Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


gattaga # 2011.01.10. 06:06

Marika54

Igen,hiszen a rehabjáradék számítási alapja a rokkantnyugdíj.A rehabjáradék 120%-a a rokkantsági nyugdíjnak.
Figyelem!:
A rehabjáradékot 2011 jan. 01.-től már 10%-os nyugdíjjárulék terheli!


By
gattaga

Marika54 # 2011.01.10. 09:19

Köszi a válasz gattaga. Sajnos azt tudom, hogy már 10% vonnak le.

ozzy62 # 2011.01.10. 09:31

Icus63

Most talán úgy látszik jól döntöttél de ha lejár a rehabod,és esetleg nem sikerül a rehabilitáció.
Lehet hogy úgy jársz mint én vissza vették 43%-ra és kezdheted te is a fellebbezéseket indítani.De remélem neked sikerül elsőre az Orszi.Ha meg esetleg dolgozni is fogsz ezelatt az idő alatt szerintem akkor semmi esélyed ujra a nyugdíjra.

lengyelne # 2011.01.10. 16:43

Kedves Fórumozók!

Van valaki köztetek, akinek az igazságügyi orvosszakértő visszaadta az 53%-ot, (amit az orsz nem fogadott el,)és a harmadik tárgyaláson a bíróság döntést hozott a felperes javára? Minek kell, akkor független, a bíróság által kijelölt orvosszakértő, ha az orszi nem fogadja el a vizsgálati eredményt? Csak akkor lehet elfogadni, ha egyezik az orszival, vagy alatta van az Ő százalékuknak. Érdekes hozzáállás.

Mártika56 # 2011.01.10. 17:55

Tisztelt fórumozók! az egyik ismerősöm nevében szeretnék feltenni 1 kérdést! Az ismerősöm rokkantnyugdíjas, és tavaly novemberben lett volna esedékes a felülvizsgálata. 80%-os egészségkárosodása van, és 67%-os rokkantnak minősítették korábban. A gond az lenne,hogy november óta semmilyen dokumentumot nem kapott, sem arról,hogy mikor kell mennie felülvizsgálatra, sem arról,hogy a felülvizsgálata megtörtént(korábban volt már erre példa). Tudnátok segíteni,hogy ilyen helyzetben mi a teendő?
Továbbá arra is kíváncsi lennék,hogy ha az illető 1956-os születésű férfi, mikor mehet el nyugdíjba,vagy miként történik a "nyugdíjazás"-ami azt jelentené,hogy nem kell járnia felülvizsgálatra- az ő esetében?

Mártika56 # 2011.01.10. 17:56

Előző beírásomhoz annyit,hogy 2010 Novemberében lett volna esedékes az orvosi felülvizsgálat!

Veci # 2011.01.10. 18:48

Több ismerősömtől is hallottam, hogy több hónapos csúszással hívták be. Olvassátok el az alábbit, megdöbbentő:
http://www.prosperal.hu/…-errendszeri


Üdvözlettel Veci

liza56 # 2011.01.11. 07:45

mártika56

Én is így jártam hogy elfelejtettek vissza hívni.
3-hónap után be telefonáltam azt mondták várjak nyugodtan sokan vagyunk. Mire észbe kaptam már egy év is eltelt megint be telefonáltam, akkor nagyon hálálkodtak mert még a papíromat sem találták. Nagyon gyorsan be hívtak és el is vették a nyugdíjamat. Tudom nem vittem megfelelő papírokat csak az elmúlt 3-év dokumetumjait, azt sem tudták hogy nyugdíjas vagyok és hogy hányszor voltam műtve, végén én is a bíróságon kötöttem ki, de ezt már írtam

vbartamonika@citromail.hu # 2011.01.11. 14:20

Szia Mártika 56 !

Rokonom most volt a felülvizsgálaton.És azt mondták nekik 30 munka nap alatt kell választ adni a nyugdíjintézetnek majd azoknak is 30 munkanap ha kiszámoljuk ez 3 hónap is lehet. A lényeg ,hogy időt húzzanak evvel is sajnos .

jácintka # 2011.01.11. 15:05

http://index.hu/…ber_lerakat/

Érdemes megnézni !

iren55 # 2011.01.12. 10:22

Tisztelt Fórumozók! Segítsen valaki számolni! Valószinű, hogy én nem tudok, de a Nyufig sem. Megkapta a férjem a felemelt nyugdíját és nagyon érdekes. 5 éve rokkant nyugdíjas. Októberig a nyugdíja 91915Ft. Ugye volt egy emelés novemberben, majd egy másik most. Ki tudná nekem kiszámolni, hogy most mennyit kellett volna kapnia? Várom számításaitokat, aztán megírom mennyit kapott! Tisztelettel. Iren55

Túlélő # 2011.01.12. 11:20

Szép napot mindenkinek!
Az lenne a kérdésem,ha valaki 56% kapott,de rehabilitálható és fellebbezett,túl a II fokon,ig.szakértőn stb/19 hónapja húzzák/ még mindíg 56% kaptam de odaírják,hogy koromra való tekintettel vagyok rehabilitálható,akkor ezt is megkapnám visszamenőleg,mint a rokkantnyudíjat,ha elfogadom?Vagy csak a nyugdíj járna?Ez nem? 19 hónapról van szó,szóval nem mindegy.Aki tud .kérem segítsen ebben.Köszönöm.

wiwienn # 2011.01.12. 11:29

Rokkantság/hátha valakit érdekel!/

Ha valaki most fenntartja pénztártagságát, és a jövőben rokkantsági nyugdíjra lesz jogosult, két lehetőség közül választhat. A pénztártag az egyéni számláján felhalmozott egyenlege alapján kérheti a magánnyugdíj-pénztári szolgáltatást, ezzel egyidejűleg a társadalombiztosítási rokkantsági nyugdíj megállapítását. Ebben az esetben a tb nyugdíj megállapításakor csak a 2011. november 30-ig megszerzett szolgálati időt veszik figyelembe, és a nem pénztártagok részére járó ellátásnak csak mintegy 76 százalékát kapják.

Rokkantság esetén a most maradók választhatják a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe történő visszalépést is. Ebben az esetben a rokkantsági nyugdíjat ugyan nem fogják csökkenteni, de szintén a 2011. november 30-ig megszerzett szolgálati idő és keresetek alapján fogják megállapítani.

Nyugdíjpénztár: menni vagy maradni?
Január 20-án kerül megrendezésre a soron következő Tőzsdeklubunk, ahol az idei év egyik legösszetettebb és legfontosabb befektetői kérdésére keressük a választ, hogy érdemes-e magánnyugdíjpénztári tagnak maradni. Bába Juliannát, a Stabilitás Pénztárszövetség elnökét arra kértük, hogy segítsen eligazodni a döntésben.

Január 20 - Tőzsdeklub
Mindkét esetben célszerű figyelembe venni, hogy a 2011. november 30-ig megszerzendő szolgálati időnek el kell érnie a rokkantsági nyugdíjhoz - a megrokkanás idején betöltött életkor szerint - szükséges mértéket, az érintett ellenkező esetben nem lesz jogosult a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerből rokkantsági nyugdíjra. Aki a tb rendszerbe való visszatérésről dönt, annak a rokkantsági nyugdíját az általános szabályok szerint fogják megállapítani

icus 63 # 2011.01.12. 14:14

ozzy62

Nagyon érdekelne az ügyed. A páromnak majd csak 2012 februárjában kell mennie felülvizsgálatra, de én már jó előre gyűjtöm az információkat.Ő tavaly 58 %-ot kapott, alap betegsége a cukorbaj és annak szövődményei vannak nagyrészt ebben a százalékban. Van két gerincsérve amit nem lehet műteni, ez alig néhány százalékot jelentett. A cukorbetegség miatt reménykedem benne, hogy nem fogják csökkenteni a százalékát,mert a szövődmények nem fognak javulni az évek során. Érdekelne, hogy milyen betegségekre kaptál 43 %-ot.

gattaga # 2011.01.12. 15:02

iren55

95.980.- HUF kell,hogy "üsse" a markaát :-)))


By
gattaga

iren55 # 2011.01.12. 20:42

Gattaga! Köszi, de akkor hol a novemberi 0.6%? Lehet, hogy csak nehéz a felfogásom? mégegyszer köszi iren55

gattaga # 2011.01.13. 04:00

iren55

Már "megbocsás" de hogy,hogy hol az az ominózus 0.6% ?
Az általam számított összegben szerepel,számolj utánna.
Levezetem a gyengébbek kedvéért.(A gyengébb kifejezést nem kell magára vennie aki nem akarja !!! nem sértésnek írtam,csak a mondást idéztem ! )

Adva van 2010-ben: 91.915.-HUF
Ennek a 0.6%-a = 551,49 kerekítés szabálya szerint = 550.-HUF + 91.915.-HUF = 92.465.-HUF ez a 2010.Decemberi "záró" érték.
2011.01.01.-től emelés: 3.8%
92.465.-HUF 3.8%-a = 3.513,67-HUF kerekítés szabálya szerint = 3.515.-HUF
92.465.-HUF + 3.515.-HUF = 95.980.-HUF
Tehát 2011.01.01-től ennyi a rokkantnyugdíj összege.

Aki megtalálja azt az "elbujtatott" 0.6%-ot ihat egy sört :-D


By
gattaga

gattaga # 2011.01.13. 05:10

Bóklászok itt a fórumon, mit találok? :

Sziasztok
Érdekelne, ha tud valaki segíteni II csoportba tartozó rokkant vagyok. Van egy 6 órás állásom, de még szeretnék vállalni egy 4 órásat. A munkáltató tud e felvenni utánnam támogatást a 4 órás? Mert a 6 igen, de szükségem lenne az állásra, anyagi gondok miatt.

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/10/22392

Vannak még „csodák“ vagy megvett II.csoportba tartozó ORSZI szakvélemény ???? Bexarás.
Képes 10 órát lehúzni,munkával eltölteni,lehet valami zsenikém jelölt vagy baxxottul ügyes.


By
gattaga

Túlélő # 2011.01.13. 07:00

Gattaga! Na ilyenkor kiakadok!!Én heti 4 órát nem bírok dolgozni,és mégis kivágtak!!!zerintem a cikk alapján sokunknak felugrott a vérnyomása.Tegnap du tettem fel egy kérdést,nem tudod mi lenne a jó megoldás?
Köszike.

jácintka # 2011.01.13. 07:09

Nem ritka az ilyen!
Van ki 6 órásként van bejelentve és nyolc órát dolgozik , rokkantként !
Hogyis van ez ?
Még tudok számolni 6 óra van eddig és még plusz 4 óra az 10 óra !
Én napi két órától kidőlök.Pedig " csak" fözök és rendbe teszem, a házat!

vbartamonika@citromail.hu # 2011.01.13. 07:28

Sziasztok !

Tudjátok van az a mondás van aki bírja van aki csinálja .)))))

De jó nagy kérdés így egyszerű mezei betegként ki is a beteg aki ennyit lehúz vagy le húzassák vele .

Vagy mindig az ember azt hallja muszáj mert anyagiak miatt kell.

Akkor ki a beteg kérdezem ?

Azért tényleg ezt kéne már rendezni a fejeseknek a betegségek súlyát mert nekem egyenesen megmondta a doki vegyem tudomásul senki nem fog alkalmazni így ennyi betegséggel akkor hol az igazság nekem is anyagi okból kellene mennem akkor múljak ki ....

gyorgye # 2011.01.13. 10:00

A magyar miniszterelnök szerint kormánya számos intézkedést jelent be februárban azzal a céllal, hogy csökkentsék a nyugdíjkiadásokat, a munkanélküliek juttatásait, és az állami támogatásokat a gyógyszerekre". Ezt tartalmazza az az interjú, amelyet Orbán Viktor a Wall Street Journal amerikai üzleti lapnak adott szerdán. Az interjúban a magyar kormányfő kijelentette: "vége a nagylelkű és hosszantartó munkanélküli juttatások korszakának

No coment!Éljen a Miniszter Úr.

Túlélő # 2011.01.13. 10:57

vbartamonika
Mi volt a tárgyaláson?
Engem nem hívnak,újabb igazságügyi szakértő,megint legalább 60 nap, csúsztatás.Már nehogy a betegnek legyen igaza.Van aki meg dolgozik ,akkor hogy beteg???

ujpesti # 2011.01.13. 11:01

irén55 és gattaga
a novemberi nyugdíjban nem emelés volt,hanem csak korrekció.a törvény szerint 1,1%-ot kellett volna megállapítani,de csak 0,6% lett belőle.egy másik törvény,vagy rendelet szerint 1% alatti korrekciót nem építik bele a nyugdíjba.Így novemberben nem volt nyugdíjemelés,csak most januárban lesz,ha jól tudom 4%,de ebben nem vagyok biztos.
A másik: aki 10 órát tud dolgozni rokkantként,annak szerintem semmi baja.bármilyen könnyű munka is.
Nem gondolom,hogy köztünk a helye !!!!!

lengyelne # 2011.01.13. 12:05

Kedves Fórumozók!

Tegnap volt(tavaly áprilisban indult a per,de 2009.november 01-én vették el) a tárgyalásom és NYERTEM Visszamenőleg 16 hónapra kötelezték a nyugdíjbiztosítót, hogy az eredeti állapotot állítsa vissza és egy összegben fizesse vissza a különbözetet és a kamatokat.Pedig azt hittem sose lesz vége.De,ha vesztettem volna ki kellett volna fizetnem a perköltséget és az igazságügyi szakértői díjat.Ez jó sok lett volna, amit nem tudom miből fizettem volna vissza. A 27 ezer forintból?