Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


fagyongy55 # 2014.01.08. 16:09

Fatima változott a törvény de sajnos nem tudom hogy jan 1 vel vagy később már nem csk az 1095 nap lehetőség van.

berandika # 2014.01.08. 12:05

Kedves fórumozók!
Olyanok segítségét szeretném kérni, akiknek a közelmúltban letelt a rehabilitációs járadék 3 éve és kérte a felülvizsgálatot. Amíg nem hívták vissza, kapott valamilyen ellátást, vagy teljesen ellátottság nélkül maradt? Ugyanis az NRSZH-s ügyintéző lazán bevágta, hogy amíg nem hívják vissza, semmit nem folyósítanak, de mivel nem kapja rá a munkáltató a támogatást, így a munkaviszonyát is megszüntették. Szerintetek mit lehet tenni? 2013. dec. 31-ig tartott a rehab. járadéka, nov. 5-én már beadtuk a felülvizsgálati kérelmet.

deneske101 # 2014.01.07. 20:33

Érdeklődni szeretnék hogy a rehabilitációs járadék milyen összeget jelent 2014. január 1-től? És mellette hány órát lehet dolgozni?
Üdvözlettel: Dénesné Zsuzsa

tiszavirág69 # 2014.01.07. 05:31

gyöngyhaj!
SEMMIT ne tegyél.
Majd hívnak, ha akarnak.
A sorosokkal sem bírnak, csúszik a felülvizsgálatuk.
Vagy menni akarsz ?

gyöngyhaj # 2014.01.06. 20:30

Erzsok 58.sziasztok,tudnátok segiteni mittegyek még nemhivtak be komplex felülvizsgálatra,pedig elküldtem a papirom.Igaz az utolssó felülvizsgálati papiromon ez van,felülvizsgálata nemszükséges,komplex rehabilitációja nem javasolt.mit tegyek betöltöttem az 58 at.


Érdekl?dnék,mozgáskorlátozott vagyok.Nevemen az autó,férjem az üzemben tartó.Kell e sulyadót fizetnni.

WWallace # 2014.01.06. 17:20

Fatima,

a rokkantsági nyugdíj alatti keresőtevékenységből származó jövedelemből pénzbeli egészségbiztosítási járulékot nem voltak; úgyhogy az nem vehető figyelembe. Egyébként meddig kaptad a rokkantsági nyugdíjat? Mert a 2011. december 31-én ilyen ellátásban részesülők a biztosítási időre tekintet nélkül jogosultak ellátásra.

nico56 # 2014.01.06. 10:28

Akinek segítségre van szüksége,írjon ide:
http://versenykepesseg.eu/

Imre50 # 2014.01.06. 10:23

BUÉK mindenkinek!
2012 októberében töltöttem be a 62 évet, mint rokkant nyugdijas.Kértem az öregségi nyugdijat.Gondoltam majd átszámolják az összeget, de nem került rá sor. 2013.-ban kértem az ujraszámolást és közölték, hogy nincsen mód rá.
Közben a családban szintén van egy ilyen eset és küldtek nyomtatványt, hogy választhat a roki nyugdij és a kiszámitott uj összeg között.(2011.éviCXCI. törvény 13.&(2)bek.b.pont) hivatkoztak.
Kérdésem akkor én csak a rokkant nyugdijat fogom kapni életem végéig?
Válaszukat köszönöm.

fatima # 2014.01.06. 10:10

Kedves labesco!

Köszönöm válaszod. Olvastam ezt a rendelet, de nekem nem jön össze egyik idő-intervallumban sem a biztosítási idő.

Sajnos keveset tudtam dolgozni, betegségeim miatt.
A rokkant nyugdíjból nem vontak biztosítást.
Most azon agyalok, hogy rokkant nyugdíjasként a cég fizetett utánam TB járulékot azt nem számolják be ilyen esetben?

labesco # 2014.01.06. 07:25

fatima!

http://net.jogtar.hu/…/getdoc2.cgi?…

2. A megváltozott munkaképességű személyek ellátásai

"2. § (1) Megváltozott munkaképességű személyek ellátásaira jogosult az, akinek az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 60 százalékos vagy kisebb mértékű (a továbbiakban: megváltozott munkaképességű személy), és aki
a)4 a kérelem benyújtását megelőző
aa) 5 éven belül legalább 1095 napon át,
ab) 10 éven belül legalább 2555 napon át vagy
ac) 15 éven belül legalább 3650 napon át
a Tbj. 5. §-a szerinti biztosított volt;"

Tehát már nem csak az 5 éven belüli 1095 nap számít!!!

fatima # 2014.01.05. 22:58

BUÉK Mindenkinek!

Ezt nem hiszem el, hogy emberek ellátás nélkül maradnak, mert betegek mertek lenni!!!

Én is nagyon félek, két hét múlva megyek felülvizsgálatra. Szerintem nem fogok kapni semmilyen ellátást, nem rendelkezem 5 éven belül 1095 nap biztosított idővel.
Ráadásul a felülvizsgálati kérelem beadásától és nem a felülvizsgálat napjától számolják az 5 évet. Így 125 napom hiányzik.
Nagyon sok rokkant lehet még ilyen helyzetben.!!
Már minden rendeletet átolvastam, de nem találok megoldást.

Tud valaki segíteni??
Akinek van jó ötlete kérem írjon.
Köszönöm.

regina35 # 2014.01.05. 19:41

Majmi! Akinek legalább 50%-os egészségkárosodása van ingyenes orvosi ellátásra jogosult. Nem kell fizetni TB-t. Én így tudom.

WWallace # 2014.01.05. 19:09

Majmi,

adjon be a rehabilitációs szakigazgatási szervhez egy új kérelmet!

év57 # 2014.01.05. 18:20

majmi. Itt megtalálod a törvénymódosítást.
http://www.parlament.hu/…971-0023.pdf

majmi # 2014.01.05. 16:19

B U É K ! Mindenkinek!
Kérdésem lenne, ki tud segíteni?? 2013-ban 5O%-os munka-képességcsökkenést állapított meg a bizottság. Rehab. ellátásra nem jogosult, mert nem volt meg az előző években a kötelező bizt. idő. Semmi, de semmi ellátást nem kap!!! 42 éves, pont a pszh.betegsége miatt nem tudott dolgozni.23 éves koráig egyetemre járt, utána legalább 10-12 évig nagyon jó beosztásokban és rendesen, jól dolgozott.Aztán vagy igen, vagy nem. A mostani törvényváltozás miben és hogy érinti, mit és hol kell intézni, hogy legalább valami kis pénzt kapjon, ráadásul ne kelljen a betegbiztosítást a szülők nyugdíjából befizetni, mert egyébként nem kap orvosi ellátást sem ?
Nem tudom hogy tudnék segíteni, csak ha Ti is segítetek nekem, aztán megyek a szülőkkel beszélni.Szinte nyomorognak a kettő kis nyugdíjból, három ember + a depresszió.

év57 # 2014.01.02. 19:32

Rokkantsági ellátások.Rehabilitációs ellátások.

http://online-penzugy.blog.hu/…kkantnyugdij

nico56 # 2014.01.02. 17:41
kökény67 # 2014.01.02. 16:25

Köszönöm Búzavirág!

57pisti # 2014.01.02. 15:15

Kedves regina35!
Nagyon köszönöm a tájékoztatást,így már minden világos és értem.
Még egyszer nagyon köszönöm!

tiszavirág69 # 2014.01.02. 14:16
kökény ! a --
  • http://versenykepesseg.eu/ ----oldalon van
szakértő, aki tud Neked válaszolni, mert ez a szakterülete és szívesen segít
kökény67 # 2014.01.02. 12:54

Először is mindenkinek boldog új évet kívánok!

Kérdésem a következő: Van egy 23 éves fiam (májusban lesz 24 éves), nyáron szakértőibizottság előtt volt, mivel kértük saját jogon, magasabb összegű családi pótlék mmegállapítását. Itt 40% egészségkárosodást(remélem jól emlékszem) állapítottak meg. Így nem jár neki a családi pótlék. Októberben talált munkát (védett munkahely) aholn 4 órában 31 000 Ft nettót keres.
Úgy hallottam kérhet egyébb ellátást is, de kissé zavarosak az erről szóló információk. Ha valóbhan kaphat valami ellátást, akkor mit és hol kell igényelni?
Ha valaki tudja a választ, megköszönném ha útba igazítana.

regina35 # 2014.01.02. 10:01

57pisti!
Aki rehabilitációs járadékban részesült, új belépőnek, számít, ellátását a minimálbérből számolják ki. De az új törvény szerint újra fogják számolni, a rehabilitációs járadékod 140%-ából fogják a kategóriádnak megfelelő százalékot kiszámolni.Ezt májusig kell megtenniük januárig visszamenőleg. Fellebbezni nincs értelme.

57pisti # 2014.01.02. 08:17

Üdvözlet és Buék mindenkinek!
Nekem az lenne a kérdésem, hogy az előző 3 évben az az 2010.10.05 től Rehabilitációs járadékban részesültem, ami 2013.11.30. én ért véget. A felülvizsgálat tervezett időpontja viszont 2014.04 hóban volt megállapítva. Na most a munkaügyi kp.- ban azt a tájékoztatást kaptam hogy adjam be a kérelmemet mielőtt letelne a rehabjáradékom, mert nem kapok semmilyen ellátást 2013.12. és 2014.04. hónapjai között.Így is tettem. Beadtam , majd felülvizsgáltak és újból megállapították hogy tartós foglakoztatási rehabilitációt (az új törvény szerinti)C1 besorolásban. Na már most nekem az előző 3 éves időszakban 156.580. Ft volt a járadékom, most meg 41800.-ft -ot állapítottak meg, mint új belépőnek, nem értem hogy hogy van ez? Ha valaki tud nekem ebben segíteni vagy elmagyarázni- tanácsolni valamit akkor azt nagyon megköszönném. Esetleg fellebbezek, vagy mit tegyek??

WWallace # 2014.01.01. 22:18

Bozsike61,

akkor semmilyen eljárás nincs folyamatban jelenleg az RSZSZ-nél. Amire hivatkozol, az csupán a nyilatkozat volt, hogy kéred a komplex minősítésedet. A hivatalbóli komplex minősítések emberhiány miatt nagyon lassan haladnak. Két dolgot tehetsz. Vagy vársz türelemmel ameddig behívnak; vagy beadsz egy kérelmet, és akkor feltehetőleg hamarabb sorra kerülsz. Az összegből és a megállapítás időpontjából feltételezem, hogy még mkcs-d volt 50%, és RSZJ-s voltál korábban. A jelenlegi összegnél kevesebbet nem kaphatsz egyik kategóriában sem; úgyhogy rosszabbul nem fogsz járni a felülvizsgálat után sem - feltéve, hogy a komplex minősítés szerint is legfeljebb 60%-os lesz az egészségi állapotod.

bozsike61 # 2014.01.01. 18:51

Atty79 én jól írtam 2012 ben kellet vissza küldeni a felülvizsgálati forma nyomtatványt mert aki nem küldte vissza májusba meg szünt az ellátása. engem 2003 ban véglegesítettek 50% 2013 májusába kérdeztem hogy mikor hívnak be az volt a válasz hogy mikor soron következek de semmit nem be hivást nem kaptam ezért nem tudom hogy mi lesz velem most még kapom a 28000 ft de kérdés meddig.