Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


fatima # 2014.05.10. 12:10

Kedves BJúlia!

Bocsánatot kérek, nem tudtam!! Többé nem fordul elő! Csak segíteni akartam. Ön is nagyon sokat segített Nekem amikor aggódtam és mindig megnyugodtam amikor olvastam leveleit amit nagyon
szépen köszönök!!.

Tisztelettel: Fatima

BJúlia # 2014.05.10. 08:13

Richiki és szeszi50
itt találnak információt kérdéseikre szakmai honlapomon a 4) pontban sz ott lévő jognyilatkozat tiszteletben tartása mellett, ill.
email keressenek konkrét eseteteikkel, készséggel útmutatást nyújtok, eligazodásban segítek.
http://www.versenykepesseg.eu/index.php?…

Nem itt, hanem index fórumot szoktam látogatni inkább. Bocsi, hogy ide is átfutottam.

BJúlia # 2014.05.10. 08:06

fatima
az, amit idemásoltál, az én szakmai honlapomról van, és ezt nem másolhattad volna, mert szellemi termék, etikailag és jogilag büntetendő, ott van a jognyilatkozatom a honlapomon, ami figyelmeztet erre.
Betartani szíveskedj!

Esetleg hivatkozással teheted meg, mint én lejjebb.

sarara,
az aktív korúak ellátása, amit Ön kap, szociális ellátás akkor is, ha egészségkárosodása miatt kapja, a családi összjövedelemtől függ összege a 1993. évi III.tv. értelmében.
Bővebben szakmai honlapomon itt az első pontban az ott lévő jognyilatkozat tiszteletben tartása mellett itt:
http://www.versenykepesseg.eu/index.php?…

rokkant-roll
Kérem, elküldeni szíveskedjen email (honlapomon keresztül megtalál) határozatát, mert rehab gazd szakértőként a tények alapján tájékoztatom készséggel, jogszerű volt-e a határozat, a megállaíptás, mit tehet vagy nem tehet, mi vonatkozik Önre, ha nem volt jogszerű, és van jogalapja, ezt a határozat ismeretében megállaíptom (a rehab járadék határozat és a jelenlegi határozata is szükséges szakvéleménnyel), akkor akár megírom Ön helyett díjmentesen fellebbezését, keresetét, ha kéri, az információk alapján dönteni tud.

segal001
nem rögtön állapÍtják meg ellátást komplex minősítés után. Esettől függ, rokkant vagy rehab ellátás, új igénylő vagy sem, a jogi feltételknek megfelel-e vagy sem,...hogy mikor állapíthatja meg Hivatal.
Kérem, a konkrét esetet email, és személyre szóló tájékoztatást nyújtok díjmentesen.

Ennyit tudok tenni Önökért rehab gazd szakértőként.

segal001 # 2014.05.09. 18:16

Üdv: Én azt szeretném kérdezni,hogy a komplex vizsgálat után mikortól állapítják meg a járandóságot? Vizsgálat után azonnal érvénybe lép, vagy ha megkapja az ember a határozatot?

fatima # 2014.05.08. 21:24

Szia sasara!

Az összeg sok mindentől függ: hány százalékot állapítanak meg, rehabilitálható vagy-e stb. Kimásoltam egy pár sort az erre vonatkozó rendeletből, remélem segítek vele:

"A rehabilitációs ellátás havi összege ÚJ kérelmező esetén:

  • annak, akinek foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható (51-60% egészségi állapota, B1, a régi 40-49% ÖEK), a havi átlagjövedelem 35 %-a, de legalább a minimálbér (2012. évi a Mmtv. 9 § szerint 93.000Ft) 30 %-a, és legfeljebb a minimálbér 40 %-a (27. 900 – 37. 200Ft).
  • annak, aki tartós foglalkozási rehabilitációt igényel (31-50% egészségi állapota, C1, a régi 50-69% ÖEK), a havi átlagjövedelem 45 %-a, de legalább a minimálbér 40 % - a, és legfeljebb a minimálbér (2012. évi) 50 %-a (37. 200-46. 500Ft).

A rokkantsági ellátás összege ÚJ kérelmező esetén:

NEM rehabilitálható, rokkantsági ellátást kaphat:

  1. egészségi állapota alapján foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható, azonban a komplex minősítés szakmai szabályairól szóló rendeletben meghatározott egyéb körülményei miatt foglalkozási rehabilitációja nem javasolt - B2 kategória – a megmaradt egészségi állapota 51-60 % közötti mértékű (a korábbi 40-49 % ÖEK, rendszeres szociális járadékos), annak ellátása a korábbi havi átlagjövedelme 40 %-a, de legalább a minimálbér 30 %-a és legfeljebb a minimálbér 45 %-a, 27. 900- Ft – 41. 850.- Ft közötti összeg lehet.
b.) egészségi állapota alapján tartós foglalkozási rehabilitációt igényel, azonban a komplex minősítés szakmai szabályairól szóló rendeletben meghatározott egyéb körülményei miatt foglalkozási rehabilitációja nem javasolt - C2 kategória - ha megmaradt egészségi állapota 31-50%közötti mértékű (a korábbi ÖEK 50-69%, III.cs.), annak az ellátása a korábbi havi átlagjövedelme 60 %-a, de legalább a minimálbér 45 %-a és legfeljebb a minimálbér 150 %-a, 41. 850-Ft – 139. 500.- Ft közötti összeg lehet. c.) aki kizárólag folyamatos támogatással foglalkoztatható, "D" kategória, ha megmaradt egészségi állapota 30 %, vagy ennél kevesebb, vagyis ÖEK 70% vagy több (korábbi II.cs.ÖEK 80-100%), annak az ellátása, a korábbi havi átlagjövedelme 65 %-a, de legalább a minimálbér 50 %-a és legfeljebb, a minimálbér 150 %-a, 46. 500.-Ft -139. 500.- Ft közötti összeg lehet. d.) akinek az egészségkárosodása jelentős és önellátásra nem vagy csak segítséggel képes (korábbi I.csop.). "E" kategória, ha a megmaradt egészségi állapota 30%, vagy ennél kevesebb, Ő 2013. jún.30-tól bértámogatással foglalkoztatható, annak az ellátása, a korábbi havi átlagjövedelmének 70 %-a, de legalább a minimálbér 55 %-a és legfeljebb a minimálbér 150 %-a, 51. 150.-Ft
  • 139. 500.- Ft közötti összeg lehet. "
sasara # 2014.05.07. 06:06

Kérem szépen, valaki segítsen nekem!

Az 5 év (vagy 10?) alatti "legalább" munkaviszony hiányában jelenleg 50%-os egészségkárosodás (vagy munkaképesség) mellett az aktív korúak ellátása címen 25650 Ft szoc. segélyt kapok.
Nincs munkaviszonyom 2003 óta, oka a baleseti eredetű egészségkárosodás és a következtében keletkezett egyéb betegség.
Ha az egészségkárosodást a "bizottság" nagyobbnak látja, nem vagyok rehabilitálható, lehet-e ez az összeg nagyobb?
Mennyi ez a százalék, mennyi lehet az összeg, hol találok rá jogszabályi (vagy más rendeletet) utalást?

tiszavirág69 # 2014.05.04. 04:51
Rockant-roll # 2014.05.01. 06:26

Tisztelt Jogi Fórum!
A Nemzeti Rehab. és Szociális Hivatal Elsőfokú Szakértői Bizotsága 2012. március 1-i szakvéleményében 54 %-os egészségkárosodást állapított meg részemre,36 hónapos rehabilitációs határidővel (2015.március 1), C1 minősítéssel, az előző, 2012. január 31-ig érvényes 52 %-kal szemben, amely alapján addig rehab. járulékot kaptam.
Az új szakvélemény alapján a Rehab.Szakigazgatási Szerv az ellátást Rehabilitációs ellátásra módosította, mértékét pedig 80 %-kal csökkentette.
A nettó 37 ezer Ft Rehabilitációs ellátási összeg, és a munkához való jog korlátozása miatt az ellátásra csak 1 évvel (2013.február)később adtam be igényemet, amely mellett napi 4, vagy heti 20 órát. dolgozhatom.
Kérdésem Önökhöz, hogy mivel az elsőfokú szakvélemény 2015. március 1. után lejár, kaphatom-e a Rehabilitációs ellátást a megállapított 2016. február 6-ig? Én jeleztem a Rehabilitációs Szakigazgatási Szerv felé, hogy szerintem itt ellentmondás van, de azt a választ kaptam, hogy az ő határozatuk az érvényes, tehát 2016. február 6-ig kapom az ellátást.
Szíves válaszukat várva, tisztelettel Rokkant-roll.

gjanosz # 2014.04.29. 11:21

Kedves D.Anikó !
A felülvizsgálatra való behívás okát kérdezném?
Ha,Te kérted akkor mi okból ?(Állapot rosszabbodás,özvegyi nyugdíj,parkolási kártya vagy egyéb,... stb).
Megtisztelsz a válaszoddal és jobbulást kívánok.
Üdv.

exrokki? # 2014.04.29. 09:44

Sziasztok!
Tud valaki valamit a MEOSZ által Strasbourgba beadott indítványról a rokkant nyugdíj ügyben hol tart????????????Vagy valami fejleményt egyéni ügyekkel kapcsolatban????

Sziasztok


Sziasztok!

gerhelba # 2014.04.29. 07:01

Kedves D.Anikó!
Ha nem titok,hány éves vagy,dolgoztál-emennyi időt hagynak ,hogy tudjunk friss leleteket beszerezni?Mi az a két gyógyíthatatlan betegséged.Köszönöm ,ha válaszolsz.

papi57 # 2014.04.28. 19:18

csabesz666
Igen az ismerősöm C2-et kapott. Annó lejárt a rehabja, új belépőként jelentkezett Fv-re.


rehab

D.Anikó # 2014.04.26. 14:56

Levendula7! Szerintem nem fogod megúszni! Én 1993 óta vagyok végleges 67%-ra téve,decemberben voltam komplex felülvizsgálaton és ott 53% rehabilitálhatónak tettek holott átestem azóta egy rák műtéten,50%-os halláscsökkenésem van és lett 2 gyógyíthatatlan betegségem amivel infúziós biológiai terápia alatt állok.Fellebbeztem és most várom annak az eredményét.


Deákné Anikó

fjudit # 2014.04.26. 12:26

Szép , fájdalommentes hétvégét mindenkinek!
Megígértem, ha megtudom az eredményt megírom Nektek! 15-én voltam bizottság előtt 56. évemben, sok friss betegséggel, 3 év után a soroson. Itt Győrben 3 orvosszakértő van első, és másod fokon is. Nagyon féltem, nagyon szigorú orvosszakértő elé kerültem, mivel már 4-szer mentem, tudtam, hogy milyen a híre. Higgyétek el mindent megtettem, mindenhová elmentem friss szakvéleményekért, és tanulmányoztam is a táblázatot, hogy milyen betegségre hány százalékot adhatnak. A sok friss betegségeimmel együtt is ugyanannyi 54 %-ot C2 nem rehabilitálható kategóriát kaptam, mint 3 évvel ezelőtt, holott szerintem inkább a 70-hez közeli százalékot kellett volna kapnom. De ennek is nagyon örülök, mert 10-15-ből talán egy kapja meg tudom, tájékozódtam, és mondták is a Rehab.-nál. Teljesen kikészültem mire véget ért. Igaz már több mint 8 éve nem tudok aludni a legerősebb nyugtatóktól, altatóktól sem, most aztán már szinte semmit. De özvegyen , egyedül örülhetek, hogy ennyit is kaptam. Marad a pénzem, 2 évig, utána kezdődik minden előlről. Itt Győrben 1.5-2 hónapos csúszásban vannak a vizsgálatok, és sajnos rengeteg embert visszaminősítettek, tettek rehabra, tudom, mert sokkal beszéltem, nagyon súlyos betegekkel is. Mindenki tegyen meg mindent a friss szakvéleményekért, olvasson, tájékozódjon a lehetőségekről, mert nagyon fontos! Még a határozat nem ért ide, de személyesen voltam bent és ügyszámra megnézte az ügyintéző, nagyon aranyos, kedves volt, ez is ritkaság! Voltam szociális és munkaügyi szakértőnél is, nem tudom, de gondolom, hogy ott határoztak arról, hogy nem rehabilitálható. Mindenkinek kívánom a legjobbakat, kitartást!

csabesz666 # 2014.04.24. 19:02

Papi57 Pontosítok..... amit írtam, hogy kb vissza jön a rehabjáradék összege, az mondjuk rám. illetve a D és az E kategóriára vonatkozik. mivel nem kicsit eltérő, a kategóriák közti átlagjövedelem százaléka... B2-40% C2-60% D-65% E-70% Tehát az ismerősöd valószínűleg C2-es minősítést kapott.....

papi57 # 2014.04.24. 18:29

csabesz666
Múlt héten beszéltem olyan ismerősömmel aki januárban volt Fv-n .Előtte járt le a 3 éves REHAB ellátása.Ismét rokkant lett.Ő már az emelt ellátást kapja ami - 6000 ft-al kevesebb az előzőtől.Május 31-ig kell ki számolni törvény szerit.Tudod mit mondott Pató Pál?


rehab

szeszi50 # 2014.04.23. 11:31

kedves fórumozók, érdekelne tud-e valaki segíteni. 52 éves vagyok súlyos rheumatoid arthritis-el, komoly szteroidokat szedek illetve január óta biológiai therápiában részesülök, illetve látens TBC. Munkámat ellátni nem tudom, sokszor még magamat is alig. 9 hónapja táppénzen vagyok most indítom a leszázalékolást, rokkantosítást, mivel a háziorvos ugye egy évig tud csak táppénzen tartani.Kérdésem: van-e valaki aki ezzel a betegséggel már rokkant, ha igen mennyi %-ot kapott. Miért nekem kell begyűjtenem az előző munkahelyek igazolását, az ember azt gondolná TB vagy adószám alapján egy kattintás és mindent látnak.Kb mennyi idő mire behívnak a bizottság elé, mivel mennék ki külföldre a gyerekemhez. egyáltalán van-e esély erre az egészre? vagy csak felesleges idő pocsékolás az egész, mivel maga az orvos is azt mondta akinek keze-lába hiányzik azt sem rokkantosítják ma már le. Köszönöm ha valaki érdemi választ tud adni.

csabesz666 # 2014.04.22. 19:03

.... elnézést, a helyesírási hibákért :)

csabesz666 # 2014.04.22. 19:02

...Érdekes, az "Új jogszabályban"....pici bibi belecsúszott.... de hálistennek ez nekünk kedvez.... persze, csak addig, amíg nem módosítják.... Gyakorlatilag, annakidelyén, a volt rokkantnyugdílyasoknak, törvényt alkottak, hogy az új komplex minősítés után, ha ugyanannyi, vagy rosszabb az álapota, abban az esetben továbbrais, a megállapított rokknyugdílya összegét folyósítják továbbra is (új ellátása rokkant ellátott lett....) ha "javult" az álapota , akkor rehabellátást kap, ami új számítást jelent, merőben rosszabbúl jár.... Igenám, de annakidelyén (2011 vége)amikor ezt megalkották, a REHABJÁRADÉKOSOKRÓL nem rendelkeztek.... ezt tették meg most ebben az "új jogszabályban" . Tehát aki 2011ben is rehabjáradékosvolt, és az új komplex minúsítése szerint rokkant ellátott (tehát vagy stagnál, vagy romlott az állapota) illetve itt a bibi, hogy a rehab ellátott is ide tartozik, mivel a törvény "megváltozott munkaképességű személyt említ"... egyszó mint száz ők visszakapják, gyakorlatilag a rehabjáradékos összeget, vagy ahoz nagyon közeli értéket..... az én rehabjáradékom 98E volt új minősítés után rokkantellátott lettem, Újbelépőnek számítottak, és mindent a minimálbérből számoltak.... most 66E az ellátásom..... várom már a kompenzációt..... persze nem kapkodják el.....

labesco # 2014.04.22. 14:43

Szép napot!

Azután érdeklődöm,hogy van-e valakinek alvási apnoéja,és arra hány százalékot kapott a felülvizsgálaton.Próbáltam utánajárni,de sehol nem találtam erre vonatkozó adatot.

labesco # 2014.04.22. 07:57

Richiki!

Amit bemásolt ÚJ jogszabály az CSAK azokra vonatkozik akik 2011.dec.31.-én rehabilitációs JÁRADÉKBAN(!!!!) részesültek.A rehab JÁRADÉK egy "kifutó termék",már csak azért is mert az a volt rokkantnyugdíjasoknak jobban "fizetett" és ezt a mostani kormány nem engedi meg senkinek.A beteg az beteg,és maradjon otthon a négy fal között és a (mostani)kormány által adott kegyelmi pénzből szép lassan haljon meg,hiába fizette a TB.-t + nyugdíjjárulékot 30-40 évig......Ez van sajnos.

Richiki # 2014.04.21. 16:34

A kérdésem arra irányul, hogy egyébként mikortól létezik a rehabilitációs járadék???
Én baleseti rokkantból lettem rehab ellátott.. akkor ez rám semmiféleképp nem vonatkozik?

10. § Az Mmtv. 34. §-a a következő (5) és (6) bekezdéssel egészül ki:
"(5) Ha a 2011. december 31-én rehabilitációs járadékban részesülő személy részére 2014. január 1-jét követően megváltozott munkaképességű személyek ellátása kerül megállapításra, az ellátás összegének meghatározása során, ha az számára kedvezőbb, havi átlagjövedelemként a megszűnést megelőző hónapra járó rehabilitációs járadékösszegének 140 százalékát kell figyelembe venni.
(6) Ha a 2011. december 31-én rehabilitációs járadékban részesülő személy részére 2014. január 1-jét megelőzően megváltozott munkaképességű személyek ellátása került megállapításra, a rehabilitációs hatóság az ellátás összegét, ha az számára kedvezőbb, az (5) bekezdésben foglaltak figyelembevételével 2014. május 31-éig - 2014. január 1-jére visszamenő hatállyal - hivatalból módosítja."

luck-666 # 2014.04.21. 07:47

Ezért szép a magyar nyelv , a vesszőnek van bizonyos jelentése,akár a magánhangzó tetején,akár a szavak között! :)

Egyjogász # 2014.04.20. 18:57

Tolnamegye nevű városról eddig még nem hallottam....:)

aperten # 2014.04.20. 14:43

Hofi annak idején, ezt úgy fogalmazta meg, hogy nem mindegy, hogy valaki okos, de hülyéskedik, vagy hülye, de okoskodik.


# aperten