Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


aperten # 2014.04.20. 14:40

luck-666!

Szerintem az intelligenciát egész kiválóan lehet leplezni, de a hiányát már sokkal kevésbé. :-)


# aperten

luck-666 # 2014.04.18. 13:23

Tolna megye,a trafikmutyi kiinduló városa

éhes # 2014.04.18. 10:24

Luck-666!Levendula7
Mely részén vagytok kishazánknak?

éhes # 2014.04.18. 10:22

Levendula7!
Azóta már 2014.dec.31-re változott.Most a választás után már a "csillagos ég"a határidő! Sajnos.....

luck-666 # 2014.04.18. 10:06

nekem 2013 januárban lett volna aktuális a soros felülvizsgálat,azóta is "várom",úgy hogy türelmesen várj te is

george2 # 2014.04.18. 06:37

Nem aggódj hivni fognak.Nekem pl. tavaly 8 hónapot csúszott,addig örülj amig nem hivnak.....

Levendula7 # 2014.04.17. 21:49

Arról volt szó, hogy 2013 dec. végéig behívják a véglegeseket, de engem még nem. Lehet meguszom?

nico56 # 2014.04.17. 21:04

Dánesz!
Akkor,nem!
Lentebb 13:43-nál keresd B.Júliát írj neki,ott részletes választ kapsz.

szafika # 2014.04.17. 08:24

Rasmanov ! v a kedves családjuk is ennyire szolidáris velük , akkor + mi várható a hatalomtól ?!
Ha megnézed mennyi azok száma , akikbe az elmúlt 4 év alatt belerúgtak : magánnyugdíjpénztári tagok , rendvédelmisek , tűzoltók , devizahitelesek , trafikosok , földművelők , állattartók .... biztosan van ez tovább is ! de a lényeg a fenyegetés : folytatjuk !!!!!

george2 # 2014.04.17. 06:44

Igen.

Levendula7 # 2014.04.16. 09:34

Üdvözletem!
A kérdésem az lenne, hogy a véglegesített rokkantnyugdíjasokat is felülvizsgálják?

Dánesz # 2014.04.15. 07:57

Üdv!

Rehab járadékos vagyok 6 órában tudok dolgozni rehabos munkahelyen,most megyek komplex felülvizsgálatra,kizáró ok,hogy van munkám,ök ugy nézik,hogy rehabilitáltak?de 8 órában nem tudnék dolgozni .Ha jelenleg dolgozol és ugy mész komplexre akkor van esélyem,hogy kaphassak valamilyen ellátást? Köszönöm

éhes # 2014.04.14. 12:17

Csak szövetségikapitány kell.Tippetek van??:-)))

éhes # 2014.04.14. 12:15

Ez az új rehabilitációs központ:-)))))
http://444.hu/…astadionrol/

segal001 # 2014.04.13. 21:19

Népirtással vádolják a magyar kormányt és a bankokat Hágában! – Itt a beadvány…
A Hágai Büntető Bíróság kérte Kásler Árpádot, hogy a BÁÉSZ feljelentését fordítsák le angol nyelvre. Kásler Árpád most rendelkezésre bocs
tudnodkell.info
Nekünk is rokkantaknak hasonló beadványt kellene eljuttatni.

BJúlia # 2014.04.13. 11:43

Friderikusz: Békesi László közgazdász: Orbán Viktor konszolidációt létrehozhat-e:

Még nincs egy hónapja, hogy műsorunkban Békesi László egyetemi tanárral a maffiaállam gazdaságpolitikájáról beszélgettünk. Azt a nyugati világban eléggé példátlan jelenséget írta le és elemezte, ahogyan egy politikai vállalkozás üzleti vállalkozássá, az Orbán-kormány gazdaságpolitikája a maffiacsalád üzleti tervévé alakul át. Vasárnap szabad szemmel is jól látható fölénnyel győzött az az üzleti vállalkozás, amelynek az áldozatai megszámlálhatatlanok. Újra meghívtuk hát Békesi Lászlót.
http://frissvideok.hu/…z-2014-04-08?…

Fontosnak tartom, hogy az érdeklődők útmutatást kaphassanak, fellebbezést, keresetet is írok, ha van jogalapja, a tények ismeretében, tájékoztatom, mi mit jelent, mit tehet, vagy nem, mik az alternatívák, rehabilitációs gazdasági szakértőként, díjmentesen (Munkaadók kivételével), aki megtisztel hozzám fordulásával felülvizsgálat, ellátások, rehabilitáció, foglalkoztatás.

Mindenképpen a témához jól értő, felkészült, tájékozott, tapasztalt, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy alkalmas erre.
Szakmai weblapomon megtalálja elérhetőségem.
http://www.versenykepesseg.eu/
Szép hétvégét

zöldségleves # 2014.04.12. 15:50

Köszönöm szépen, hogy válaszoltatok, és jó útbaigazítást kaptam a kérdésemre. További szép napot mindenkinek.

nico56 # 2014.04.12. 08:49

fater66
A rokkantellátás összegének kiszámításához szükséges stb nem részletezem, ezen a linken megfelelő szaktanácsot kapsz ingyen:http://versenykepesseg.eu/

fater66 # 2014.04.11. 15:41

Jó napot kívánok. Én 52 éves vagyok, 11 éve vagyok leszázalékolva, először 50 %, utána 41 %-os lettem. Sajnos tavaly súlyos betegségen estem át, 10 és fél hónapig táppénzen voltam. Ez év február 01.-én álltam munkába. Még a tavalyi év során állapotrosszabbodási kérelmet adtam be a Rehabilitációs bizottsághoz. Ma kaptam kézhez a határozatot, melyben 30 %-ban vagyok egészséges, tehát 70 %-os egészségkárosodott vagyok. Jelenleg is munkaviszonyban állok napi 4 órában. Amit megértettem a levélből, hogy nyilatkoznom kell, hogy kérem-e a rokkantsági ellátást. Közben vannak olyan dolgok is amiket nem értek. Először le kell mondanom a már meglévő 40 %-ról és meg kell igényelni a rokkant ellátást. Ezt még értem is, de kérnek olyan iratokat is, hogy utolsó munkahelyemről való elszámolást, stb. de én most is dolgozok. Ilyenkor mi a teendő ? Ezt nem értem. Amennyiben lehet, legyen szíves válaszoljon nekem minél hamarabb. Előre is köszönöm !

Terike # 2014.04.11. 14:49

Kedves Monalisa1!
Köszönöm a válaszodat.
Lehet meg sem érem azt, hogy 8 év múlva rendes nyugdíjas legyek. De olyan ember vagyok aki nem adja fel könnyen. Vannak még előttem célok, van még dolgom ezen a világon.
Nem örlöm már magam, nem azt mondom hogy bele nyugodtam a sorsomba, de nem hisztizek, és sírok, hanem beveszem a gyógyszereket és teszem a dolgom már amit tudok és bírok.
Amikor ez az alap betegség rám támadott, 8 hónapig kórházban voltam egyhuzamban. Volt időm átértékelni az életemet, és csak az járt az eszemben, hogy ez csak egy átmeneti állapot, majd jobb lesz és megyógyulok. Meg az orvostudomány is előre halad, csak kitalálnak valamit arra , hogy kiűzzék a szervezetemből ezt a vírust vagy minek nevezzem betegséget.
Sosem gondoltam volna hogy nem jobb hanem napról napra rosszabb lesz.
Amikor 2012-ben neki ment a tüdőmnek is, akkor volt kisérlet alatt egy gyógyszer amit először rajtam próbáltak ki, mivel haldokoltam.
Amikor az elsőt bevettem már éreztem jobb, és másnap,harmadnap egyre jobban lettem.
3 hét és 2 napot voltam kórházba, abból 2 hetet lélegeztető gépen élet-halál között mert addig nem tudtak segiteni haza akartak küldeni. Én ennek a teszt gyógyszernek köszönhetem hogy ma is élek, vagyok.
Azóta már szabadalmaztatták ezt a gyógyszert, már gondolom nagyon sokan szedik, én viszont a tüdőmet már nem kapom vissza, sem a veséimet.
Igen azt mondták a vese dializis központban, hogy most III stádiumban vannak a veséim, utánna már csak a dializis jöhet.
Az alap betegségem miatt még vese átültetésre sincs esélyem sajnos, nem lehetek műthető.
Nálam egy évben egy hónap amikor jól vagyok, az az augusztus. A többi fájdalmakkal,görcsökkel teli élet, de még sem adom fel.

Lizarazu # 2014.04.11. 10:35

Érdeklődöm,hogy számít bele nyugdíjszámításnál a rehab. ellátás + 4 órás munkaviszony, pontosabban összeadódik-e, a reh.ellátásból vonnak-e nyugdíjjárulékot? Köszönöm,ha felvilágosít valaki, mire számíthatok, amúgy még 13 évem van nyugdíjig!

monalisa1 # 2014.04.10. 14:28

Sajnálatos az egészségi állapotod, bár vélem legkevésbé a "sajnálatra" vagy rászorulva.

A vesék károsodása önmagában is komoly betegség, arra nagyon oda kell figyelni mert szövődményesen nem kis bajt okozhat.

Mit is lehetne írni: minden téren jobbulást!

Terike # 2014.04.10. 13:38

Kedves Monanliza1 és Szafika!

Köszönöm a választ.
Valóban még 8 évem van a nyugdijig.
Közgyógyot nem kapok, elutasitottak mert összevonták a férjem és az én nyugdijamat aztán már lapátra is tettek.
1997-ben magas vérnyomás,paizsmirigy alulműködés, ideg-izom károsodás/ izom sorvadás/ miatt lettem lerokkantositva.
2009-ben elvették tőlem a rokkantságit, de még az évben kórházba kerültem és jöttek az újabb sokkal rosszabb bajok sorban. Agyvérzés, agykéreg károsodás,hallás károsodás,raynaud, szívkamra nagyobbodás,trombózis, vért kaptam, és mivel göbös a vérem életem végéig véralvadás gátlót is szednem kell.Mind a két vesém károsodott jelenleg már III stádiumban vagyok.
2012-ben a sokizületi gyuloladás miatt a bal tüdöm nagy mértékben károsodott, ami vissza fordithatatlan.
Kiderült egy alapbetegségem, ami olyan, hogy sorban teszi tönkre a belső szerveimet, nem ismerve fel azokat, idegen részeknek tekinti, ez pedig az autoimmun.Biológiai bomba lettem.
Összességében elindult a csontritkulás, alig tudok pár lépést tenni, lehajolni , legugolni egyáltalán, annyira merevek az izmaim az egész testemben. Nem tudok mosolyogni, rendesen kinyitni a szám a merevségtől.
Tehát tudom, hogy mindezek állapot rosszabbodások, de amit hallok és olvasok az orszi munkáiról, félek hogy mindezek ellenére képesek lennének újra kidobni a rendszerből. Képesek lennének kitenni még az északi sarkra is munkára pingvin eledelnek, gondolják ha levagyok merevedve, úgysem érzem a hideget. Hiába rendelkezek állandóan friss orvosi leletekkel.Sajnos ha azt akarom hogy az állandó fájdalmaimmal még élni tudjak egy kicsit akkor muszály 3-6 havonta befeküdnöm a kórházba infuzióra.
Köszönöm nektek a jogásznő címét is, írni fogok neki is,, és ha elfogadjátok az én tanácsomat is, akkor akit kidobtak menjen a biróságra, mert más senki nem fogja vissza adni a rokkant járadékot.
A biróság rendelkezik külön olyan orvosi szakértőkkel, akik nem megvehetők, igy a valóságot irják le, és a biróság döntésébe a nyufig és az orszi nem szólhat bele.
Nekem 17 hónapig tartott a pereskedés, kemény volt, de megérte. Mindenkinek aki hasonló helyzetben van csak ezt tudom ajánlani.

terika23 # 2014.04.10. 07:22

zöldségleves

Igényelni kell az özvegyi nyugdíjat a Nyufigtól, ahova ezzel egyidejűleg be kell nyújtani a jogosult (vagyis az elhalálozott) szolgálati idejére vonatkozó igazolásokat. Mivel most fognak neki nyugdíjat számolni. Az özvegy 1 évig a jogosultság szerző (vagyis az elhalt) nyugdíjának a 60%-át fogja kapni. Aztán, amikor az özvegy betölti a rá irányadó nyugdíjkorhatárt kiszámolják a nyugdíját (ha van neki saját jogú nyugdíjhoz elegendő elismert szolgálati ideje), de kérheti az özvegyi nyugdíjat (mivel ekkor az feléled), ha az rá nézve magasabb összegű ellátást jelentene.

terika23 # 2014.04.10. 07:17

Az ellátás elvétele miatt munkaügyi bírósághoz fordulunk. A kérdésem az lenne, hogy mivel járok jobban: ha kérem a per tárgyalását vagy ha nem kérek tárgyalást? Ha nem kérek tárgyalást akkor az összes leletet küldöm be? Tapasztalatok?