Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


gades # 2011.01.04. 15:41

Ilyen aljas orvos banda még nem volt az orszi-nál.Halálra itélt betegek,csak azért,hogy majd több pénz jut a korrupt politikusok zsebeibe.A 27 ezer forintot nekik kéne oda adni,hogy betegen éljenek meg belőle.Csak egy vigasztal..Isten nem ver bottal.

ujpesti # 2011.01.04. 16:39

gades
sajnos ezeket mással sem veri,csak minket

liza56 # 2011.01.04. 18:36

Kedbves fórumozok.
Ne adjátok fel,semmire ne mondjatok az orvosnál nemet.Még akkor is ha fáj,a vizsgálatnál csak kérdésre válaszoljatok mert a szövegelést nem szeretik a papirok mindent elmondanak helyetünk is. És ha igazán betegek vagytok végig kell menni a biroságig hogy vissza kapjátok a nyugdíjt én is ezt csináltam és vissza kaptam igaz egy évig ellátás nélkül voltam, de utána kamatostul fizeték ki, ez 2007-be volt tavaly voltam év végén vissza igaz hogy én soha rosszat nem mondhatnák rájuk mert mindig rendessen viselkedtek soha senki nem alázott meg és tavaly véglegesre megkaptam a60%-ot.
Ja és nem volt ügyvédem se saját magam mentem végig, még a házi orvosom se tudta.

vassné # 2011.01.04. 19:56

baj-társak!
Kezdő, - de már régen tartós, - beteg vagyok.
Autoimmun betegségemhez még más kórok is járulnak.
Új háziorvosom mondta, hogy akármelyik betegségem miatt már régen le kellett volna engem százalékolni. Most ő indítja meg az eljárást.
Kérdezném, hátha tud valaki válaszolni, hogy

  • hány % egészségkárosodás szükséges a rokkantsági nyugdíj jogosultsághoz ?
  • ha rokkant nyugdíjat kapnék, feléledne e özvegyi nyugdíjam? Van e korhatár, és valamilyen egyéb mérték?

ugyanis februárban töltöm az 55. életévemet.

Tud nekem valaki válaszokat adni?

Előre is köszönöm.

bartuska # 2011.01.04. 22:19

Sziasztok !

Sokkal Boldogabb,Sikeresebb,Egészségesebb,Anyagiakkal,
Szeretettel teli Újesztendőt kívánok Mindenkinek!
Időközben beadtam a fellebbezésemet és érdeklődtem telefonon a továbbiakkal kapcsolatban.
Érdemben semmiféle konkrét választ nem tudtak adni,
állítólag nagy a fejetlenség,egyenlőre csak gyűjtik a fellebbezéseket és a tanácsuk: várjak türelmesen!!!
Kedves Túlélő!
Te valóban igazi túlélő vagy, ha 19 hónapot kibírtál jövedelem nélkül...
Sajnos én el sem tudom képzelni, hogy lennék erre képes egyedül, mindenféle segítség nélkül!
Ha van valami ötleted,tipped, szívesen venném...
Egy szösszenetem Szilveszter alkalmából, fogadjátok szeretettel:

KÜLÖNÖS SZILVESZTER

Egyedül ülök a nagy ódon házban,
Fáradtan ketyegnek az órák a szobában.
Közeleg az éjfél, mely lezárja az évet
Ez csak vegetálás, ez már nem is élet…

Mérleget készítek rosszról és a jóról
A papírra vetett sok-sok panaszszóról.
Miért nincs vidámság, kacagás és móka?
Miért sír a sarokban szegény Nagyanyóka?

Vívjuk a harcunkat, de sajnos ŐK győznek
Karácsonyra nekünk ingyen konyhán főznek.
Szeretnénk dolgozni, persze azt sem lehet
Számunkra úgy néz ki, nem lesz több kikelet!

Szuper „jó” vezetők ülnek a „volánnál”,
A szép ígéretek után csak csupa jót várnál!
Sajnos az álmunknak hamar vége szakadt,
Övék a borjúsült, nekünk a csont maradt…

Egyedül ülök a sötét, hideg házban
Télikabátban , sapkában , csizmában…
Kikapcsoltak mindent, ma még maradhatok
De „Boldog Újév” napjától a híd alatt alhatok…

Budapest.2010.december 31.

icus 63 # 2011.01.05. 09:09

Helló !
Mindenkinek boldog új évet kívánok. Régen jártam a fórumon és most visszaolvastam a hozzászólásokat. Egyre biztosabb vagyok abban, hogy jó döntés volt a rehab járadék elfogadása. Nagyon csodálkozom, hogyan lehet 19 hónapja ellátás nélkül megélni. Mi 3 hónapig éltünk 1 fizetésből, igaz van két eltartott gyermekünk, de nagyon megterhelő volt a családi kassza számára. Több hónap telt el mire helyre raktam a csekkeket, és nem volt hátralékom. Remélem ezzel az új hivatallal nem fogják piszkálni azokat az embereket, akik járadékon vannak.

gattaga # 2011.01.05. 09:53

vassné

hány % egészségkárosodás szükséges a rokkantsági nyugdíj jogosultsághoz ?

Itt lehet áttanúlmányozni a rokkantsági témát:

http://www.onyf.hu/index.php?…

ha rokkant nyugdíjat kapnék, feléledne e özvegyi nyugdíjam? Van e korhatár, és valamilyen egyéb mérték?

Özvegyi nyugdíj témában az oldalon az első hivatkozás:

http://www.onyf.hu/index.php?…

A témához még annyit,hogy a rád irányadó öregségi korbetöltés nem valósúl meg avval az 55 életévvel,tehát marad a rokkantnyugdíj "célbavétele" (min 50%-os ÖEK kell hozzá),és akkor már alanyi jogon jár,persze kérni kell akkor is,automatikusan nem kapja meg senki.
Amenyiben részletkérdések merűlnek fel ha tehetem,vagy más,érdemileg válaszolunk.


By
gattaga

jácintka # 2011.01.05. 10:25

http://videotar.mtv.hu/…nuar_4_.aspx

Érdemes végig nézni !

vbartamonika@citromail.hu # 2011.01.05. 11:58

Szia bartuska!

Én is 15 hónapja nem kapok semmit sem nálunk is hárman vagyunk egy fizetésből.És egyre nehezebbé teszik az árak amik emelkednek.Az ember megpróbál csodát tenni átvarrjálja a kosztot nélkülöz és próbál kitartani.

Ép egy aranyos rokonom mondta ma nekem is nem is tudja én ,hogy bírom ő is sajnos sorstársunk lett a héten megy a másodfokra.Szerintem van egy holtpont amin az ember átesik és akkor is megpróbál túlélni hisz muszáj mert ott a gyerek a férj és őket is egyben kell tartani valahogyan.sírni meg az ember ott sír ahol senki nem látja egy idő után.Hisz mi is egy érző emberek vagyunk .

Túlélő # 2011.01.05. 13:31

bartuska!és a többiek.
Én már eladtam minden mozdíthatót a házból-tv,hűtő mikró,szekrény,ágyak.Fűteni ugye tudok mert nem tudok fát,gyújtóst vágni,sőt megvenni sem tudnám a fát.Most a lányomnál lakom ideiglenesen(1éve)Már csak a házam van azt is árulom,hát így lehet túlélni 19 hónapot.Nem kívánom senkinek."HA"elmegy a ház visszaadom a kölcsönöket,és talán marad valami,hogy újrakezdjem.Rohadt könnyű 50 évesen,lerokkanva.
Ez a "Való-Világ"

Túlélő # 2011.01.05. 13:37

Icus!
Március végén fogja tárgyalni az országgyűlés a rehabjáradékot.De szerintem nagy meglepetések lesznek.Azt kívánom ne legyen igazam.Azt, hogy hogy élek 19 hónapja,előző kommentemben elolvashatod.

wiwienn # 2011.01.05. 18:11

Boldog Uj Évet Kivánok!
Egy még tavaly kihirdetett törvény értelmében visszaállítják, hogy az egészségkárosodott személy elmehet rokkantnyugdíjba a nyugdíjkorhatár előtt tíz évvel akkor is, ha rehabilitálhatónak minősítette őt a rehabilitációs szakértői szerv. A rendelkezés átmeneti jellegű, 2011 végéig szól.

Esetükben ugyanis tipikusnak mondható, hogy a három év rehabilitációs járadékot és az igénybe vett rehabilitációs szolgáltatásokat követően sem kapnak munkát (vagyis rehabilitációjuk sikertelen lesz), és utána támogatásokon élnek vagy végül – mivel nem lehetett őket rehabilitálni – megkapják a rokkantsági nyugdíjat – hívja fel a figyelmet Molnár László, a Középmagyarországi Regionális Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság igazgatója, az Adózóna nyugdíjszakértője. A szabály választási lehetőséget ad, Molnár László szerint így a módosítás senkit sem kényszerít inaktivitásra, de figyelembe veszi a munkaerőpiaci realitásokat.

A rehabilitációs járadék időtartamának meghosszabbítása

A rehabilitációs járadékról szóló törvény 2008. január 1-jén lépett hatályba. A rehabilitációs szolgáltatások kiépülése elhúzódott, emiatt a rendszerbe első évben belépők rehabilitációjának megkezdése egy év késedelmet szenvedett. Ezért a 2010. évi CLXX tv. 19.§-a értelmében amennyiben a rehabilitációs járadék ellátásnak időtartama 2011-ben telik le, de a rehabilitáció még nem fejeződött be, a rehabilitáció sikeres megvalósulásának érdekében – a rehabilitációs szakértői szerv szakhatósági állásfoglalása alapján – az időtartam egy alkalommal meghosszabbítható, de az ellátás teljes időtartama ebben az esetben sem haladhatja meg a 4 évet.

Rehabilitációs járadék melletti keresőtevékenység

A rehabilitációs ellátásban részesülőkre a 2009. július 1-jétől egyszerűsített szabályozás nem vonatkozott, vagyis esetükben továbbra is maradt a bonyolult eljárás. Az új szabályozás – a rokkantsági nyugdíjhoz hasonlóan – az ellátás összegéhez igazítja a kereseti korlátot, így az érintettek számára egyszerűen kiszámolható. A 2010. évi CLXX. törvény 17.§-a alapján a rehabilitációs járadék összegét ötven százalékkal csökkenteni kell, ha keresőtevékenység folytatása esetén a rehabilitációs járadékban részesülő három egymást követő hónapra vonatkozó keresetének, jövedelmének havi átlaga meghaladja

  • a rehabilitációs járadék összegének kétszeresét és
  • a mindenkori kötelező legkisebb munkabér összegét.

A 18.§ értelmében pedig a rehabilitációs járadékot meg kell szüntetni, ha a keresőtevékenység folytatása esetén a rehabilitációs járadékban részesülő hat egymást követő hónapra vonatkozó keresetének, jövedelmének havi átlaga meghaladja

  • a rehabilitációs járadék összegének kétszeresét és
  • a mindenkori kötelező legkisebb munkabér összegét
jácintka # 2011.01.05. 18:58

wiwienn !Ennek , hol lehet utánn nézni ?
Van e valami kitétel?

végrehajtó1 # 2011.01.05. 19:07

Origo.hu-n olvastam

kobeka # 2011.01.05. 20:57

Amit szerintem megsért a magyar állam:

http://www.jogiforum.hu/hirek/24456#…

wiwienn # 2011.01.05. 21:02
jácintka # 2011.01.06. 10:02

Igen ezt én is meg találtam!
Én 2000-2003 voltam rokkant. Utánna már járadékos.
Betöltöttem az 55-k élet évemet.
Nemtudom rám is érvényes vajon .

ujpesti # 2011.01.06. 12:32

Ez jellemző !
Előtte gondosan felemelték a nyugdíj korhatárt.
Köszönjük !

wiwienn # 2011.01.06. 18:37

valószinü ferife igazad van!

még ez is ott volt, ha esetleg nem olvastátok!Hogyan lehet rokkantnyugdíjasként korengedményes nyugdíjba menni?
2010. március 22., hétfő, 12:10 • Utolsó frissítés: 2010. március 22., hétfő, 13:57
Szerző: hvg.hu

------------------------------------------------------------------------------
Címkék: nyugdíj; nyugdíjas munkavállaló; munkaviszony; nyugdíjas munka; leszázalékolás;

TETSZETT A CIKK?Ossza meg az alábbi közösségi oldalakon is:
iwiw Delicious Digg Facebook GReader URLGuru StumbleUpon Tumblr Twitter Többre kíváncsi? Iratkozzon fel a hírlevelünkre, RSS-feedünkre, vagy a Twitter csatornánkra is!

Kinyomtatom • Továbbküldöm • Megosztom
Hogyan változott a nyugdíjasként foglalkoztatott megbízási díja 2010-ben? Milyen feltételekkel lehet előrehozott nyugdíjba menni 32 év és 120 nap munkaviszony után? Olvasóink kérdéseire Molnár László nyugdíjszakértő válaszol.

Elmehetnék-e előre hozott nyugdíjba, ha 1953. július 27-én születtem, ledolgoztam 32 évet és 120 napot, és közben 50 százalékra leszázalékoltak hét éve, van három gyermekem, de csak eggyel vettem igénybe a gyest?

Az 1953-ban született nő öregségi nyugdijkorhatára a betöltött 63. életév (2016), azonban lehetősége van előrehozott öregségi nyugdíj igénybevételére 59. életévének betöltésétől (2012) legalább 37 év szolgálati idő megléte esetén csökkentett összegben, míg csökkentés nélküli előrehozott öregségi nyugdíjra jogosult 40 év szolgálati idő esetén. Gyermekei vonatkozásában a hatályos szabályozás úgy szól, hogy az anya ténylegesen megszerzett szolgálati idejét, annyiszor 365 nappal kell növelni, ahány gyermeke született 1968. január 1-je előtt. Amennyiben ezen gyermek/ek tartósan beteg/ek, illetve fogyatékosnak minősül/nek, a növelés 550 naptári nap. A nem szolgálati idő növelést jelentő ún. „gyermekkedvezmény”-t, amely csak az előrehozott öregségi nyugdíj megállapításánál volt számításba vehető, 2008. december 31-ig lehetett alkalmazni. A pontos adatok hiányában csak feltételezem, hogy ön hét éve rendszeres szociális járadékban részesül és a 32 év 120 nap szolgálati időt a rendszeres szociális járadék megállapításáig szerezte meg. A rendszeres szociális járadék folyósításának időtartama nem minősül szolgálati időként figyelembe vehető időnek. Mindezekből az következik, - a rendelkezésre álló adatok alapján - hogy ön előrehozott öregségi nyugdíjra nem szerezhet jogosultságot 59. életévének betöltésétől, mivel nem fog rendelkezni legalább 37 év szolgálati idővel

gattaga # 2011.01.07. 05:47

jácintka

Igen ezt én is meg találtam!
Én 2000–2003 voltam rokkant. Utánna már járadékos.
Betöltöttem az 55-k élet évemet.
Nemtudom rám is érvényes vajon .

2007. évi LXXXIV. törvény a rehabilitációs járadékról
*

30. § (1) Ez a törvény 2008. január 1-jén lép hatályba.

Mivel ez a rehab rész nem vonatkozik rád,ezért "csak" egyszerű járadékot kaptál,mivel a rokkantsági fok nem érte el az akkori érvényben levő 67%-ot, így rokkantnyugdíjra nem voltál jogosult ?

1997. évi LXXXI. törvény a társadalombiztosítási nyugellátásról

23. § (1) Rokkantsági nyugdíjra az jogosult, aki

(2) Az öregségi - ideértve az előrehozott öregségi nyugdíjat is - és a baleseti rokkantsági nyugdíjas rokkantsági nyugdíjra nem jogosult. Rokkantsági nyugdíj nem állapítható meg annak, aki saját rokkantságát szándékosan okozta, továbbá annak sem, aki a reá irányadó öregségi nyugdíjra jogosító korhatárt elérte, kivéve, ha öregségi nyugdíjra korkedvezmény címén jogosult, vagy rokkantsági nyugdíjat a jogosultság feléledése címén igényel.

Gondolom ennek alapján szeretnéd a rokkantnyugdíjat elismertetni.

Amenyiben az ehhez szükséges szolgálati idő megvan ( a nők 40 év .......bla-bla... hagyjuk ki innen egyenlőre,mert teljesűlése esetén adott a helyzet)akkor reális a felvetés.
Nehogy elfelejtsük: Annak az ominózus 50%-os (minimum ! ) ÖEK-nek meg kell lennie,ami a rokkantnyugdíj alapja,az érvényben levő törvény szerint.

Más:

Nagyon "jó" ,hogy a nők korkedvezményes nyugalmazása már itt is téma,aki eltudja számoltatni a 40 év munkaviszonyát,és ráadásúl még rokkantnyugdíjas is volt menet közben, az csak abban az esetben lehetséges ha a rokkantnyugdíj ideje alatt folyamatosan munkaviszonyban volt!
Gondolom ez a buktató sokaknak betette az ajtót,és sok kieső idő keletkezett az életkor-munkaviszonyban eltöltött idő párosításánál.

Akinek 2008 január 01. napjától 2008 december 31.napjáig állapították meg a rehabjáradékot,azoknak jár,illetve hoszabbítható meg a rehabjáradék.

2010. évi CLXX tv. 19.§-a értelmében:

Amennyiben a rehabilitációs járadék ellátásnak időtartama 2011-ben telik le, de a rehabilitáció még nem fejeződött be, a rehabilitáció sikeres megvalósulásának érdekében – a rehabilitációs szakértői szerv szakhatósági állásfoglalása alapján – az időtartam egy alkalommal meghosszabbítható, de az ellátás teljes időtartama ebben az esetben sem haladhatja meg a 4 évet.

Kíváncsi leszek mennyi sorstárs kapja meg azt az "ajándék" plusz évet.A rokkantnyugdíj ujraszámolásánál bizony sokat jelenthet az az egy évecske is sokaknak!


By
gattaga

gattaga # 2011.01.07. 05:49

Szépen kicifrázta automata módon az oldal a hsz-emet :-)
Ettől jóval kevesebbet emeltem ki a szövegből! Elnézést mindenkitől!


By
gattaga

jácintka # 2011.01.07. 07:36

Értem én Gattaga meg nem is.

kobeka # 2011.01.08. 22:02

gattaga

ha a beírást korrigálni akarnád...
http://www.jogiforum.hu/…38/18232.0.0#…

gattaga # 2011.01.09. 07:38

Ehh, nem érdekes, talán a lényeget kilehet hámozni belőlle.


By
gattaga

Marika54 # 2011.01.09. 18:14

Kedves Fórumozók!

Hogy tudjátok ti? A rehabilitációs járadék is emelkedik januártól a nyugdíjak szerint?