munkaviszony felmondás


hunfrakk # 2011.02.25. 16:51

30 nap a felmondási idő

a felmondást közlő nyilatkozat megtételekori állapot az irányadó

Lyonee # 2011.02.25. 16:48

35, mert a felmondási idő is jogszerző.

kvanti # 2011.02.25. 16:38

Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi, hogy a rendes felmondással történt munkaviszony megszüntetésekor 30 vagy 35 nap felmondási idő vonatkozik a munkavállalóra, amennyiben a 3. évet már a felmondási idő alatt tölti be.( Pl. ha február 28-án mond fel valaki akkor 30 vagy 35 nap felmondási idő vonatkozik rá, ha április 1-én töltené be a 3. évet egy adott cégnél, mint munkavállaló?)
köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.23. 20:11

Nem, de annyira az se gyors; ha mondjuk, nem mond ellent, akkor is beletelik egy hónap, mire jogerős. És attól pénzed még mindig nincs, végrehajtást kell kérni. A végrehajtó sem fog azonnal lépni, ha megkapja a lapot...

segal # 2011.02.23. 16:31

Semmi jogi lehetőség nincs kikényszerítésére, hogy időben kifizesse? Fizetési meghagyás kibocsátása, hiszen elismerte, hogy jogos, és vállalta, mellesleg törvény kötelezi, hogy az utolsó munkában töltött napon fizesse ki? Az új elektronikus fizetési meghagyás amit a közjegyzők intéznek csak céges ügyekre vonatkozik?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.22. 18:29

Ha felmondasz, akkor a felmondási idő végén, mert az lesz az utolsó munkában töltött nap. Ha viszont a próbaidőre tekintettel megszünteted a munkaviszonyt, akkor 3 napon belül. De nemigen tudsz mit csinálni, ha egy hónap múlva fizet ki.

outlaw007 # 2011.02.22. 18:23

próbaidő alatt felmondok mennyi időn belül kell kifizetnie a fizetésem?úgy hallottam 1 munkanap igaz ez?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.22. 18:16

Ez elég egyértelmű Gee. Nincs itt semmiféle felmondási idő, megegyeztél a munkáltatóddal, hogy a munkaviszonyt május 20-ával megszüntettétek. Az, hogy késlekedett a bérfizetéssel és az iratok kiadásával, ezen nem változtat,

manocskacska # 2011.02.22. 17:13

Mármint úgy értem,hogy a papírjaim megérkeztek csak a startkártyám nem!!!

Gee_85 # 2011.02.22. 17:03

Helló!

Az alábbit tartalmazza a Munkaszerződés megszüntetése közös megegyezéssel című irat idevonatkozó része:

  1. A munkáltató és a munkavállaló egybehangzó kijelentéssel megállapodnak abban, hogy a köztük fennálló határozatlan időtartamú munkaviszonyt a Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. tv.87.par(1)bekezdés a)pontja alapján 2010. év május 20. napjával közös megegyezéssel megszüntetik.
  2. A munkáltató kötelezettséget vállal arra, hogy a fenti időpontban kiadja a munkavállaló számára a munkaviszony megszüntetése esetén kiállítandó iratokat. A munkáltató kötelezettséget vállal arra is, hogy a munkavállaló részére az utolsó, munkában töltött napon kifizeti a munkabérét, egyéb járandóságait.
  • Megjegyzés: Fizetést hó végén, papírokat Június 10-ével tudtam csak átvenni.

A 30napos felmondási idő a munkaviszony elején megkötött határozatlan idejű munkaszerződésben foglal helyet.

manocskacska # 2011.02.22. 15:29

Sziasztok!!
Megint én vagyok!!Van egy kis gond!!Mit csináljak,ha a volt munkáltatóm akitől kiléptem,"elfelejtette" a startkártyámat kipostázni a többi papírommal együtt.Mit tegyek ilyenkor.Még érvényes.Köszönöm!!
Manocskacska

Gee_85 # 2011.02.22. 10:16

Hazaérek begépelem az idevonatkozó részt.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.22. 10:14

Azt kérdeztem, mikor szűnt meg a munkaviszony, nem azt, mikor írtatok alá. De most már ez is kevés, látni kellene azt a szerencsétlen megegyezést szövegszerűen.

Gee_85 # 2011.02.22. 09:39

De úgy értem hogy ekkor írtuk alá közös megegyezésel a felmondó papírokat amiben ki volt kötve 30 napos felmondási idő.
Így sem?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.22. 09:27

No, addig járt munkabért - utána már értelemszerűen nem.

Gee_85 # 2011.02.22. 09:04

2010.április vége vagy május eleje. Pontosat most nem tudok épp mondani.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.22. 08:45

Mikor szűnt meg a munkaviszonyod?

Gee_85 # 2011.02.22. 07:42

Sziasztok!

A következő kérdésben kérnék tanácsot:
Az előző munkahylemen dolgoztam 2010.májusáig.
Közös megegyezéssel megszüntettük a munkaviszonyt, úgy hogy a szerződésemben kikötött 30 napos felmondási időt nem kellett ledolgoznom.
Szóban megígérték, hogy a 30napra is kapok fizetést, de nem kaptam meg.
Jogos lenne az elmaradt fizetés követelése vagy sem?

Köszönöm a válaszokat!

bolondmelós # 2011.02.20. 20:49

manocskacska: létezik elvileg egyes eseteknél + 3nap a munkaadónak hogy kiállítsa a papírokat, igazolásokat.

De az alapelv az utolsó munkanap,
amit rendszerint áthágnak.

Én három volt munkaadómnál is jártam a nyakukra, hogy állítsák ki az elmaradt papírokból ezt azt.
Nagy zRt, hát ezt csak a hó végén tudom kiadni (10 én mentem leszámolni, )
Kis kft: postán kiküldött munkaviszony megszüntetése közös megegyezéssel - holott határozott volt a munkaviszony...halom papír meg úgy lett kikérve a könyvelőtől. 3 részletben.

Especiel most idén az adóspapírom nem kaptam meg tavalyra vonatkozólag.Megint! (Aki nem tudja, pereltem a munkaadót, már tavaly is gané volt a könyvelő és állította, hogy nem tudott sehogy elérni, postán sem.....:)) a többit nem is írom le mert csak vissza kell olvasni..)

manocskacska # 2011.02.20. 11:39

Azt mondta a főnököm,hogy nagy cégeknél ez így működik,mert én felhoztam ezt a témát,hogy én ilyet még nem hallottam,hogy postázzák.Meg persze utána néztem neten a Munkatörvénykönyvben is,hogy az utolsó munkanapomon ki kell,hogy adják a kilépő papírom.Ez az első munkahelyem,így nem tudom,hogy mit is kell valójában tennem.Köszönöm a válaszát,de bővebb információkat is fogadok még:)!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.20. 11:23

Meg kellett volna kapnod. De nem kaptad meg. Indíthatsz pert - de attól aligha kapod meg gyorsabban.

manocskacska # 2011.02.20. 09:07

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni abban,hogy felmondtam a cégnél ahol dolgoztam,mert el kell költöznöm.Az utolsó munkanapomon leadtam a dolgokat amiket a cég biztosított nekem.De viszont nem kaptam meg a kilépőpapíromat.Megkérdeztem a főnökasszonyomat,hogy azt mikor kapom meg,és azt mondta,hogy postázzák majd.
Ilyenkor mit tehetek,hogyan léphetek fel?Szükségem lenne a papírjaimra,mert addig nem tudok semerre sem lépni(munkaügy felé).Én úgy tudom,hogy az utolsó munkanapon meg kellett volna kapnom.Előre is köszi a segítségeket!!

Agi977 # 2011.02.19. 12:53

Tisztelt Szakértők!
2004 januárjától dolgozom, egyetemi végzettséggel közalkalmazottként. Határozatlan idejű m.szerződéssel.
Jelenlegi m.helyemen 2005 február 15 óta vagyok foglalkoztatva(uezekkel a feltételekkel). Egy gyeremekem van, aki 2008ban született, vele tgyáson majd gyeden voltam otthon. 2010.06.16 ától álltam ismét munkába. Jelenleg (2011. márc 31ig még) gyes mellett dolgozom, napi 8 órában.

A m.helyemen létszámleépítés várható, mivel 4 álláshely a 11 -ből megszűnik, várhatóan 2011.04.01-el.
Kérdéseim: gyermekem 2011.06.15én tölti be a 3 évet. Addig védett vagyok e a felmondástól? Közölhet e velem a munkáltató addig felmondást?

Ha 2011.04.01 el felmondanak nekem, akkor ezekkel a feltételekkel hány hónap végkielégítés jár és mennyi felmondási idő?
Ha esetleg időközben 2011 04 hóig teherbe esnék, védett vagyok e a felmondás alól?

Ha felmondtak nekem és utána leszek terhes, korábbi munkaviszonyom után jár e majd a táppénz, tgyás és gyed nekem?
segítségüket előre is köszönöm!

letsgo1487 # 2011.02.17. 12:28

Tiszt. KBS!

Köszönöm,a választ! További fejleményekkel keresni fogom. :)
Köszönettel: VL

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.17. 12:25

A végrehajtás során természeseten letilthatnak a fizetésedből (nem az egészet). Ezt a letiltást a munkáltató köteles teljesíteni.
De a munkáltató számláját a te helyi adó tartozásod miatt soha nem fogják inkasszálni. Ez csak mese. Hacsak... De az már megint egy másik történet.