.van erre valami törvény hogy meddig kell kifizetnie és meddig kell a papírjaimat kiadnia???kérlek segítsetek!
köszönöm

kismama87 # 2011.02.15. 17:31

sziasztok!
február másodikán közös megyegyezéssel felmondtam a munkahelyemen.azóta sem kaptam meg a papírjaimat,sőt a januári pénzemet sem.van erre valami törvény hogy meddig kell kifizetnie és meddig kell a papírjaimat kiadnia???kérlek segítsetek!
köszönöm

kismama87 # 2011.02.15. 17:31

sziasztok!
február másodikán közös megyegyezéssel felmondtam a munkahelyemen.azóta sem kaptam meg a papírjaimat,sőt a januári pénzemet sem.van erre valami törvény hogy meddig kell kifizetnie és meddig kell a papírjaimat kiadnia???kérlek segítsetek!
köszönöm

kismama87 # 2011.02.15. 17:31

sziasztok!
február másodikán közös megyegyezéssel felmondtam a munkahelyemen.azóta sem kaptam meg a papírjaimat,sőt a januári pénzemet sem.van erre valami törvény hogy meddig kell kifizetnie és meddig kell a papírjaimat kiadnia???kérlek segítsetek!
köszönöm

kismama87 # 2011.02.15. 17:31

sziasztok!
február másodikán közös megyegyezéssel felmondtam a munkahelyemen.azóta sem kaptam meg a papírjaimat,sőt a januári pénzemet sem.van erre valami törvény hogy meddig kell kifizetnie és meddig kell a papírjaimat kiadnia???kérlek segítsetek!
köszönöm

kismama87 # 2011.02.15. 17:31

sziasztok!
február másodikán közös megyegyezéssel felmondtam a munkahelyemen.azóta sem kaptam meg a papírjaimat,sőt a januári pénzemet sem.van erre valami törvény hogy meddig kell kifizetnie és meddig kell a papírjaimat kiadnia???kérlek segítsetek!
köszönöm

kismama87 # 2011.02.15. 17:31

sziasztok!
február másodikán közös megyegyezéssel felmondtam a munkahelyemen.azóta sem kaptam meg a papírjaimat,sőt a januári pénzemet sem.van erre valami törvény hogy meddig kell kifizetnie és meddig kell a papírjaimat kiadnia???kérlek segítsetek!
köszönöm

Banki Donut # 2011.02.12. 07:51

Sziasztok!

A feleségemnek sajnos tegnap felmondtak létszámleépítésre hivatkozva, 14 hónap munkaviszony után, egy vállalat pénzögyi osztályán dolgozott. Rábeszélték a közös megegyezésre, mert sajnos még nem bocsátották el eddig, nem volt benne tapasztalata, és nem tudjuk, hogy 14 hónap után ez jó vagy rossz döntés volt e... Tudom, hogy hosszabb munkaviszony után ezt nem szabad, de az ő esetében most sajnos ez történt. Mivel több egészségügyi problémával is kűzd sajnos, nem tudjuk, hogy most hogy lesz a TB, megszűnik e, vagy mi a teendő, jár e neki segély, míg új állást nem talál, hova kell menni, mit kell tenni. Mi 10 éves külföldi tartózkodás után tértünk haza 2 éve, és nem vagyunk járatosak ebben a szabályozásban. Minden segítő tanácsot nagyra értékelnék.

Köszönette,
Péter